Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Siedem lat później
Janusz Leon Wiśniewski, Dorota Wellman
Wakacyjne bestsellery Albatrosa w supercenach!

Siedem lat później

Nasza cena:
29,18 zł (zawiera rabat 23 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 37,90 zł (oszczędzasz 8,72 zł)
Autor: 

Janusz Leon Wiśniewski, Dorota Wellman

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania:2016
Oprawa:miękka
Liczba stron:288
Format:13.5 x 21.0 cm
Numer ISBN:978-83-240-3702-5
Kod paskowy (EAN):9788324037025
Waga:304 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 25.03.2020 11:26)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Siedem lat później – opis wydawcy

Siedem lat czekali na tę rozmowę. Zaiskrzyło od razu.

Dwoje przyjaciół. Rozmówców. Wspaniały duet – Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski – w intymnej, szczerej, drażniącej ciętą ripostą rozmowie, w której wzruszenie, powaga i humor idą łeb w łeb.

Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury.

Pyta o relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o bycie Polakiem w Niemczech, o to, co daje popularność w Rosji, o postrzeganie męskości we współczesnym świecie, o związki na odległość i w końcu o to, co dla tak wielu z nas najważniejsze – co zrobiłby z miłości.

Dopytuje, wierci dziurę w brzuchu, nie odpuszcza. Takiej relacji nie spotyka się codziennie.

FacebookTwitter
Siedem lat później - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2016.08.02
Recenzja
Opinie czytelników o „Siedem lat później”
Średnia ocena: 4,5 na bazie 13 ocen z 13 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Sabina Łaba, data: 13.10.2016 21:09, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Siedem lat poźniej

Liczba siedem jest powszechnie uważana za magiczną liczbę. Są siedmiomilowe buty, siedem lat nieszczęścia czeka nieszczęśnika który stłukł lustro, dlatego też można spodziewać się, iż podobna aura magiczności towarzyszyć będzie lekturze rozmowy Doroty Wellman przeprowadzonej z Januszem Wiśniewskim, która na ponowną sposobność wywiadu z tym jakże popularnym autorem książek obyczajowych czekała całe długie siedem lat.
Podczas lektury tej książki można zauważyć niezwykłą serdeczność i przyjaźń pomiędzy rozmówcami. Dzięki tej przyjaźni możemy dowiedzieć się wielu szczegółów i sekretów z życia autora, niedostępnych w wielu innych wywiadach ,które można przeczytać w popularnej prasie. Jakże trafnie opis na tylnej okładce książki, a dokładnie jedno zdanie : „Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury” oddaje klimat tej książki; co wrażliwsi mogą czuć, iż podczas zadawania pytań cienka granica została przekroczona, jednak to właśnie odróżnia tę książkę od innych wywiadów dostępnych na rynku wydawniczym.
Książka sama w sobie zaciekawiła mnie osobą autora, i choć z niektórymi z jego poglądów się nie zgadzam, to uważam iż warto było przeczytać ten wywiad, choćby ze względu na możliwość poznania kulisów powstawania jego książek, jak również wielu fascynujących faktów z jego życia prywatnego. Serdecznie polecam!
Autor: Magda, data: 04.10.2016 22:01, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Rewelacyjna

Osoba Janusza L. Wiśniewskiego wciąż mnie fascynuje. Pan magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii piszący bestsellery i to o miłości. Skrajnie piorunująca mieszanka, bo pisze porywająco i wciągająco.
Sięgnęłam po ten wywiad z ciekawości co też ma do powiedzenia pan Wiśniewski i w jaki sposób przepytuje go pani Wellman. Miałam tylko zajrzeć do tej pozycji ale już po paru stronach ciężko mi było bardzo zostawić książkę. Rozmówcy poruszają w wywiadzie tematy prywatne ale też te dotyczące rynku wydawniczego, kultury ale też polityki i religii.
Książka niezwykle wciąga a to za przyczyną różnorodności poruszanych tematów ale też inteligenci, nieprzeciętności przepytywanego pisarza.

Książka „Siedem lat później” jest rozmową Doroty Wellman i Janusza L. Wiśniewskiego. Jest to ciekawa rozmowa dwóch przyjaciół. Poruszane w niej jest wiele tematów co pozwala czytelnikowi poznać pisarza, poznać jego poglądy- nie tylko polityczne. Dyskusja ta mimo poruszania tematów trudnych jest lekka i dobrze się ją czyta. Dorota Welllman bardzo plastycznie i umiejętnie kieruje rozmową ale też daje się wciągnąć Wiśniewskiemu w dyskusję, potrafi też bardzo trafnie zakończyć wypowiedzi ciętą ripostą.

Spokojny, inteligentny do tego sławny pisarz i naukowiec- Janusz Wiśniewski i spontaniczna, sympatyczna i bystra- Dorota Wellman. Dwie niezwykle różne osoby a mimo to doskonale uzupełniający się rozmówcy.
Pan Janusz Wiśniewski jest znany w takich krajach jak: Rosja, Wietnam, Włochy czy Albania gdzie godnie reprezentuje nasz kraj w dziedzinie literatury jak i nauki.

Książkę „Siedem lat później” polecam wszystkim tym którzy są fanami twórczości Janusza L. Wiśniewskiego albo są ciekawi jak dzieli on czas na pracę naukową i pisanie, ale też na rodzinę.
Warto przeczytać i poznać poglądy Doroty Wellman i Janusza L. Wiśniewskiego chociaż myślę, że wielu czytelników nie będzie się zgadzać z opiniami bohaterów książki.
Autor: dobrerecenzje.pl, data: 13.09.2016 10:09, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Siedem lat później

Czy wywiad może być przedmiotem książki? O czym można mówić w wywiadzie na 267 stronach? Czy dziennikarz może zrozumieć profesora? To pytania, które nasuwały mi się przed przeczytaniem książki pt. „Janusz L. Wiśniewski i Dorota Wellman – „Siedem lat później”. Ta wydana przez wydawnictwo Znak w Krakowie, w 2016 roku pozycja, to wywiad, który nie tylko zaciekawia czytelnika (który zastanawia się o czym ludzie rozmawiają) ale dostarcza wiedzy na temat biografii pisarza Janusza L. Wiśniewskiego, opinii o jego poglądach, wyjaśnień dlaczego osoba mieszkająca prawie 30 lat w Niemczech nie publikuje w języku niemieckim oraz prezentuje kulisy powstania takich pozycji jak Samotność w Sieci, Grand, Bikini, czy inne.
Janusz L.(Leon) Wiśniewski to bardzo ciekawa postać. Jest profesorem (po habilitacji) nauk ścisłych, pracującym w Frankfurcie nad Menem, osoba zakochana w morzu, jest jednym z poczytniejszych pisarzy współczesnych, którzy dostrzegają rolę informatyzacji we współczesnym świecie, a jednocześnie nie zaprzeczają temu, że ciągle są ważne takie uczucia jak, miłość czy patriotyzm.
Dorota Wellman, dziennikarka znana głownie z TV, jako odważana kobieta, spontaniczna i naturalna do bólu (czasami denerwująca), prowadzi wywiad w sposób bardzo naturalny, w którym pojedynczymi słowami stara się ukierunkować rozmowę tak aby rozpoczęty wątek został wyjaśniony. Używa krótkich zdań do zmiany tematu lub uporządkowania treści. Taki styl bardzo mi imponuje bo mam szacunek dla ludzi, którzy przede wszystkim umieją słuchać i pomimo tego, że mogliby komentować każdą myśl potrafią się jednak powstrzymać. Tak jak pani Dorota w tej książce.
Prezentacja wywiadu w formie papierowej książki nie jest praktyką powszechną (co nadaje tej pozycji wyjątkowość również w formie). Wydawnictwo zapewne idąc z duchem czasu zdecydowało się również udostępnić tę treść w formie e-booka, na pewno ułatwi dostęp do tekstu szczególnie młodemu pokoleniu.
Tytuł książki nawiązuje do materiału, który ukazała się przed siedmiu laty. Ten fakt z jednej strony może być irytujący dla czytelnika, bo sugeruje kontynuację dialogu, jednak dla mnie był inspirujący i po przeczytaniu tej książki chętnie sięgnę do przeszłości po to, aby dowiedzieć się o czym naprawdę rozmawiali ze sobą wtedy Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Autor: Agnieszka, data: 10.09.2016 21:12, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Siedem lat później

W 2008 roku ukazała się książka Arytmia uczuć, w której Dorota Wellman przepytywała Janusza Wiśniewskiego. Jakiś czas później od tego wydarzenia na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka tego duetu. Siedem lat później to wywiad rzeka, w którym znana polska dziennikarka wypytuje popularnego pisarza o przeróżne rzeczy.
Wśród tematów, które poruszane są w książce, możemy znaleźć te związane z życiem prywatnym i zawodowym pisarza, jego spojrzenie na politykę i swoją twórczość. Nie brakuje kwestii wiary i miłości. Do niektórych rzeczy powraca się kilkukrotnie. To rozmowa, która nie ma sztucznego charakteru. To raczej wymiana zdań między przyjaciółmi.
Bardzo ciekawym tematem jest życie zawodowe Wiśniewskiego i to, jak postrzegają go znajomi z pracy, gdy dowiadują się, że jest pisarzem. Autor Bikini wydaje się człowiekiem skromnym i nie buduje wizerunku swojej osoby na podstawie sławy, którą niewątpliwie zdobył. Równie zajmującym wątkiem są jego książki. Możemy dowiedzieć się, gdzie wydano jego powieści, jak do tego doszło i jak zostały przyjęte.
Nie brakuje też kwestii niezwiązanych z pisarstwem. Ciekawe jest spojrzenie Wiśniewskiego na Rosję i Niemcy, lecz także jego opinie na temat własnego życia. Przyjemnie czyta się wypowiedzi człowieka wykształconego, sławnego i naprawdę niezepsutego tym, co osiągnął przez ostatnie lata.
Interesujące może być też to, że dowiadujemy się też co nieco o przeprowadzającej z nim wywiad Dorocie Wellman. Nie zadaje ona jedynie pytań, za to odpowiada i dopowiada Wiśniewskiemu. Dzięki temu rozmowa jest płynna, nie sztuczna. Możemy poznać lepiej jej poglądy na niektóre sprawy i widzimy, że zna ona autora Bikini bardzo dobrze.
Wywiad jest dość lekko przeprowadzony, czyta się go dobrze, jakby słuchało się rozmowy przyjaciół. Nie jest tak, że mamy tylko pytania i odpowiedzi, to bardzo swobodna rozmowa, często przerywana dygresjami, które są interesujące i wypadają naturalnie. Nie jest jednak tak, że to książka „o niczym”, mimo że czyta się ją naprawdę z przyjemnością, szybko i bez przeszkód. Autorzy poruszają wiele ważnych i trudnych kwestii, ale nadal da się odczuć między nimi pewien rodzaj chemii i swobody, która sprawia, że czytelnik nie może się oderwać.
Jeśli lubicie Janusza L. Wiśniewskiego, to pozycja dla was obowiązkowa. Dobrze zrobiona, niedługa i dość lekka, ale pozwalająca lepiej go poznać i zobaczyć, jakim człowiekiem jest.
Autor: pannakac, data: 08.09.2016 16:27, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Na raz

Przysiadłam do tej pozycji bez większych wymagań i oczekiwań. Bardzo lubię Dorotę Wellman, cenię sobie jej pracę i ufam jej pytaniom – zadawanym z lekkością i wyczuciem, a jednak drążącym temat. Janusza Leona Wiśniewskiego znam natomiast jedynie z kilku mniejszych felietonów oraz książki, która pojawiła się w odpowiednim miejscu i czasie – S@motności w sieci. Pamiętam dokładnie, jaki wstrząs poczułam, czytając tę książkę. Pamiętam też, że w czasie jednego ze spotkań autorskich (byłam wtedy w liceum) autor zapytał mnie, czy lubię płakać przy książkach. „Czasem nie ma się wyboru”, odpowiedziałam.

Co jest z Siedem lat później? Jaka to pozycja? Nie odbieram jej jako wywiadu, bo już po kilku pierwszych pytaniach jasne się dla mnie stało, że to przyjacielska, lekka rozmowa, w której tematy będą podążać swobodnie. Owszem, jest pewien plan, kwestie, które musiały się pojawić i pojawiły się – a jednak oprócz tego książkę cechuje niewymuszoność, to wyczucie oraz szczery, bezpośredni kontakt, jaki Wellman tworzy w czasie każdej rozmowy, podtrzymywany przez Wiśniewskiego. Nic dziwnego, że czyta się tę pozycję niezwykle szybko, gładko przechodząc od jednej kwestii do drugiej, od jednego pytania do następnego. To książka na dwa wieczory, a szczególnie polecam ją tym, którzy nie stronią od czytania wywiadów, rozmów. Nie wiem, czy można się z tej pozycji czegoś nauczyć, ale dla zwyczajnej przyjemności poznania czyjegoś punktu widzenia - warto.

Wiśniewski to naukowiec, profesor nadzwyczajny zajmujący się chemią i informatyką. Pracuje w Niemczech, choć regularnie odbywa podróże do Polski. Dzięki wywiadowi dowiedzieć można się m.in. o tym, jak zaczęła się jego kariera w Rosji czy Wietnamie, dlaczego chce wrócić do kraju i w jaki sposób o jego powieściach dowiedzieli się jego współpracownicy w niemieckiej firmie. Ale to nie wszystko, bo nie ma w tej rozmowie żadnego rygoru. Jest bardzo swobodna i serdeczna, podobnie jak swobodna jest relacja między rozmówcami. Literacko nie jestem w stanie tego ocenić. Rozmowa jest różnorodna, dotyczy wielu kwestii, oscyluje między kwestią literatury i pisania, kultury, aż po życie prywatne czy politykę. Nie jestem pewna, jak wyglądała wcześniejsza książka Wellman i Wiśniewskiego, Arytmia uczuć. W tym przypadku dziennikarka jedynie zadaje pytania, zaledwie w paru momentach nieznacznie ujawnia własny punkt widzenia. Brakowało mi trochę więcej jej wkładu. Chciałabym dowiedzieć się więcej o tym, co ona sądzi o odpowiedziach Wiśniewskiego. Chciałabym widzieć ich jako równoważnych partnerów. Nie ma nic złego w tym, że dziennikarka przepytuje pisarza, ale dla pełnego spojrzenia na ich znajomość oraz relację potrzebny byłby ten drugi punkt widzenia. Skoro to spotkanie dwojga przyjaciół, niech oboje mogą się wypowiedzieć, niech zadają sobie pytania nawzajem. Myślę, że byłoby to sprawiedliwe i ciekawsze.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2016/08/siedem-lat-pozniej-janusz-leon.html
Autor: nicole72, data: 08.09.2016 00:44, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Rozmowa

Wywiad-rzeka.Dwie osobowości,dwoje ludzi,których lubię i podziwiam.Autor ,,Samotności w sieci,,,która swego czasu wprowadzała mnie w świat internetu.Niezapomniane felietony w ,,Pani,,.I Pani Dorota,za którą przepadam i marzę skrycie,że kiedyś uda mi się spotkać osobiście.Może pojawi się w moim mieście aby podpisać którąś ze swoich książek?
A więc rozmowa.Pani Dorota zadaje pytania,pan Janusz odpowiada.Kontynuacja rozmowy sprzed 7 lat,bo przecież od tego czasu wiele się wydarzyło.
Polecam gorąco.Usiądźcie wygodnie w fotelu,weźcie do ręki książkę,zróbcie kawę i zaproście na nią tych dwoje.
Autor: Karolina Kozłowska, data: 31.08.2016 08:28, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Wyjątkowa !

"Siedem lat później" to książka wyjątkowa.

Relacja między panią Dorotą Wellman i panem Januszem L. Wiśniewskim to ideał dojrzałej przyjaźni.
Przyjaźni, która nie boi się zadawać trudnych pytań...
Przyjaźni, która zna Nas tak doskonale, że potrafi kończyć za nas zdania...
Przyjaźni otwartej, trochę sentymentalnej, z dystansem do siebie...

Polecam serdecznie!
Autor: Małgorzata R., data: 30.08.2016 18:24, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

7 lat pozniej

Siedem lat później to wspaniała rozmowa pomiędzy Dorotą Wellman (którą po prostu uwielbiam;)) a Januszem Wiśniewskim (którego kojarzyłam przede wszystkim pewnie jak większość z s@motności w sieci). Rozmawiają na różne tematy począwszy od kwestii zawodowych, pracy za granicą, polityce, jak również o delikatnych sprawach tj.wiara, życie osobiste, miłość, związki...
Nawet nie wiedziałam, że Janusz Wiśniewski, który tak niezwykle pisze o miłości jest informatykiem i chemikiem a książki to jego pasja.

Dzięki wywiadowi dowiadujemy się o „dorobku” książkowym Pana Janusza, okolicznościach powstawania kolejnych oraz pojawiania się coraz to w kolejnych krajach.

Sympatyczna ciepła rozmowa z humorem dwojga przyjaciół, która wciąga. Polecam :)
Autor: Ada Sidorczuk, data: 29.08.2016 15:34, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Siedem lat później

Na "Siedem lat później" skusiłam się przede wszystkim ze względu na Dorotę Wellman - uwielbiam jej osobowość, jej sposób bycia i to, jakim człowiekiem wydaje się być. Natomiast twórczość Janusza Wiśniewskiego jest mi - szczerze mówiąc - kompletnie obca. Wiadomo, chyba jak większość czytelników, mam za sobą lekturę Samotności w sieci, która od kilku lat jakoś mi siedzi z tyłu głowy i nie pozwala o sobie zapomnieć.
Jednakże - jak już zaczęłam czytać "Siedem lat później" to nie mogłam się oderwać aż do samego końca. I nadal było mi mało.
Ta książka to po prostu rozmowa dwóch znajomych, przyjaciół, ludzi, którzy znają się od jakiegoś już czasu. To kilkaset stron wypełnionych mądrością, i co mnie trochę dziwi - ciepłem. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że wraz z Januszem i Dorotą siedzę wieczorem w jakiejś przestronnej kuchni i z kubkiem gorącej herbaty w dłoniach przysłuchuję się ich dialogowi. W niektórych momentach wręcz słyszałam ich głosy.
To rozmowa o tym, co było. O miłości, o związkach - o kobietach. O Polsce, polityce. O tym co było, jest i co może być. To rozmowa o życiu, tak po prostu.
Polecam. Nie wiem jak mogę dostatecznie przekonać do sięgnięcia po tę pozycję, ale to jedna z tych, które wypełniają człowieka ciepłem od środka. I uśmiechem. I promieniami słońca.
Autor: sarenka, data: 28.08.2016 13:14, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

ciekawa ksiazka

„Siedem lat póżniej „ Doroty Wellman i Janusza L.Wiśniewskiegp { Wyd.Znak) to spotkanie po latach pary dobrych znajomych.Poruszają oni tematy właściwie o wszystkich aspektach życia. Często są to tematy bardzo intymne. Ale tak, jak zwierzają się przyjaciółki ze swoich osobistych spraw , tak Dorota Wellman i Janusz Wiśniewski rozmawiają ze sobą .Chociaż nie lubię tego typu literatury bo czasami są to pseudo filozoficzne wynurzenia, nudne do granic wytrzymałości, to czytając ten wywiad czułam się tak, jakbym była obecna przy tej rozmowie jako słuchacz. Wartka nie nużąca rozmowa. Świetne komentarze Doroty Wellman. W sumie żałowałam, że tak szybko przeczytałam. Pochłonęłam ją błyskawicznie Może Pani Dorota ma jeszcze innych ciekawych przyjaciół i przeprowadzi z nimi wywiad a ja z przyjemnością go przeczytam.
Autor: ReniferCzyta, data: 24.08.2016 22:19, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Spotkanie po latach

Siedem lat temu Janusz L. Wiśniewski i Dorota Wellman spotkali się i rozmawiali, rozmawiali. Efektem tych rozmów była książka “Arytmia uczuć”. W tym roku spotkali się ponownie i tak powstała kolejna książka, która jest zapisem wywiadu, chociaż w tym wypadku chyba lepiej mówić o rozmowie.


Dorota Wellman to dziennikarka, którą chyba większość osób kojarzy. Mi kojarzy się głównie z bezpośrednich wypowiedzi, ciętej riposty, a przy tym ma w sobie sporo dystansu do siebie i luzu. Janusz Leon Wiśniewski to pisarz, autor książek, a przy tym umysł ścisły - naukowiec.

Tych dwoje spotyka się po siedmiu latach i wraca do rozmowy. Nie jestem pewna czy “Siedem lat później” to wywiad, to raczej rozmowa. Niby rola pytającej przypadła Dorocie Wellman, to ona inicjuje kolejne tematy ich rozmowy, ale nie jest wyłącznie odpytującą dziennikarką, aktywnie uczestniczy w rozmowie i wyraża swoje zdanie. Czasami rolę trochę się odwracają i to Janusz L. Wiśniewski dopytuje, drąży temat.
A tematy poruszane w ich rozmowie są przeróżne, od polityki, po postrzeganie męskości, pracę, wiarę, związki. Nie brakuje różnych ciekawostek z życia pisarza. Przyznam, że nie miałam pojęcia, na ile języków tłumaczone są książki Wiśniewskiego, nie wiedziałam też dlaczego nie ukazały się jeszcze w Niemczech, w których przecież mieszka. W książce znalazłam odpowiedzi, a dodatkowo sporo ciekawych historii. Pisarz opowiada też o swojej pracy naukowca, planach na przyszłość, o tym jak trudno jest napisać książkę z kimś. Nawet jeśli rozmówcy poruszają gorące tematy, ich wypowiedziom nie towarzyszy atmosfera skandalu, oni po prostu dyskutują, wyrażają swoje opinie.

Bardzo spodobało mi się to, że Wiśniewski nie owija w bawełnę, nie udaje, że nie ma pojęcia, że jest twórcą bestsellerów. Odpowiada szczerze na pytania Doroty Wellman, a ona nie zadaje kolejny raz tych samych pytań, na które odpowiedzi padły już sto razy w wywiadach. Przez to ta rozmowa jest ciekawa, myślę, że nie tylko dla fanów książek Wiśniewskiego, ale również dla osób, które po prostu lubią czytywać wywiady, nawet jeśli nie do końca znają odpytywanego :)

Książka jest ładnie wydana, podoba mi się okładka, w środku jest przejrzyście. Myślę, że nawet wybredni czytelnicy nie będą narzekać na wąskie marginesy i za mało światła.
Autor: EratoCzyta, data: 22.08.2016 01:39, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Szczera rozmowa po latach.

Po wydaniu "Arytmii uczuć" przyszedł czas na kolejne spotkanie Pani Doroty Wellman i Janusza Leona Wiśniewskiego; spotkanie po latach, a dokładnie mówiąc- 7 latach.
Znana chyba już wszystkim dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych- Pani Dorota, przeprowadza rozmowę z przyjacielem Januszem L. Wiśniewskim- naukowcem, magistrem fizyki, magistrem ekonomii, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii i pisarzem znanym na całym świecie.

Chciałoby się napisać, że Pan Janusz jest najbardziej znany z książki "S@motność w sieci", ale już wiem, że to zły pomysł i nie spodobałoby się to stwierdzenie samemu autorowi.
Z czystym sumieniem jednak mogę napisać, że jest to człowiek znany ze swej twórczości w takich krajach jak: Rosja, Wietnam, Włochy czy Albania i godnie reprezentuje nasz kraj w dziedzinie literatury ale i również nauki.

W "Siedmiu latach później" przeczytamy o tym skąd Pan Wiśniewski czerpie pomysły na książki, jakie są etapy powstawania jego dzieł ale również o krytyce wobec jego twórczości i samej osoby.
Dowiemy się o najważniejszych kobietach w życiu Pana Janusza, o jego pierwszej prawdziwej miłości i pierwszym rozstaniu, rozmowa także dotyka takich tematów jak seks oraz fantazje seksualne.
Poruszone zostają również poważne i kontrowersyjne tematy, takie jak aborcja, in vitro, eutanazja a także sytuacja między Rosją i Ukrainą, terroryzm i emigracja.

Powiem szczerze, że bardzo rzadko sięgam po biografie, autobiografie czy wywiady, ale cieszę się, że zrobiłam wyjątek dla tej pozycji. Uważam, że Pani Wellman to dopełnienie całości tej książki, dobrze poprowadzona przez nią rozmowa i interesujące tematy, które poruszyła w dodatku z bardzo ciekawym człowiekiem zaowocowały dobrą książką.
Jeśli jesteś fanem twórczości Pana Janusza L. Wiśniewskiego albo jesteś ciekawy jak dzieli on czas na swoją pracę naukowca, pisarza oraz rodzinę to ta pozycja jest dla Ciebie. Polecam książkę również tym, którzy do tej pory nie mieli styczności z tym nazwiskiem- myślę, że ta pozycja przybliży Wam sylwetkę pisarza i zainteresuje na tyle, by sięgnąć po napisane przez niego książki.

Zapewniam, że czytając tę rozmowę ma się wrażenie, że odbywa się ona w naszym pokoju , na naszych oczach.
Autor: Malinka94, data: 18.08.2016 22:23, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nowe spojrzenie na świat siedem lat później

Rzadko sięgam po reportaże, wywiady, biografie (zwłaszcza takie pisane samymi suchymi faktami, ponieważ jeśli już czytam taką tematykę to tylko autobiografie), bo najczęściej są one… nudne. Nie ukrywam i nigdy nie będę tego robić, że wolę literaturę dla młodzieży, a te poważniejsze twory pozostawiam osobom, które zrozumieją czy był Pewex, PRL czy komuna. Ja tego nie przeżyłam i nie rozumiem tak do końca.

Zdarzają się wyjątki. Do takiego zalicza się najnowsza książka Janusza Leona Wiśniewskiego i Doroty Wellman, którzy to zasiedli wygodnie i rozpoczęli rozmowę o wszystkim i o niczym. Dyskutowali m.in. o życiu w Niemczech, jak wygląda egzystencja Polaka na emigracji, jaki jest stosunek Niemców do uchodźców; o popularności w Rosji i krajach byłego ZSRR; o wierze…; poruszają także tematy seksualności, które wcześniej były omawiane w książce „Intymnie” napisaną przez Wiśniewskiego i Izdebskiego; a przede wszystkim… pani Dorota pyta o miłość. Bo czymże jest życie bez miłości? A no, w moim mniemaniu można żyć w dzisiejszych czasach bez niej, bo w dobie Facebook’a, Instagramu, Snapchata i wielu innych, prawdziwe uczucie zanika.

Rozumiem, że taka rozmowa nie może trwać wiecznie, więc niektóre tematy przewijały się po kilka razy, w szczególności… o książkach (gdzie zostały wydane, jakieś anegdotki w związku z tym), seksie…. I „S@motności w sieci”. Bo czymże byłaby ta recenzja, gdybym nie wspomniała o książce, przez którą całe to zamieszanie? Ten tytuł przewijał się, co kilka stron na kartach powieści i nie powiem, zainteresowałam się co też takiego jest w tej książce, że ludzie oszaleli na jej punkcie te x lat do tyłu. Kiedyś na pewno po nią sięgnę, ale nie jest to pozycja, która muszę na już przeczytać, bo inaczej stracę sens życia. Nie, tak nie jest.

Tak prawdę mówiąc nie wiem, co mam myśleć o tej książce. Z jednej strony… pani Wellman pyta o naprawdę intymne kwestie życia pana Wiśniewskiego, a z drugiej jest to taka książeczka, która mogłaby przejść bez echa, jeśli się nie lubi tego typu literatury. Mam ogromny dylemat, ponieważ z jednej strony trochę otworzyła mi trochę oczy na cały dzisiejszy świat (ale też nie do końca, bo to przecież zdanie jednego człowieka), bowiem spojrzenie pana Wiśniewskiego na Polskę to tak naprawdę spojrzenie z zewnątrz na jej problemy i sytuację. Przeogromnie i chyba na zawsze wryje mi się w pamięć porównanie do stadionu pewnej sytuacji nękającej i spędzającej sen z powiek praktycznie całej Europie, ale co konkretnie mam na myśli, to osoby, które sięgną po tę książkę na pewno się zorientują.

Lubię Dorotę Wellman za całą pozytywną osobowość, jaką wnosi do stacji TVNu, ale ta rozmowa, przeprowadzona z mężczyzną, który z wykształcenia ma kilka tytułów naukowych, z czego na pierwszy plan wysuwa się magister fizyki i doktor habilitowany chemii, a książki pisze… dla hobby?, to nie jest coś, co znalazłoby się na mojej liście must read. Ale przez samą sympatię dla pani Doroty… polecam!
Klienci, którzy kupili Siedem lat później, wybrali również:
Spowiedź niedokończona Janusz L. Wiśniewski
Spowiedź niedokończona
Janusz L. Wiśniewski, 21,53
Miłość oraz inne dysonanse Janusz Leon Wiśniewski, Irada Wownenko
Miłość oraz inne dysonanse
Janusz Leon Wiśniewski, Irada Wownenko, 30,72
Moje historie prawdziwe Janusz Leon Wiśniewski
Moje historie prawdziwe
Janusz Leon Wiśniewski, 32,33
Bikini Janusz Leon Wiśniewski
Bikini
Janusz Leon Wiśniewski, 33,03
Gwiazdka z nieba Katarzyna Michalak
Gwiazdka z nieba
Katarzyna Michalak, 28,41
Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę Kamil Janicki
Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę
Kamil Janicki, 34,57
Koniec samotności Janusz Leon Wiśniewski
Koniec samotności
Janusz Leon Wiśniewski, 27,93
Ścigany Katarzyna Michalak
Ścigany
Katarzyna Michalak, 30,72
Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle
Potęga teraźniejszości
Eckhart Tolle, 24,43
Kamerdyner Michał Pruski, Mirosław Piepka, Marek Klat, Paweł Paliński
Kamerdyner
Michał Pruski, Mirosław Piepka, Marek Klat, Paweł Paliński, 29,99
Wodecki. Tak mi wyszło Kamil Bałuk, Wacław Krupiński
Wodecki. Tak mi wyszło
Kamil Bałuk, Wacław Krupiński, 29,99
Przeznaczeni Katarzyna Grochola
Przeznaczeni
Katarzyna Grochola, 28,73
Boniecki. Rozmowy o życiu Adam Boniecki, Anna Goc
Boniecki. Rozmowy o życiu
Adam Boniecki, Anna Goc, 34,57
Willa pod kasztanem. Tom 4. Światło gwiazd Krystyna Mirek
Willa pod kasztanem. Tom 4. Światło gwiazd
Krystyna Mirek, 29,93
Granat poproszę! Olga Rudnicka
Granat poproszę!
Olga Rudnicka, 23,10
I odpuść nam nasze… Janusz Leon Wiśniewski
I odpuść nam nasze…
Janusz Leon Wiśniewski, 24,50
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu 35% na całą ofertę wydawnictwa Publicat!
Ostatnio oglądane
KSiedem lat później
KBiologia na czasie 2. Podręc...
KOblicza geografii 2. Podręcz...
KPoznać przeszłość 2. Podręcz...
KW centrum uwagi. Podręcznik ...
KKrok w przedsiębiorczość. Po...
KFizyka. Podręcznik. Liceum i...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 53
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!