hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj „Bez hamulców. Tai Woffinden. Autobiografia”
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Bez hamulców. Tai Woffinden. Autobiografia

Udostępnij
Wydawnictwo:
Rok wydania:
Niedostępny
Produkt niedostępny
ostatnio dostępny: 2024.03.02
32,99
Cena sugerowana przez wydawcę: 42,99 zł
1 osoba kupiła
Informacja

Opis od wydawcy

Brutalnie szczera autobiografia jednego z najlepszych żużlowców naszych czasów!

Ciężko doświadczony przez życie miłośnik łamania reguł i wielkich prędkości. Na pierwsze zawody jeździł pocztowym fordem, a gdy przyjechał do Szwecji, klub zaoferował mu motocykl… bez silnika. Po śmierci ojca życie wymknęło mu się spod kontroli, lecz i na tym wirażu w końcu zdołał złapać podłoże.

Buntownik o gołębim sercu, który w ramach akcji charytatywnej pojechał na mecz… rowerem. Na swoje 18. urodziny dostał od klubu malucha i zlicytował go, by pomóc koledze. Ikona naszej ligi, która przez swój pierwszy zespół nad Wisłą została odrzucona. Fan tatuaży, który jednocześnie irytuje się, gdy zaczyna się mówić o tych zdobiących jego ciało.

Ta książka pokaże wam Taia Woffindena, jakiego do tej pory nie znaliście. Jakie wrażenie zrobił na nim Zbigniew Boniek, a jakie Tomasz Gollob? Co sprawiło, że po odejściu ojca zdecydował się kontynuować karierę? Dlaczego stracił w Anglii prawo jazdy?

Wejdźcie za kulisy życia gwiazdy czarnego sportu!

Tai Woffinden to jedna z najbardziej nietuzinkowych postaci żużla. Trzeba przed przeczytaniem jego książki zdać sobie sprawę, że poznamy go z innej strony. Mistrz nie owija w bawełnę i jest bardzo bezpośredni. Musimy być gotowi na wątki pełne emocji i spodziewać się, że Woffinden będzie taki, jaki pokazał się w 2015 roku, gdy na polu golfowym realizował dla PGE Ekstraligi działania marketingowe, a kiedy poprosiliśmy go, żeby zrobił coś szalonego… rozebrał się do naga” – Przemysław Szymkowiak, PGE Ekstraliga.

„Tai prowadzi nas śladami szalonej młodości na australijskich plażach oraz brytyjskiej szkoły żużla. Opowiada o zakrętach w drodze na sportowy szczyt. Bywa dosadny i kontrowersyjny, ale też sentymentalny i refleksyjny. Bardzo mocno akcentuje rolę ojca w swoim życiu. Jego choroba i śmierć powodują w rozrywkowym Woffindenie zmiany w podejściu do zawodowego sportu. Na skórze, w głowie, wokół toru. Poznajcie niepokornego mistrza i jego niezaspokojone ambicje” – Gabriel Waliszko, Canal+.

„Jesienią 2013 roku, po pierwszym tytule globalnego championa, Tai przekonywał mnie: „Żadnych dzieci przez najbliższych 10 lat. Chcę sięgać po kolejne złota”. Dziś ma już w CV dwie córki i trzy tytuły, do których dojrzał równie szybko jak do powiększenia rodziny. To był klucz w tej historii – dojrzeć. Bo jeszcze niedługo przed zdobyciem pierwszego złota IMŚ, podczas zimowego obozu swojego wrocławskiego klubu w Tatrach, ekipa znalazła Woffindena nocą na stacji benzynowej – półnagiego i półprzytomnego… Jestem cholernie ciekaw, czy 30-latek nadal jeszcze ściga legendy Maugera i Richardsona, czy najlepsze w tej opowieści już za nim. A przed aami opowieść o chłopcu, który po stracie ojca stał się facetem” – Wojciech Koerber, pobandzie.com.pl.

„Speedway powinien być wdzięczny Taiowi, że pojawił się w tak trudnym okresie dla tej dyscypliny sportu. Trochę jak Brytyjczyk Michael Andrew Lee zwany „Mike The Bike”, fenomenalny mistrz świata z Ullevi (Göteborg, IMŚ 1980), który miał odwagę spróbować różnych kolorów życia, aby być wiarygodnym w tym, co mówi. Czasami warto upaść, aby docenić smak sukcesu…” – Tomasz Lorek, Polsat Sport.

Tai Woffinden już dawno przestał liczyć nie tylko tatuaże na swoim ciele, ale też połamane kości i blizny. Bo droga na sportowy szczyt rzadko jest usłana różami. W tej książce trzykrotny mistrz świata na żużlu zrzuca kevlar, odstawia motocykl i zdejmuje kask, który przykrywa prawdziwą twarz. Do bólu szczery, samokrytyczny, czasem szalony. Król czarnego sportu jakiego dotąd nie znaliście” – Przemysław Ofiara, Super Express.

„Dawno temu, gdy byłym trenerem poza rodzinną Częstochową, zajrzałem na trening Włókniarza. Akurat jeździł taki nieduży chłopaczek. Nie wiedziałem, kim jest, ale widziałem, że zapiernicza niesamowicie po płotach. Z taką swobodą i luzem. Powiedziałem wtedy „to może być przyszły mistrz świata”, co dziś przypomina czasem prezes Maślanka, świadek tamtych słów. No i… trochę się pomyliłem, bo Tai jest już trzykrotnym mistrzem świata. I być może ostatniego słowa nie powiedział” – Marek Cieślak, trener reprezentacji Polski.

AutorTai Woffinden, Peter Oakes
WydawnictwoSine Qua Non
Rok wydania2020
Liczba stron328
Format14.0 x 20.5 cm
Numer ISBN9788381295468
Kod paskowy (EAN)9788381295468
Wymiary140 x 205 mm
Data premiery2020.03.25
Data pojawienia się2020.03.04

Produkt niedostępny!

Ten produkt jest niedostępny. Sprawdź koszty dostawy innych produktów.

Średnia ocen:
4,0
Star2Star2Star2Star2Star0
Liczba opinii:
3
Dodaj opinięDodaj opinię
Opinie innych użytkowników:
Zdjęcie użytkownika
Kręta droga do mistrzostwa
2020.05.18 21:46
Ocena:
4,0
Star2Star2Star2Star2Star0

Żużel jest dyscypliną wyjątkową - z jednej strony jest popularna w zaledwie kilku krajach, ale i tak niektóre z nich nie traktują tej dyscypliny w pełni poważnie. Tym bardziej wydawać się może dziwne, że w epoce, w której brytyjski żużel jest tylko cieniem siebie sprzed kilkudziesięciu lat, na Wyspach był w stanie pojawić się zawodnik, który zdobył już trzy indywidualne Mistrzostwa Świata. Tym człowiekiem jest Tai Woffinden, który między innymi o tym opowiada w swojej autobiografii.

Książka nosząca tytuł "Bez hamulców" jest szczerą opowieścią Brytyjczyka o młodości, stosunku do sportu, a także do innych zawodników czy brytyjskiego speedwaya. Tai nie gryzie się w język i bezpośrednio krytykuje niektóre działania, jednocześnie starając się wskazać alternatywne rozwiązanie, które jego zdaniem, rozwiąże część problemów. Obrywa się tutaj głównie działaczom na Wyspach, jednak punktuje również rywali.

Jednocześnie jest to książka, która pokazuje przemianę zawodnika z krnąbrnego, łapiącego życie w profesjonalistę, ściśle pilnującego treningu.

Książka nie jest idealna. W czasie lektury w oczy rzucają się dwie kwestie. Po pierwsze, czasami narracja prowadzona jest bardzo chaotycznie, przez co czytelnik łatwo może zgubić się w chronologii zdarzeń. Niektóre momenty są pod tym względem tak zawiłe, że trudno powiedzieć, którego sezonu dotyczy opowieść. Drugim elementem nieco zmniejszającym przyjemność z lektury są pewne powtórzenia, które w zamierzeniu autorów miały przywoływać określone sytuacje, ale w moim odczuciu stawały się w pewnym momencie irytujące i dawały wrażenie, że każdy rozdział powstawał jako niezależny tekst, mający być opublikowany osobno.

Są to jednak w ostatecznym rozrachunku niewielkie problemy, a z lektury książki Woffindena można dowiedzieć się wiele zarówno o nim samym, jak i o jego dyscyplinie. Dla fanów żużla jest to bezapelacyjnie pozycja obowiązkowa, a i inne osoby mogą znaleźć w niej coś inspirującego dla siebie.

Zdjęcie użytkownika
Oblicza czarnego sportu
2020.05.01 14:49
Ocena:
4,0
Star2Star2Star2Star2Star0

Tai Woffinden – tego pana fanom żużla przedstawiać nie trzeba. Jak się prezentuje jego autobiografia? No cóż… Przed nami książka bezpośrednia i szczera, choć może miejscami nieco chaotyczna. Z drugiej jednak strony pełno tutaj ciekawych anegdot, a całość jest – wbrew pozorom oraz obawom – całkiem sensownie napisana (choć szkoda, że chronologia zdarzeń jest w niej nieco zaburzona).

Trzykrotny indywidualny żużlowy mistrz świata odsłania przed nami rąbka tajemnicy na temat samego siebie i swojego życia. Już sama wieść o tej autobiografii była interesująca, Tai znany jest bowiem z wybryków i różnego rodzaju tarapatów, w które na przestrzeni lat się pakował. Co Woffinden ma nam na ten temat do powiedzenia?

Coś niecoś ma ;) Będę zatem ciekawe anegdoty i historie w stylu chociażby genezy znanej fanom sytuacji, której finałem było wysiadanie przez Taia z samochodu w kajdankach. Tak, ta część książki jest zdecydowanie najciekawsza :) Jednak wydaje mi się, że środek ciężkości położono nieco gdzie indziej, albowiem Woffinden sporo mówi o swoich wartościach, o podejściu do sportu, a także o rodzinie. Wspomina chorobę i śmierć swojego ojca, a także swój wypadek, który skutkował groźnym urazem kręgosłupa. Wyłania się z tego obraz rozrabiaki, który… sporządniał. I muszę przyznać, że bardzo ciekawie się to czyta – nawet jeśli człowiek przed lekturą nastawiał się przede wszystkim na skandale i pikantne smaczki.

Od strony czysto sportowej patrząc… mogło być lepiej. Woffinden – co było do przewidzenia – wspomina swój zwycięski marsz po tytuł mistrza świata w latach 2013, 2015 i 2018. W książce pokuszono się także o swoiste porównanie ligi polskiej z angielską i szwedzką, jednak jest ono niestety niepełne. Dlaczego? Otóż dlatego, że trochę po macoszemu potraktowano tutaj ligę polską. Od żużlowca, który od lat broni wrocławskich barw można się było w tej materii spodziewać o wiele więcej niż tutaj napisano. Dodatkowo rzuca się w oczy to, że opisy sportowe wypadają trochę blado – moja teoria na ten temat jest taka, że po prostu brak im szczegółów, a dzieje się tak chyba głównie przez zadziwiająco małą ilość insiderskich opisów żużlowych, zwłaszcza tych wybitnie zakulisowych. Szkoda.

Książka ma także pewien inny minus, a mianowicie wspomnianą już na wstępie zaburzoną chronologię zdarzeń. Mi to osobiście troszeczkę przeszkadzało w lekturze, ale – umówmy się – dyskwalifikujący minus to na szczęście nie jest.

Przy tego typu lekturach nieuchronnie pojawia się pytanie o sens powstania autobiografii w przypadku czynnego zawodowo sportowca, który ma przed sobą jeszcze co najmniej kilka ładnych parę lat kariery. Woffinden nie skończył nawet jeszcze trzydziestki (stuknie mu w sierpniu), trochę więc jeszcze przed nim tego całego jeżdżenia... Na postawione pytanie trudno więc jednoznacznie odpowiedzieć, nie da się bowiem uciec od konfliktu pomiędzy tym, że facet sporo już osiągnął i warto by to było udokumentować jakimiś spisanymi wspomnieniami, a tym, że jego historia nie jest jeszcze bynajmniej zamknięta…

Jeśli miałbym rekomendować czy po książkę sięgnąć, to jak najbardziej lekturę polecam. Nie oczekujcie jednak fajerwerków i miejcie świadomość, że w perspektywie najbliższych lat na sto procent powstaną kolejne biografie Woffindena, a wtedy bardzo możliwe, że niniejsza odejdzie w zapomnienie.

https://cosnapolce.blogspot.com/2020/05/bez-hamulcow-tai-woffinden.html

Zdjęcie użytkownika
Pozbawiony hamulców
2020.04.05 13:59
Ocena:
4,0
Star2Star2Star2Star2Star0

Bez hamulców” to bardzo szczera, pełna anegdot i ciekawych historii książka. Żużlowiec opowiada o swoim życiu. O wzlotach i upadkach, licznych wybrykach i kłopotach, w które z łatwością wpadał. Przyznaje się do błędów. Przedstawia historię swojej rodziny, dzieciństwo i dorastanie, a następnie przebieg kariery. Dzieli się sukcesami, a także najtrudniejszymi momentami, jakich dotychczas doświadczył. Nie pomija nawet ostatnich godzin życia ciężko chorego ojca, którego postać wielokrotnie pojawia się w jego wspomnieniach. Wyraźnie widać jak wielką rolę odegrał on w życiu żużlowca.

Książkę czyta się dobrze, kolejne strony mijają dosyć szybko. Małym mankamentem jest jednak zaburzona chronologia oraz powtórzenia pewnych wydarzeń. To sprawia, że można się trochę w historii Tai’a pogubić. Ponadto polscy fani speedwaya mogą być troszkę zawiedzeni, gdyż wątki polskie obecne w karierze Tai’a w porównaniu z pozostałymi zostały niestety skromniej opisane. Mimo to zarówno kibice samego Tai’a, jak i żużla ogólnie znajdą w autobiografii Woffindena wiele interesujących treści.

Dodaj swoją ocenę i opinię o „Bez hamulców. Tai Woffinden. Autobiografia”

Twoja ocena
Star0Star0Star0Star0Star0
0,0
Star2Star0Star0Star0Star0
1,0
Star2Star2Star0Star0Star0
2,0
Star2Star2Star2Star0Star0
3,0
Star2Star2Star2Star2Star0
4,0
Star2Star2Star2Star2Star2
5,0

Klienci, którzy kupili „Bez hamulców. Tai Woffinden. Autobiografia“ – wybrali również

Jak zapewnić wielokrotne kwitnienie roślin. Krok po kroku - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 29,40 zł
25,99 zł
Uciec jak najwyżej. Niedokończone życie Wandy Rutkiewicz - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 29,90 zł
22,99 zł
Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 47,00 zł
37,99 zł
Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński w podróży przez największą rzekę świata - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 40,00 zł
29,99 zł
Ogrodowy warsztat - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogrodowy warsztat
Niedostępny
Produkt niedostępny
ostatnio dostępny: 2024.03.14
Cena sugerowana
przez wydawcę: 24,90 zł
19,99 zł
1 osoba kupiła
Informacja
ABC rozmnażnia roślin przez sadzonki - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 42,00 zł
36,99 zł
Dziewczyna z Brooklynu - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 37,50 zł
30,99 zł
Zniszczenie i odnowa - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zniszczenie i odnowa
Dostępny
Produkt dostępny 139 szt.
Cena sugerowana
przez wydawcę: 39,00 zł
31,99 zł
1 osoba kupiła
Informacja
Niezniszczalny. Niesamowita historia Roberta Kubicy - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 39,00 zł
28,99 zł
1 osoba kupiła
Informacja
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża Koronna - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Riyrii. Tom 1. Wieża Koronna
Niedostępny
Produkt niedostępny
ostatnio dostępny: 2022.12.16
Cena sugerowana
przez wydawcę: 29,00 zł
23,99 zł
Pułapka - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pułapka
Niedostępny
Produkt niedostępny
ostatnio dostępny: 2023.04.14
Cena sugerowana
przez wydawcę: 44,90 zł
13,99 zł
Efekt Lucyfera. Dlaczego dobrzy ludzie czynią zło? - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 99,00 zł
89,10 zł
4 osoby kupiły
Informacja

Tai Woffinden, Peter Oakes – pozostałe pozycje

Tai Woffinden. Bez hamulców. Wydanie II - zdjęcie
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cena sugerowana
przez wydawcę: 49,99 zł
37,99 zł
Wróć do góry