Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Mamy dla Ciebie apkę! Pobierz z:
Książka Droga do piekła
Przemysław Piotrowski
Zimowa wyprzedaż Zielonej Sowy!

Droga do piekła

Nasza cena:
26,87 zł (zawiera rabat 23 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 34,90 zł (oszczędzasz 8,03 zł)
Autor: 

Przemysław Piotrowski

Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf SA
Rok wydania:2016
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:384
Format:13.5x21.0 cm
Numer ISBN:978-83-7835-500-7
Kod paskowy (EAN):9788378355007
Waga:363 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 24.03.2020 12:27)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Droga do piekła – opis wydawcy

Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki…

Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się jedynie drobną igraszką?

Droga do piekła zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości.

Chcesz spać? Nie czytaj! W nocy koszmary przyjdą na pewno!

FacebookTwitter
Droga do piekła - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2016.07.08
Recenzja
Opinie czytelników o „Droga do piekła”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 10 ocen z 10 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: DeVi, data: 03.02.2018 12:15, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Fikcyjne piekło?

Kiedyś musi nadejść czas, gdy życie amerykańskiego żołnierza staje się udręką. John Pilar chciał w końcu być przy żonie oraz dzieciach. Chciał żyć szczęśliwie z rodziną, którą kochał. Z rodziną za którą oddałby życie. Nikt jednak nie przypuszczał, że mógłby ten dar natury odebrać. Niespodziewanie zostaje oskarżony o zamordowanie swoich najbliższych. Po skazaniu na śmierć budzi się… w piekle. Niestety to nie koniec kłopotów ponieważ Lukas, jego brat, wraz z dziennikarką Rose postanawiają udowodnić wielki przekręt. Ciało Pilara znika, prochy niewiadomego pochodzenia znajdują się w urnie. Dlaczego ktoś chciałby zbezcześcić ostatnią wolę zmarłego? Dlaczego John jest w piekle skoro nie popełnił grzechu?

Od początku wiemy wszystko i nic. Tak skomplikowana, a zarazem prosta fabuła może doprowadzić do furii. Lecz tej pozytywnej. Pełnej pasji, która z ogromną siłą pozwala nam dostrzec rzeczy niewidzialne dla innych. Jednak mój zapał nie mijał nawet wtedy, kiedy zdawałam sobie sprawię jak wiele jeszcze mam do odkrycia. Równoczesne myślenie z bohaterami w konkretnej sytuacji pozwala na lepsze zrozumienie, a zarazem pogubienie się w całości. Sposób w jaki intryga jest wpleciona w losy z każdego wymienionego bohatera jest tak dopracowana, jak niewielu potrafi. Pomimo ślepych zaułków autor wybrnął z sytuacji nie raz, ani nie dwa. A ja jako czytelnik chciałam więcej, więcej i jeszcze więcej! Czy można otrzymać coś lepszego?

Podsumowując: Tego typu literatura jest raczej kierowana do mężczyzn, ale stereotypy trzeba łamać. Mnie bardzo przypadła do gustu dzięki rzeczywistemu odzwierciedleniu tego, co naprawdę mogłoby się wydarzyć. Może już się stało, ale my nic nie wiemy? Skąd możemy mieć pewność niewinności osób mających władzę? Mało kto z nas podpisałby się pod ich słowami, ale… cyrograf podłożony przez Lucyfera to całkowicie inne zobowiązanie. Wolicie bogactwo, sławę i namiastkę władzy? A może życie w nieświadomości? Jest jeszcze trzecie wyjście: walka o prawdę. Czy podążycie ścieżką Johna, Luka lub Rose i spróbujecie wybrać najlepszą z możliwych dróg do piekła?
Autor: Biblioteka Feniksa, data: 07.01.2018 14:30, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Recenzja

Były amerykański żołnierz John Pilar po powrocie z pracy do domu, zastaje makabryczny widok. Ktoś brutalnie zamordował jego dzieci oraz ciężko ranił żonę, której mimo prób nie udaje się mężczyźnie uratować. Na domiar złego to właśnie on zostaje o ten bestialski czyn oskarżony i skazany na karę śmierci. Ale to nie koniec jego udręki. Kiedy po egzekucji budzi się, czuje woń siarki i ciężar łańcucha...
Lukas, młodszy brat Johna, nie wierzy w jego winę. Kiedy dowiaduje się, że zwłoki starszego Pilara zostały skremowane, co nie było zgodne z wolą zmarłego, zaczyna własne dochodzenie. Wplątana w nie zostaje również młoda dziennikarka – Rosa Parker – która właśnie poszukuje materiału na artykuł życia. Ich prywatne śledztwo wprowadza ich do świata brutalnego i przepełnionego złem, a oni natrafiają na ślad spisku, który może wstrząsnąć nie tylko nimi, ale i całym światem.

„[…] człowiek od początku istnienia był najgroźniejszym drapieżcą na całej planecie. W przeciwieństwie do zwierząt, które zabijały tylko dlatego, aby przetrwać, człowiek zaczął mordować dla przyjemności, wykształcił w sobie popędy, które obudzone rosły i zatruwały jego duszę po dziś dzień.”

W posłowiu autor napisał, że podczas tworzenia tej książki zależało mu w dużej mierze na realizmie. Kiedy opisywał jakieś miejsca w powieści, miał w głowie prawdziwe zakątki, w których bywał lub o których bardzo dokładnie czytał. Kreując postacie, częściowo dawał im cechy ludzi, których znał, przez co wydawały się być stworzone z krwi i kości. To bardzo urzeczywistniło całą książkę. Mało tego nie ma tutaj nużących czy przydługich opisów. Wszystko nakreślone jest bardzo dokładnie, ale w ciekawy i niemęczący czytelnika sposób. To bardzo duży plus, szczególnie dla osób, które wolą wciągającą akcję niż rozbudowany świat przedstawiony.
Autor: www.swiatmiedzystronami.blogspot.com, data: 25.02.2017 18:47, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Droga do piekła

Autor zadebiutował zaledwie trochę ponad rok temu. Jego książka "Kod Himmlera" została przyjęta na prawdę dobrze. Ja nie miałam okazji jej czytać. Chociaż po tej pozycji mam ochotę to wydaje mi się, że tematyka nie będzie moja. A co dostałam tutaj?

John Pilar jest z pochodzenia polakiem. Aktualnie mieszka w Nowym Jorku i wiedzie dość szczęśliwe życie. Ma trójkę dzieci i żonę, rzucił wojsko by być z rodziną, a zaczął prowadzić siłownie. Niestety nie cieszy się tym wszystkim zbyt długo. Pewnego dnia wracając z pracy zastaje w domu zamordowane dzieci i ledwo żywą żonę, która również umiera. John zostaje oskarżony za morderstwo bliskich i skazany na karę śmierci mimo, że nie wiele rzeczy wskazuje na winę Pilara. Gdy dochodzi do egzekucji i kat wstrzykuje mu śmiertelną truciznę okazuje się, że to nie koniec jego podróży. John budzi się w innym miejscu, a to co go otacza prócz gęstej mgły to ohydny zapach siarki...

"Kiedyś piekłem nazywał Afganistan, Irak czy Syrię, ale tak na prawdę nie zdawał sobie sprawy z potęgi tego słowa. Ale jeśli od tysięcy lat ludzie wierzą w Boga, to muszą także w Szatana"*

Lucas Pilar jest młodszym bratem Johna i byłym policjantem. Od początku nie wierzy w jego winę. Kiedy zaś przygotowując pogrzeb okazuje się, że zamiast trumny z ciałem dostaje urnę z prochami jest już praktycznie pewien, że coś jest nie tak. W końcu John od początku mówił, że chce być pochowany w wojskowym mundurze i z flagą. Mimo problemów z alkoholem Lucas w dalszym ciągu ufa swojej intuicji, więc zaczyna grzebać. Wciąga w to wszystko młodą dziennikarkę Rose Parker, która rządna jest sukcesów zawodowych. Dla ciekawego i mocnego tematu zrobi wszystko, a udowodnienie, że naczelnik więzienia nie jest krystalicznie czysty może być właśnie tego typu tematem.

Okazuje się jednak, że cała sprawa nie jest taka prosta, a z każdym dniem Lucas i Rose zagłębiają się w świat niewyobrażalnej przemocy, brutalności, okrucieństwa i pierwotnego zła... Sam naczelnik zaś jest jednym z wielu pionków w całej grze.

Czy uda im się oczyścić Johna z zarzutów? Do czego dokopią się poszukując prawdy? Kto w to wszystko jest wplątany i czy piekło istnieje naprawdę?

Musze przyznać, że książka mnie zaskoczyła mimo, że po pewnym czasie zaczęłam podejrzewać o co może chodzić. Bardzo spodobało mi się zakończenie. Mimo, że momentami pozycja była wulgarna i na prawdę mocna - szczególnie jeśli chodzi o przedstawienie piekła. Ale powiedzmy sobie szczerze... Jeśli autor chciał pokazać nam piekło to nie bardzo miał wybór by pokazać nam je inaczej. W końcu jeśli ono istnieje to jest karą za grzechy, a to nie może być ani miłe, ani łatwe ani tym bardziej przyjemne...

Dynamika oraz ciekawa fabuła robią wrażenie jednak książka na pewno nie jest dla ludzi o słabych nerwach i żołądkach oraz tych, którzy nie tolerują przemocy. Dla mnie pozycja warta uwagi i nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

* - Cytat z "Droga do piekła" Przemysław Piotrowski, str. 186

Więcej na:
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com
Autor: zolzowata_franca, data: 25.12.2016 11:15, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

ostra jazda bez trzymanki

Na ogół mam szczęście do książek autorów mi nieznanych, tak było tym razem. Trafiłam na nietypowy thriller, piszę "nietypowy", bo trudno mi go dokładnie sklasyfikować.

John Pilar, były amerykański żołnierz, właściciel dobrze prosperujących kilku siłowni, ojciec trójki dzieci, mąż swojej ukochanej żony. Wraca późnym popołudniem do domu. Jest już mocno spóźniony, żona niezadowolona, najmłodsza córka obchodzi urodziny, wszyscy czekają na Johna. Kiedy wreszcie wpada do domu znajduje swoją rodzinę ... wymordowaną.

John Pilar zostaje zatrzymany i niesłusznie skazany na karę śmierci, która zostaje wykonana po czterech latach. W swych ostatnich słowach prosi, by mógł po śmierci trafić do piekła, by tam znaleźć oprawcę swej rodziny i móc się zemścić.

O zgrozo tak się właśnie stało ... John trafił do piekła.

"Siarka, a w zasadzie siarkowodór. Silny, głęboki i odrzucający smród zgniłych jaj, który raz zwietrzony, na zawsze pozostawał zapamiętany przez ludzki nos. Duszący i okropny, w dużym stężeniu porażał układ oddechowy i doprowadzał do śmierci. Śmierci...
Ta myśl spowodowała, że John się ocknął..."

Egzekucję Johna obserwuje jego brat Lucas, nie wierzący w winę Johna. Lucas, były policjant, obecnie detektyw z "dobrym policyjnym nosem" pragnie znaleźć winnych tragedii. Pomaga mu w tym Rose Parker, młoda i ambitna dziennikarka, zajmująca się sprawami kryminalnymi.

To nie jest książka dla ludzi o kiepskich nerwach, sporo w niej zła w czystej postaci. Autor sceny przemocy przedstawia w tak realistyczny sposób, że momentami miałam problem, by czytać. Wyobraźnia robiła swoje. Akcja osadzona jest w 2021 roku, w Nowym Jorku. Piekło przedstawione przez autora jest tak koszmarne, że po przeczytaniu "Drogi do piekła", niewykluczone, że niejeden się nawróci. Cierpiące dusze, płomienie, kotły, dewiacje seksualne, tortury. Czytając ma się nadzieję, że ten "świat" jest mocno przerysowany, chce się nie wierzyć autorowi, by to mogło być prawdziwe.

Przyznam, że to nie moja bajka. Przemoc to nie moja bajka. Mimo to nie mogłam się oderwać od książki. Przygotujcie się jednak na ostrą jazdę bez trzymanki. Ludzkie oblicze bywa nieobliczalne.
Autor: Bookendorfina, data: 22.10.2016 09:36, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Mocny thriller

"Czasem czuł, jakby żył w jakimś matriksie. Patrzył na ludzi jak na masę bezmózgich zombie, karmionych medialną papką, którymi można kierować jak zaprogramowanymi robotami."

Wizja piekła przedstawiona wyraziście, sugestywnie i wstrząsająco. Mroczny i krwawy widok czarcich czeluści, tortury, upokarzanie, wszechobecny ból i cierpienie. Absolutnie nie chcemy trafić do tego miejsca, nawet podczas koszmarów sennych, jednak odbieranie jego ponurego obrazu podczas czytania książki ma swoje uzasadnienie. Autorowi udaje się wstrząsnąć czytelnikiem, wywołać silne emocje, nastraszyć z dobrym dreszczykiem, zmusić do refleksji na temat tego, dokąd zmierza świat, jakie wzorce stają się pożądane i nośne w społeczeństwie, a które wartości umykają bronione przez niewielki procent ludzi. Powieść napisana w bardzo dobrym, wciągającym i ciekawym stylu. Śmiertelne niebezpieczeństwo czyhające na głównych bohaterów, narastające napięcie, czasem tonujące, a za chwilę powracające ze zdwojoną mocą. Przeczytałam w jedno popołudnie, właściwie bez odrywania się. Warta polecenia, pozostawia czytelnika z poczuciem dużej satysfakcji.

W thrillerze sporo się dzieje, sensacyjne zdarzenia, kryminalne wątki, psychologiczna zabawa. Odsłania najbardziej dziką naturę człowieka, kwintesencję zła, niewyobrażalnego bestialstwa, zatrważającej zdolności do przemocy, wymyślnych morderstw. Pokazuje dewastację sumienia, ekstremalne zboczenia i zawirowania psychiczne. Zwraca uwagę na upiorny wpływ miałkich i nijakich programów telewizyjnych, nastawionych wyłącznie na zaspokojenie potrzeb najsłabiej wykształconej części społeczeństwa, na kierowanie masą ludzi akceptujących to, co otrzymują, bez chwili zastanowienia. Dokąd zmierza społeczeństwo? Dlaczego nie potrafi poradzić sobie z narzuconą miernością i bezwartościowością? Czy faktycznie właśnie tego ludzie dziś oczekują i potrzebują? Jak będą prezentować się kolejne pokolenia przy tak zastraszająco niskim poziomie mediów? Czemu zgadzamy się na bierność w tej sprawie, dajemy opanować zniechęceniu, bezsilności i rezygnacji? A może to już ostatni moment na podjęcie działań, walkę z miernością, wszechobecną przemocą, konsumpcją tandetności, pożeraczami czasu, zapychaczami nudy, usypiaczami zainteresowań, zamulaniem osobowości, stagnacją umysłową i porażką intelektu?

W więzieniu Huntsville wykonano wyrok śmierci na Johnie Pilarze, amerykańskim żołnierzu, mordercy żony i trójki dzieci. Lucas, posterunkowy nowojorskiej policji, prywatny detektyw, od początku przekonany jest o niewinności brata, jednak pomimo podejmowanych działań nie jest w stanie jej udowodnić. Przysięga, że za wszelką cenę dowie się, kto jest prawdziwym sprawcą zbrodni. Podczas przygotowań do pogrzebu Johna, zaczynają pojawiać się pewne nieścisłości, fałszywe dokumenty, które wymagają natychmiastowego wyjaśnienia, bliższego przyjrzenia się. Okazuje się jednak, że nie będzie to łatwe, gdyż w centrum wydarzeń za liczne sznurki pociągają potężne siły, zdające się ogarniać każdą sferę życia społeczeństwa. W śledztwie Lucasowi pomaga bardzo znana, ambitna i dociekliwa dziennikarka Rose Parker. W miarę rozwoju akcji, wkraczają kolejne intrygujące postaci, odsłaniają się sieci wzajemnych zależności, tajemniczych układów i tajnych informacji. Czym tak naprawdę jest tytułowa droga do piekła?

bookendorfina.blogspot.com
Autor: KittyAilla, data: 14.10.2016 23:43, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Piekło znajduje się na ziemi

Książkę czytałam akurat w okresie mojego kryzysu dotyczącego kryminałów/thillerów. Ponadto po Ekspozycji obawiałam się trochę Polaków w tych gatunkach. Jak się okazało - całkiem niepotrzebnie!

Pan Piotrowski zafundował mi coś, co lubię - brutalny, męski styl. Bez owijania, bez upiększania - tylko fakty, konkrety i przerażająca rzeczywistość. Jedynymi momentami, które lekko mnie nudziły, były długie opisy miejsc, ale to zazwyczaj w mich oczach minus. Za to opisy emocji czy scen erotycznych, scen znęcania się w Piekle etc. mogę uznać za prawdziwy majstersztyk!

To zdecydowanie lektura dla ludzi o mocnych nerwach. My od początku wiemy, że John jest niewinny, mówi nam o tym już prolog. Potem książka jest podzielona tak jakby na dwie części: poszukiwania Lukasa oraz pobyt Johna w Piekle. Zdecydowanie ciekawszą częścią była dla mnie ta pierwsza, ale druga gdzieś tak w połowie rozkręciła się i zdołała jej dorównać, aby w momencie połączenia się w jedną płynną akcję - nie odstawać ani na moment. Teoretycznie muszę przyznać, że już na wstępie coś mi nie pasowało, ale prawda zszokowała mnie. O emocjach jednak za chwilę. Najpierw chciałabym wspomnieć o intrydze, jaką zbudował autor - była to misternie ułożona układanka, gdzie każdy element zaczynał do siebie pasować w odpowiednim czasie. Ponadto była to intryga światowa, a kiedy już wyszły na jaw najważniejsze poszlaki, nie mogłam się oderwać od lektury Drogi do Piekła, dążąc nieubłaganie do wyczekiwanego finału, który okazał się niewiarygodnie mocny!

Zazwyczaj ten akapit byłby już o bohaterach, ale nie będzie, bo przy czytaniu tej książki przeżywałam tak skrajne emocje, jak chyba jeszcze nigdy! Zaczynając tę książkę przygotujcie się na wyuzdany seks, zdradę i takie perwersje, i ekscentryczne pomysły, o jakich wam się nawet nie śniło. Książka sprawiła, że czułam zniesmaczenie, przerażenie i grozę. Pan Przemysław wykreował świat straszny w swojej prawdziwości, a finał powieści zdruzgotał mnie i powalił na kolana. Przeżywałam emocje z bohaterami, niemalże płakałam z Lukasem, widząc kaźń jego brata, bałam się razem z Rose i nienawidziłam razem z Johnem. Książkę czytałam momentami z wypiekami, a momentami z rumieńcem na twarzy!

Co tu dużo mówić - bohaterowie to ludzie z krwi i kości. John przeżył zbyt wiele i sumie jestem wdzięczna autorowi za to, jak ostatecznie rozwiązał jego los, bo nie wiem czy zniosłabym inną wersję. Lukas to człowiek z problemami, ale silny, zdeterminowany w swoim postanowieniu. Został moją ulubioną postacią w książce, ale zaraz za nim, na drugim miejscu jest Rose. Takie kobitki powinny być bohaterkami zawsze! Była silna, była momentami twardą suką, ale miała swoje granice, które ta wyprawa w perwersyjny i okrutny świat show biznesu nadszarpywała i łamała, doprowadzając Rose do skrajnych emocji. Polubiłam też Charlesa, jakkolwiek jako postać by nie wypadła w pewnym momencie, bo rozumiałam, dlaczego to zrobił. Jednak to nie główni bohaterowie tak przerażają, a ci poboczni, którzy przewijają się przez główną historię, okazując się jej trzonem. Są to wyuzdane, bogate i decydujące o losach świata ekstrawaganckie świnie, których w życiu nie chciałabym spotkać!

Co tu dużo mówić, o książce mogłabym pisać jeszcze wiele i byłyby to prawie wyłącznie pozytywne słowa (pomijając te nieszczęsne rozbudowane opisy, ale ja wiem, że dla niektórych to są akurat plusy). Takie książki mogłabym czytać! Ponadto książka dokonała czegoś, czego nie dokonała do tej pory żadna z gatunku thilleru - przeraziła mnie. Uważam, że pan Piotrowski napisał genialną powieść, pełną brutalnej, szybkiej, ale totalnie przemyślanej akcji. Widać, że to zdecydowane męskie pióro i nie pozostaje mi nic innego, jak książkę bardzo gorąco polecić!
Autor: dobrerecenzje.pl, data: 26.09.2016 09:13, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Droga do piekła

Jesteś gotowy na długą i przerażającą drogę do piekła?
Jeśli tak, to wiedz, że książka ta jest dla ludzi z mocnymi nerwami, którzy nie boją się czytać po nocy, a potem iść spać.

John Pilar jest szczęśliwym milionerem, ojcem, a także mężem z kilkuletnim stażem. Jednak zarządzanie i pieniądze szybko odciągają mężczyznę od rodziny, aż w końcu dochodzi to tego, że spędza z nimi bardzo mało czasu.
Pewnego razu jadąc na czwarte urodziny swojego najmłodszego dziecka, John przypomina sobie swoją przeszłość. W jego życiu był taki czas, kiedy zabijał ludzi. Na dalekich, zagranicznych misjach niejedno przeżył i widział.
Teraz mając kochającą rodzinę poczuł się źle poświęcając im tak mało czasu w swoim życiu.
Stojąc w korku znów nawalił i zawiódł swoją żonę i dzieci.
Jednak, przekraczając już próg domu nie wierzy w to co widzi.
Wszystko w krwi, dywan, podłoga a przede wszystkim wielkie łóżko. Głowy jego ukochanych dzieci leżą, albo odcięte z obszarpaną skórą, albo ich krtanie są przecięte, jak u zwierząt. Natomiast miłość jego życia leży na łóżku jeszcze żywa z wbitym w klatkę piersiową wielkim nożem kuchennym.
Ostatkami sił John wyszarpuje nóż z ciała i to właśnie go gubi.

Z dochodzenia śledczego wynikają dwa fakty. Po pierwsze nie ma żadnych odcisków palców, a po drugie skazanym i jednocześnie oskarżonym o zabójstwo swojej rodziny ze szczególnym okrucieństwem jest John Pilar.
Wyrok n niego został już zapisany. Jedynym, który nie wierzy w winę mężczyzny jest jego brat, który postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę.
Dlaczego ciało starszego brata zostaje skremowane, kiedy on sam jako za ostatnią wolę obrał sobie pochowanie w trumnie?

Thriller napisany bardzo dobrze. Od miesięcy czekałam właśnie na taką lekturę. Napisana jakby w dwóch czasach. Pierwszy to czas, szukania odpowiedzi brata Johna, a drugi to pobudka po śmierci samego Johna Pilara i najprawdziwsze piekło.
Krwawe kawałki, trochę amerykańskiego horroru i tajemnice ciągnące się do końca książki.
Już sam prolog jest sam w sobie przerażający, a jak będzie wyglądał koniec tej historii?
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Autor: StanZaczytany, data: 22.09.2016 20:02, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

www.stanzaczytany.blogspot.com

Już od początku książka zwaliła mnie z nóg. Do tej pory mało jest polskich autorów, którzy umiejętnie wzbudzą w czytelnikach pożądane uczucia. Sięgając więc po thriller polskiego autora - Przemysława Piotrowskiego - byłam przygotowana na dość przyjemną w odbiorze lekturę. Nawet nie oczekiwałam, że wzbudzi we mnie takie napięcie, jak pisarz przypuszczał. Jednak zwracam honor i kłaniam się nisko, bo już pierwsze strony pozbawiły mnie rezonu.
Opis: „Były amerykański żołnierz John Pilar zostaje skazany na śmierć za zamordowanie swojej rodziny w wyjątkowo bestialski sposób. Kat wstrzykuje mu zabójczą mieszankę, ale to nie koniec jego podróży. Po drugiej stronie budzi go odrażająca woń siarki… Jego młodszy brat Lukas, były nowojorski policjant, a dziś zapijaczony detektyw, nie wierzy w jego winę. Odkrywa, że naczelnik więzienia, w którym zginął brat, nie ma krystalicznie czystego sumienia. Razem z młodą dziennikarką Rose Parker rozpoczynają prywatne śledztwo i wpadają na trop mrocznego spisku. Z każdym dniem coraz bardziej zagłębiają się w matni pierwotnego zła, niewyobrażalnego okrucieństwa i zdziczałej przemocy. Czy oczyszczą Johna z zarzutów, czy może dokopią się do prawdy tak przerażającej, że nawet samo piekło wydaje się być jedynie drobną igraszką?
„Droga do piekła” zabierze Cię w otchłań zła, gdzie trupi odór i kwaśna woń śmierci są jedynie finezyjnym zaproszeniem do skrzętnie skrywanej, mrocznej tajemnicy ludzkości. Chcesz spać? Nie czytaj! W nocy koszmary przyjdą na pewno! "
W książce pojawiają się wulgaryzmy, wątki erotyczne i krwawe jatki. Czego chcieć więcej? Autor tą książką podniósł sobie wysoko poprzeczkę. Historia jest zapięta na ostatni guzik i już gołym okiem widać, że Przemysław długo przygotowywał się do skomponowania tej powieści. Cenię to, w jaki sposób zamącił umysły czytelników. Sama nie wiedziałam, czy znajduję się w piekle, czy w iluzji. Było tyle poszlak, tyle przypuszczeń, tyle opcji do wyboru... Ale za cholerę nie odgadłabym zakończenia. Uważam, że to najlepszy thriller, jaki do tej pory czytałam. Specjalnie zaczekałam z recenzją parę dni, aby zyskać pewność, czy aby na pewno nie jest po prostu ten ,,pierwszy czytelniczy szok". Niestety - albo raczej stety - to zdziwienie nie minęło. Wciąż w głowie odtwarzają mi się scenki, które za nic w świecie nie mogę odprawić z kwitkiem. Z całą pewnością będę musiała przeczytać powyższą powieść jeszcze raz, aby móc raz jeszcze przejść przez piekielną drogę, mając tym razem rozwiązanie zagadki w głowie. Naprawdę gratuluję autorowi tak znakomitego pomysłu, a przede wszystkim pióra.
Z początku mieszałam się w postaciach - ale to kwestia prywatna, niż "zbiorowa". Mam problemy z zapamiętywaniem imion, a w książkach nieco skomplikowane staje się dla mnie przeskakiwanie z jednego miejsca na drugie. Tu zaś mamy sporo ,,przeskakiwaczy" - z jednego bohatera, na drugiego, a potem na piątego. Narrator trzecioosobowy opisuje spostrzeżenia kilku osób, przez co niekiedy gubiłam wątki. Niemniej jednak zaznaczam, że jest to bardziej sprawa prywatna, niż ogólnikowa, jednakże wolę uprzedzić tych czytelników, którzy mają podobnie. Zazwyczaj unikam porównywania książek lub autorów do innych, ale tutaj muszę wyznać Wam swoją opinię. Podczas czytania nowej powieści Przemysława Piotrowskiego wciąż porównywałam go do wszystkim nam znanego Dana Brown (autor książek, tj. Kod Leonarda Da Vinci, Anioły i demony, Inferno). Lekkie pióro, ale skomplikowane wyobrażenia sprawiały, że gubiłam się (w pozytywnym sensie!) w historii. Co okazywało się prawdą, a co fałszem? Nowe tropy wcale nam nie ułatwiały zadania. Zwykle ciężko jest mnie zaskoczyć - z uwagą śledzę rozwój wypadków i w większości przypadków wiem, co się wydarzy. Tutaj jednak? Miałam przypuszczenia, ale już przy połowie książki postanowiłam wyrzucić z głowy wszystko, bo domyślałam się, że rozwiązanie będzie zupełnie inne, niż myślałam. I tak też było. Autorowi udało się mnie zaskoczyć i sprawić, że całkowicie pochłonęła mnie ,,Droga do piekła". Jak w przypadku Dana Brown (dlatego często ich porównywałam), zagadka goni zagadkę, a fikcja miesza się z realizmem. Tutaj zaś autor ma większy plus, bo książka nie jest aż tak obszerna, a język szybko się przyswaja, przez co ciężko jest odejść od lektury, dopóki nie pozna się końca.
Podczas czytania książki miałam wiele myśli, ale teraz kompletną pustkę. Jak Wam polecić książkę, nie zdradzając wszystkiego? Nijak. To po prostu trzeba przeczytać, aby zrozumieć sens... braku słów. Z całą pewnością polecam. Po „Drogę do piekła" powinien sięgnąć każdy miłośnik thrillerów.
Ocena: 5+/6
Autor: werka777, data: 09.09.2016 16:37, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

https://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Głównym bohaterem tej powieści okazuje się nadużywający ostatnio alkoholu Lukas, były nowojorski policjant, który ze względu na trudne przeżycia topi smutki w szklance wódki. Nijak jednak przypomina zaniedbanego pijaczynę, wręcz przeciwnie. Wiedziony ambitnym celem szybko wychodzi na prostą wykazując się spostrzegawczością, inteligencją i niebywałą odwagą. Równie ambitna i nieustraszona okazuje się Rose Parker, towarzysząca mu dziennikarka, którą wielu mogłoby określić mianem zimnej suki. Niebawiąca się w uczucia, lubiąca wyzwania i kontrowersyjne tematy, będzie musiała zmierzyć się z bestialstwem, którego nigdy dotąd nie znała.

Postaci wykreowane przez Przemysława Piotrowskiego to ludzie, z którymi trudno się zżyć, jednak którym doskonale przypatruje się z boku. Być może wpływ na taki odbiór bohaterów ma trzecioosobowa narracja, która pozwala podążać za nimi krok w krok, jednak z zachowaniem pewnego dystansu. Chociaż autor bez zarzutu poradził sobie z budowaniem zarówno tych pierwszo- jak i drugoplanowych postaci, widać, że to nie oni stają tutaj w świetle reflektorów. Na pierwszym miejscu pręży się bowiem wszechogarniające zło i akcja, która co rusz dostarcza nowych bodźców i wrażeń.

Trudno określić tutaj jedno konkretne miejsce, w którym rozgrywane są wydarzenia. Bohaterowie przemieszczają się po kolejnych zakątkach Nowego Jorku, ale docierają także o wiele dalej. Do innego państwa i na inny kontynent. Można byłoby jednak uogólnić i powiedzieć, że wszystko, co tutaj się dzieje, dotyczy piekła - zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Bo czym jest piekło? Najstraszniejszym miejscem, w którym każdy ludzki lęk i strach spotęgowane ma znaczenie. A więc człowiek może zgotować je sobie sam, tutaj na ziemi.

„Droga do piekła” to thriller łączący w sobie elementy horroru i kryminału. Przekraczając próg tej powieści trafiamy w sam środek niebezpiecznego śledztwa, w którym za jeden mały błąd można zapłacić najwyższą cenę – stracić życie. Są kolejne tropy, czyhający za rogiem ludzie, jest wyścig z czasem i jest śmierć. Książka przeplata jednak także o wiele bardziej przerażające wizje. Są wzbudzające strach postaci, jest piekło i spotkanie z kimś, kto nie nazywa siebie człowiekiem. Daleko jednak tutaj do science fiction, ponieważ… No właśnie. O tym, dlaczego ta historia mogłaby wydarzyć się naprawdę, musicie przekonać się sami.

Fakt, że na rzecz tej książki zrezygnowałam z kilku godzin tak cennego przecież dla człowieka snu, już sam w sobie staje się dowodem na to, że akcja powieści pożera. Czyta się szybko, z autentycznym zainteresowaniem, czując wewnętrzną potrzebę przewrócenia kolejnej strony. Dużo się tutaj dzieje, stąd nie ma mowy o jakiejkolwiek nudzie, a szczegółowe i dobrze rozplanowane poczynania bohaterów malują w głowie czytelnika wyraźny obraz, jak gdyby właśnie oglądał doskonale nakręcony film. Polecam wielbicielom gatunku, w szczególności mężczyznom i tym kobietom, które mają mocne nerwy i nie obawiają się krwawych scen. I chociaż nie czułam tutaj wszechogarniającego mnie strachu, napięcie nie opadało. Takie książki zdecydowanie lubię.
Autor: Justyna Gul (Qulturasłowa), data: 01.09.2016 22:01, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Piekielne kręgi…

Ja wyobrażasz sobie piekło? Czy jest to malowniczy obrazek z licznych kreskówek, gdzie diabły z widłami upychają klientów wielkich kotłach? A może jako miejsce pełne wyuzdanego seksu, w którym alkohol leje się strumieniami, gdzie obowiązuje nakaz przekraczania wszelkich granic? A może twoje piekło jest inspirowane dantejską wizją zaświatów, gdzie wciąż słychać jest potępieńcze jęki bólu, rozpaczliwe krzyki, wielojęzyczny gwar, gdzie dodatkowych cierpień grzesznikom przysparzają ukąszenia os czy mszyc?
Zapewne wielu z nas wyraża pewną wątpliwość, czy po drugiej stronie rzeczywiście istnieje „coś”, niezależnie, jak owo miejsce jest nazwane. Jednak, nawet mimo braku wiary, w nasze serca sączy się podświadomy lęk przed poznaniem prawdy, przed śmiercią, która może wcale nie być początkiem wiecznego życia u boku Pana, ale … początkiem wiecznego bólu w czeluściach piekła. John Pilar, były amerykański żołnierz, odznaczony Srebrną Gwiazdą z Purpurowym Sercem, kiedy po jednej z akcji dostał się do talubskiej niewoli, nie wierzy w piekło po śmierci. Dla niego piekłem były realizowane misje i to, co podczas nich zobaczył. Nauczony maksymalnej koncentracji, będący świadkiem pierwotnych, ludzkich instynktów, nastawiony był na działanie tu i teraz, ono bowiem gwarantowało przetrwanie. Nigdy się jednak nie spodziewał, że po opuszczeniu szeregów armii stanie przed wyzwaniem, wobec którego nawet najbardziej niebezpieczna misja wydaje się dziecinną igraszką. Oskarżony za poczwórne morderstwo, za zabicie swojej żony i trójki dzieci, John zostaje skazany na śmierć. Nie znaleziono dowodów rzucających choćby cień podejrzeń na inną osobę, dlatego – pomimo poszlakowego procesu i licznych protestów przeciwników kary śmierci oraz osób wierzących w niewinność mężczyzny – po czterech latach oczekiwania, zostaje on stracony na oczach swojego brata i licznych świadków. Tyle tylko, że chlorek potasu, który miał za zadanie zatrzymać pracę serca przenosi go … w piekielną otchłań. Kiedy mężczyzna budzi się w mrocznej pieczarze, w której unosi się dusząca woń siarkowodoru, nawet nie spodziewa się, że tak naprawdę to nie jego koniec drogi, ale jej początek.
O tym, co naprawdę wydarzyło się podczas śmierci Johna, co sprawiło, że to właśnie w czeluściach piekieł przyjdzie mu walczyć o przetrwanie, czytamy w porywającej, ale i przerażającej książce Przemysława Piotrowskiego. Jego najnowszy thriller, „Droga do piekła”, opublikowany nakładem wydawnictwa Videograf, to przerażające studium deprawacji i upodlenia człowieka, konsumpcjonizmu i triumfu bestialskiej natury. Nie jest to lektura dla osób o słabych nerwach, dla osób bojących się własnego cienia i czekających na Sąd Ostateczny. Nic nie jest w stanie przygotować czytelnika na wszechobecne w książce cierpienie, a mimo rosnącego przerażenia ciężko jest rozstać się z lekturą. Przemierzamy zatem kolejne piekielne kręgi, te symboliczne i te rzeczywiste, próbując nie tylko dociec, co jest prawdą, co zaś ułudą, ale i desperacko pragnąc utrzymać się przy życiu.
Młodszy brat Johna, Lukas, nie jest w stanie uwierzyć w jego winę. Obserwując egzekucję poprzysięga, że odnajdzie prawdziwego mordercę nie wie jednak, że tym sposobem on sam podąży za bratem do piekła. Co więcej, w tę podróż zabierze ambitną dziennikarkę, zajmującą się sprawami kryminalnymi – Rose Parker. Lukas, niegdyś posterunkowy nowojorskiej policji, obecnie uzależniony od alkoholu prywatny detektyw odkrywa zadziwiające posunięcia naczelnika więzienia, w którym przebywał John. Okazuje się bowiem, że ciało Johna zostało skremowane pomimo jego życzenia, by pochować go w amerykańskim mundurze z polską flagą na piersi. Co więcej, próba wyjaśnienia tego zdarzenia przez Lukasa prowadzi do odkrycia fałszywej dyspozycji kremacji oraz zagadkowych inwestycji naczelnika, czyli kont na Kajmanach. Sprawa, początkowo wyglądająca na handel zwłokami, zamienia się w prawdziwy koszmar, a w epicentrum zdarzeń znajduje się Lukas i Rose. Giną kolejni ludzie powiązani z nimi w jakiś sposób, a oprawcy zrobią wszystko, by zapewnić sobie anonimowość. Bez względu na koszty…
Jak zakończy się ta powieść? Co naprawdę stało się z ciałem Johna i jaki związek z tym ma naczelnik wiezienia obecny przy egzekucji? Co takiego odkrył kochanek Rose, że został bestialsko zamordowany? Czym jest Oko Opatrzności i w jakiej roli występuje w powieści? To tylko kilka z wielu pytań pojawiających się podczas lektury książki „Droga do piekła”. Tylko kilka pytań, dzięki którym pragniemy uporządkować rzeczywistość i zrozumieć, o co tak naprawdę toczy się gra i przed kim (a może przed czym) uciekają Lukas i Rose. Zdumiewająca fabuła, wątki - pozornie ze sobą nie związane – a jednak zmierzające do poznania prawdy, doskonale wykreowani bohaterowie, to wszystko przyciąga do lektury powieści Przemysława Piotrowskiego. Jeśli dodamy do tego przerażające opisy, obnażające pierwotnie zło, to wyłania nam się obraz nie tylko iście demonicznej lektury, ale również autora, który zaczyna pretendować do miana specjalisty od grozy. Doskonałego specjalisty - należy dodać - i aż strach pomyśleć, czego możemy spodziewać się w kolejnej powieści.
Klienci, którzy kupili Droga do piekła, wybrali również:
Kolejne 365 dni Blanka Lipińska
Kolejne 365 dni
Blanka Lipińska, 29,99
Szwindel Jakub Ćwiek
Szwindel
Jakub Ćwiek, 24,64
Umorzenie Remigiusz Mróz
Umorzenie
Remigiusz Mróz, 27,93
Jeszcze się kiedyś spotkamy Magdalena Witkiewicz
Jeszcze się kiedyś spotkamy
Magdalena Witkiewicz, 29,53
Zranić marionetkę Katarzyna Grochola
Zranić marionetkę
Katarzyna Grochola, 30,89
Kwiat Paproci. Tom 0,5. Jaga Katarzyna Berenika Miszczuk
Kwiat Paproci. Tom 0,5. Jaga
Katarzyna Berenika Miszczuk, 29,75
Katarynka (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Bolesław Prus
Katarynka (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Bolesław Prus, 2,44
Zemsta (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Aleksander Fredro
Zemsta (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Aleksander Fredro, 4,41
Kamizelka (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Bolesław Prus
Kamizelka (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Bolesław Prus, 3,49
Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle
Potęga teraźniejszości
Eckhart Tolle, 24,43
Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktor E. Frankl
Człowiek w poszukiwaniu sensu
Viktor E. Frankl, 22,43
Pollyanna Eleanor H. Porter
Pollyanna
Eleanor H. Porter, 15,33
Siedem śmierci Evelyn Hardcastle Stuart Turton
Siedem śmierci Evelyn Hardcastle
Stuart Turton, 29,94
Raz, dwa, trzy... giniesz ty! Alek Rogoziński
Raz, dwa, trzy... giniesz ty!
Alek Rogoziński, 26,53
P.S. Wciąż cię kocham Jenny Han
P.S. Wciąż cię kocham
Jenny Han, 24,43
Trans Krzysztof Domaradzki
Trans
Krzysztof Domaradzki, 29,99
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę wydawnictwa Marginesy!
Ostatnio oglądane
KDroga do piekła
KPięć Stawów. Dom bez adresu
KCzuły narrator
KOsiecka. Nikomu nie żal pięk...
KKicia Kocia u dentysty
KZaczarowana zagroda
KFirefly Lane
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 54
© 2006-2021 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!