Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 521 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 169 521 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Powieść » Obyczajowa » Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja
Facebook Twitter

Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja

Miniaturka
Nasza cena:
28,73 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 11,17 zł)
Autor: Joanna Tekieli
Wydawnictwo: Filia
Rok wydania:2020
Oprawa:miękka
Liczba stron:368
Format:14.0 x 20.0 cm
Numer ISBN:978-83-8195-285-9
Kod paskowy (EAN):9788381952859
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 20.01.2022 08:10)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja – opis wydawcy

Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy, w samym sercu puszczy, skrywającej wiele tajemnic. A leżący na obrzeżach wioski dworek Leśna Ostoja, w którym od kilku lat prowadzony jest przytulny pensjonat z duszą, to miejsce, gdzie słynna magia Bożego Narodzenia ma szczególną moc.

Dajcie się porwać atmosferze Pensjonatu Leśna Ostoja, gdzie zimą zawsze jest śnieg, a mróz skrzypi pod butami.

Niech otuli was magia tego miejsca, a perypetie uczuciowe mieszkańców dworku zagoszczą na stałe w waszych sercach.

Opinie czytelników o „Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 03.01.2022 21:01
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Magicznie...

Serię Pensjonat Leśna Ostoja Joanny Tekieli pokochałam od pierwszego wejrzenia, od pierwszej strony, kartki, pierwszego tomu. Potem na szczęście były jeszcze dwa, ale mój głód nie został zaspokojony, dlatego tak bardzo ucieszyłam się, kiedy autorka ujawniła informację, że będzie bonus - świąteczne spotkanie z bohaterami. Jak przebiegło?
Autorka mocno mnie zaskoczyła zawartością powieści, bowiem podzieliła ją na trzy części i cofnęła się w przeszłość.
W pierwszej części zaglądamy do Drzewia w czasach, gdy w dworku Leśna Ostoja mieszkali państwo Drzewieccy z córką Emilką. Obserwujemy uczucie wybuchające między dziewczyną a Piotrkiem. To właśnie on po sześćdziesięciu latach wspomina tamte święta. Swoje opowieści po półwieczu snują też Leokadia i Marcelina Kwietniowa a my dzięki temu dowiadujemy się jak wyglądała ich młodość, pierwsze uczucia i małżeństwa. Bohaterowie zastanawiają się czy gdyby podjęli inne decyzje ich obecne święta wyglądałyby inaczej...
Druga część opowiada o łańcuchu dobrych uczynków, który zapoczątkowali - nieświadomi tego faktu - nastoletni drzewieccy muszkieterowie. Jakie cuda wymyślali Igor, Dominik i Jakub, by zrobić dobre uczynki? I jaki to miało wpływ na mieszkańców? Na mnie ewidentnie podziałało to poprawą humoru!
W tej części poznajemy też nowych właścicieli Leśnej Ostoi, którzy w zaskakujący i nie do końca zaplanowany sposób uatrakcyjnili święta swymi chromowanymi pomysłami.
Ostatnia część to już czasy współczesne, czyli święta w Drzewiu, którego bohaterów (we właściwym wieku) znamy z trylogii. Rodzice Justyny przygotowują wieczerzę w pensjonacie, ale tylko dla rodziny i przyjaciół; Justyna wraz z Jakubem wpadli w istne przedświąteczne szaleństwo a ksiądz Igor ma sporo pracy w kościele przy przygotowaniu choinek i szopki.
Jednak w sielankę wkrada się tajemnicza historia, odrobinę wręcz kryminalna! Zaginiona dziewczynka, rezolutna Zosia, marzenia o pięknych świętach, wzajemna pomoc i życzliwość. Nawet mężczyźni zachowują się jak ludzie!
To nie będzie poprawne stylistycznie, gramatycznie i w ogóle w żaden sposób, ale po prostu muszę to napisać - powieść podobała mi się bardzo, bardzo, bardzo!
Autorka nawet świąteczną aurą mnie zaczarowała, bowiem opisując święta z przeszłości podarowała czytelnikom mróz, śnieg a nawet śnieżne zamiecie a idąc ku teraźniejszości upadamy z wysokości do znanego nam okresu deszczu i szaroburego krajobrazu.
Malownicza okolica z dworkiem, puszczą i licznymi tajemnicami aż kusi, by pojechać tam chociaż na weekend. A kiedy jeszcze dodamy do tego magię śnieżnych i rodzinnych świąt, sympatię innych mieszkańców oraz niespodzianki od losu to nic tylko zazdrościć.
Podsumowując - "Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja" to książka obfitująca w ludzkie błędy, walkę o miłość, nieograniczoną i bezinteresowną przyjaźń oraz pomoc, pasje, marzenia i zawody miłosne. Bohaterowie nie zawsze dokonywali słusznych wyborów, czasami tracili to, co najcenniejsze. Niezwykle udany tom serii, pełen śmiechu i wzruszeń. Gorąco polecam!
Autor:
Data: 29.11.2020 16:09
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja

Prezenty. Uwielbiamy je dostawać jak i dawać. Tym razem chciałabym Wam napisać kilka słów o świątecznym upominku jaki popełniła Joanna Tekieli dla wszystkich swoich czytelników i wielbicieli serii o Pensjonacie Leśna Ostoja, o książce „Magiczne chwile w pensjonacie Leśna Ostoja”, która to już od miesiąca cieszy nasze oko i rozwesela jesienne długie wieczory.
Autorka w swojej najnowszej książce ponownie zabiera nas do malowniczego i ośnieżonego Pensjonatu, gdzie mieszkańcy szykują się do celebrowania Bożego Narodzenia. Dzięki temu, że książka obejmuje kilka ram czasowych rozpoczynamy przygotowania do najważniejszej kolacji w roku wraz z dawnymi właścicielami Dworku i kończymy wigilijną wieczerzą razem z obecnymi mieszkańcami Pensjonatu i okolic. Autorka podzieliła czas jaki możemy spędzić w Leśnej Ostoi na trzy części. Pierwsza z nich – „dawno, dawno temu (kiedy śnieg w grudniu był zjawiskiem naturalnym)" – zabiera nas do dawnego Drzewia, gdzie w grudniowej, śnieżnej scenerii, możemy nie tylko poznać perypetie miłosne dawnych mieszkańców wioski, ale także usłyszeć jak biały puch skrzypi pod butami i zobaczyć bajeczne obrazy wymalowane przez mróz na okiennych szybach. W tej części będziemy świadkami narodzin pierwszej, młodzieńczej miłości Emilki do Piotra, dowiemy się jak miłosne knowania i intrygi doprowadziły do rozstania Leokadii i Władka, a także przeczytamy, według mnie jedno z piękniejszych drzewickich opowiadań, w jaki sposób miłość i duch świąt Bożego Narodzenia spełniły marzenie młodej Kwietniowej o spędzeniu świąt razem z ukochanym mężem i jak kapusta z grzybami pojednała ją z teściową. Druga część - „wcale nie aż tak dawno” - to przede wszystkim wzruszająca historia trójki przyjaciół Jakuba, Dominika i Igora zwanych trzema muszkieterami. Przeczytacie tutaj, jak chłopcy, niczym drużyna „Niewidzialnej ręki”, postanowili po kryjomu pomagać swoim sąsiadom i jaki ambaras z tego powstał, a także dowiecie się dzięki komu Igor, opuszczony przez rodzinę chłopiec, poczuł magię świątecznych dni.
Jako, że historia trójki przyjaciół może wycisnąć nie jedną łzę z oka autorka dla równowagi zamieściła również zabawne opowiadanie o kolejnych właścicielach Leśnej Ostoi. @joannatekieli chcąc podkreślić wyższość tradycyjnego oblicza świąt nad jej nowoczesną wersją wznieciła w pensjonacie pożar. Całe szczęście, że stworzyła również drużynę dzielnych drzewieckich strażaków. I wieńcząca książkę trzecia część – „teraz” – z niezwykle ciepłym opowiadaniem o tym jak z daleka od tętniącego życiem miasta, w zacisznej wiosce, gdzie wszyscy się znają można spędzić najcudowniejsze święta na świecie. Święta, gdzie współczesność, nie mylić z nowoczesnością, w sposób naturalny przeplata się z tradycją i gdzie przy wtórze dziecięcego śmiechu, przedświątecznym harmidrze i nieustającej krzątaninie można cieszyć się z bycia razem tu i teraz.
Joanna Tekieli w świątecznej odsłonie Pensjonatu, książce „Magiczne chwile w pensjonacie Leśna Ostoja”, udowadnia, że wszędzie tam, gdzie są życzliwi sobie ludzie możemy zbudować dom pełen szczęścia i miłości. I na zakończenie dodam tylko, że skoro piszę sporo o szczęściu, miłości i życzliwości to „Magiczne chwile” są książką pełną jedynie świątecznego lukru. Nic z tych rzeczy. Wszyscy, którzy czytali trylogię o Pensjonacie Leśna Ostoja to już wiedzą, a Ci, którzy zaczną swoją przygodę od tej świątecznej wersji Leśnej Ostoi dopiero się dowiedzą, że zarówno właściciele Pensjonatu jaki i mieszkańcy Drzewia to niezwykle charakterne osoby, które choć często uśmiechają się i powiedzą dobre słowo to kiedy zajdzie taka potrzeba  potrafią tupnąć nogą i wygarnąć prawdę prosto w oczy. A jeśli do tego dodamy poczucie humoru autorki to powstaje książka, która dla mnie jest jedną z ciekawszych świątecznych propozycje do czytania. 
Autor:
Data: 21.10.2020 08:47
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja"

Jak miło było wrócić do Drzewia i spotkać się z jego mieszkańcami i to jeszcze w tak klimatycznym czasie 😀 oczami wyobraźni widzieć ten śnieg zalegający wszędzie dookoła, czuć zapach choinek i widzieć radość na ich twarzach.
Książka podzielona na części w których możemy bliżej poznać historię Emilki Drzewieckiej i Piotra Wysockiego, Starej Kwietniowej, Leokadii Marciniak, trzech drzewieckich muszkieterów oraz Justyny i jej rodziny w okresie świątecznym.
A, zapomniałabym jeszcze o niespodziewanych gościach, którzy zawitają w progi Pensjonatu Leśna Ostoja i narobią trochę zamieszania 😉
Ukazane są w niej pierwsze miłosne zawirowania, niedopowiedzenia, trudy życia codziennego, chęć spełnienia dobrych uczynków, a wszystko w cudownej atmosferze i gorączce przygotowań świątecznych.
Asia na stronach tej klimatycznej powieści umieściła również historię z życia wziętą, a dokładniej swojej babci, którą opisała w części poświęconej Starej Kwietniowej. Więcej Wam nie zdradzę, bo to trzeba przeczytać!
Jak to w poprzednich częściach było, również tutaj nie zbrakło humoru, ciętych ripost oraz niespodziewanych przygód. Kto czytał trylogię ten wie, że czyta się szybko, uśmiech nie schodzi z twarzy, a i łezka się w oku zakręci. Oj będzie mi ich brakowało... Chociaż mam nadzieję, że Asia nie postawiła przysłowiowej kropki nad "i" i jeszcze powrócą bohaterowie Pensjonatu Leśna Ostoja.
Autor:
Data: 20.10.2020 06:46
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Leśna Ostoja w świątecznej wersji

Opowieści
Nowa książka Joanny Tekieli to zbiór opowieści dotyczących „starych” bohaterów cyklu o pensjonacie Leśna Ostoja. Historie rozegrane w różnym czasie, w różnych warunkach, każdorazowo dotyczą chwil świątecznych przygotowań oraz przeżywania tego niezwykłego czasu. Nieoderwane od prozy życia, choć skropione realną magią tych wyjątkowych, grudniowych dni są rozpamiętywaniem przeszłości, wyjątkowymi wspomnieniami, którymi nieraz częstują nas starsze pokolenia. Optymistyczne, sentymentalne, mniej czy bardziej zwyczajne. O miłości, przyjaźni, ludzkiej życzliwości, rozczarowaniach i niedomówieniach.
Świąteczny klimat
Na pewno nie zabrakło świątecznego klimatu. Widać, że autorka pozwoliła mu rozkręcić się na dobre. Zapach choinki, kutia, zupa grzybowa, chęć dzielenia się sobą z innymi przy jednym, wigilijnym stole. W Drzewiu zawsze czuć prawdziwe Boże Narodzenie, a wszędobylski na kartach książki, prószący śnieg, którego w obecnych latach na święta tak bardzo brakuje sprawia, że tęsknimy za jego urokiem jeszcze bardziej. Pomiędzy tym, jak na wiejskie klimaty i jak na starsze czasy przystało, młócka, rąbane drewno na opał czy naftalina.
Dla kogo?
Książka nie jest powieścią pisaną ciągiem. Podzielona na trzy części dzielone czasowych dystansem, składa się dodatkowo z szeregu opowieści dotyczących różnych, wspomnianych już wcześniej bohaterów. Ci, którzy z Leśną Ostoją nie mieli dotąd do czynienia, niekoniecznie będą potrafili się tutaj odnaleźć. Złaknieni klimatu poprzednich części cyklu odnajdą go zaś ze zdwojoną siłą. Wszak nie ma piękniejszego czasu niż święta Bożego Narodzenia, bo właśnie wtedy stare opowieści „smakują” najlepiej, a już na pewno w doborowym towarzystwie, którego w książce nie brakuje. Fanom serii oraz pióra autorki na pewno polecam.
http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/
Joanna Tekieli - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!