Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Tysiąc róż
Magda Rem
Skorzystaj z rabatu do 35% na ofertę Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Tysiąc róż

Nasza cena:
23,80 zł (zawiera rabat 30 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 34,00 zł (oszczędzasz 10,20 zł)
Autor: 

Magda Rem

Wydawnictwo: Prószyński
Rok wydania:2016
Oprawa:miękka
Liczba stron:384
Format:12.5x19.5 cm
Numer ISBN:978-83-8069-260-2
Kod paskowy (EAN):9788380692602
Waga:266 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 26.06.2018 14:39)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Tysiąc róż – opis wydawcy

Michał i jego żona Elżbieta wiodą spokojne życie w domu na uboczu. Regularnie włączają zraszacz, rozmawiają z sąsiadem, odwiedza ich listonosz, mają swoje nawyki i zwyczaje. O stałej porze słychać stukot maszyny do pisania. Elżbieta jest pisarką popularnych romansów, Michał zaś grafikiem projektującym okładki.

Tak było. Jeszcze do wczoraj.

Bo już tak nie będzie.

Jedna chwila zmienia ich życie w teatr pozorów. Tylko kto w nim obsadza role?

Znakomicie skonstruowana powieść psychologiczna z elementami thrillera. Hitchcockowskie klimaty – atmosfera rodem z Psychozy… i wyczekiwanie na pojawianie się matki Normana.

FacebookTwitter
Tysiąc róż - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2016.02.08
Recenzja
Opinie czytelników o „Tysiąc róż”
Średnia ocena: 3,8 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Robert, data: 18.03.2016 12:20, ocena: 3,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Opinia o "Tysiąc róż"

Młode małżeństwo mieszkające sobie spokojnie w pewnej miejscowości.Niezobowiązujące rozmowy z sąsiadami, pielęgnacja ogródka, miłość i życzliwość.Sielanka od której zęby bolą, pomyślałby ktoś.

Jednak nie wszystko jest takie różowe, jakby ktoś pomyślał.Niedomówienia, gonią kolejne, akcja zagęszcza się z każdą stroną, by nagle wybuchnąć z pełną mocą.
Thriller psychologiczny? Być może, jednak mi brakło jakiegoś elementu, po którym mógłbym powiedzieć, że ta książka ma siłę rażenia, zdolną wcisnąć w fotel, niejednego czytelnika.Atmosfera z filmu Psychoza? W którym momencie, się pytam.Większość sytuacji, które w zamierzeniu autorki miały byś zaskakujące, dało się z łatwością przewidzieć.Plus za finał, który, przyznam lekko mnie zaskoczył i za to należą się brawa.Czytelnicy nie powinni czuć się rozczarowany, ale dla mnie ta powieść zbytnio opiera się na schematach, które łatwo przewidzieć.
Autor: Livingbooks, data: 09.03.2016 20:39, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda...

"Tysiąc róż" to powieść psychologiczna z elementami thrillera. Klimat panujący w opowieści jest nieco mroczny i przerażający. Nie mam tu na myśli duchów, zjaw, potworów czy wampirów. To zupełnie inna od wszystkich powieść, która zmrozi krew w żyłach niejednej osobie. Jesteśmy wciągani w intrygi małżeństwa Rotów, w ich problemy oraz w uczucia do siebie, nie zawsze pozytywne i przyjazne. Sytuacja w ich małżeństwie zmienia się diametralnie, gdy jednego z nich zabraknie.. I to z powodu osoby, która naprawdę ją kochała. Więcej nie zdradzę, aby nie zepsuć wam ewentualnej przyszłej lektury :)

"Niczego nie można się domyślić, zanim nie przyjdzie na to pora."

Byłam bardzo zaintrygowana powieścią "Tysiąc róż" i zabrałam się za nią jak najszybciej, pomimo że bardzo rzadko sięgam po polskich autorów. Co jakiś czas lubię poczytać literaturę, w której groza i mroczna codzienność jest przewodnim motywem. Trafiłam na ową pozycję i niestety na początku bardzo mnie zniechęciła. Opisy, które w niej znalazłam były nie tyle obrzydliwe, co "psychiczne". Główny bohater nie wydawał się zbyt zrównoważoną psychicznie osobą i miałam pewien dystans czytając tą książkę. Jednak im dalej brnęłam, poznawałam więcej szczegółów z życia Rotów i coraz więcej sytuacji zaczęło się wyjaśniać. Wtedy naprawdę wciągnęłam się powieść i koniec końców, nie mogłam się od niej oderwać. To dowód na to, że warto czytać książki do końca :)

"Można to nazwać ostrzej. Psychoza, obłęd. Ale można też łagodniej. Na krótki czas popadł w stan załamania psychicznego. Pogubił się. Rzeczywistość pomieszała mu się z wyobrażeniami, bo była równie nierealna jak one."

Akcja książki jest dość zawężona, ponieważ trwa jedynie od poniedziałkowego ranka do wtorkowego wieczora. W ciągu zaledwie dwóch dni dzieje się tyle zaskakujących wydarzeń oraz sytuacji. Zakończenie powieści jest dość emocjonujące, ponieważ właśnie wtedy poznajemy dokładne przemyślenia głównego bohatera. Czytelnik wie, dlaczego cała powieść potoczyła się właśnie tak, a nie inaczej.

Myślę, że jedynymi minusami "Tysiąca róż" jest wolno rozwijająca się akcja oraz długie, zbyt szczegółowe opisy. Reszta wciągająca, mroczna, dająca do myślenia oraz nieco psychologiczna :)

Recenzja: livingbooksx.blogspot.com
Autor: cmentarz-zapomnianych-ksiazek.blog.onet.pl, data: 06.03.2016 12:23, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Tysiąc róż

Tysiąc róż to debiut Magdy Rem. Z okładką przykuwającą uwagę, interesującym opisem jest świetną zachętą do sięgnięcia po coś nowego i świeżego, genialnie się zapowiadającego i to jeszcze polskiej autorki.

To opowieść o małżeństwie. Elżbieta jest pisarka. Niezwykle płodną, bo jej kryminały są znane wszem i wobec, Michał natomiast jest grafikiem i zajmuje się okładkami jej powieści. Nic szczególnego ich nie wyróżnia – zawsze o tej samej porze idą spać, światło gaśnie o określonej godzinie. Słowem, małżeństwo jakich wiele.

Autorka jednak przedstawia nam swoich bohaterów w nieco mniej konwencjonalny sposób. Tak jakby od końca tej historii. Co w tym dziwnego? Na pierwszy rzut oka nic, jednak z każdą kolejną kartką okazuje się, że to wciąż nie wszystko, że coś jeszcze zostało, że czegoś nie wiemy. A w tych okolicznościach i w tej grze, którą bohaterowie prowadzą, to dosyć znaczące…

Na okładce jest zdanie: „Hitchcockowskie klimaty – atmosfera rodem z Psychozy… i wyczekiwanie na pojawianie się matki Normana”. No nie, aż tak to nie jest. Autorka próbuje się bardzo wpasować w ten nastrój, jednak do mnie to nie do końca przemawia. Brak mi pewnej przejrzystości w tym wszystkim i czuje, że czasem można się w tym wszystkim nieco zagubić.

Magda Rem postawiła sobie wysoko poprzeczkę. Pierwsza książka, a ona nie bała się sięgnać po tematy nie łatwe, nieco ciekawszą, ale i trudniejszą formę całej tej powieści. Za to ma u mnie ogromny plus. Bardzo doceniam to, że choć faktycznie Tysiąc róż nie rzuciło mnie na kolana, to jednak nie żałuję, że ją przeczytałam. Co więcej, jeśli coś jeszcze wyjdzie spod pióra tej autorki, czego jej życzę, to z pewnością się temu przyjrzę.

Dla mnie ta książka, nieco abstrahując od treści, jest dowodem na to, że są jeszcze ludzie, którzy nie boja się spełniać swoich marzeń i robią to z uśmiechem na ustach. Mało komu się udaje porwać tłumy swoją pierwszą powieścią, ale robią to każdą kolejną, bo się nie poddają i próbują.

Tysiąc róż nie jest słabą książką, absolutnie. Jest dobra, ale nie fenomenalna. Klimatem nieco przypomina mi W cieniu A.S.A. Harrison, jednak jak dla mnie akcja toczy się za wolno, a wewnętrzne rozterki Michała są za długie i chwilami po prostu nudne. Cała ta historia broni się zakończeniem. Nieco może naiwnym, jednak, gdy ten starszy mężczyzna uwolniony od swojego ciężaru odchodzi wraz z nim czujemy jakąś taką ulgę i dopiero wtedy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę, co się tam stało. To jest jeden z najciekawszych momentów tej historii… ale już nic więcej nie zdradzę. Sami przeczytajcie ;)
Autor: Bookendorfina, data: 03.03.2016 19:23, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Wszyscy piszemy tę opowieść na własną rękę i każda jest tak samo prawdziwa jak zełgana... Bo kto wie, jak było naprawdę".

Mocny thriller psychologiczny, trzyma w napięciu, w trybie silnej niepewności, zawieszenia w opisywanej rzeczywistości i wyczekiwania na to co za chwilę nastąpi. Przyglądając się przedstawionym z wielką dbałością o szczegóły sytuacjom odczuwamy, że macki strachu i lęku, coraz mocniej wkradają się do naszych zmysłów i do końca książki towarzyszą nam w wędrówce po zdarzeniach i ich następstwach. Tylko z pozoru akcja toczy się opieszale, odnosimy wrażenie powolności z powodu intensywnego nasycenia opisów następujących po sobie wypadków. Z dokładnością niemal co do minuty zaczynamy śledzić losy bohaterów w poniedziałkowy poranek, a kończymy we wtorkowy wieczór.

Bardzo lubię taką zaskakującą przewrotność fabuły, mnóstwo niedomówień, które samemu można zagospodarować propozycją prawdopodobnych wyjaśnień, obserwowanie niejako przez lupę w wielokrotnym powiększeniu intrygujących zdarzeń i silnych emocji towarzyszących bohaterom, balansowanie na cienkiej linii nad przepaścią, w której króluje szaleństwo lub śmierć. Michał jest grafikiem, a jego żona Elżbieta pisarką, wyjeżdżają do domu znajomego, gdzie ich życie przebiega zgodnie z utartymi nawykami i przyzwyczajeniami, jednakże pewne zdarzenie pociąga za sobą daleko idące dramatyczne i tragiczne skutki. Nienawiść i zbrodnia, miłość i wyrzuty sumienia, a także złudnie pogodne życie i czarny scenariusz losu.

Z każdą chwilą coraz mocniej doświadczamy uczucia obawy, trwogi i grozy, a niebezpieczeństwo czai się zwodniczo gdzieś na kolejnych stronach książki. Nie obce jest nam obce uczucie wstrętu i obrzydzenia, ale tego wymaga dosadność odgrywanych z pietyzmem scen, tych planowanych i improwizowanych. Stopniowo pewne sprawy ukazują się nam w zupełnie innym świetle. "Niczego nie można się domyślić, zanim nie przyjdzie na to pora." Autorce udaje się w ciekawy i interesujący sposób prowadzić psychologiczną grę z czytelnikiem. Poruszamy się w mocno zakręconym świecie fałszu, iluzji i pozorów, gdzie ofiara staje się oprawcą, a oprawca ofiarą, a w ostatecznym rozrachunku i tak otrzymujemy zaskakujące zakończenie. Tylko czy aby na pewno jest to już koniec przerażającej acz wciągającej historii?

bookendorfina.blogspot.com
Magda Rem
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Będziesz na to patrzył Magda Rem
Będziesz na to patrzył
Magda Rem, 27,93
Klienci, którzy kupili Tysiąc róż, wybrali również:
Ania. Biografia Anny Przybylskiej Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
Ania. Biografia Anny Przybylskiej
Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki, 29,99
Tu byłem. Tony Halik Mirosław Wlekły
Tu byłem. Tony Halik
Mirosław Wlekły, 37,49
Wywiad z wampirem Anne Rice
Wywiad z wampirem
Anne Rice, 25,13
Notatki z lekcji. Fizyka. Drgania i fale, optyka Janusz Kopecki
Notatki z lekcji. Fizyka. Drgania i fale, optyka
Janusz Kopecki, 8,88
Czarodziejska góra Thomas Mann
Czarodziejska góra
Thomas Mann, 45,43
W kraju niewiernych Jacek Dukaj
W kraju niewiernych
Jacek Dukaj, 38,43
Z legend dawnego Egiptu (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) Bolesław Prus
Z legend dawnego Egiptu (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Bolesław Prus, 4,87
Major Marcin Ciszewski
Major
Marcin Ciszewski, 24,00
Osmaleni Irit Amiel
Osmaleni
Irit Amiel, 14,70
Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji. Wydanie II Andrzej Batko
Sztuka perswazji, czyli język wpływu i manipulacji. Wydanie II
Andrzej Batko, 27,30
Ręka mistrza Stephen King
Ręka mistrza
Stephen King, 27,30
Kraken China Mieville
Kraken
China Mieville, 27,93
Pióropusz Marian Pilot
Pióropusz
Marian Pilot, 24,43
Siewca Wiatru Maja Lidia Kossakowska
Siewca Wiatru
Maja Lidia Kossakowska, 33,68
Potęga pamięci Michael Powell
Potęga pamięci
Michael Powell, 12,74
Historia Polityczna Polski 1989-2015 Antoni Dudek
Historia Polityczna Polski 1989-2015
Antoni Dudek, 41,93
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu do 25% na całą ofertę Wydawnictwa Naukowego PWN!
Ostatnio oglądane
KTysiąc róż
KFelix, Net i Nika oraz Gang ...
KFaustynka. Opowieści patriot...
KPucio umie opowiadać
KByć (nie)zwykłym wychowawcą
KPodróż ludzi Księgi, dodruk
KWyrok
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 384
Blues - 520
Country - 172
Dubstep - 236
Etniczna - 219
Filmowa - 764
Hardcore - 163
Hip-hop - 1090
Jazz - 2616
Kabaret - 27
Klasyczna - 3933
Metal - 7505
Pakiety - 131
Pop - 9612
Punk - 344
Religijna - 211
Retro - 35
Rock - 6132
Soul - 127
Swing - 19
Gry - 101
© 2006-2019 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!