Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 145 056 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 145 056 osób!
Odkryj najlepszą literaturę na prezent. Bestsellery od Prószyński i S-ka!
Księgarnia » Książki » Poradniki » Psychologia, motywacja » Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci
Facebook Twitter

Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci

Miniaturka
Nasza cena:
29,40 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 42,00 zł (oszczędzasz 12,60 zł)
Autor: Katarzyna Sabela, Mirosława Cuper
Wydawnictwo: Impuls
Rok wydania:2016
Oprawa:miękka
Liczba stron:252
Format:21.0x29.7 cm
Numer ISBN:978-83-8095-082-5
Kod paskowy (EAN):9788380950825
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 27.09.2021 12:36)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci – opis wydawcy

Książka ta zawiera zestaw ćwiczeń nazwanych na nasze potrzeby kartami prac wraz z rozwiązaniami stworzony na bazie wieloletnich doświadczeń płynących z naszej pracy zawodowej oraz dostępnej literatury. Nie opiera się ona na konkretnej metodzie. Ćwiczenia o różnym stopniu trudności oraz zróżnicowanej tematyce, bazujące na wiedzy ogólnej, nadają się do prowadzenia zajęć o charakterze zarówno indywidualnym, jak i grupowym. Prowadzący może na swój sposób oraz na własne potrzeby modyfikować i łączyć poszczególne zajęcia. Wielorakość zadań umożliwia pracę z podopiecznymi z różnymi stopniami zaawansowania choroby. Proponowane przez nas zajęcia to: anagramy, krzyżówki, wykreślanki, zadania opierające się na skojarzeniach, podstawowej wiedzy matematycznej, geograficznej i polonistycznej.

Najlepsze rezultaty osiąga się w początkowym etapie choroby, nie można jednak zapominać o tym, że terapia pozytywnie oddziałuje na chorego także w późniejszym okresie. Pacjent może uczestniczyć w różnych metodach terapii: psychoterapii, gelatoterapii, rehabilitacji, muzykoterapii, choreoterapii, dramatoterapii, treningu orientacji, terapii zajęciowej, relaksacji i innych. Wymierne efekty pracy uzyskujemy dzięki holistycznemu podejściu do osób dotkniętych otępieniami.

Istotne cechy:

- przejrzystość i czytelność kart

- karty pracy z odpowiedziami

- różnorodna tematyka

- możliwość modyfikacji ćwiczeń

- zróżnicowany stopień trudności

- skierowany do różnych grup zawodowych (psycholog, pedagog, pielęgniarka, opiekun medyczny, neurologopeda, terapeuta) oraz do chorych i opiekunów rodzinnych

- ćwiczenia stworzone na bazie praktyki zawodowej

Z poważaniem,
Katarzyna Sabela, Mirosława Cuper

Opinie czytelników o „Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 2 ocen z 2 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 21.02.2018 09:34
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Gimnastyka dla umysłu

W ciągu ostatnich stuleci długość życia wzrosła co najmniej dwukrotnie. Równolegle ze starzeniem się populacji, coraz więcej osób boryka się z problemem chorób mających związek z wiekiem, do których należą zaburzenia pamięci oraz otępienie starcze.
Na szczęście nie oznacza to, że po przekroczeniu magicznej granicy "przydatności do spożycia” jesteśmy skazani na zapominanie, bowiem utrata pamięci wcale nie jest nieodłącznym elementem procesu starzenia się. Tak naprawdę nasze możliwości zapamiętywania zaledwie nieznacznie się obniżają wraz z wiekiem, pod warunkiem oczywiście, że tak, jak o ciało, zadbamy również o nasz mózg. Odpowiednie treningi mogą usprawnić naszą pamięć i zdolności intelektualne, dlatego warto poświęcić choć piętnaście minut dziennie na naukę języka obcego, rozwiązywanie krzyżówek czy też zagadek logicznych.
Można także pracować z książką opublikowaną nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls pt. "Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci". Autorki: Katarzyna Sabela i Mirosława Cuper, udostępniają nam zestaw zadań dotyczących „rehabilitacji” pamięci zarówno dla osób, które chcą pobudzić powstawanie nowych połączeń w mózgu i usprawnić pamięć, logiczne myślenie oraz kojarzenie, a także dla specjalistów, zajmujących się pracą z osobami z zaburzeniami pamięci.
Książka zawiera zestaw ćwiczeń - kart prac, wraz z rozwiązaniami, a różny stopień ich trudności pozwoli dopasowywać je do indywidualnych potrzeb osoby pracującej nad poprawą bądź zachowaniem funkcji poznawczych. Autorki proponują anagramy, wykreślanki, krzyżówki i zadania opierające się na skojarzeniach oraz podstawowej wiedzy matematycznej i humanistycznej, zaś różnorodność ćwiczeń pozwala na ich zastosowanie zarówno podczas samodzielnej pracy w domu, jak i w czasie zajęć indywidualnych czy grupowych. Można też łączyć ze sobą zadania w różnych konfiguracjach - tak, by jak najlepiej spełniły one swoje zadanie.
Zbiór rozpoczynają ćwiczenia z rysunkiem (m.in. zaznaczanie tych obrazków, które nie pasują do pozostałych czy identyfikowanie figur o określonych kształtach), następnie zamieszczone zostały ćwiczenia z kalendarzem (m.in. dopasowanie nazwy miesiąca do cyfry, która go symbolizuje). Mamy też ćwiczenia wspomagające zapamiętywanie (listy wyrazów czy par wyrazów), ćwiczenia językowe (np. wstawianie odpowiednich rzeczowników do zdań czy tworzenie stopnia wyższego i najwyższego) oraz wciągające anagramy, ćwiczenia geograficzne (wymienianie polskich rzek i miast, których nazwy rozpoczynają się od określonej litery czy obliczanie różnic czasowych). To nie wszystkie ćwiczenia, jednak ich mnogość oraz różnorodność dostarcza prawdziwego bodźca dla naszego mózgu.
"Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci" Katarzyny Sabeli i Mirosławy Cuper to narzędzie do walki ze słabnącą pamięcią, pomagające usprawnić orientację myślenia i umiejętności wzrokowo-przestrzenne. Ćwiczenia powinny być wykonywane systematycznie, zaś czas na nie przeznaczony i dobór ćwiczeń, powinien być dostosowany do możliwości psychofizycznych osoby trenującej. Im trudniejsze ćwiczenie, tym bardziej efektywny jest trening mózgu, warto jednak dla rozgrzewki zacząć od tych najprostszych, jak identyfikacja przedmiotów, dopasowanie ich nazw, czy też wskazanie rysunku, który nie psuje do pozostałych. Pamiętajmy, że zapamiętywanie to wyuczona umiejętność, która może być rozwijana i… trenujmy już dziś!
Autor:
Data: 02.12.2016 13:42
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Katarzyna Sabela i Mirosława Cuper Trenuj umysł Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci

Autorki Katarzyna Sabela i Mirosława Cuper w sposób umiejętny przedstawiły - ćwiczenia na rozwiązanie problemu z zaburzeniami pamięci , o którym w społeczeństwie mówi się na ogół niechętnie.
W zeszycie tym znajdziesz czytelniku: ćwiczenia z rysunkiem, z kalendarzem , ćwiczenia na zapamiętywanie, ćwiczenia językowe, anagramy, wykreślanki, krzyżówki, ćwiczenia z wykorzystaniem przysłów i piosenek, ćwiczenia geograficzne, ćwiczenia matematyczne, ćwiczenia oparte na skojarzeniach.
Zapoznałam się jako odbiorca i próbowałam wykonać podane ćwiczenia i opracowane są precyzyjnie. Wykonywałam te ćwiczenia z zeszytu i uważam ,że trening czyni mistrza na każdym poziomie niezależnie od wieku.
Ta książka sprawia wiele radości podczas czytania i w przejrzysty sposób jest zaprezentowana. Dzięki temu, że autorki posiadają inspirację w innej osobie zajmującej się również tą tematyką- „Trenuj pamięć” Ursula Normann mogły podzielić się swoją wiedzą zaprezentowaną i udoskonalić swój warsztat wiedzy i go nam zaprezentować.
Jeśli masz kłopot z zapamiętaniem, rozwiązaniem krzyżówek z wykreślanką , ćwiczeniami matematycznymi to na łamach stron Wydawnictwa Impuls zapraszam Cię do przeczytania tej pozycji.
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!