Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 146 334 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 146 334 osób!
Skorzystaj z rabatu do 35% na całą ofertę wydawnictwa Wilga!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Biografie » Dzieci Sendlerowej
Facebook Twitter

Dzieci Sendlerowej

Miniaturka
Nasza cena:
29,93 zł (zawiera rabat 25 %)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 9,97 zł)
Autor: Tilar J. Mazzeo
Wydawnictwo: Bez Fikcji
Rok wydania:2020
Oprawa:miękka
Liczba stron:340
Format:14.0 x 20.5 cm
Numer ISBN:9788381782609
Kod paskowy (EAN):9788381782609
Waga:366 g
Materiały dodatkowe: Zajrzyj do środka / przeczytaj fragment
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 04.12.2021 00:17)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Dzieci Sendlerowej – opis wydawcy

Ta książka opisuje niezwykłe losy Ireny Sendlerowej. To opowieść o kobiecie, która dzięki niewiarygodnej odwadze, determinacji i nadziei, podejmując ogromne ryzyko, uratowała przed śmiercią lub deportacją do obozów zagłady 2500 żydowskich dzieci.

Irena Sendlerowa ukryła ich nazwiska w butelce i schowała ją pod starą jabłonią na działce swojego przyjaciela. Miała nadzieję, że po wojnie dzieci zostaną odnalezione przez swoich bliskich. Nie mogła jednak przewidzieć, że 90% krewnych uratowanych przez nią dzieci zginie.

Nazywana Aniołem z warszawskiego getta. Do dzisiaj jest symbolem walki o godność człowieka, szukania nadziei, tam, gdzie już jej nie ma, a także słuchania głosu, który mówi, że trzeba pomagać tym, którym dzieje się krzywda.

W 1942 roku Irena, jako pracownik opieki zdrowotnej, uzyskała zgodę na wchodzenie do warszawskiego getta. Tam, chodząc od drzwi do drzwi, prosiła rodziców i krewnych, aby pozwolili jej wydostać ich dzieci za mury. Namawiała swoich przyjaciół i sąsiadów, żeby pomogli jej je ukryć. Wraz ze współpracownikami opieki społecznej oraz ruchu oporu stworzyła całą siatkę przerzutową. Dzieci były transportowane kanałami, tajnymi przejściami w opuszczonych budynkach, schowane w trumnach lub pod ubraniami.

Ta książka to opowieść o odwadze, miłości i człowieczeństwie, które bardzo jasno świecą nawet w chwilach, kiedy wszystko gaśnie.

Opinie czytelników o „Dzieci Sendlerowej”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 15.04.2020 14:17
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dzieci Sendlerowej

Jak zostaje się bohaterem? Możemy zapytać o to lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, którzy z narażeniem życia ratują nas w dobie pandemii. Co odpowiedzą? Że robią jedynie to, co do nich należy.

Również Irena Sendlerowa powtarzała zawsze: "Ja nie robiłam nic nadzwyczajnego. To było normalne". Bo prawdziwi bohaterowie nie chełpią się swoimi czynami, nie szukają rozgłosu i poklasku. Robią to, co według nich jest słuszne i konieczne.

"Dzieci Sendlerowej" to biografia dziewczyny, która już z domu wyniosła przekonanie, że "dobry Polak mógł wywodzić się z każdego miejsca na świecie". Nie dzieliła ludzi na lepszych i gorszych, tylko przez wzgląd na ich żydowskie pochodzenie. Nie godziła się też gdy robili to inni. Odważnie stawała w ich obronie, protestując przeciw dyskryminacji. Obracając się wśród przyjaciół żydowskiego pochodzenia, już we wczesnej młodości, a później na studiach "wykuła w sobie gen oporu."

Nie dla niej, energicznej aktywistki o radykalnych poglądach było życie rodzinne i rola żony u boku swojego męża.

Gdy wybuchła wojna pracowała w opiece społecznej i dzięki przepustce mogła przechodzić do getta szmuglując jedzenie, pieniądze i szczepionki. Mimo, że za każdym razem ryzykowała życiem, to wszystko wydawało jej się za mało. Gdy stało się jasne jaki los czeka zamkniętych w getcie Żydów, zaczęła w drugą stronę przemycać różnymi sposobami żydowskie dzieci. Jej energia, niezłomność, ale i olbrzymie umiejętności organizatorskie pozwoliły na stworzenie sprawnie działającej organizacji, która uratowała ponad dwa i pół tysiąca żydowskich dzieci.
Irena Sendlerowa zawsze podkreślała, że nie działała sama, że bez wszystkich zaangażowanych w sprawę osób wiele by nie zdziałała, jednak swoją determinacją i nadzieją pociągała za sobą innych. Ta książka jest świadectwem człowieczeństwa i walki o ludzką godność. Lekturą przywracającą wiarę w ludzi, którą naprawdę warto przeczytać.
Autor:
Data: 05.04.2020 17:12
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Dzieci Sendlerowej

Symbol walki, siły i hartu ducha. Oto lektura o kobiecie, której nie można nie znać.

Nie często sięgam po powieści biograficzne, rzadko zdarza mi się zagłębiać w życie danych osób. Nie mogłam jednak przejść obok tej lektury obojętnie, ponieważ tutaj wręcz czułam na sobie obowiązek poznania losów Ireny Sendlerowej. Chyba nie ma na świecie dorosłego człowieka, który nie znałby tego nazwiska a przynajmniej mam taką nadzieję, ponieważ potrzebujemy takich ludzi, potrzebujemy takich bohaterów.

Na temat losów tej bohaterki powstało wiele książek i filmów. Wielu doceniając jej starania chciało oddać hołd jej postaci i nie pozwolić, by działania oraz decyzje które podjęła odeszły w niepamięć. Bardzo się z tego ciesze, ponieważ mam nadzieję, że nawet długo po nas, kiedy świat się zmieni i ludzie będą szukać swoich inspiracji oraz wzorów do naśladowania będą przypominać sobie o kobiecie tak silnej i zdeterminowanej do walki, że stawiała czoła samej śmierci oraz szatanowi w czystej postaci. Dziś możemy tylko wyobrażać sobie jak to było, jak wielki ogrom pracy Irena musiała włożyć w to wszystko, ale prawda jest taka, że nie będąc nigdy na jej miejscu w pełni nie zrozumiemy tej odwagi jaka w niej drzemała.

To postać godna podziwu, postać o której zawsze powinno być głośno. Szukamy bohaterów gdzieś w fikcyjnym świecie zapominając, że mamy ich pod nosem. Irena Sendlerowa, z domu Krzyżanowska uratowała przed śmiercią czy deportacją do obozów zagłady 2500 żydowskich dzieci. Nawet trudno sobie wyobrazić jak wielkie ryzyko wówczas podejmowała. W 1942 jako pracownik opieki zdrowotnej otrzymała zgodę na wejście do warszawskiego getta i tak wszystko się zaczęło. Wyciągała od tamtejszych rodzin dzieci, uświadamiając im ryzyko i ukrywała wśród rodziny oraz przyjaciół. Dzieci były transportowane w trumnach, tajnymi przejściami, kanałami a nawet pod ubraniami. Irena następnie spisała nazwiska wszystkich ocalonych dzieci i ukryła w butelce, którą zakopała pod starą jabłonią. Nie spodziewała się, że te dzieci nigdy już nie spotkają się ze swoimi najbliższymi.

To jedna z tych książek, których obowiązkiem jest dla nas przeczytanie. "Dzieci Sendlerowej" czyta się szybko, ponieważ wydarzenia poparte wywiadami z osobami, które miały kontakt z bohaterką oraz wspomnieniami wciągają na całego. Jednak to co liczy się najbardziej to emocje jakie towarzyszyły mi przy lekturze - duma i wzruszenie, nie pozwalające myśleć o tej kobiecie inaczej niż jak o bohaterce.
Autor:
Data: 25.03.2020 16:19
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Wyjątkowa kobieta, wyjątkowa książka!

Gdy tylko otrzymałam propozycję objęcia patronatem tej książki od razu wiedziałam, że takiej oferty nie mogę nie przyjąć, a lektura pierwszych rozdziałów tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że mam rację. „Dzieci Sendlerowej” to jedna z tych książek, które cenię sobie najbardziej. Niezwykle wartościowa, kształtująca światopogląd, skłaniająca do refleksji, a jednocześnie stanowiąca wstrząsającą lekcję historii.

#dziecisendlerowej to poruszający obraz wyjątkowo odważnej i zdeterminowanej tytułowej bohaterki, która, podejmując ogromne ryzyko, uratowała przed śmiercią bądź deportacją do obozów zagłady ok. 2500 żydowskich dzieci. To książka, która z jednej strony ukazuje okrucieństwo i bestialstwo reżimu nazistowskiego, a z drugiej przywraca wiarę w drugiego człowieka. Pozycja ważna, pouczająca, stanowiąca przestrogę dla przyszłych pokoleń, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika. To opowieść nie tylko o życiu i losach Ireny Sendlerowej, ale także o odwadze i bohaterstwie innych Polaków, którzy ryzykowali życiem własnym oraz swoich najbliższych, by w obliczu panującego zła i okrucieństwa pomoc ocalić te najbardziej niewinne istoty.

Książka ukazuje m.in. życie głównej bohaterki, stopniowy rozwój nienawiści i propagandy przeciwko Żydom, atak Hitlera na Warszawę, proces tworzenia getta, warunki życia w nim panujące, deportację Żydów, a także ostatnią wędrówkę Korczaka i jego podopiecznych, jednak przede wszystkim przedstawia proceder ratowania przez główną bohaterkę i jej współpracowników tych najmłodszych i najbardziej niewinnych istot.

„Dzieci Sendlerowej” to książka oparta na faktach, która powstała na bazie wspomnień i relacji osób, które uczestniczyły w życiu głównej bohaterki bądź też w procederze ratowania dzieci. To książka, dzięki której człowiek nabiera pokory i wartościuje swoje życie. To jedna z tych pozycji, które trzeba przeczytać! Polecam z całego serducha.
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!