Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 145 061 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 145 061 osób!
Odkryj najlepszą literaturę na prezent. Bestsellery od Prószyński i S-ka!
Księgarnia » Książki » Dla dzieci i młodzieży » Dla dzieci » Edukacja » Biblioteczka Montessori. Geografia
Facebook Twitter

Biblioteczka Montessori. Geografia

Miniaturka
Nasza cena:
37,50 zł (zawiera rabat 25 %)
Cena rynkowa: 50,00 zł (oszczędzasz 12,50 zł)
Autor: Marie Eschenbrenner, Sabine Hofmann, Emmanuelle Tchoukriel
Wydawnictwo: Harperkids
Seria wydawnicza:Biblioteczka Montessori
Rok wydania:2019
Oprawa:miękka
Liczba stron:56
Format:23.0 x 27.0 cm
Numer ISBN:978-83-2813-695-3
Kod paskowy (EAN):9788328136953
Waga:400 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 13.09.2021 22:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Biblioteczka Montessori. Geografia – opis wydawcy

Nigdy nie jest za wcześnie na poznawanie świata! Biblioteczka Montessori. Geografia zabierze Twoje dziecko w fascynującą podróż przez wszystkie kontynenty i zakątki naszego globu.

Biblioteczka Montessori. Geografia to pakiet edukacyjny przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, dzięki któremu Twoje dziecko pozna flagi, stolice i położenie 197 państw świata, a wszystko to w trakcie wciągającej zabawy! Autorki proponują ćwiczenia wzorowane na materiałach wykorzystywanych do nauki geografii w szkołach Montessori.

Pakiet zawiera:

• książeczkę do uzupełniania zawierającą różnorodne zadania,

• 6 stron z naklejkami,

• dużą ścienną mapę świata o wymiarach 83.0 x 53.0 cm, którą dziecko może powiesić na ścianie.

Zestawy z serii „Biblioteczka Montessori” przeznaczone są zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli, którzy chcą pracować z dziećmi metodą Montessori.

Metoda Montessori:

• rozbudza w dziecku ciekawość świata,

• zachęca dziecko do samodzielnej pracy i pozwala mu na autonomię,

• rozwija wyobraźnię i kreatywność,

• wspiera koncentrację i uczy samodyscypliny.

W metodzie Montessori rodzic nie jest nauczycielem, a przewodnikiem i obserwatorem, który wspiera dziecko w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu pasji.

Opinie czytelników o „Biblioteczka Montessori. Geografia”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 06.10.2019 16:29
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Geografia w małym palcu

Geografia w małym palcu.

Seria Biblioteczka Montessori wzbogaciła się we wrześniu o kolejną pozycję zatytułowaną "Geografia". To bardzo ciekawa, interaktywna książeczka będąca w zasadzie zeszytem ćwiczeń, którego uzupełnienie pomoże dziecku w poznaniu kontynentów, a także znajdujących się na nich państw oraz ich flag i stolic.

Już na początku zeszytu znajdziemy pokaźnych rozmiarów, kolorową mapę świata. Po rozłożeniu zajmuje ona powierzchnię 80 x53 cm - całkiem sporo i z pewnością da się na takiej mapie dostrzec bardzo wiele szczegółów.

Zeszyt podzielony jest tematycznie na części poświęcone poszczególnym kontynentom. Na wstępie dowiemy się o każdym z nich kilku ciekawostek połączonych z krótką charakterystyką każdego kontynentu, a następnie poznamy mieszczące się na nich państwa, później ich stolice, na końcu zaś - ich flagi.

Nie jest to przy tym tylko i wyłącznie "nauka przez wkuwanie" - bynajmniej ;) Zeszyt pomyślano w taki sposób, żeby dziecko w jak najbardziej interaktywny sposób mogło uczyć się przez zabawę, a w tego rodzaju tematyce świetnie sprawdzić mogą się naklejki - z nazwami państw, stolic, a także z ich flagami. Tym też właśnie tropem poszli autorzy zeszytu.

Całość opatrzona jest ogólnymi informacjami dotyczącymi powstawania map, rzutów globu i sposobów, w jaki one powstają (świetny przykład z rozłożoną skórką pomarańczy ;) ). Dzięki takim zabiegom dziecko ma szansę nie tylko nauczyć się wielu rzeczy na temat państw i kontynentów, ale także na temat ogólnych zasad rządzących kreśleniem map.

Dobra zabawa połączona z nauką jest, myślę, gwarantowana :) Jak sama nazwa tej pozycji wskazuje, zastosowano tutaj metodę Montessori. W praktyce często wrzuca się w zakres tego pojęcia wiele zwyczajnych elementów pracy z dzieckiem, jednak sedno tego pojęcia (i samej metody pracy) sprowadza się do akceptowania indywidualizmu dziecka, dania mu możliwości wyboru czasu, miejsca, czy sposobu pracy, a także do skupienia się na najważniejszych poznawczo i wychowawczo aspektach edukacji (a także samego procesu wychowania) jak wykorzystanie indywidualnych zdolności dziecka do chłonięcia wiedzy (absorpcja uwagi), okresów wzmożonej zdolności do czynienia postępów, czy skupienie się na zadaniu oraz stopniowanie trudności wykonywanych zadań. Niezmierne ważne w tym modelu pracy jest także wyjście naprzeciw dziecku i jego oczekiwaniom oraz wychwytywanie jego faz największej podatności na chłonięcie wiedzy.

Moim skromnym zdaniem "Biblioteczka Montessori. Geografia" to pozycja zdecydowanie zasługująca na polecenie :)

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/10/biblioteczka-montessori-geografia-marie.html
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!