Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 129 451 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 129 451 osób!
Razem z Rebisem tniemy ceny!
Księgarnia » Książki » Literatura faktu i publicystyka » Dokument i reportaż » Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator
Facebook Twitter

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator

Miniaturka
Nasza cena:
32,39 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 44,99 zł (oszczędzasz 12,60 zł)
Autor: Piotr Głuchowski, Jacek Hołub
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania:2013
Oprawa:półtwarda
Liczba stron:440
Format:13.5x21.0 cm
Numer ISBN:978-83-268-1266-8
Kod paskowy (EAN):9788326812668
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 14.01.2019 15:37)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator – opis wydawcy

Tadeusz Rydzyk bez tajemnic

Pierwsza reporterska biografa twórcy Radia Maryja

Był nieśmiałym chłopcem. Wybrał seminarium, gdy nie dostał się do szkoły średniej. Miał być zakonnym braciszkiem - do końca życia pracować w kuchni, ogrodzie, albo pucować buty ojczulkom. Zbuntował się. Do kościołów wprowadzał muzykę rockową. O mało co nie stworzył w Krakowie sekty. Uciekł na Zachód, a zakon wysłał za nim wilczy bilet. Wrócił odmieniony - po to, by zostać najsłynniejszym polskim redemptorystą i najbardziej szarą z szarych eminencji polskiej polityki. Tadeusz Rydzyk - twórcą medialnego imperium. Dziś ma radio, telewizję, gazetę, gimnazjum, szkołę średnią, wyższą uczelnię, sieć telefoniczną i wiele więcej. Pielgrzymują do niego po wsparcie czołowi działacze prawicy.

Co się z nim działo po ucieczce z kraju w latach 80-tych? Jaką rolę w jego ucieczce odegrało spotkanie z Janem Pawłem II? Skąd wziął pierwszy milion i kto mu ukradł drugi? Co go łączyło z władzami Rosji, a co - z rzecznikiem SLD? Co jada, co mówi prywatnie, komu ufa, a kto go popiera? Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami radia i szkoły medialnej w Toruniu?

Dwaj dziennikarze, którzy od początku istnienia Radia Maryja śledzą losy jego założyciela stworzyli wielowymiarowy portret człowieka, który próbuje zbudować Polskę według własnej recepty na wiarę, nadzieję, miłość i sukces.

Książka inauguruje nową serię “Biblioteki Gazety Wyborczej” Reporterzy Dużego Formatu

----

PIOTR GŁUCHOWSKI

Losy dziennikarza Piotra Głuchowskiego (ur. 1967 r.) i redemptorysty Tadeusza Rydzyka (ur. 1945 r.) splotły się już dawno. W latach 80. obaj byli gastarbeiterami w RFN, choć się tam nie spotkali. Nie mogli: Tadeusz organizowała pielgrzymki i eksportował samochody z Bawarii, Piotr zamiatał parkingi w Dolnej Saksonii.

Zeszli się w 1991 r. w zdziczałym sadzie na peryferiach Torunia. Tadeusz - jako świeżo upieczony dyrektor Radia Maryja - szykował tu miejsce pod rozgłośnię. Piotr - jako początkujący lokalny dziennikarz „Gazety Wyborczej” - przyjechał opisać nowe przedsięwzięcie na rynku mediów.

Opis nie spodobał się redemptoryście i odtąd media Tadeusza i Piotra nie przepadają za sobą.

Przez kilkanaście lat, Piotr napisał o Radiu Maryja kilka setek notatek, felietonów, artykułów i reportaży. Tadeusz zgromadził je wszystkie w segregatorach, a niektóre krytykował z anteny lub ambony.

Z latami rolę specjalisty od Radia Maryja przejął w „Gazecie Wyborczej” Jacek Hołub ( 1972 r.) młodszy kolega Piotra z toruńskiej redakcji. Sam Piotr przeniósł się najpierw do redakcji w Bydgoszczy, potem do Gdańska a w 2010 roku - do Warszawy. Zaczął pisać książki kryminalne.

„Imperator” to jego powrót do Torunia i do tematu życia.

----

JACEK HOŁUB

Toruńska rozgłośnia ojca Rydzyka miała niespełna trzy lata, kiedy Jacek Hołub w 1994 r. stawiał pierwsze kroki jako reporter Radia Vox w sąsiedniej Bydgoszczy. Nie spotkali się w kontrolowanym przez redemptorystę „Ilustrowanym Kurierze Polskim”, z którym współpracował Jacek, ani w czasie kampanii wyborczej 1997 roku. Hołub był wtedy regionalnym szefem sztabu Akcji Wyborczej Solidarność, popieranej przez ojca dyrektora. W 2002 r. Jacek został dziennikarzem toruńskiej redakcji „Gazety Wyborczej” i wkrótce zyskał sobie opinię eksperta od Radia Maryja. Od tego czasu napisał setki tekstów o rozgłośni. Dzięki temu redemptoryści nadali mu tytuł „naczelnego dyżurnego Gazety Wyborczej inwigilującego Radio Maryja” i wielokrotnie „pozdrawiali” go z anteny. To on relacjonował wizyty PiS-owskich premierów i ministrów w Toruniu, nagłośnił wypowiedź Antoniego Macierewicza, że połowa polskich ministrów spraw zagranicznych była sowieckimi agentami. Po jego tekście Stefan Niesiołowski wytoczył rozgłośni wygrany proces o zniesławienie.

Od 2007 roku prowadzi kultowy już blog Głos Rydzyka, w którym dokumentuje kontrowersyjne, dziwne i zabawne wypowiedzi z Radia Maryja i je komentuje. Zaglądają tu także ojcowie. Kiedy w 2010 r. obśmiał błędy w rubryce kulinarnej na stronie internetowej stacji („letko po solić rosół”), zakonnicy na jakiś czas usunęli wszystkie przepisy.

Rocznik 1972, politolog i PR-owiec, laureat „Nagrody Ostrego Pióra” Business Centre Club. Zapalony wędkarz.

http://glosrydzyka.blox.pl/html

Piotr Głuchowski, Jacek Hołub - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!