Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 129 627 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 129 627 osób!
Razem z Rebisem tniemy ceny!
Księgarnia » Książki » Literatura piękna » Biografie » Postacie historyczne » Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914–1945
Facebook Twitter

Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914–1945

Miniaturka
Nasza cena:
34,93 zł (zawiera rabat 30 %)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 14,97 zł)
Autor: Jean des Cars
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:2016
Oprawa:twarda
Liczba stron:560
Format:14.5x20.7 cm
Numer ISBN:978-83-08-06217-3
Kod paskowy (EAN):9788308062173
Waga:814 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 17.11.2020 21:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914–1945 – opis wydawcy

Najsławniejsze nazwiska Europy,
Najznamienitsi monarchowie świata,
Politycy i celebryci

Windsorowie, Romanowowie, Hohenzollernowie, Habsburgowie – jakimi nigdy ich nie widzieliście

Berło i krew to brutalna polityka, lśniące przepychem życie dworskie i skrywane życie prywatne, to wojny i rewolucje, a także oszałamiające rozmachem śluby, pogrzeby i afery. Znane postaci, jak uwielbiana Sissi, ostatni Romanowowie, Franciszek Józef – ale też mniej popularne, jak car Bułgarii, błyskotliwy homoseksualista Ferdynand I i urzekająca elegancją królowa Włoch, Helena, czy do dziś żyjący Michał I, ostatni król Rumunii, który obalił w kraju faszystowską dyktaturę.

Ludzie z krwi i kości. Osobowości charyzmatyczne i kruche, jak ich władza, zmieciona na zawsze przez kataklizmy dwóch wojen światowych. To największa saga, jaką znają nasze czasy. Cesarze, królowie, książęta – najpotężniejsi spośród nich w wyniku wojen stracili władzę i spadli z piedestałów, stając się wyrzutkami Europy.

Bogato ilustrowana, olśniewająca przepychem, jak życie jej bohaterów, książka dla wszystkich zainteresowanych barwnymi, soczystymi, pełnymi anegdot opowieściami o życiu sławnych postaci historycznych. Książka poświęcona losom europejskich rodzin monarszych w Europie, napisana przez Jeana des Cars’a, autora ponad trzydziestu książek, poświęconych dziejom europejskich dynastii, między innymi cesarzowej Sissi, której jest dalekim kuzynem.

Opinie czytelników o „Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914–1945”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 23.11.2016 23:53
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

dawno, dawno temu ...

... Dawno, dawno temu ... tym zwrotem zaczyna się większość bajek i baśni ... a tu nagle takie słowa widnieją na okładce książki, która ma popularyzować historię ... to zdecydowanie rozbudziło moją ciekawość i bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ książka ta zdecydowanie warta jest uwagi ... nie można jej przeczytać w jeden wieczór ... należy się nią delektować rozdział po rozdziale ... czytać długo, wnikliwie i z namysłem, tak żeby więcej zrozumieć ... zwłaszcza, że to dawno, to nie jest aż tak dawno temu jak by się nam mogło wydawać ... to zaledwie sto lat temu ... a jeśli chodzi o historię taki odstęp czasu to właściwie nie jest dużo ... Jean des Cars - francuski dziennikarz, miłośnik i znawca historii połączył Wielką Historię z anegdotami na temat europejskich rodów królewskich i w ten oto sposób powstała bajkowa opowieść o dawnych władcach ... jest to fantastyczna lekcja historii ... oryginalna, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju ... czytając Berło i krew poza ważnymi faktami, które wpłynęło znacząco na zmianę świata dowiemy się również sporo na temat tej małej historii dotyczącej życia prywatnego wypływowych ludzi ubiegłego stulecia ... dowiemy się na przykład, że w dniu ślubu królowa Albanii miała na sobie suknię zaprojektowaną przez Coco Chanel ... że piękna cesarzowa Sissi sama wybrała swojemu mężowi kobietę, która została jego kochanką ... że królowa Hiszpanii uwielbiała herbatę i rytuał picia tego napoju wprowadziła do swojego kraju ... że król i królowa Hiszpanii niestety nie byli udanym małżeństwem a znaczący wpływ na pogorszeni ich relacji miała wiadomość o hemofilii, na którą cierpiała królowa ... tak można byłoby wymieniać bez końca ... ta książka to naprawdę skarbnica wiedzy ... napisana lekkim językiem ... faktycznie mamy wrażenie, że ktoś snuje pewną opowieść a my czytając ją coraz bardziej oddajemy się czystej przyjemności obcowania z dobrą literaturą ... polecam :-) ...
mufloneks.blogspot.com
Autor:
Data: 31.10.2016 10:46
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Opinia o "Berło i krew. Królowie i królowe Europy na wojnie 1914–1945"

Historyków, ale nie tylko od zawsze fascynowały opowieści o wielkich rodach, które niepodzielnie rządziły Europą.Habsburgowie, czy Windsorowie, o tych rodach słyszał praktycznie każdy.Czasy ich panowanie, nie zawsze były takie, jak byśmy oczekiwali, jednak zawsze ich działania miały wpływ na wszystkich, nie tylko poddanych.

Jean des Cars- francuski dziennikarz, w swojej książce"Berło i krew" zawarł fascynującą opowieść o rodach panujących na Starym Kontynencie poczynając od 1914 roku, czyli praktycznie od schyłku wielkich rodów.Poczynania tych ludzi, miały bezpośredni wpływ na losy całego świata.

Bulwersujące skandale, romanse, mezalianse, oszałamiający przepych, a także wzbudzające zachwyt romanse, które nie rzadko skutkowały ślubem.Maluczcy z zapartym tchem śledzili poczynania swoich ulubieńców, którzy często otaczani byli niemalże boską czcią.Skandale z ich udziałem nie raz i nie dwa były tematem rozmów, plotek, nie rzadko powodowały histerię i rozpacz.

To wszystko znajdziecie w tej książce.I o wiele więcej.W gawędziarskim stylu, autor przedstawia fascynujące historie, od których nie sposób się oderwać.Pozostało mi tylko polecić i oczekiwać na równie dobre książki, które opisując znane wydarzenia, potrafią na nową obudzić fascynację, tym tematem.
Autor:
Data: 16.10.2016 12:35
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Berło i krew

Minęło zaledwie nieco ponad 100 lat, a już mało kto, w sposób w pełni świadomy, zdaje sobie sprawę jak bardzo zmienił się świat od roku 1914. Wszyscy wiedzą, że na pozycjach światowych hegemonów pojawili się dwaj nowi gracze (na gruzach jednej ze starych potęg powstał nowy twór i istniał niecałe 70 lat) czyli ZSRR i USA, zniknęły zamorskie kolonie (przynajmniej oficjalnie), a stare imperia takie jak osmańskie, czy brytyjskie lub francuskie przestały odgrywać wiodącą rolę na świecie lub po prostu zniknęły.
Jednakże fakt, że spośród 22 niepodległych państw europejskich tylko trzy nie były monarchiami, to już informacja, która może zaskakiwać.
Podobnie jak ta, że większość ówczesnych władców była ze sobą w jakimś stopniu spokrewniona.
Dlaczego więc, jeżeli światem rządzili ludzie wzajemnie powiązani relacjami rodzinnymi, gdzie każdy władca europejski to dla innego króla, cesarza lub cara to co najmniej „Antka kobity szwagra teściowej syn” mogło dojść do wybuchu Wielkiej Wojny ?
Pewnie dlatego, że jak wszystkim wiadomo z rodziną najlepiej wychodzi na zdjęciu i to pod warunkiem, że się stoi w środku to wtedy nie obetną :-D
Znakomita opowieść Jeana des Carsa obfituje w różne ciekawostki oraz rysy psychologiczne poszczególnych władców naszego kontynentu w tamtym okresie.
Kto wolał piękne Francuzki, a kto młodych chłopców. Kto był zwolennikiem modernizacji i pasjonatem motoryzacji, a kto nie wyobrażał sobie innego środka transportu jak kareta zaprzężona w konie. Jakie mieli pasje, słabostki i ambicje.
Jak zmieniano sojusze i układy na politycznej szachownicy.
Dlaczego musiało dojść do Wielkiej Wojny?
A także jak sytuacja zmieniała się już w okresie międzywojennym oraz w czasach po 1945 roku.
I wreszcie co stało się z przedstawicielami rodów królewskich i książęcych po Rewolucji Październikowej (to akurat proste w większości przypadków, ale nie wszystkich) oraz co los przyniósł władcom i ich rodzinom w krajach, w których zapanował socjalizm takich jak Bułgaria, Rumunia czy Jugosławia.
To niezmiernie ciekawy punkt widzenia na „szalone stulecie” jakim był wiek XX, a szczególnie jego pierwsza połowa.
Ukazuje jak ambicje jednostek i ich błędna ocena sytuacji doprowadziły do upadku „wiecznego porządku" jaki miał zapanować po Kongresie Wiedeńskim w 1815 roku.
Jak mówi przysłowie „historia lubi się powtarzać” i coś, co teraz uznajemy za pewne i stabilne wcale takie być nie musi.
Nie sądzę, aby ktokolwiek jeszcze w roku 1912 czy 1913 spodziewał się, że 5 lat później świat zmieni się nieodwracalnie i kompletnie poprzestawia układ sił.
Dlatego warto przeczytać tę napisaną wartkim językiem, obfitującą w różnego typu „tajemnice alkowy” i nie tylko opowieść o Europie, która, według ówczesnej prasy nie miała powodów do wojen oraz konfliktów, bo wszystko jest jasne, czytelne i poukładane.
Obecna prasa też tak uważała i to jeszcze nomen omen do… 2014 roku.

http://niestatystycznypolak.blogspot.com/
Jean des Cars - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!