Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Hrabia Monte Christo. Cześć 2
Aleksander Dumas
Cała oferta Wydawnictwa Rebis 40% taniej!
Księgarnia » Literatura piękna » Powieść » Historyczna » Hrabia Monte Christo. Cześć 2

Hrabia Monte Christo. Cześć 2

Nasza cena:
37,43 zł (zawiera rabat 25 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 12,47 zł)
Autor: 

Aleksander Dumas

Wydawnictwo: Wydawnictwo MG
Rok wydania:2017
Oprawa:twarda
Liczba stron:624
Numer ISBN:9788377793305
Kod paskowy (EAN):9788377793305
Waga:700 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 12.10.2017 17:34)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Hrabia Monte Christo. Cześć 2 – opis wydawcy

Genialna powieść o wyrównaniu rachunku krzywd.

Dopiero treść drugiej części Hrabiego Monte Christo przynosi właściwą opowieść o czynach tytułowego bohatera najsłynniejszej opowieści Aleksandra Dumasa. Metamorfoza, jaką w tomie pierwszym przechodzi Edmund Dantès – młody i ubogi marynarz, odznaczający się zarówno szlachetnością, jak i naiwnością – sprawia, że w drugiej części powieści staje się on zupełnie innym typem bohatera. Dopiero tutaj poznajemy prawdziwe oblicze hrabiego Monte Christo – wyrachowanego, inteligentnego i ekscentrycznego arystokraty, ogarniętego żądzą okrutnej zemsty za niesprawiedliwe wieloletnie uwięzienie i pokrzyżowanie planów życiowych.

Pasjonująca i trzymająca w napięciu przygodowa powieść o zemście hrabiego Monte Christo pozwala także poznać mentalność i życie codzienne francuskich „ludzi pieniądza” pierwszej połowy XIX wieku.

FacebookTwitter
Hrabia Monte Christo. Cześć 2 - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.01.27
Recenzja
Opinie czytelników o „Hrabia Monte Christo. Cześć 2”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: DeVi, data: 11.05.2017 10:31, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Zemsta nie jedno ma imie

Hrabia Monte Christo to mężczyzna, który zamieszkał w Paryżu. Zapoznał się z wieloma ważnymi osobistościami. Kilkoro stało się jego przyjaciółmi, inni po prostu znajomymi. Nie jest wybredny: baron, książę, wdowa, dziecko, panna, kawaler… z każdym znajdzie chwilkę na pogawędkę. Jednakże jego towarzyskość, a zarazem tajemniczość wokół jego osoby, stwarza coraz większe zainteresowanie hrabią. Zna osoby, o których nikt nie słyszał. Rozumie to, co jest niezrozumiałe i nie pojęte. Wie jak zachować się w każdej sytuacji. Kim jest i dlaczego pojawia się teraz? Czemu nikt o nim nie słyszał? Pomimo spędzenia kilku tygodni na paryskich ulicach, te pytania nadal wleką się za nim jak klątwa. Lecz to prawdziwa klątwa pada na mieszkańców Paryża: ktoś umiera, ktoś znika, ktoś zdejmuje maskę. Pytanie nie dlaczego, tylko czemu teraz, gdy pojawił się hrabia Monte Christo?

Zemsta to uczucie, które kiełkuje nawet przez długie lata nienawiści. Niewielu potrafi przebaczyć, jednak czasami jest to niemożliwe. Mścimy się za siebie, lecz za kogoś stajemy się jeszcze bardziej niebezpieczni. Z drugiej strony, jeśli ktoś wznosi się po trupach, to czy nie zasługuje na karę? Co z wielką, prawdziwą miłością? Co z nędzą i niesprawiedliwością? Czy na nasze postępki jest zawsze boskie wytłumaczenie? Uczucie mściwości często mnie zaskakiwało, jednak ostatnimi latami nie sprawia mi żadnej trudności. Świat pełen jest takich osób, które marzą o tym by dokonać zbrodni: czy to fizycznej, psychicznej czy po prostu przestępczej. Tylko dlaczego robią to tylko dlatego, bo poczuli się urażeni? Urażeni o nic? Tak wygląda dzisiejszy świat. Czy istnieje jeszcze prawdziwa zemsta? Z prawdziwych, szczerych pobudek? Trudno stwierdzić, lecz wiem jedno: Hrabia Monte Christo to najlepszy przykład tego, co dzieje się z człowiekiem mścicielem.

Z powieści zdobyłam wiedzę. Są dwa rodzaje osób. Pierwsze to te, które krzywdzą innych po tym jak zostały niesprawiedliwe potraktowane przez innych i cierpiąc przez jakiś czas postanawiają się zemścić za wyrządzoną im krzywdę. Drugie to osoby, które robią krzywdę innym z powodu własnego egoizmu, zazdrości i brak przemyślenia konsekwencji, a zwłaszcza chęci bycia lepszym i braku posiadania kręgosłupa moralnego. Ci mszczą się za coś, co trudno nazwać zniewagą, wielką obrazą, czy skrzywdzeniem, które będzie miało długoletni negatywny rezultat w ich życiu. Na dodatek ich „upokorzenie” trwało może kwadransik. Niestety ludzi pokroju numeru dwa są plagą. Spotkamy ich wszędzie. Na ulicy, w pracy, w szkole, na studiach. Znajomi, koledzy, koleżanki, przyjaciele… Jedynek jest niewiele. Dlaczego? Ponieważ niewiele takich osób przeżywa po tym, co zrobiły im dwójki. Wiele umiera w nędzy, albo po prostu popełnia samobójstwo.

Zbiegi okoliczności, rumieńce na twarzy, śmierć, kara boska, nieszczęście, zakazana miłość – to wszystko znajdziecie również i drugiej części. Piękne opisy krain, domostw, przyjęć to tylko podstawa mająca na celu przedstawienie świata stworzonego przez Dumasa. Chociaż prawda jest taka, że tak mniej więcej było w tamtych czasach. Tylko potrafiono to ładniej opisać. W elegancki sposób używać ironii i sarkazmu doprowadzając do gorączki emocjonalnej. To jest ogromny atut, ponieważ na próżno szukać takiego języka literackiego. Wielu próbuje, ale to zaledwie próbka możliwości prawdziwych mistrzów. Doceniam starania, lecz jeśli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę w XIX wieku musisz sięgnąć po pisarzy nazywanych dzisiaj klasycznymi.

Wystarczy spojrzeć na misterną intrygę zbudowaną i wykreowaną przez Dumas. Nie każdy potrafiłyby dokonać czegoś takiego. Jest to zawiłe, a zarazem spójne. Samemu potrafimy wszystko ze sobą połączyć. Nawet jeśli znamy nierozwianie prędzej niż w samej historii, nic się nie stało. Nie tracimy przyjemności z czytania, ponieważ to co zawiera się na stronicach jest tak ciekawe, że nie można się oprzeć dalszej lekturze. Dzisiaj szukamy zaskakujących zawrotów akcji, nierozwiązywalnych zagadek, palety interesujących bohaterów. Mamy pretensje do wykreowanych postaci, miejsca akcji i innych aspektów. W tej powieści tego nie dostrzeżemy. Ich urok polega na tym, że nie ma tylu punktów kulminacyjnych, jednak sama treść i język oraz barwność historii są wystarczające by przepaść na wiele godzin w otchłań zemsty.

Podsumowując: Na próżno szukać takich powieści w dziale księgarni: literatura współczesna. Klasykiem nie zostaje się z przypadku, lecz dzięki umiejętności pisania oraz poprze zachwyt milionów czytelników. Jeśli myślisz, że po obejrzeniu filmu wiesz wszystko: mylisz się. To tylko fikcja, która ma za zadanie pobudzić Cię do sięgnięcia arcydzieła jednego z najlepszych pisarzy na świecie. Niech Hrabia Monte Christo i Aleksander Dumas zostanie w Twej pamięci na wiele długich lat. Nie pożałujesz wyboru.

wiecej na: https://recenzjedevi.blogspot.com/
Autor: KuLtUrAlNiE, data: 24.03.2017 12:02, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

"Hrabia" po raz drugi

Koleje losów bohaterów wykreowanych przez Dumas cały czas krążą wokół intryg, walki o honor i wyrównania rachunków krzywd, ale także wokół przyjaźni.

Druga część składa się z 60 rozdziałów i to właśnie one odsłaniają Edmunda Dantčsa jako bohatera pragnącego zemsty, jak nigdy dotąd. Jest wyrachowany i bezwzględnie pragnący odwetu za doznane zło. Uwielbia popisywać się swym majątkiem, lubi jak ludzie mu schlebiają. Jednocześnie natomiast wielce nimi gardzi. W swej pysze idzie dalej. Uważa się za kogoś wyższego od ludzi, mającego posłannictwo dopełnić sprawiedliwości.
To dzięki Albertowi Dantčs zostaje wprowadzony w świat wyższych sfer francuskich. Teraz wykorzystując swe umiejętności w manipulacji innymi, Edmund potrafi zyskać ich przychylność - np. bankiera Danglarsa, czy de Villefotra. Udając przyjaciela, skrzętnie wprawia w ruch machinę swych zamierzeń na zemszczenie się za pobyt w więzieniu. Uważa bowiem, że tylko doskonała i trafna zemsta ukoi jego sumienie i da poczucie spełnienia.


Akcja drugiej części zdaje się pędzić do przodu. Z chwili na chwile przyspieszać.

Dumas ukazuje poszczególnych bohaterów i ich zachowania, które są weryfikowane dokładnie zaplanowanym działaniem Monte Christo.


Co więc stanie się z bankiem Daglarsa? Jak potoczą się dalsze losy Mercedes Herrera? Jaki los spotka Alberta - syna Mersedes? Jaki wpływ na Edmunda Dantčsa będzie miał Gerard de Villefort, ongiś jeden z wielu wrogów hrabiego? Czy tytułowy bohater dozna kolejnej przemiany?

Pytania można mnożyć i mnożyć. Nie chcę Was nimi tu zasypywać.
Zdecydowanie jednak namawiam na podróż w czasie i przestrzeni. Podróż pełną przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wreszcie podróż do świata pełnego tajemnic i intryg oraz wielkich niewiadomych. Przeczytajcie - warto znać klasykę literatury francuskiej. Tym ciekawszej, że ukazującej nie tylko zajmującą fabułę, ale również rysującą czytelnikowi obraz "warstwowości" ówczesnego społeczeństwa.
Autor: jeke5, data: 15.03.2017 15:49, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Hrabia Monte Christo

W drugiej części ,,Hrabiego Monte Christo" Edward Dantes nadal skrupulatnie realizuje plan zemsty na wrogach, którzy skazali go niesłusznie na wieloletnie więzienie. Zbliża się do Alberta de Morcerf, syna Mercedes i Fernanda oraz przyjaciela Alberta-Franza d'Epinay, który ma się ożenić z córką prokuratora de Villeforta-Valentine. Albert w zamian za pomoc udzieloną mu w Rzymie, gdy został porwany przez złoczyńców, wprowadza hrabiego Monte Christo do paryskiego środowiska wyższych sfer, a ten dzięki różnym zabiegom szybko zyskuje sympatię i podziw.

Dziewiętnastoletnia Valentine zakochana z wzajemnością w Maksymilianie Morrelu, kapitanie spahisów nie wyobraża sobie, by mogła wyjść za mąż za Alberta. Jej dziadek Noirtier też jest przeciwny temu mariażowi, bo ojciec Franza był jego zaciekłym wrogiem politycznym. Starszy pan choć jest sparaliżowany i nie może mówić stara się pomóc wnuczce. Kocha Valentine, ale zamierza ją wydziedziczyć, bo jest przekonany, że wtedy Franz nie ożeni się z dziewczyną. Żona de Villeforta, macocha Valentine zainspirowana przez hrabiego Monte Christo działaniem substancji roślinnych próbuje otruć dziewczynę, by zapewnić majątek swojemu synowi.

Monte Christo zbliża się także do rodziny bankiera Danglarsa i dzięki manipulacjom na giełdzie oraz różnym zabiegom coraz bardziej osacza bogacza i jego rodzinę. Stara się doprowadzić do bankructwa Danglarsa i ślubu jego córki Eugenii z Andreą Cavalcanti, byłym galernikiem wprowadzonym w tym celu na salony Paryża.

Edmund Dantes w drugiej części powieści jest zupełnie innym bohaterem. Dzięki bogactwu i podróżom po świecie stał się wyrachowanym wielkim panem, który zachowuje się, jak ekscentryczny arystokrata. Żądza zemsty nadal jest silna w jego sercu i przesłania wszystko inne w jego życiu. Przez nią staje się bezwzględny, choć czasem ma jeszcze serdeczne odruchy i pomaga sprawdzonym przyjaciołom. W większości jednak jest bezwzględny i sarkastyczny.

Aleksander Dumas doskonale odmalował życie ludzi w pierwszej połowie XIX wieku we Francji. Podobnie jak w pierwszej części wiele jest szybkich zwrotów akcji, intryg, zawiłych wątków, dopracowanych postaci. Język jest piękny, lekki, a przez to powieść pochłania się w szybkim tempie, choć liczy ponad sześćset stron. Wielka przyjemność czytania:) Polecam:)
Autor: dobrerecenzje.pl, data: 14.03.2017 17:26, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Hrabia Monte Christo cz.II

Powieści Aleksandra Dumasa cieszą się dużą sympatią czytelników i należą do klasyki literatury światowej, do której zawsze chętnie się powraca. Autor tak precyzyjnie opisał głównego bohatera, że pod wpływem życiowych doświadczeń z młodzieńca wrażliwego zmienił się w nieczułego mściciela, który za wszelką cenę chce osiągnąć swój cel. Czy mu się to uda?
Jak wszyscy pamiętamy to Edmund Dantes - młody i zdolny marynarz, zakochany w przepięknej Mercedes, którego dotyka wielkie nieszczęście - zostaje wtrącony na wiele lat do więzienia i niesłusznie osądzony. Gdy wychodzi na wolność skrzętnie obmyśla plan zemsty. Trucizny, knowania i pojedynki sprawiają, że powieść czyta się chętnie i z zainteresowaniem, przenosząc się do Francji z pierwszej połowy XIX wieku. Hrabia udając przed znajomymi zawsze odpowiadał, „Kocham wszystkich, tak, jak Bóg nakazuje kochać bliźniego, to znaczy po chrześcijańsku, a nienawidzę tylko kilku osób”. W tych słowach zawarte jest cel jakim się kierował hrabia. To chęć zemsty na ludziach, którzy tak bardzo go skrzywdzili. I tylko taka zemsta ukoi jego sumienie. Hrabia do tego stopnia był wyrachowaną osobą, że jego uprzejmość, osobowość, oczy błyszczące i grzeczność, rozpraszały każdego, kto mógłby mieć do hrabiego jakieś obawy. Sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość, tym którzy na czternaście lat zamknęli go w więzieniu za niewinność.
Przez dziesięć lat hrabia obmyślał plan, aby uciec z więzienia. Kierował się zasadą, że w Piśmie Św. Napisano „Za winy ojców cierpieć będą dzieci, aż do trzeciego i czwartego pokolenia”. I tutaj hrabia miał na myśli syna Mercedes, który miałby cierpieć za swojego ojca. Czy hrabia Monte Christo zemści się na synu Mercedes? Czy też go oszczędzi? Czy po czternastu latach rozpaczy i dziesięciu latach nadziei nauczył się wierzyć w Opatrzność? Co też stanie się z Morcerfem, Danglarsem i Villefortem? Czy poniosą zasłużoną karę? Czy też przypadkiem uwolnią się od wroga?
Zostawiam Was drodzy czytelnicy z tymi pytaniami i odsyłam do lektury. Sprawi ona, że „odpłyniecie” do XIX wiecznej Francji i poznacie codzienne życie „ludzi pieniądza”, a także przygody hrabiego oraz do czego może się posunąć człowiek, aby dokonać zemsty.
Książka nie jest cienka, bo tak jak poprzednia część zawiera ponad 600 stron, więc to może być jej jedynym minusem, ale myślę, że nie dacie się zniechęcić i zajrzycie do tej lektury - klasyki literatury światowej. Życzę wytrwałości i przyjemności z czytania.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Klienci, którzy kupili Hrabia Monte Christo. Cześć 2, wybrali również:
Hrabia Monte Christo. Część 1 Aleksander Dumas
Hrabia Monte Christo. Część 1
Aleksander Dumas, 37,43
Trzej muszkieterowie Aleksander Dumas
Trzej muszkieterowie
Aleksander Dumas, 33,68
Młokos Fiodor Dostojewski
Młokos
Fiodor Dostojewski, 37,43
Idiota Fiodor Dostojewski
Idiota
Fiodor Dostojewski, 37,43
Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris
Za zamkniętymi drzwiami
B.A. Paris, 26,32
Już mnie nie oszukasz Harlan Coben
Już mnie nie oszukasz
Harlan Coben, 27,92
Królestwo kanciarzy Leigh Bardugo
Królestwo kanciarzy
Leigh Bardugo, 33,75
Prowadź swój pług przez kości umarłych (okładka filmowa) Olga Tokarczuk
Prowadź swój pług przez kości umarłych (okładka filmowa)
Olga Tokarczuk, 27,68
Sekretne życie drzew Peter Wohlleben
Sekretne życie drzew
Peter Wohlleben, 26,18
Wszystko wina kota! Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wszystko wina kota!
Agnieszka Lingas-Łoniewska, 25,50
Jądro ciemności Joseph Conrad
Jądro ciemności
Joseph Conrad, 22,43
Dawid Copperfield. Tom 2 Charles Dickens
Dawid Copperfield. Tom 2
Charles Dickens, 33,75
Małe życie Hanya Yanagihara
Małe życie
Hanya Yanagihara, 44,99
Mitologia nordycka Neil Gaiman
Mitologia nordycka
Neil Gaiman, 21,75
Pragnienie Jo Nesbo
Pragnienie
Jo Nesbo, 29,93
Milczenie Shusaku Endo
Milczenie
Shusaku Endo, 27,68
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Cała oferta wydawnictwa Wielka Litera 40% taniej!
Ostatnio oglądane
KHrabia Monte Christo. Cześć ...
KPoczątek
KLabirynt duchów
KOpowieści na dobranoc dla mł...
KCórki Wawelu. Opowieść o jag...
KHashimoto. Jak w 90 dni pozb...
KDamy, dziewuchy, dziewczyny....
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 71
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
Bonito.pl Instagram
PayU
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
© 2006-2017 Bonito.pl  Polityka prywatności i plików cookies Tania książka, tania księgarnia, książki dla dzieci i dla dorosłych Bestsellery