Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 168 539 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 168 539 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Dla dzieci i młodzieży » Dla dzieci » Przygody detektywa Blomkvista
Facebook Twitter

Przygody detektywa Blomkvista

Miniaturka
Nasza cena:
28,73 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 11,17 zł)
Autor: Lindgren Astrid
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania:2015
Oprawa:broszurowa
Liczba stron:528
Format:12.2 x 19.0 cm
Numer ISBN:978-83-10-12841-6
Kod paskowy (EAN):9788310128416
Waga:442 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 30.06.2021 20:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Przygody detektywa Blomkvista – opis wydawcy

Zbiorowe wydanie trzech książek:

-Detektyw Blomkvist,

-Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie,

-Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży,

Największym problemem Kallego Blomkvista jest to, że mieszkańcy Lillköping są wyjątkowo uczciwymi ludźmi. Trzynastolatek marzy, by zostać znakomitym detektywem. Trudno jednak tego dokonać, gdy mimo najszczerszych chęci nie można wpaść na trop żadnej zbrodni. Szczęście jednak uśmiechnie się do Kallego zupełnie niespodziewanie w okolicy pojawi się ktoś bardzo podejrzany...

Opinie czytelników o „Przygody detektywa Blomkvista”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 6 ocen z 6 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 23.11.2015 00:09
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Przygody detektywa Blomkvista

Po Przygody detektywa Blomkvista sięgnęłam z sentymentu, ciekawości i oczywiście ze wzglądu na Tymka. Jako dziecko przeczytałam tylko część pierwszą Detektyw Blomkvist i pamiętałam jedynie jedną scenę, kiedy to trójka przyjaciół została zamknięta w ciemnych ruinach przez złodziei. Wtedy ta historia zrobiła na mnie ogromne wrażenie i na pewno miałam gęsią skórkę. Teraz oczywiście się nie bałam, ale z przyjemnością poznałam jeszcze raz członków grupy Białej Róży: Kallego, Ewę-Lottę i Andersa oraz ich odwiecznych wrogów - Czerwone Róże.

Dzieciaki mieszkają w sennym miasteczku Lillköping, gdzie nie dzieje się nic ciekawego.

Czy jest gdzieś na świecie miejsce bardziej senne, spokojne i pozbawione sensacyjnych wydarzeń niż to miasteczko? – pomyślała pani Lisander… (218)

Wielu mieszkańców pewnie było z tego faktu zadowolonych, ale nie Kalle Blomkvist, który marzy o rozwiązywaniu prawdziwych zagadek kryminalnych. I kiedy już powoli zaczyna tracić nadzieję, zdarza się cud. Do miasteczka przybywa wujek Ewy-Lotty, który od początku wzbudza podejrzenia słynnego detektywa Blomkvista. Dzieciaki początkow nieświadome po czyhającego niebezpieczeństwa ochoczo angażują się w rozwiązanie zagadki, a kiedy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji… jest już za późno.

Nowe, zbiorowe wydanie z NK zawiera trzy książki: Detektyw Blomkvist, Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie i Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży. Całość pięćset dwadzieścia sześć stron. Cegła, którą połknęłam w dwa wieczory. Kiedy w domu zapadała cisza, ja sadowiłam się pod kocem i odpływałam w świat dziecięcych przygód, które chyba najwspanialej potrafiła opisywać właśnie Astrid Lindgreen. Z jednej strony trzymające w napięciu (te w drugiej i trzeciej części szczególnie) zagadki kryminalne, walka między rycerzami Białych i Czerwonych Róż, z drugiej wielka przyjaźń, lojalność, wzajemna pomoc niezależnie od grożącego niebezpieczeństwa. Chyba właśnie ta przyjaźń wzruszyła mnie najbardziej. To jeszcze dzieci, a znały doskonale kodeks rycerski, którego świętością było przestrzegać. Przeciwne grupy, które na co dzień walczyły między sobą – umilając sobie w ten sposób życie w mało ekscytującym miasteczku, w sytuacji zagrożenia bez zbędnych słów trzymają sztamę, walcząc zjednoczeni o prawdę. No i to względnie beztroskie dzieciństwo, kiedy można biegać boso po kładce, zajadając się świeżo upieczonymi przez tatę Ewy-Lotty bułeczkami. Kiedy to najważniejszym problemem staje się ukrycie Stormumrika przed przeciwną drużyną. Coś pięknego. Oczywiście nie licząc momentów, kiedy w Lillköping grasują złodzieje, mordercy i porywacze. Wtedy trzeba porzucić dzieciństwo i dorosnąć w jednej chwili. To nie jest proste, o czym przekonała się trójka przyjaciół.

Tak, tak, wesołe zabawy dzieciństwa! Wesołe, niewinne zabawy dzieciństwa, tak, tak!(168)

Na szczęście dzieci posiadają niebywała zdolność wypierania złych wydarzeń lub bagatelizowania ich. Dzięki temu Białe i Czerwone Róże po mrożących krew w żyłach opresjach, szybko wracają do porządku dziennego, nigdy do końca nie tracąc młodzieńczego optymizmu i radości z życia. Oj całe szczęście, że ich rodzice prawie za każdym razem spali smacznie, nieświadomi tego, że ich dzieci zwalczają przestępczość w miasteczku narażając swoje życie i zdrowie.

Biedni, nieświadomi niczego rodzice Białych i Czerwonych Róż spali spokojnie w łóżkach. Nikt nie spytał ich o zdanie, co do nocnych ćwiczeń… (364)

Mimo iż zagadki kryminalne nie stanowiły dla mnie łamigłówek, to muszę przyznać, że bawiłam się świetnie i nie nadążałam z przewracaniem kartek. Rzadko mi się zdarza przesiedzieć pół nocy z książką dla dzieci/młodzieży w rękach.

Autorka nauczyła się wiele pracując u docenta kryminologii, a całą zdobytą wiedzę oddała Kallemu, który z zadziwiającą dokładnością i wprawą zbiera i bada dowody, rysopisy podejrzanych i odciski palców. Nie straci zimnej krwi nawet wtedy, kiedy przyjdzie mu zmierzyć się z okrutnym morderstwem w części drugiej i porwaniem małego Rasmusa i jego ojca naukowca w części trzeciej.

Cała cudna Astrid Lindgreen. Opisuje piękne dzieciństwo, ale nie używa zbędnego lukru. Nie ukrywa tego, że świat, zwykle tak piękny, potrafi być zły, a ludzie okrutni i bezlitośni. Autorka zawsze rozśmiesza, wręcz rozczula, ale kiwa też palcem do dziecka, mówiąc: Uważaj! I chyba za to kochają ją dzieci od tylu pokoleń. Mój Tymek jest na etapie Dzieci z ulicy Awanturników, Dzieci z Bullerbyn, Emila i Pippi Pończoszanki, które zaczytujemy regularnie od roku. Nie mogę się doczekać, kiedy sam sięgnie po Detektywa Blomkvista. Na razie postawił sobie na regale, ale widzę, że już zerka w jego stronę z ciekawością. No tak, coś mu tam wspomniałam o Białej Róży i złodziejaszkach. Teraz tylko czekam na moje ulubione: Mamo, poczytasz?

juliaorzech.blogspot.com
Autor:
Data: 16.11.2015 11:33
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

seria kryminalna dla nieletnich 3w1

Z przyjemnością poznałam postać Kallego w nowym wydaniu powieści o młodym detektywie.
Nieprzemijające wartości - wzajemne zaufanie, przyjaźń, nienachalne wsparcie dorosłych, na których można liczyć, doskonały opis ludzkiej natury, nieosiągalna dla dorosłych wolność kształtowania swojego losu i - nie pozbawiona wszak czasem kropli goryczy - radość dzieciństwa + wciągająca intryga.
Kolejna świetna seria autorstwa Astrid Lindgren!
Wygodne, zbiorcze wydanie.
Nie tylko dla młodszych nastolatków

http://mamajanka.blogspot.com/2015/11/kto-to-jest-kalle-blomkvist.html
Autor:
Data: 16.11.2015 00:40
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Fajna

Z całą pewnością nie należę już do nastolatków, a i tak bardzo lubię poznawać takie historie. Tym bardziej, że są one opisane w ciekawy i taki dziecięcy sposób. Nie ma tu momentów grozy, choć czasem pewne wydarzenia sprawiają, że na moment wstrzymujemy oddech. Nie ma tu drastycznych scen, lejącej się krwi itp. A jednak opisane tu historie to takie prawdziwe kryminały dla nastolatków. Podziwiam ich autorkę za niesamowity dar do snucia fajnych opowieści oraz ogromną wyobraźnię. Jestem pod wrażeniem, naprawdę. Co więcej, książka ta jest napisana w taki fajny lekki sposób. Jej mały bohater wraz z przyjaciółmi przezywa wiele fajnych przygód. Bo choć przez ten cały czas jest takim małym detektywem to jednak nie zapominajmy o tym, że to po prostu dziecko. Tak więc nie zabraknie nam tu takiej zwykłej dziecięcej wyobraźni, zabaw z rówieśnikami itp. To nie jest książka o chłopcu, który zapomniał o tym jak to jest być dzieckiem i w głowie mu wyłącznie zabawa w dorosłego. Nic z tych rzeczy. Kalle wciąż jest małym chłopcem,
Autor:
Data: 12.11.2015 09:39
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

przygody

Codzienność bywa nudna. Zwłaszcza w małym miasteczku, w którym wszyscy się znają, nikt nikogo nie rabuje, nie zabija i nikt nie knuje spisków, ale dziecięca wyobraźnia nie zna granic. Zwykłe dni urozmaicają marzenia o byciu najlepszym i najbardziej znanym detektywem. Wzorców do naśladowania w literaturze jest niemało, więc Kalle czerpie z nich szerokimi garściami. Wie jak powinien zachowywać się prawdziwy odkrywca zagadek. Pomoc przyjaciół (Anderska i Ewy –Lotty) sprawia, że nawet spokojne miasteczko będzie świetnym polem do zdobywanie pierwszych umiejętności potrzebnych prawdziwemu detektywowi, któremu literatura i tajemnicza postać „wujka” przyjdą z pomocą. Dokąd zaprowadzi do śledztwo? Jak potoczą się losy bohaterów, którzy swoją przygodę zaczynają od wystawiania mieszkańców miasteczka na próbę uczciwości.
Kally Blomkviost to pomysłowy syn kupca prowadzącego sklep kolonialny. Rodzice marzą o spokojnym chłopcu kształcącym się na prawnika lub lekarza, co pozwoli mu w przyszłości utrzymać rodzinę. Na życiowe plany młodego detektywa patrzą sceptycznie. Mimo tego niepoważnego traktowania bohatera przez najbliższych dla autorki jest on postacią przeżywającą prawdziwe życiowe dylematy równie ważne jak te dorosłych. Pierwsza miłość i ukryta rywalizacja, chęć rozwijania umiejętności, wierność, przyjaźń to motywy bardzo ważne w książce.
Dużym plusem „Przygód detektywa Blomkvista” jest żywa akcja, opis problemów bliskich dzieciom, zabranie ich w świat przygody, wplatanie w akcję humoru sytuacyjnego. Mimo obszerności (trzy opowieści w jednej książce) całość czyta się bardzo szybko.
Książkę polecam uczniom szkoły podstawowej. Będzie to doskonała lektura do wspólnego czytania z dzieckiem. W tomie znajdziemy: „Detektyw Blomkvist”, „Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie”, „Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży”.
Autor:
Data: 10.11.2015 16:43
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kalle Blomkvist - najlepszy detektyw na świecie!

To straszne! Absolutnie niewiarygodne, okropne i nudne. Żadnej krwi, nawet kropelki, żadnego trupa, totalny brak zbrodni w okolicy. Nawet cienia jakiejkolwiek afery. Wszyscy mili, grzeczni i uprzejmi. Jak tu żyć? Spokojnie, spokojnie, nie zwariowałam, przytaczam, mniej więcej, słowa bohatera książki Astrid Lindgren, bo chciałabym Wam przedstawić niezwykłego chłopca, którego największym marzeniem jest zostać profesjonalnym detektywem. Kalle Blomkvist to bardzo pomysłowy, uważny, dociekliwy i wyjątkowo odważny trzynastolatek, którego celem jest zyskać większą sławę, niż znani na całym świecie detektywi. Swoją skutecznością w odkrywaniu zbrodni chce przebić nawet znane postaci z książek, wśród których jest Herkules Poirot, czy lord Peter Wimsey. Jak na detektywa przystało, Kalle ma fajkę, oczywiście bez tytoniu, jest w końcu dzieckiem oraz lupę. Istnieje tylko jeden problem, nasz młodociany detektyw mieszka w tak spokojnej, tak nudnej i tak "okropnie" przyjaznej miejscowości, że o jakiejkolwiek zbrodni może sobie tylko pomarzyć. Cierpi biedaczek z tego powodu, bo praktykować detektywistyczną pasję w tak niesprzyjających warunkach to istny koszmar. "Dlaczego niektórzy ludzie mają szczęście urodzić się w londyńskich slumsach albo w dzielnicy chicagowskich przestępców, gdzie morderstwa i strzelanina są na porządku dziennym?" Dziwne i zaskakujące wnioski, jak na trzynastolatka, nie sądzicie? Nie denerwujcie się jednak i nie zrażajcie, przecież to książka dla dzieci, wszak Astrid Lindgren wiedziała, co robi. Głównymi bohaterami "Przygód detektywa Blomkvista" są oczywiście Kalle Blomkvist oraz Ewa-Lotta Lisander i Anders Bengtsson, czyli trójka uroczych dzieciaków, które bawią się w najlepsze, całymi garściami czerpiąc z dzieciństwa. Pomysłów mają mnóstwo i nie wahają się ich realizować. Jednak uważny detektyw Blomkvist czuwa nawet w trakcie zabawy, zawsze jest na posterunku, wciąż węszy, sprawdza potencjalnych złoczyńców i robi notatki, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się okazja, by wreszcie dopiąć swego i wytropić zbrodnię wszech czasów. Nadejdzie wreszcie taki dzień, szczęście uśmiechnie się do Kallego, los wynagrodzi cierpliwość chłopca, bo w okolicy pojawi się wyjątkowo podejrzany typ i będzie się działo, naprawdę, będzie się działo! Książki Astrid Lindgren uwielbiam, to doskonała, bardzo dobrze napisana i inteligentna proza dla dzieci, ale też wspaniała rozrywka dla dorosłych. Ja tę książkę po prostu "pożarłam". Nie znałam przygód Kallego, nie czytałam w dzieciństwie, dlatego tym bardziej się cieszę, że nadrobiłam zaległości. "Przygody detektywa Blomkvista" to znakomicie nakreślone postaci, wartka akcja, przemyślana fabuła i humor, bez niego ani rusz w książkach Astrid Lindgren. Ta proza się nie starzeje, a dziecięcy sposób postrzegania świata i myślenia o pewnych rzeczach jest dokładnie taki sam, czego przykładem są słowa Ewy-Lotty: "Może tu jeszcze kiedyś przyjdziemy, jak staniemy się już bardzo, bardzo starzy, jak będziemy mieć dwadzieścia pięć lat, czy coś koło tego." Pamiętacie? Nam też kiedyś wydawało się, że trzydziestolatek to już staruszek. Wiele takich komicznych sytuacji znajdziecie w tej książce i zapewniam, że dobry humor Was nie opuści. Polecam!
Dominika Ławicka
blog: matkapolkaczytajaca.blox.pl
Autor:
Data: 02.11.2015 13:57
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

NIEZAPOMNIANE PRZYGODY KALLEGO BLOMKVISTA

Minęło już prawie 70 lat od chwili, kiedy Astrid Lindgren zaprezentowała światu nastoletniego Kallego Blomkvista, a książki te nie straciły nic na swoim uroku, stanowiąc jedną z najpiękniejszych opowieści dla młodych czytelników jakie w ogóle napisano. Zbiorcze wydanie, jakie oferuje nam właśnie Nasza Księgarnia, pozwala przekonać się jaka siła drzemie w tej trylogii.

Kalle Blomkvist ma trzynaście lat, ale daleko mu do bycia takim, jak rówieśnicy. Jest psotny, bywa niegrzeczny, ale to, co wyróżnia go od reszty dzieci to zainteresowania. Kalle chciałby zostać detektywem, chciałby natknąć się na jakąś zbrodnię, której tajemnicę mógłby wyjaśnić, albo chociaż jakąś zagadkę do rozwiązania. Niestety przyszło mu żyć w Lillköping, chyba najspokojniejszym miejscu na całej Ziemi, miejscu, w którym mieszkańcy są uczciwi, a nawet usilne próby znalezienia przestępstwa kończą się niczym. Do czasu. Wkrótce Kalle dostanie wymarzoną zagadkę do rozwiązania…

Astrid Lindgren to legenda literatury dziecięcej. Autorka znana przede wszystkim z „Dzieci z Bullerbyn” i „Pipi Pończoszanki”, wywarła taki wpływ na swój gatunek (i nie tylko, słynna seria Millenium pełna jest przecież odwołań do losów Kallego i Pipi), tak wiele zmieniła i zdobyła taką sławę, że nie znać jej książek po prostu nie wypada. Szczególnie, że nie tylko operowała wspaniałym stylem, który przykuwa uwagę od pierwszych zdań, ale przede wszystkim nie traktowała młodych czytelników z wyższością czy przekonaniem o ich naiwności. Tak jak w przypadku „Muminków” Tove Jansson, tak i tu bohaterowie nie są kryształowi, ani cukierkowi. To dzieci, jakie spotyka się na co dzień, z ich urokiem, ale także i wadami. Oraz miłostkami, bowiem jednym z najważniejszych wątków staje się w „Przygodach detektywa Blomkvista” uczucie, jakim na współek z przyjacielem, darzy koleżankę, urzekająco psotną Ewę-Lottę.

Wspaniała jest także sama fabuła, niby nic nowego, niby nic skomplikowanego, a bije od niej jakiś taki urok, magia dawnych opowieści i dojrzałość, że zachwyca tak młodych czytelników, jak i tych starszych, a nawet całkiem już starych. Treści zresztą, jak i samym bohaterom, daleko jest od infantylności, a klimat, jaki maluje Astrid w swoich książkach, naprawdę oczarowuje.

Jeśli więc jeszcze jakimś cudem nie mieliście styczności z Kallem, jego przyjaciółmi i przygodami, jakie ich spotykają, nie widzę innej rady, jak ta, byście jak najszybciej nadrobili ten błąd. Naprawdę warto, zabawa jest wspaniała, a po przeczytaniu zostaje jedno uczucie – że chciałoby się więcej. Polecam więc, a wydawnictwu Nasza Księgarnia składam serdeczne podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.
Lindgren Astrid - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!