Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Powoli. Jak żyć we własnym rytmie
Brooke McAlary
Skorzystaj z rabatu do 25% na wybraną ofertę wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego!
Księgarnia » Poradniki » Psychologia, motywacja » Powoli. Jak żyć we własnym rytmie

Powoli. Jak żyć we własnym rytmie

Nasza cena:
32,33 zł (zawiera rabat 28 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 44,90 zł (oszczędzasz 12,57 zł)
Autor: 

Brooke McAlary

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:2018
Oprawa:twarda
Liczba stron:280
Format:15.5 x 23.5 cm
Numer ISBN:978-83-08-06567-9
Kod paskowy (EAN):9788308065679
Waga:692 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 20.08.2019 09:40)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Powoli. Jak żyć we własnym rytmie – opis wydawcy

Powoli, nie pędź tak! Ciesz się życiem!

Bestsellerowy poradnik dla wszystkich, którzy chcą odnaleźć swój rytm i delektować się każdą chwilą. Kontynuacja rewolucyjnej Prostoty. Siły codziennych rytuałów Brooke McAlary.

Masz wspaniałą rodzinę, odnosisz sukcesy w pracy i tyle osób zazdrości ci pięknego domu? Tylko dlaczego się tym nie cieszysz? Dlaczego źle sypiasz w nocy i wciąż nie możesz pozbyć się stresu? Masz tyle planów, tyle rzeczy do zrobienia i stale brakuje ci czasu. To nie jest dobry rytm. To nie jest Twój rytm!

Aby się o tym przekonać, zwolnij i ogranicz aktywność. Oddziel zachcianki od potrzeb, uwolnij się od nadmiaru rzeczy, skoncentruj na tym, co tu i teraz, wybieraj świadomie. Poczuj zapach deszczu, wsłuchaj się w wiatr, chwyć za rękę ukochaną osobę. Być może sądzisz, że to kiepski pomysł i prosta droga do życiowej porażki?

Brooke też tak myślała, gdy pewnego dnia jej idealne życie straciło sens, a jednak podjęła to ryzyko. Teraz swoim doświadczeniami dzieli się z milionami słuchaczy i czytelników. Droga ku życiu we własnym rytmie nie jest łatwa, ale dzięki praktycznym radom zawartym w tej książce krok po kroku dotrzesz do celu. Zresztą sama droga do niego jest nagrodą.

Brooke McAlary – autorka dwóch bestsellerowych poradników, producentka i gospodyni jednego z najpopularniejszych podcastów w kategorii „Health/Self-Help” na iTunes. Jej program „The Slow Home” ma już ponad milion pobrań.

FacebookTwitter
Powoli. Jak żyć we własnym rytmie - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2018.08.07
Recenzja
Opinie czytelników o „Powoli. Jak żyć we własnym rytmie”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Beata Igielska , data: 08.11.2018 15:44, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zwolnij!

Żyć powoli w XXI wielu, gdy wciąż narzekamy na brak czasu? Czy to w ogóle jest możliwe? Brooke McAlary przekonuje, że tak, ale pod warunkiem, że zmienimy dotychczasowe przyzwyczajenia i nastawienie do świata.

Nie jestem fanką poradników. Mam do nich nawet bardzo sceptyczne nastawienie, a jednak książkę „Powoli. Jak żyć we własnym rytmie” przeczytałam z zainteresowaniem.
Dlaczego? Może dlatego, że utwierdziłam się w przekonaniu, iż dziesięć lat temu podjęłam dobrą decyzję, zwalniając i przeobrażając swoje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Może i dlatego, że autorka przypomniała mi o wielu ważnych sprawach, które na co dzień, tak jak milionom innych ludzi, umykają mi, nie znajduję na nie czasu albo po prostu o nich nie pamiętam.

Brooke McAlary nie jest nawiedzoną i przemądrzałą nauczycielką życia. Swoje książkowe refleksje i podpowiedzi oparła na własnych doświadczeniach, czyli przetestowała w praktyce to, o czym pisze.
Celowo użyłam tu słowa „podpowiedzi”, gdyż autorka nie stara się narzucać własnego zdania, nie przekonuje, że wszystkie jej recepty sprawdzą się od razu i w stu procentach, sprawiając, iż zaczniemy żyć wolniej, zdrowiej i szczęśliwiej.

Przede wszystkim pisarka podchodzi do kwestii organizowania sobie życia w sposób elastyczny – nie uważa, że trzeba iść na spacer nawet wówczas, gdy ma się gorączkę, przekonuje też, iż można odpuścić sobie co jakiś czas porcję ćwiczeń, jeśli wie się, że w przeciwnym razie nie zdąży się z jakimiś ważnymi obowiązkami.
Ważne, by być systematycznym i przekonanym do tego, co się robi, ale nie idealnym. Przed byciem człowiekiem bez skazy nawet przestrzega, gdyż dążenie do bycia mistrzem w każdej dziedzinie jest frustrujące, męczące i bezsensowne. Wystarczy być z siebie zadowolonym, by uzyskać spełnienie i szczęście.

Brooke McAlary przekonuje do pozbycia się z domu niepotrzebnych rzeczy, które nieraz gromadzimy latami, wcale z nich nie korzystając, lecz wychodząc ze zgubnego założenia, że „mogą się kiedyś przydać”. Bywa, że to „kiedyś” trwa dekady, a my stajemy się niewolnikami przedmiotów i coraz bardziej głowimy się, gdzie je upchnąć, zamiast oddać komuś potrzebującemu, sprzedać albo po prostu wyrzucić.

Autorka zachęca też do kupowania z głową, czyli w sposób przemyślany, racjonalny, podpowiada, gdzie i jak nabyć różne towary z drugiej ręki. Promuje również ideę pożyczania sobie wśród rodziny, znajomych i sąsiadów rzeczy, które służą nam sporadycznie albo tylko raz (np. czytana książka).

I wreszcie Brooke McAlary radzi, jak gospodarować czasem, czyli bardzo cennym dobrem, które często bezwiednie i bezmyślnie marnujemy. Jeśli nauczymy się rezygnować m.in. z surfowania po internecie, ciągłego sprawdzania w komputerze i komórce poczty, przeskakiwania po programach telewizyjnych, ze zdziwieniem stwierdzimy, jak wiele minut, a nawet godzin dziennie udało nam się zaoszczędzić.
Co zrobić z tym wolnym czasem? Możliwości jest wiele. Na pewno warto podarować go rodzinie i sobie samemu, swoim pasjom, miłości do książek, spacerom i dostrzeganiu małych rzeczy, na które w codziennej gonitwie nawet nie patrzymy.

Zaskakującym, ale prawdziwym hasłem poradnika jest: „Przyspiesz, żeby zwolnić. Zwolnij, żeby przyspieszyć”.
I jeszcze na koniec warto zacytować kilka ważnych zdań: „Nawiązujemy więcej kontaktów, ale mamy mniej ludzkiego ciepła. Angażujemy się na wielu forach, ale popadamy w coraz większą izolację. Oglądamy coraz więcej tragedii, ale tracimy zdolność empatii. Żyjemy na wyższym poziomie, ale jesteśmy mniej zadowoleni”.
I trudno się z tym nie zgodzić.

Całość uzupełniają piękne zdjęcia, przejrzyste podsumowania oraz ręcznie wykonane wykresy, co sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. BEATA IGIELSKA
Autor: Zdzisław, data: 04.10.2018 22:03, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zwolnić to nie to samo, co zatrzymać się. Wystarczy iść do przodu małymi kroczkami.

- Już tak późno, a jeszcze nie zrobiłam…
- Jutro mija termin, a ja nie skończyłem projektu…
- Nie wiecie, gdzie jest ta szkatułka od Babci?
- Czy my musimy tak się spieszyć?

STOP!!! Zacznijmy żyć „Powoli”. Pani Brooke McAlary proponuje postępowanie małymi krokami.

Stres to reakcja naszego organizmu na pośpieszną próbę ogarnięcia rzeczywistości. Zadajemy sobie pytanie: Dlaczego? Co robimy źle?

Wszelkie próby zmian maja szansę powodzenia, jeśli będziemy pokonywać nasze opory i zaczniemy od uporządkowania naszego życia i domu. Otaczają nas sentymentalne drobiazgi, rzeczy kupowane zgodnie z modą i panującymi trendami.

Ludzie są jak gąbki, których pory wypełniają się każdego dnia informacjami. Spowalnianie naszego życia polega na oczyszczeniu z nadmiaru emocji i znalezienie czasu na odpoczynek, hobby, realizowanie pasji najlepiej bez monitorów w zasięgu ręki i oczu. Kiedy poczujemy puls natury, wsłuchamy się w odgłosy i oczekiwania rodziny, to usłyszymy bicie serca najbliższych nam osób. Po kolejnym „długim dniu” siądźmy do wspólnego stołu i zburzmy niewidzialną ścianę miedzy nami.

Rodząca się świadomość bycia twórczymi, inteligentnymi pomoże nam odrzucić samobiczowanie i stworzyć warunki do samoakceptacji.

Autorka tego poradnika sugeruje nam dokonywanie zmian w codziennym życiu na podstawie własnych doświadczeń. Niestety nie wzięła pod uwagę warunków naturalnych i ekonomicznych w różnych państwach świata. Ludzie ceniący komfort i wygodę reprezentują inny styl konsumenta niż zabiegani ludzie z lekkimi portfelami.

Czytając „Powoli” odkryłem kilka cennych rad, które przedstawiono mi w ciekawej formie. Książka urozmaicona jest treściwymi i prostymi ilustracjami rysunkowymi oraz fotografiami.

Ten poradnik jest kontynuacją wydanej w tym roku książki tej samej autorki opatrzonej tytułem „Prostota”. Recenzję tej pozycji również znajdziecie na moim blogu. Polecam Wszystkim tę książkę, której przesłanie trafnie podsumowuje stwierdzenie Einsteina, że „szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać nowych rezultatów”.
Autor: mufloneks.blogspot.com , data: 02.10.2018 23:12, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Złap swój rytm!

"Ciesz się życiem" tu i teraz nie za jakiś czas ... Jeśli jesteś zmęczony, zabiegany, przygnębiony i nie dostrzegasz uroków dnia codziennego ta książka jest dla ciebie. "Powoli. Jak żyć we własnym rytmie" to kontynuacja bestsellerowej "Prostoty. Siły codziennych rytuałów". Brooke McAlary po raz kolejny przypomina nam, co jest w życiu najważniejsze. "Masz wspaniałą rodzinę, odnosisz sukcesy w pracy i tyle osób zazdrości ci pięknego domu? Tylko dlaczego nie cieszysz się tym? Dlaczego źle sypiasz w nocy i wciąż nie możesz pozbyć się stresu? Masz tyle planów, tyle rzeczy do zrobienia i stale brakuje ci czasu." Brzmi znajomo? Muszę cię zmartwić ... "To nie jest dobry rytm. To nie jest TWÓJ rytm!" Jaki zatem ma być? Warto rozczytać się w tym poradniku i szczerze odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Zatem weź głęboki oddech i zwolnij... Wiem, że to trudne, ale spróbuj ... Poczuj krople deszczu na twarzy, zachwyć się zachodem słońca, wsłuchaj w śmiech swojego dziecka, rozkoszuj zapachem kawy o poranku, przytul ukochaną osobę, bez wyrzutów sumienia czytaj dla czystej przyjemności. Zastanów się co tak naprawdę musisz, a co wydaje ci się, że musisz. Oddziel zachcianki od realnych potrzeb. Nie przytłaczaj przestrzeni, w której żyjesz zbędny rzeczami. Zatrzymaj się tu i teraz. Ciesz się chwilą ... To tylko kilka podpowiedzi, które pozwolą nam zwolnić i na nowo zacząć cieszyć się życiem. Brzmi wspaniale, tylko od czego zacząć? Czy to na pewno dobry pomysł? Brooke McAlary też miała wątpliwości, jednak podjęła to ryzyko i teraz swoim doświadczeniem dzieli się z innymi. "Droga ku życiu we własnym rytmie nie jest łatwa, ale dzięki praktycznym radom zawartym w tej książeczce krok po kroku dotrzesz do celu. Zresztą sama droga do niego jest nagrodą." Może warto? Spróbujcie sami :-)
Brooke McAlary
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Prostota Brooke McAlary
Prostota
Brooke McAlary, 23,69
Klienci, którzy kupili Powoli. Jak żyć we własnym rytmie, wybrali również:
Prostota Brooke McAlary
Prostota
Brooke McAlary, 23,69
Byle do przodu Olga Rudnicka
Byle do przodu
Olga Rudnicka, 26,60
Wodecki. Tak mi wyszło Kamil Bałuk, Wacław Krupiński
Wodecki. Tak mi wyszło
Kamil Bałuk, Wacław Krupiński, 29,99
Nie odpuszczaj Harlan Coben
Nie odpuszczaj
Harlan Coben, 27,57
Dziewczyna z gór Małgorzata Warda
Dziewczyna z gór
Małgorzata Warda, 27,93
Poetka i książę Manuela Gretkowska
Poetka i książę
Manuela Gretkowska, 33,03
Ucho Igielne Wiesław Myśliwski
Ucho Igielne
Wiesław Myśliwski, 34,57
Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu Mariusz Sepioło
Nanga Dream. Opowieść o Tomku Mackiewiczu
Mariusz Sepioło, 34,57
Karminowe serce Dorota Gąsiorowska
Karminowe serce
Dorota Gąsiorowska, 30,72
Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem Karolina Wilczyńska
Życie na zamówienie, czyli espresso z cukrem
Karolina Wilczyńska, 27,31
Cukiernia Pod Amorem. Tom 2. Dziedzictwo Hryciów Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cukiernia Pod Amorem. Tom 2. Dziedzictwo Hryciów
Małgorzata Gutowska-Adamczyk, 27,93
Instrukcja obsługi toksycznych ludzi Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska
Instrukcja obsługi toksycznych ludzi
Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska, 25,83
Jestem żoną terrorysty Laila Shukri
Jestem żoną terrorysty
Laila Shukri, 25,20
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica zamku Martin Widmark, Helena Willis
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica zamku
Martin Widmark, Helena Willis, 17,43
Owoc granatu. Tom 2. Kraina snów Maria Paszyńska
Owoc granatu. Tom 2. Kraina snów
Maria Paszyńska, 25,83
Czarownice nie płoną Jenny Blackhurst
Czarownice nie płoną
Jenny Blackhurst, 28,36
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu do 22% na całą ofertę wydawnictw: W.A.B, Uroboros i Lipstick Books
Ostatnio oglądane
KPowoli. Jak żyć we własnym r...
KBaśń o wężowym sercu, albo w...
KPowrót z Bambuko
KKicia Kocia u dentysty
KProsta sprawa
KZdarzyło się w Watykanie. Ni...
KDziki łubin
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 67
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!