Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty
John Perkins
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Rebisu!
Księgarnia » Literatura faktu i publicystyka » Dokument i reportaż » Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty

Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty

Nasza cena:
34,93 zł (zawiera rabat 30 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 14,97 zł)
Autor: 

John Perkins

Wydawnictwo: Studio Emka
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka
Liczba stron:424
Format:15.0x22.7 cm
Numer ISBN:978-83-65068-93-4
Kod paskowy (EAN):9788365068934
Waga:602 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 15.02.2020 12:20)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty – opis wydawcy

Wydanie drugie. Poprawione i uzupełnione

Gdy czytałem „Wyznania ekonomisty od brudnej roboty”, nie miałem pojęcia, że kilka lat później sam będę obiektem ataków, które Perkins tak wyraziście opisał w swojej książce. […] Perkins po raz kolejny mówi coś ważnego światu, który potrzebuje demaskatorów otwierających ludziom oczy na prawdziwe źródła władzy politycznej, społecznej i ekonomicznej.
Yanis Varoufakis, były grecki minister finansów

Wyznania ekonomisty od brudnej roboty były fantastyczną książką, która kilkanaście lat temu obnażyła prawdziwą historię. Nowe wyznania przedstawiają dalszy ciąg tej historii – okropne wydarzenia, które nastąpiły od tamtego czasu. W tej książce jest również mowa o działaniach, jakie możemy podjąć, by zamienić ekonomię śmierci w ekonomię życia.
Yoko Ono

To wspaniałe i odważne dzieło, które rzuca światło na nękające nas kryzysy i podsuwa rozwiązania, pozwalające położyć kres tym problemom.
John Gray, autor książki „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”

Bestseller „New York Timesa”, ponad milion dwieście pięćdziesiąt sprzedanych egzemplarzy, książka demaskująca kulisy światowego terroryzmu ekonomicznego, którego od przeszło wieku dopuszczają się Stany Zjednoczone.

Ekonomiści od brudnej roboty (EBR-owcy) to sowicie opłacani specjaliści, którzy oszukują państwa na całym świecie na miliardy dolarów. John Perkins był jednym z nich, dlatego tak wiarygodne i z dużą dbałością o szczegóły opisuje mechanizmy ich działania. Autor po 12 latach od pierwszego wydania powraca z równie silnym impetem, odsłaniając kolejne międzynarodowe intrygi, korupcję, sekretne działania rządu USA i wielkich korporacji. Skutki ich działań doprowadziły, m.in. do uzależnienia finansowego słabszych gospodarczo państw od gospodarki Stanów Zjednoczonych, do kryzysu, a nawet upadku wielu z nich, do konfliktów zbrojnych, czy wreszcie do ataków terrorystycznych. To mocne tezy, ale też mocne są argumenty Perkinsa potwierdzające je.

„Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty” to poprawione i uzupełnione o 15 nowych rozdziałów wydanie pokazuje, nie tyle fakt, że od czasu pierwszego wydania nic nie zmieniło się, co niepokojący obraz postępującej degeneracji, systemu, który opanował światową politykę, biznes i życie społeczne.

Praca Perkinsa jako EBR-owca polegała na przekonywaniu przywódców krajów posiadających, z punktu widzenia Stanów Zjednoczonych, znaczenie strategiczne – od Indonezji po Panamę – by zgodziły się na gigantyczne inwestycje w rozwój infrastruktury, a wynikające z nich kontrakty przyznały korporacjom amerykańskim. Obciążone ogromnymi długami kraje te stawały się wasalami rządu amerykańskiego, Banku Światowego i innych, zdominowanych przez USA agencji, które pod szyldem pomocy ekonomicznej skrywały swą lichwiarską działalność – narzucając terminy spłat i uzależniając od siebie rządy suwerennych państw. Do narzędzi wykorzystywanych przez owych „fachowców” zaliczają się sfałszowane raporty finansowe, sfingowane wybory, przekupstwa, wymuszenia, seks, a nawet morderstwa. Ci ludzie uczestniczą w grze, która jest tak stara jak sama koncepcja imperium, ale w naszej epoce globalizacji osiągnęła nową, przerażającą skalę.

„Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty” czyta się jak thriller polityczny będący doskonałym materiałem do ekranizacji filmowej. Niestety nie jest on fikcją, a opartą na faktach opowieścią, która odsłania międzynarodowe intrygi, korupcję i sekretne działania rządu oraz korporacji, pociągające za sobą konsekwencje zgubne dla demokracji amerykańskiej i całego świata.

Poszerzone wydanie aktualizuje i uzupełnia treść zawartą w książce opublikowanej po raz pierwszy w 2004 roku. W swoich zdumiewających wyznaniach John Perkins przedstawia nowe szczegóły, jak swoisty nowotwór wywołany przez EBR-owców, z aktywnym udziałem autora, rozprzestrzenił się na terytorium Stanów Zjednoczonych i innych państw, sięgając dalej i głębiej niż dotychczas. Dziś jest już dominującym systemem w polityce, biznesie i życiu społecznym.

FacebookTwitter
Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.10.23
Recenzja
Opinie czytelników o „Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty”
Średnia ocena: 4,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Bookendorfina, data: 22.11.2017 08:04, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Przejście od ekonomii śmierci do ekonomii życia to tak naprawdę kwestia zmiany świadomości - rewolucja dotycząca samowiedzy."

Po przeczytaniu książki nasuwa się pytanie, dlaczego niska jest świadomość amerykańskiego społeczeństwa odnośnie polityki, gospodarki, kwestii społecznych i militarnych. Powstało wrażenie, że obywatele Stanów Zjednoczonych nie są wystarczająco zainteresowani śledzeniem prawdy kryjącej się za materiałami upublicznianymi w środkach masowego przekazu, przyglądaniem się faktom ukrytym za oficjalnymi informacjami. Materiał z książki jest dla Amerykanów odkrywczy i szokujący, a przecież od dłuższego czasu przykuwa uwagę uważnych i wnikliwych obserwatorów, o tym głośno mówi się i gorąco dyskutuje, temu wielu próbuje przeciwstawiać się, choć oczywiście w określonych kręgach i środowiskach.

Przejrzysta narracja, przemyślana forma podawania źródeł do analiz, powodują, że łatwo jest śledzić i rozumieć poruszane zagadnienia. Spojrzenie na świat z globalnej perspektywy, ale i jednostkowych punktów widzenia. Książkę czyta się niczym thriller polityczny, tym bardziej wciągający i zatrważający, iż oparty na prawdziwych wydarzeniach i incydentach. Odważna, demaskująca, uświadamiająca i nakłaniająca do pogłębionych refleksji publikacja. Płynnie i wciągająco zabiera czytelnika w swój świat, a tak właściwie w jego świat, któremu jeszcze nie zdołał wystarczająco drobiazgowo i dociekliwie przyjrzeć się z bliska.

Wiodącym tematem książki są narzędzia, charakter i efekty pracy ekonomistów od brudnej roboty (EBR), wyjątkowo dobrze opłacanych specjalistów, skoncentrowanych na służeniu sojuszom osób stojących na czele ogromnych korporacji, międzynarodowych banków i amerykańskiego rządu, kierujących się celem stworzenia silnego, stabilnego i niezwykle dochodowego globalnego imperium. To także odwołania do szakali, najemników, bezwzględnych morderców. Poznajemy działania tych grup od lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku do współczesnych czasów.

Przyglądamy się zaawansowanym technikom budowania gigantycznej, wielopoziomowej, międzynarodowej sieci promującej interesy handlowe Stanów Zjednoczonych, umacniającej pozycję amerykańskich korporacji. To przede wszystkim wymuszanie podporządkowania strachem, szantażem, zwodniczymi obietnicami, pochlebstwami i łapówkami. Potężna machina propagandowa służąca dbaniu o prywatne interesy bogatych i wpływowych ludzi. Wszechobecni EBR-owcy pełniący funkcje w tysiącach organizacji, firmach konsultingowych, funduszach inwestycyjnych, grupach przemysłowych, stowarzyszeniach i strukturach lobbyingowych.

Ekonomia śmierci, system zbudowany na fundamencie wojen, zewnętrznych zagrożeniach, długoterminowych zależnościach finansowych, pułapkach zadłużenia jako gwarancjach lojalności, rabunkowego korzystania z bogactw naturalnych, niszczenia środowiska naturalnego i rdzennych kultur. Zwodnicze koncepcje ekonomiczne, manipulowanie danymi statystycznymi, zawyżanie prognoz finansowych, fałszowanie raportów, preparowanie ksiąg rachunkowych, ale również fingowanie wyborów, organizowanie przewrotów, a nawet zamachów i zabójstw.

Z biegiem dziesięcioleci narzędzia stają się nowocześniejsze, subtelniejsze, przybierające postać nierzucającego się w oczy prania mózgu. Wszystko opisane z pierwszej ręki, jako że autor należał do grona ekonomistów od brudnej roboty. Zaangażowany był w działania na terenie między innymi Ekwadoru, Wenezueli, Panamy, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Iranu, Iraku. John Perkins wskazuje właściwe indywidualne i zbiorowe kroki, pozwalające ograniczać, a nawet w dłuższym okresie eliminować, negatywne działania EBRowców, a także odzyskiwać równowagę społeczną, ekonomiczną i polityczną. Tylko czy Ameryka faktycznie jest tym zainteresowana?

bookendorfina.pl
Klienci, którzy kupili Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty, wybrali również:
Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego James Rickards
Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego
James Rickards, 31,43
Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych Song Hongbing
Wojna o pieniądz. Prawdziwe źródła kryzysów finansowych
Song Hongbing, 32,90
Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza Song Hongbing
Wojna o pieniądz 2. Świat władzy pieniądza
Song Hongbing, 35,70
Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem Adam LeBor
Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem
Adam LeBor, 33,60
Wojna o pieniądz 3. Epoka walczących królestw Song Hongbing
Wojna o pieniądz 3. Epoka walczących królestw
Song Hongbing, 35,70
Wojna o Pieniądz 4. Cisza przed burzą Song Hongbing
Wojna o Pieniądz 4. Cisza przed burzą
Song Hongbing, 35,70
Inflacja. Wróg publiczny nr 1 Henry Hazlitt
Inflacja. Wróg publiczny nr 1
Henry Hazlitt, 24,50
„Nie” z miłości Jesper Juul
„Nie” z miłości
Jesper Juul, 22,43
Inwestowanie w jednej lekcji Mark Skousen
Inwestowanie w jednej lekcji
Mark Skousen, 31,01
Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska Remigiusz Grzela
Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska
Remigiusz Grzela, 32,90
4 3 2 1 Paul Auster
4 3 2 1
Paul Auster, 44,93
Niebezpieczne związki Donalda Tuska Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński
Niebezpieczne związki Donalda Tuska
Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński, 31,43
Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X Iza Michalewicz
Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X
Iza Michalewicz, 29,93
Homo deus. Krótka historia jutra Yuval Noah Harari
Homo deus. Krótka historia jutra
Yuval Noah Harari, 41,93
21 lekcji na XXI wiek Yuval Noah Harari
21 lekcji na XXI wiek
Yuval Noah Harari, 34,93
Tu byłem. Tony Halik Mirosław Wlekły
Tu byłem. Tony Halik
Mirosław Wlekły, 27,49
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Copernicus Center Press!
Ostatnio oglądane
KHit Man. Nowe wyznania ekono...
KPołożna z Auschwitz
KGłosy z zaświatów
KPodróż Cilki
K365 dni
KDrań
KKochaj najlepiej, jak potraf...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 402
Blues - 480
Country - 174
Dubstep - 238
Etniczna - 195
Filmowa - 737
Hardcore - 163
Hip-hop - 1211
Jazz - 2492
Kabaret - 26
Klasyczna - 3615
Metal - 7109
Pakiety - 132
Pop - 9453
Punk - 353
Religijna - 203
Retro - 32
Rock - 6122
Soul - 119
Swing - 20
Gry - 81
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!