Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 128 893 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 128 893 osób!
Razem z Rebisem tniemy ceny!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Powieść » Kryminał » Kroniki Bustosa Domecqa. Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego
Facebook Twitter

Kroniki Bustosa Domecqa. Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego

Miniaturka
Nasza cena:
27,30 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 39,00 zł (oszczędzasz 11,70 zł)
Autor: Jorge Luis Borges, Adolfo Bioy Casares
Wydawnictwo: Universitas
Rok wydania:2016
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:340
Format:13.5x19.5 cm
Numer ISBN:9788324230334
Kod paskowy (EAN):9788324230334
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 02.03.2021 10:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Kroniki Bustosa Domecqa. Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego – opis wydawcy

H. Bustos Domecq: pod takim pseudonimem dwaj wielcy argentyńscy pisarze – Jorge Luis Borges, którego nie trzeba nikomu przedstawiać, i nieco zapomniany u nas Adolfo Bioy Casares – wypuścili w świat kilka zdumiewających literackich dziełek. To pisane na cztery ręce, subtelne, parodystyczne i filozoficzne capriccia. Najsłynniejsze dwa z nich znajdują się w niniejszym tomie.

Sześć zagadek dla don Isidra Parodiego (po raz pierwszy po polsku) to pastisz tak uwielbianego przez autorów klasycznego kryminału. W buenosairiańskim więzieniu, w celi numer 273, niewinnie skazany na 21 lat więzienia detektyw-amator przyjmuje gości, którzy relacjonują kryminalne przypadki, rozwiązywane następnie przez Parodiego wyłącznie dzięki sztuce dedukcji, bez ruszania się zza krat.

Kroniki Bustosa Domecqa (wznowienie) stanowią kolekcję szkiców owego fikcyjnego autora, poświęconych postaciom ze świata literatury, sztuki, architektury, a nawet mody. To kpina z artystycznych trendów, teorii i praktyk, ale także z odbiorców i komentatorów wszelkich sztuk; zarazem – prawdziwa feeria konceptów i pomysłów.

Czytelnik Borgesa rozpozna pewne charakterystyczne wątki i motywy z jego twórczości, amator literatury kryminalnej i publicystyki kulturalnej znajdzie tu kapitalne ich parodie, poszukiwacz inteligentnej i wymagającej uważnej lektury rozrywki – dokładnie to, czego szuka. A wszystko to podlane argentyńskim kolorytem i w przekładzie wybitnego tłumacza dzieł Borgesa – Andrzeja Sobola-Jurczykowskiego oraz Jerzego Kühna.

Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!