Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 142 477 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 142 477 osób!
Black Weekend + cyber week

Wędrująca ziemia

Miniaturka
Nasza cena:
32,33 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 44,90 zł (oszczędzasz 12,57 zł)
Autor: Cixin Liu
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania:2020
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:496
Format:13.2 x 20.2 cm
Numer ISBN:978-83-8188-144-9
Kod paskowy (EAN):9788381881449
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 19.11.2021 12:18)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Wędrująca ziemia – opis wydawcy

Liu Cixin to jeden z najważniejszych głosów w światowej literaturze science fiction. Problem trzech ciał jest pierwszą zagraniczną powieścią uhonorowaną Nagrodą Hugo, trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, a twórcy „Gry o tron” tworzą na jej podstawie serial dla Netflixa.

Wędrująca Ziemia to pierwszy zbiór jego opowiadań, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści.

Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.

„Utwory Liu wywołują dreszcz podniecenia badaniem nieznanego i urzekają rozmachem. (...) Niezwykłe” – „The New Yorker”.

„Niesamowita, rewelacyjna. Tej książki nie można pominąć” – „Kirkus Review”.

„Wspaniały zbiór (...). Cixin Liu nadaje science fiction niepowtarzalny klimat” – Gareth D. Jones, sfcrowsnet.info.

Opinie czytelników o „Wędrująca ziemia”
Średnia ocena: 4,3 na bazie 4 ocen z 4 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 06.12.2020 03:44
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Wędrująca Ziemia

Ziemia musi opuścić Układ Słoneczny, obcy odwiedzają naszą planetę, Chinom potrzebne jest drugie słońce, wirus komputerowy może zgładzić ludzkości, bogowie wracają na ziemię i wiele więcej.
„Wędrująca Ziemia" to zbiór dziesięciu opowiadań z gatunku science fiction, które nie oddziałują wyłącznie na wyobraźnię, a również tworzą lawinę myśli o moralności, postępie, społeczeństwu czy wszystkim, nad czym filozofowie zastanawiają się od wieków. Ludzie odbywają podróże do jądra ziemi i odwiedzają dalekie galaktyki. Obce cywilizacje kontaktują się z mieszkańcami Ziemi, ale nam nigdy nie udaje się dotrzeć do niech jako pierwszym. Technologia idzie do przodu, ale postęp nie może trwać w nieskończoność. Kontakt z innymi mieszkańcami wszechświata pozwala szerzej spojrzeć na dzieje ludzkości, a kolejni bohaterowie dzięki sile ducha sięgają po swoje marzenia. Cixin Liu prezentuje dziesięć odmiennych historii, ale każda niesie w sobie coś więcej niż zwykle opowieści o przyszłości Ziemi. Każe nam zastanowić się nad tym, co było, jest i będzie. Całość zostawia czytelnika z dawką optymizmu, a żaden koniec nie jest ostateczny.
Jestem pod ogromnym wrażeniem każdego z tych opowiadań. Autor miał rewelacyjne pomysły, które spisał stylem, z którym akurat ja się polubiłam. Nie jest to kwiecisty język, który sprzyja snuciu marzeń, a bardziej wyważony. Taki, gdzie każde zdanie trafia w punkt. Nie ma tutaj niczego za mało czy za dużo. Emocje, nawet te silne, są opisane w sposób, który nie dominuje. Dzięki temu czytelnik ma szansę lepiej zrozumieć kolejne historie, nie tylko je czuć, co w tym przypadku sprawdziło się rewelacyjnie. Nie mam szerokiej wiedzy fizycznej, ale i tak mogę ocenić, że autor nie zawsze pisał w zgodzie z tym, co wiemy, ale nie przeszkodziło mu to w zawarciu sporej ilości informacji technicznych. Akurat te momenty dla mnie były cięższe do zrozumienia i łatwo mogłam w nich się zgubić, ale wcale nie odniosłam wrażenia, jakby było to minusem zbioru. Raczej jakby autor naprawdę się przyłożył do tworzonego przez siebie świata. Jakby zadbał o każdy szczegół.
Dla fanów scifi punkt obowiązkowy! Dla ludzi nieobytych w gatunku może być to jednak odrobinę za dużo, ale Cixin Liu jest na tyle dobrym autorem, że choć jedno opowiadanie dobrze poznać. Warto poszerzać horyzonty i zwyczajnie ufać nieznanemu. Im więcej opowiadań czytałam, tym bardziej byłam o tym przekonana.
Ach! Konieczne jest dodanie, że spotkania z obcymi nie ograniczają się do brutalnej inwazji. Wiadomo, nie zawsze ich intencje są pokojowe, ale za to sposoby działania i wypowiadane słowa warte są przemyślenia.
„Nie myślcie, że ponieważ rozumienie, na czym polega reakcja jądrowa, uda się wam zbudować silnik zdolny do napędzania planety. Od ogni sztucznych do rakiet prowadzi długa droga".
Autor:
Data: 17.11.2020 14:58
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Opinia o "Wędrująca ziemia"

Liu Cixin to autor cyklu „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, a za pierwszy tom otrzymał nagrodę Hugo która po raz pierwszy została przyznana powieści w języku innym niż angielski. Kolejne jego dzieło to zbiór opowiadań.
O książce możemy przeczytać, że:
„Wędrująca Ziemia” to pierwszy zbiór j opowiadań Liu Cixina, z których pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach . Klasyczne tematy, jak inwazja obcych, pierwszy kontakt z cywilizacją pozaziemską czy globalna katastrofa, ukazane są poprzez doznania ludzi i nawet w obliczu zagłady dają powiew nadziei i optymizmu. Autor zabiera czytelnika na krańce wszechświata i czasu, na spotkanie z najdziwniejszym przeznaczeniem, jakie można sobie wyobrazić. To hołd dla mistrzów SF, jak Clarke czy Asimov, a zarazem pełne melancholii i przesycone pragnieniem zrozumienia ludzkiej natury, napisane w niepowtarzalnym stylu opowieści. Na motywach tytułowego opowiadania w 2019 r. powstała chińska kinowa superprodukcja, dostępna na platformie Netflix.
Chociaż trylogia o przeszłości Ziemi mnie nie kupiła, ten zbiór dostarczył mi dużo przyjemności z lektury. To dobra pozycja – dobrze pomyślana i dobrze napisana. Co prawda prozy Teda Chianga na tym polu nie bije ale zapewnia dobrą rozrywkę i porcję wyższych wartości. A to rzadko we współczesnym sf się zdarza.
Autor:
Data: 03.11.2020 19:48
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Wędrująca Ziemia

W książce zawarto w sumie 10 opowiadań z gatunku science fiction, z których aż pięć zdobyło Chinese Galaxy Award za najlepsze opowiadanie roku w Chinach. Każdy z tekstów to niezwykła i ciekawa realizacja fascynujących i niecodziennych pomysłów. Dotyczą one głównie spotkań z obcą cywilizacją, ale przeczytamy także o tunelu w Ziemi łączącym Chiny z Argentyną, o nietuzinkowym pomyśle na przetrwanie ludzkości w obliczu katastrofy, czy o wyprawach wgłąb Ziemi. Autor porusza problemy, które podejmowało przed nim dziesiątki autorów, często nawet otwarcie do nich nawiązuje np. do Końca dzieciństwa Clarke'a, czy trzech praw robotów Asimova. Nie da się jednak ukryć, że w dużej mierze są to opowiadania, w które skupiają się na przedstawieniu danego pomysłu i jego naukowym wytłumaczeniu, a zdecydowanie mniej na snuciu rozważań na różne problemy i dylematy. W niczym to jednak nie przeszkadza, ponieważ jest to wciąż bardzo dobry zbiór opowiadań, który czytałem z prawdziwą przyjemnością. Jestem pod dużym wrażeniem wyobraźni i pomysłów autora, ponieważ wiele z zaprezentowanych tutaj historii jest niezwykle oryginalna i stanowi ciekawe podejście do poruszanego tematu.
Nie ukrywam, że najbardziej z całego zbioru opowiadań byłem ciekawy tego tytułowego, czyli Wędrującej Ziemi. Naukowcy odkrywają, że fuzja w Słońcu zaczyna gwałtownie przyspieszać, co w ciągu kolejnych kilkuset lat doprowadzi do błysku helowego i przekształcenia się Słońca w czerwonego olbrzyma, co doprowadzi do zniszczenia planet wewnętrznych Układu Słonecznego. W tym celu ludzkość przygotowuje Ziemię do podróży do układu Alfa Centauri, budując ogromne silniki na jej powierzchni. Już od samego początku przeżyłem duże zaskoczenie, ponieważ historia tutaj przedstawiona jest bardzo różna od ekranizacji dostępnej na Netflixie. W filmie z oryginału zaczerpnięto sam pomysł na przemieszczenie Ziemi do innej galaktyki, ale cała reszta jest zdecydowanie inna. W opowiadaniu mamy bowiem możliwość zobaczenia jak wyglądały poszczególne etapy przygotowania Ziemi do tej niezwykłej podróży, z jakimi trudnościami musieli borykać się ludzie na każdym etapie i jakie były tego konsekwencje. Cała wymowa opowiadani zaś to alegoria do współczesnej sytuacji, jakże aktualna w 2020 roku. Ludzie przestali wierzyć naukowcom i autorytetom, a ufają osobom, które nie mają kompletnie o danym temacie pojęcia, tworzą teorie spiskowe i kłamstwa, które stopniowo przegrywają z prawdą. Smutne, ale jakże prawdziwe...
Wędrująca Ziemia to zbiór dziesięciu opowiadań science fiction, autorstwa Liu Cixina. Autor porusza tutaj bardzo wiele odmiennych tematów, które głównie koncentrują się na spotkaniach z obcymi cywilizacjami, ale nie tylko. To pokaz niezwykłej wyobraźni i nietuzinkowego podejścia do wielu tematów. Polecam!
Autor:
Data: 27.10.2020 07:37
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

SŁOŃCE CHIN

Cixin Liu to nie tylko gwiazda chińskiej fantastyki (choć, odnosząc się do tytułu jednego z jego opowiadań, należałoby go nazwać Słońcem Chin), ale też – a raczej przede wszystkim – jeden z najlepszych współczesnych pisarzy uprawiających ten gatunek. Jego wyśmienita trylogia „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” i dwie udane powieści wydane na polskim rynku pokazywały na co go stać. Ale równie dobrze pokazuje to niniejsza antologia zbierająca opowiadania Liu, które prezentują nam całe spektrum jego możliwości.
Niniejsza książka składa się z dziesięciu opowiadań, w których autor porusza tematykę przyszłości. Globalna katastrofa, inwazja obcych czy spotkanie z kosmitami to najbardziej intersujące go elementy. Wybierzcie się na kosmiczną wędrówkę razem z… Ziemią. Poznajcie nowoczesną klątwę. Czy odkryjcie świat, w którym nie ma już zagrożenia nuklearnym konfliktem. A to tylko kilka z atrakcji, jakie czeka na Was w tym zbiorze.
Cixin Liu to pisarz, który miewa absolutnie fascynujące pomysły. Niby proste, ale w swej prostocie genialne. Niby czasem wtórne, ale jakże świetnie wykonane. Niby mocno oderwane od ziemi, rzucające bohaterów i nas w podróż do miejsc i rzeczywistości skrajnie dla wszystkich odległych, a jednak bliskie człowiekowi. I to właśnie jest największa siła jego literatury, którą docenią chyba nawet ci stroniący od dobrej literatury.
Dla mnie fantastyka zawsze była czymś, co powinno pobudzać fantazję, ale i skłaniać do myślenia. Jednocześnie pragnąłem zawsze by jednak pozostawało to realistyczne, bo może i czasy się zmieniają, zmienia się mentalność, ale pewne punkty wspólne pozostają zawsze. I Liu zdołał mi dostarczyć to, jednocześnie oferując to na naprawdę znakomitym poziomie literackim. Jego książki były pełnymi epickości historiami, które fascynowały zarówno wielkimi sprawami, jak i dobrymi detalami (pamiętacie scenę z mrówką wędrującą po napisie?). bałem się, że zabraknie tego w krótkich tekstach, ale nic bardziej mylnego. Liu oferuje tutaj to, co w jego twórczości najlepsze. Nie ma co prawda tego rozbuchania, ale jest klimat, akcja, pomysły i bohaterowie, którzy są ludzcy, krwiści i zapadający w pamięć.
A wszystko to podane znakomitym stylem, który czyta się lekko, szybko i przyjemnie, ale ma też należytą wagę. I jest też przesłanie. A także pewnego rodzaju pociecha, bo nawet w ponurym tunelu mrocznych wizji tkwi światełko, które może być wybawieniem. Ale czy z niego skorzystamy? Takie zwrócenie nam uwagi na różne problemy, jakie serwuje nam Liu może być ku temu pierwszym krokiem. Przede wszystkim jednak jest to po prostu wyśmienita literatura science fiction i jeśli cenicie dobre lektury, koniecznie powinniście „Wędrującą Ziemię” poznać.
Cixin Liu - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!