Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach,...
Susie Hodge
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictw Mt Biznes, Laurum i Poltext!
Księgarnia » Rozrywka, hobby » Kino, teatr, sztuka » Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach

Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach

Nasza cena:
39,60 zł (zawiera rabat 28 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 55,00 zł (oszczędzasz 15,40 zł)
Autor: 

Susie Hodge

Wydawnictwo: ALMA-PRESS
Rok wydania:2018
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:224
Format:15.0 x 21.0 cm
Numer ISBN:978-83-7020-715-1
Kod paskowy (EAN):9788370207151
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 08.09.2020 07:33)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach – opis wydawcy

Krótka historia sztuki to nowe, całkowicie innowacyjne wprowadzenie do tematu sztuk pięknych. Skonstruowana w prosty sposób książka omawia ponad 100 najważniejszych dzieł sztuki od rysunków naskalnych w Lascaux po współczesne instalacje i łączy je z najważniejszymi kierunkami, tematami i technikami w malarstwie i rzeźbie.

Zwarta w treści i bogato ilustrowana książka wyjaśnia jak, dlaczego i kiedy następowały zmiany w sztuce, kto te zmiany wprowadzał, na czym polegały, gdzie wszystko to się działo i jakie niosło konsekwencje. Autorka, unikając artystycznego żargonu, w sposób przystępny i zrozumiały opisuje dzieje sztuk plastycznych na przestrzeni wieków.

Susie Hodge jest historykiem sztuki, historykiem i artystką. Jest autorką wielu książek, a wśród nich: 50 Art Ideas, How to Survive Modern Art, Why Your Five Year Old Could Not Have Done That: Modern Art Explained oraz 50 Art Nouveau Works of Art You Should Know.

FacebookTwitter
Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2018.05.25
Recenzja
Opinie czytelników o „Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach”
Średnia ocena: 4,6 na bazie 13 ocen z 13 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Szymon, data: 15.10.2019 01:11, ocena: 0,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Odradzam

To niestety jest kiepska, pisana na szybko książka, zawiera sporo błędów których laicy nie znający historii sztuki nie wyłapią,. Zawiera błędy merytoryczne i stylistyczne,, a dobór dzieł w niej przedstawiony jest kiepski,
Sama autora została mocno zjechana przez historyków sztuki za wydanie tej książeczki.
Wszędzie gdzie czytam książka ma dobre oceny, tylko ciekawe kto je pisze.
Szczerze odradzam zakup.
Autor: Księgozbiór, data: 13.09.2018 11:16, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Książka którą każdy powinien mieć

Dziś chciałabym Wam przedstawić coś zupełnie z innej kategorii. „Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach” to świetny elementarz dla czytelników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę ze sztuką, choć i ci bardziej zaawansowani znajdą dla siebie ciekawe informacje. Jak sam tytuł już zapowiada przewodnik ten jest podzielony na cztery główne działy czyli: kierunki, dzieła, tematy i techniki, co pozwala łatwo przyswoić lub też usystematyzować naszą wiedzę. W rozdziale kierunki znajdziecie przykładowe dzieło, krótki opis danego kierunku, najwybitniejszych jego przedstawicieli oraz największe dokonania. Część dzieła zawiera opis 50 najważniejszych prac znanych artystów. Znajdują się tam również podstawowe informacje o artyście oraz wykaz innych jego prac. Tematy zawierają krótki opis tego jak dany motyw ewoluował, jak przedstawiali go czołowi jego reprezentanci lub pozwala zrozumieć jego przesłanie. Na koniec zostały nam techniki i tu również znajdziemy krótki opis powstawania prac w danej technice, najważniejszych jej przedstawicieli, najważniejsze dokonania i przykładowe dzieło. Na dole każdej strony znajdziecie odnośniki do tematów i technik. Przy każdym z dzieł znajdziecie informację o miejscu, w którym praca ta się znajduje. Jest również indeks, który łatwo pozwoli nam wyszukać konkretne informacje. I choć autorka posługuje się prostym, zrozumiałym dla każdego językiem, to nie stroni od zwracania uwagi na istotne szczegóły, dzięki czemu zaczynamy postrzegać inne wymiary, zwracać uwagę na detale, zwiększamy swoją świadomość i chcemy więcej. Wszystko to podane w przystępny sposób, bogato ilustrowane i pięknie wydane. Naprawdę miło popatrzeć i nic tylko planować wycieczkę tylko gdzie? National Gallery czy może Musée d’Orsay? Gdzie by nie było przewodnik na pewno zabiorę ze sobą. Pozdrawiam K.
Autor: Spadło mi z regała, data: 12.09.2018 13:32, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przewodnik dla każdego

Najbardziej zazdroszczę ludziom wiedzy. Umiejętności też, ale zawsze największe wrażenie robią na mnie ci, którzy posiadają wiedzę. Odkąd pamiętam, uwielbiam otaczać się osobami, które wiedzą więcej ode mnie, są mądrzejsi. Nigdy nie czułam się z tego powodu gorsza – mądrzy ludzie nie okazują swojej wyższości nawet, gdy jest ona oczywista. Do dziś uważam, że przy takich ludziach najlepiej się rozwijam, idę do przodu i staję się lepsza (sama dla siebie). Wspominam o tym, bowiem kilka przeczytanych ostatnio książek mocno nadwerężyło moje przekonanie o jako takim poziomie mojej wiedzy na temat malarstwa. Natasza Socha w swoich Mgłach Toskanii, Magdalena Knedler w Twarzy Grety di Biase, Grzegorz Kozera w Nocy w Berlinie – wszyscy nawiązywali do malarstwa, sprawiając, że poczułam się niedouczona. Z tych tekstów biła pasja, a umiejętność sprzedawania szczegółów dotyczących różnych technik malarskich spowodowała, że pełna zazdrości postanowiłam poszerzyć swoją wiedzę na ten temat. Kiedy zobaczyłam Krótką historię sztuki Susie Hodge, od razu wiedziałam, że to będzie mój przewodnik.

Wspomniana książka została stworzona dla laików chcących zaznajomić się z największymi dziełami sztuki czy najpopularniejszymi tematami oraz dowiedzieć się czegoś o technikach w malarstwie (i rzeźbie), a także poczytać o kierunkach artystycznych. Krótka historia sztuki jest idealna gównie z jednego powodu: jest zwięzła. To nie jest encyklopedia, nie ma również nic wspólnego z knigą, kojarzącą się z dumnie brzmiącą nazwą „historia sztuki”. Nie ma tutaj wiedzy o wszystkim, ale jest jej wystarczająco, by zacząć orientować się w temacie. Jednak niepozorność tej lektury zaobserwować można tylko w kwestii rozmiaru, bowiem samo wydanie jest naprawdę dobre – śliski papier wypełniony głównie zdjęciami obrazów sprawia wrażenie, jakbyśmy przeglądali album. Tekstu jest tutaj tyle, ile potrzeba – na tyle mało, żeby nikogo nie znudzić i na tyle dużo, żeby dowiedzieć się najważniejszych rzeczy. Dla kogoś, kto tak jak ja chciałby „liznąć” nieco tematu, a nie ma czasu (ani – przyznaję – ochoty) na lekturę encyklopedii, Krótka historia sztuki będzie doskonałym wyborem. Tym bardziej, jeśli jakość ma dla Was znaczenie, bo to kompendium jest naprawdę bardzo ładnie wydane.

Cieszę się, że coraz częściej na rynku pojawiają się specjalistyczne książki opracowane z myślą o wszystkich czytelnikach, a nie tylko tych „siedzących w temacie”. Krótka historia sztuki to rodzaj podręcznika, który bardzo chętnie podetknę pod nos moim dzieciom, gdy przyjdzie odpowiednia pora. Zawsze uważałam, że idealnym rozwiązaniem jest posiadanie dużej wiedzy w wybranych tematach i choćby elementarnej z każdej innej dziedziny – ta książka na pewno pozwoli poszerzyć własne horyzonty, a może nawet przyczyni się do narodzin nowej pasji – kto wie?
Autor: Gryzz, data: 12.09.2018 11:06, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Krótka historia sztuki

"Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, działach, tematach i technikach" to pięknie skondensowana nauka o sztukach pięknych. Stanowić będzie idealne kompendium wiedzy dla tych, którzy pragną utrwalić podstawowe informacje o naukach plastycznych, jak i dla tych, którzy zechcą rozszerzyć swoja wiedzę w tej dziedzinie.

"Krótka historia..." to estetycznie wydany przewodnik po najwybitniejszych dziełach sztuk plastycznych z rozszerzeniem o biografię i ciekawostki związane z życiem autorów. Dla mnie to zabieg bardzo na plus, w końcu dzieło jest przedłużeniem artysty, odbiciem jego trosk i potrzeb ;)

Dodatkowym atutem jest wnikliwe (choć kieszonkowe) przedstawienie zmian w historii sztuki, inspiracji, nowych prądów kulturowo - społecznych, które wywarły niewątpliwy wpływ na postacie najwybitniejszych artystów. Autorka, unikając artystycznego żargonu, w sposób przystępny i zrozumiały opisuje dzieje sztuk plastycznych na przestrzeni wieków.

Polecam: laikom i fanatykom sztuk pięknych!
Autor: Frey, data: 09.09.2018 18:17, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Fantastyka, Mitologia, Magia

„Krótka historia sztuki” to kompendium wiedzy o malarstwie i rzeźbie. Książka podzielona jest na kilka działów: kierunki sztuki (m.in. romantyzm, rokoko, impresjonizm), tematy (np. wojna, pejzaż, mitologia), dzieła (m.in. Apollo i Dafne, Wenus z Milo, Bachus) i techniki (np. mozaika, ołówek, czy fresk), czyli doskonałe wprowadzenie dla osoby, która dopiero chce zacząć swoją przygodę ze sztuką. Dla znawcy i bardziej wymagającego czytelnika nie będzie to idealna pozycja, bo, jak sam tytuł wskazuje jest to „Krótka historia sztuki” ;)
Osobiście jestem bardzo mile zaskoczona kunsztem, dokładnością, a także samym wydaniem „Krótkiej historii sztuki”, która jest przedstawiona w bardzo przejrzystej i czytelnej formie. To kawał dobrej roboty, nie tylko autorki, ale również wydawnictwa. Polecam!
Autor: Bookish Madeleine, data: 06.09.2018 22:32, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zwięźle i treściwie o sztuce

"Krótką historię sztuki" zamówiłam głównie z myślą o egzaminie maturalnym, na którym można wylosować zestaw zawierający obraz lub inne dzieło. Z uwagi na to, że interpretacja tego typu sztuki nie do końca mi zawsze dobrze wychodzi, liczyłam, że ta książka trochę rozjaśni mi pewne aspekty i ułatwi poruszanie się wśród tej tematyki w przyszłości. Okazało się, że ta decyzja była strzałem w dziesiątkę.

"Krótka historia sztuki" dzieli się na cztery części. W pierwszej z nich, zatytułowanej "Kierunki" pojawia się przegląd wszystkich znanych kierunków w sztuce od prehistorii aż to współczesność. Oprócz bardziej znanych, jak renesans czy barok, pojawiają się również takie, z którymi spotkałam po raz pierwszy w życiu (mówię na przykład o manieryzmie i suprematyzmie). Przy każdym z nich wymieniono wybitnych przedstawicieli, opisano historię nurtu i jego charakterystyczne elementy oraz przedstawiono jeden przykładowy obraz.

Parę stron dalej, w części opisanej jako "Dzieła" omówione zostały po kolei najbardziej znane i cenione obrazy, umieszczone w porządku chronologicznym według daty powstania. Oprócz słynnej "Mona Lisy" czy "Dziewczyny z perłą", jest tu też kilka dzieł, których za pierwszym razem nie rozpoznałam, co spowodowało, że z ciekawością zagłębiłam się w umieszczony opis, aby dowiedzieć się, jakie były okoliczności ich powstania. Pomógł on mi też właściwie zinterpretować to, co przedstawia dany obraz i przekonał, że czasami naprawdę warto zwrócić uwagę na pozornie nic nieznaczące szczegóły. W kolejnych rozdziałach są pokazane kolejno tematy i techniki, które posłużyły artystom do stworzenia ich dzieł. O istnieniu sporej części z nich nie zdawałam sobie dotychczas sprawy, a w przypadku niektórych tylko kojarzyłam nazwę, nie wiedząc dokładnie, z czym się ona wiąże. Autorka zwięźle wyjaśniła wszystkie niejasności, dzięki czemu poznałam ogromną ilość przydatnych informacji.

"Krótka historia sztuki" jest napisana bardzo przystępnym językiem, prostym do zrozumienia nawet dla osób, które o dziełach i ich tworzeniu wiedzą mało. Ta książka stanowi swego rodzaju kompendium podstawowej wiedzy w zakresie sztuki i zawiera wiadomości, które mogą zainteresować czytelnika w każdym wieku. Warto w nią się zaopatrzyć chociażby dlatego, że wypada choć troszeczkę orientować się w najsłynniejszych obrazach i ich twórcach, znanych na całym świecie :)

Publikacja stworzona przez Susie Hodge ma bardzo przejrzystą i przyjemną dla oczu oprawę graficzną. Informacje zostały rozplanowane na każdej stronie w przemyślany sposób, przez co w trakcie przeglądania kolejnych kartek nie ma się wrażenia natłoku treści. Oczywiście, wszystko dopełniają fotografie dzieł sztuki w dobrej jakości, niekiedy obejmujące nawet dwie sąsiadujące strony. Cała książka ma rozmiar przybliżony do wielkości zwykłego zeszytu A5, więc bez większego problemu można ją nosić ze sobą w razie potrzeby.

"Krótka historia sztuki" całkowicie spełniła moje oczekiwania. Mimo małej objętości, książka Susie Hodge zawiera ogrom informacji, które są naprawdę interesujące i sprawiają, że coraz bardziej ma się ochotę zgłębiać temat sztuki. W moim odczuciu idealnie sprawdzi się jako przewodnik po znanych obrazach nie tylko dla osób w nich niezorientowanych, ale dzięki bogactwu różnorodnych treści może spodobać się też tym, którzy wiedzą w tym aspekcie trochę więcej. Jeśli zastanawiacie się nad zakupem tej książki, to szczerze mogę Wam ją polecić - szczególnie, jeśli pragniecie zdobyć przydatną wiedzę w dziedzinie sztuki. Ja na pewno jeszcze nie raz po nią sięgnę przed majem, żeby przypomnieć sobie najważniejsze elementy, które mogą mi się przydać podczas matur :)
Autor: Qultura słowa, data: 25.08.2018 11:50, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kompendium wiedzy o sztuce

Czy można zrozumieć sztukę? Jak pomóc młodemu człowiekowi ją zgłębić? Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać dzieła, które w znaczący sposób zmieniły pojęcie sztuki i nasz sposób patrzenia na nią? Odpowiedzią na te pytania może być najnowsza publikacja Wydawnictwa Almapress, które stworzyło piękny album, będący jednocześnie wspaniałym przewodnikiem po stylach, epokach, a jednocześnie najważniejszych dziełach, nie tylko malarskich, ale i prezentujących różne środki wyrazu.
Książka „Krótka historia sztuki”, autorstwa Susie Hodge, to – jak czytamy na okładce „kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach”. Nie ma chyba lepszego podsumowania tej publikacji, która nie tylko pozwala wprowadzić młodego człowieka w świat sztuki, ale także jest prawdziwą gratką dla miłośników określonych stylów czy epok, którzy być może dotrą dzięki książce do informacji, których poszukiwali bądź z którymi wcześniej się nie zetknęli. To również wspaniała pomoc dla uczniów, nauczycieli plastyki, a także studentów i wykładowców, którzy mają tu swego rodzaju kompendium wiedzy o sztuce.
Książka została podzielona na cztery części: Kierunki, Dzieła, Tematy oraz Technika, co sprawia, że możemy czytać ją systematycznie, zgodnie z układem stron bądź tylko wybierać interesujące nas rozdziały. Pierwsza część omawiająca kierunki w sztuce, czyli poszczególne style tworzone w określonym czasie przez artystów, prowadzi nas od czasów prehistorycznych i dzieł wytworzonych przez niepiśmienne kultury, aż po lata 60. XX wieku i pojęcie konceptualizmu, sugerującego iż we współczesnym świecie idee i pojęcia mogą mieć większe znaczenie niż umiejętności techniczne czy estetyczne.
Kolejna część, dzieła, stanowi główną oś książki. Zawiera ona opis około pięćdziesięciu najważniejszych dzieł sztuki stworzonych przez znanych (niekoniecznie lubianych i docenianych) artystów na przestrzeni 18000 lat. Znajdziemy tu zarówno omówienie rekonstrukcji naskalnych rysunków paleolitycznych w jaskiniach w Lascaux we Francji, jak i „Dziewczynę z perłą” Vermeera – obraz, który do dziś zachwyca i inspiruje, czy nawet prace przedstawiciela pop-artu, Warhola.
Kolejne części zajmują się kwestiami związanymi z tematami poruszanymi przez artystów w swoich dziełach (między innymi religia czy autoportret), a także z technikami. Ten ostatni rozdział stanowi przegląd głównych technik artystycznych stosowanych na przestrzeni wieków. To wszystko sprawia, że publikacja „Krótka historia sztuki’, mimo niewielkiej objętości (zaledwie 224 strony), zawiera wszystkie najistotniejsze aspekty sztuki, jest przedstawioną w prostej formie historią, jest zachętą do dalszego zgłębiania tematów, życiorysów artystów czy wizyt w muzeach, by ze sztuką obcować nie tylko za pośrednictwem książki Hodge, ale i bezpośrednio w kontakcie z dziełami twórców.
Autor: Katarzyna Kat, data: 14.08.2018 17:00, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Historia sztuki

Susie Hodge stworzyła książkę, która pełni rolę kieszonkowego przewodnika po kierunkach, dziełach, a także tematach i technikach wykorzystywanych w sztuce. Jest to swego rodzaju podręcznik naukowy w pigułce, który z pewnością wielu z Was przybliży temat jakim jest sztuka, techniki malarskie czy przykłady znanych nam dzieł z opisem jak zostały wykonane.
Książka ta to świetny poradniko-podręcznik dotyczący historii sztuki, dzięki tej pozycji mamy możliwość poznania i zobaczenia jak wyglądały pierwsze obrazy, jakimi technikami posługiwali się pierwsi artyści. Poza tym, aby ułatwić czytelnikowi posługiwanie się tą książką, została ona podzielona na cztery części, a mianowicie na kierunki, dzieła, tematy oraz techniki. Kierunki przedstawiają nam rozwój sztuki od czasów prehistorycznych po renesans, surrealizm, aż po ekspresjonizm, pop-art i na konceptualizmie kończąc. Pod tym względem uważam, że nawet najmniej znający się na sztuce człowiek, po dokładnym zapoznaniu się z tymi przykładami będzie mógł rozpoznać z jakiego okresu pochodzi dany obraz. Książka napisana jest przyjemnym i co ważne zrozumiałym językiem przez co odnosi się wrażenie, że ta sztuka wcale nie jest taka straszna jak ją malują! Kolejna część obejmuje najbardziej znane dzieła, ale i nie tylko. W tym rozdziale dowiadujemy się szczegółów o autorach obrazów i rzeźb, dokładnych okoliczności ich powstania oraz interpretację danego dzieła. Następnie autorka skupia naszą uwagę na tematach poruszanych wśród artystów. Pokazuje, że na świecie istnieją również dzieła dotyczące śmierci, historii, wnętrz, a nie tylko portrety i martwa natura. Oczywiście książka nadal jest bogato ilustrowana co pozwala na wzrokowe zapoznanie i zapamiętanie omawianego tematu. Ostatnim poruszanym zagadnieniem są techniki wykorzystywane przez artystów. Zaczynając od prac wykonanych ołówkiem po drzeworyt, puentylizm i sitodruk. Specyficzne nazwy prawda? A wyjaśnienie całkiem proste do przeczytania w książce! Dla mnie, jako dla całkowitego laika w dziedzinie sztuki ta książka otworzyła oczy na specyficzne techniki, motywy wykorzystywane przez ludzi sztuki. Z tej pozycji można zdecydowanie wiele się nauczyć i nie znudzić się zbyt szybko tym tematem. Moje serce zdobyły piękne ilustracje, które niesamowicie wzbogacają całą książkę i pozwalają na zrozumienie przytaczanej treści.
Moim zdaniem "Krótka historia sztuki" to pozycja obowiązkowa dla miłośników sztuki ale i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących tego tematu. Susie Hodge pokazuje, że każdy z nas może poznać tajemniczy świat sztuki i mieć niemałą orientację po kierunkach i znanych dziełach, które każdy z nas powinien znać.
Autor: red_sonia, data: 02.08.2018 09:48, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

świetna

Książką zainteresowałam się głównie dlatego, że moja starsza córka odziedziczyła talent do rysowania po babci. I chodząc na dodatkowe zajęcia z rysunku i ceramiki, zaczyna zadawać coraz to trudniejsze pytania. "Krótka historia sztuki" podzielona jest na rozdziały (kierunki, dzieła, tematy, techniki), a każdy z nich poprzedza krótki spis treści, więc bez problemu odnajdzie się w niej nawet taki laik jak ja. Dodatkowo to bardzo ułatwia poruszanie się w konkretnych zagadnieniach. Dla mnie najbardziej interesującym były dzieła i tematy.

Przyznam szczerze, że sama jestem kompletnym beztalenciem w tej dziedzinie, jednak lubię podziwiać piękno, które jest zawarte w obrazach. Może nowoczesna sztuka, aż tak do mnie nie przemawia (nie widzę niczego głębokiego w kilku kolorowych kreskach, czy kształtach geometrycznych wyciętych z papieru kolorowego), lecz przy ponadczasowym pięknie klasycznych dzieł, nie mogę przejść obojętnie.

Susie Hodge operuje bardzo przystępnym językiem. Nie zarzuca nas datami, nazwiskami i definicjami, które ciężko zapamiętać, a co dopiero nie pomylić i się w nich nie pogubić. Sylwetki malarzy czy rzeźbiarzy przedstawione są w kontekście ich dzieł, więc nie znajdziemy tu przydługich (i nudnych) wywodów biograficznych.
Jest to książka, po którą z chęcią sięgnęła nawet moja ośmioletnia Martyna, choć ona głównie ze względu na ilustracje.

„Krótka historia sztuki” jest pięknie wydana. Znajdziemy w niej zdjęcia obrazów i rzeźb, znanych nam czy to z lekcji plastyki w szkole, czy po prostu gdzieś z telewizji. Mona Lisa, Wenus z Milo, Krzyk – o tych i o innych dziełach dostajemy od autorki krótkie, ale treściwe informacje.

Książka Susan Hodge będzie nie tylko ozdobą każdej biblioteczki, lecz również ciekawą przygodą ze sztuką, pokazaną w sposób bardzo uniwersalny i przystępny, jednym słowem dla każdego. Polecam!
Autor: Bookendorfina, data: 21.07.2018 09:38, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Kreatywność wymaga odwagi." Henri Matisse

Ciekawa propozycja czytelnicza, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero wkraczają w zagadnienia związane ze sztuką. Zwięzła, spójna i przejrzysta porcja wiedzy, którą zdecydowanie warto i należy poznać. Opis pięćdziesięciu najznakomitszych dzieł sztuki, wyjątkowych dla kształtowania poszczególnych epok, powstałych na przestrzeni osiemnastu tysięcy lat. Kompendium informacji o portretach, rzeźbach, aktach, pejzażach, alegoriach, mitach i historiach religijnych. Przedstawione w zajmujący sposób, dający szeroką perspektywę spojrzenia na sztukę, ale też zwracający uwagę na istotne szczegóły.

Poznajemy wybitne dzieła ludzkich rąk i wyobraźni, o różnorodnych ideach, przesłaniach i intencjach. Wszystko zgrabnie posegregowane w czterech aspektach, przedstawienia konkretnych dzieł, przybliżenia kierunków artystycznego wyrazu, podejścia twórców do tematu życia, społeczeństwa i natury ludzkiej, oraz głównych technik tworzenia. Uwypuklono kontekst historyczny, zasygnalizowano kluczowe daty, powołano się na inne warte przeanalizowania i podziwiania dzieła. Sylwetki najwybitniejszych artystów zaprezentowano w odniesieniu do największych dokonań, przełomowych koncepcji, not biograficznych.

Spodobał mi się system odnośników, ułatwiających nawigację po książce, przeskakiwania do towarzyszących omawianym aspektom nawiązań i odniesień. Podkreślić należy piękną oprawę graficzną publikacji, przejrzystą szatę graficzną, bogactwo ilustracji i twardą okładkę, co istotne, gdyż do tego kieszonkowego przewodnika po sztuce czytelnik niejednokrotnie będzie jeszcze wracał, ja z pewnością. Usatysfakcjonowała mnie ta przygoda, wprowadziła w zagadnienia dotąd jeszcze przeze mnie niezgłębiane, zachęciła do dalszych poszukiwań wiedzy, zainspirowała do odwiedzin w muzeach sztuki, zmobilizowała do obejrzenia filmów poświęconych malarstwu i rzeźbie, teraz z pewnością odbieranych z większą świadomością, a zatem i radością.

bookendorfina.pl
Autor: Robert, data: 25.06.2018 10:02, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Idealny przekrój

Książka ma wszystko, co każdy stawiający kroki w tej dziedzinie wiedzieć powinien. Maturzyści czy studenci dostaną świetne zestawienie, które posłuży im podczas nauki, a potem "poukłada" im w głowie co nieco. Czego nie można jej odmówić, to na pewno uporządkowanej wiedzy i przyjemnego języka. Autorka zrezygnowała w niej z terminologii "artystycznej", pisze językiem zrozumiałym i prostym, dzięki czemu lektura nie jest nużąca. "Krótka historia sztuki" to pierwsza książka, po którą powinno się sięgnąć, zaczynając przygodę ze sztuką.
Autor: realMag, data: 25.06.2018 09:45, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Najlepsza pozycja Susie Hodge

Susie Hodge jako artystka, historyk sztuki i członek Royal Society of Arts, jest niekwestionowanym znawcą tematu, choć wielu zarzuca jej, że w swoich książkach stara się być nazbyt wybiórcza i mało dokładna. W "Krótkiej historii sztuki" naprawdę się postarała :) Mamy tu kompletne zestawienie absolutnie wszystkiego, co trzeba wiedzieć, żeby swobodnie zacząć poruszać się po historii sztuki. Moim zdaniem to perełka w tym temacie na rynku.
Autor: Małgosia, data: 25.06.2018 09:37, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kreatywne kompendium

Świetna książka, idealna w swej prostocie. Doskonała dla znawców tematu i totalnych laików. Porusza wszelkie zagadnienia, jakie trzeba znać, aby z łatwością poruszać się po wcale niełatwej dziedzinie, jaką jest historia sztuki. Magia sztuk pięknych odczarowana na ponad 200 stronach. Godna polecenia.
Klienci, którzy kupili Krótka historia sztuki. Kieszonkowy przewodnik po kierunkach, dziełach, tematach i technikach, wybrali również:
Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem Ewa Jałochowska
Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem
Ewa Jałochowska, 41,42
Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko Tom Phillips
Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko
Tom Phillips, 27,64
Pacjentka Alex Michaelides
Pacjentka
Alex Michaelides, 33,99
1939. Wojna? Jaka wojna? Cezary Łazarewicz
1939. Wojna? Jaka wojna?
Cezary Łazarewicz, 31,52
Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem Katarzyna Bik
Najdroższa. Podwójne życie Damy z gronostajem
Katarzyna Bik, 38,42
Narzeczona z getta Sabina Waszut
Narzeczona z getta
Sabina Waszut, 25,83
Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski
Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana
Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski, 67,49
Rodzina Louise Jensen
Rodzina
Louise Jensen, 27,93
Opowiadania bizarne, dodruk Olga Tokarczuk
Opowiadania bizarne, dodruk
Olga Tokarczuk, 27,36
Sapiens. Od zwierząt do bogów Yuval Noah Harari
Sapiens. Od zwierząt do bogów
Yuval Noah Harari, 43,13
Dziewczyny sprawiedliwe. Polki, które ratowały Żydów. Historie prawdziwe Anna Herbich
Dziewczyny sprawiedliwe. Polki, które ratowały Żydów. Historie prawdzi...
Anna Herbich, 36,11
Jak czytać obrazy Liz Rideal
Jak czytać obrazy
Liz Rideal, 27,69
Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach praca zbiorowa
Gorzka czekolada. Tom 2. Nowe opowiadania o ważnych sprawach
praca zbiorowa, 25,20
21 lekcji na XXI wiek Yuval Noah Harari
21 lekcji na XXI wiek
Yuval Noah Harari, 35,93
Polki. Władczynie Europy Iwona Kienzler
Polki. Władczynie Europy
Iwona Kienzler, 31,52
Zimowy ogród Kristin Hannah
Zimowy ogród
Kristin Hannah, 31,52
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Jaguar!
Ostatnio oglądane
KKrótka historia sztuki. Kies...
KPowrót z Bambuko
KPokora
KPrecedens
KSrebrne skrzydła
KBiologia na czasie 2. Podręc...
KMatematyka 2. Liceum i techn...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 55
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!