Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Mamy dla Ciebie apkę! Pobierz z:
Książka Hrabia Monte Christo
Ena Moriyama
Skorzystaj z 38% rabatu na całą ofertę wydawnictwa Zwierciadło!
Księgarnia » Komiksy » Dla dorosłych » Historyczny » Hrabia Monte Christo

Hrabia Monte Christo

Nasza cena:
17,60 zł (zawiera rabat 20 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 22,00 zł (oszczędzasz 4,40 zł)
Autor: 

Ena Moriyama

Wydawnictwo: Waneko
Rok wydania:2018
Liczba stron:273
Kod paskowy (EAN):9788380964099
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 16.09.2019 07:39)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Hrabia Monte Christo – opis wydawcy

Rok 1815, Marsylia, Francja.

To właśnie tutaj podnosi się kurtyna tej historii…

Edmund Dantes, obiecujący kandydat na kapitana statku, długo oczekiwał na ślub z ukochaną Mercedes… Jednak w tym wielkim dniu został niesłusznie oskarżony o zdradę stanu i zesłany do twierdzy d’If, gdzie karę odbywa ją więźniowie polityczni. Jedynym, czego mógł być pewien podczas długich lat niewoli, była świadomość niewyobrażalnej zdrady. Po wydostaniu się na wolność, z zemsty za utracone lata, kładzie na szali resztę swojego życia. Tak oto rozpoczyna się zdumiewający spektakl!

FacebookTwitter
Hrabia Monte Christo - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2018.12.22
Recenzja
Opinie czytelników o „Hrabia Monte Christo”
Średnia ocena: 4,5 na bazie 2 ocen z 2 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: PopKulturowy Kociołek, data: 12.04.2019 11:12, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Miłość, namiętność i zemsta

Historia ogromnej miłości, zemsty i poświęcenia – jest chyba znana większości społeczeństwa na całym świecie. Nie tylko za sprawą rewelacyjnej książki, ale również dość popularnemu w swoim czasie serialowi i licznym adaptacjom filmowym. Jak na tym tle wypada manga?

Na wstępie powiedzmy sobie jedną rzecz jasno i dosadnie. Manga w żadnej mierze nie może się równać książce. Przedstawiona w niej treść nie jest nawet ułamkiem tego, co można znaleźć w książce Dumas’a. Troszkę dziwi więc fakt, że wydawca zdecydował się tylko na jeden tom, zamiast zrobić z tego całą serię.

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z książka (ani nawet filmem) będą odbierać mangę jako pozycję dobrą, ale mającą swoje wyraźne wady. Autorka dokonała rzeczy wręcz niemożliwej, oddając czytelnikowi zwięzłą mangę z dobrze zaprezentowanym wątkiem zemsty i ogólnym zarysem historycznym. Niestety taka forma przymusowej kompresji, musiała spowodować pojawienie się pewnych niedogodności dla czytelnika. Głównie chodzi tutaj o pewne niejasności przyczynowo – skutkowe. W niektórych momentach będzie się on czół odrobinę zagubiony, odczuwając pewien niedosyt „informacyjny”. Na pewno nie będzie on w stanie wyłapać wszelkich zależności pomiędzy bohaterami (nawet pomimo krótkiego wstępu prezentującego postacie), jak i niektórych fabularnych powiązaniach kolejnych rozdziałów. Będzie miał on świadomość tego, że pomiędzy poszczególnymi fragmentami mangi, w fabule coś się działo, ale co to było, będzie musiał dopowiedzieć on sobie sam. Nie mniej jednak zaserwowany wątek zemsty (w książce nie jest to najważniejszy wątek, nawet pokusiłbym się o stwierdzenie, że to tylko malutki dodatek do czegoś o wiele głębszego) czyta się naprawdę dobrze. Najważniejsze jest to, że lektura mangi zapewnia chwilę relaksu i przyjemności, a przecież w takim celu została stworzona.

Zupełnie inaczej wygląda odbiór tytułu z perspektywy, która miała wcześniej do czynienia z oryginalnym dziełem (cała czas mowa o książce). Tylko ona będzie umieć w pełni docenić ciężką pracę autorki w dostosowaniu tak skomplikowanej historii do mangowych realiów (ciągle pamiętając o narzuconym limicie stron). Powinien również jej przypaść do gustu wprowadzenie do dzieła małego wątku humorystycznego i delikatna ingerencja samą treść (dla większości prawie niezauważalna). Czytelnicy tacy będą mogli w pełni rozkoszować się zaserwowaną treścią, bez zbędnego tracenia czasu na rozmyślania nad pewnymi niedopowiedzeniami i skrótami fabularnymi.


Jeżeli chodzi o warstwę graficzną tytułu, prezentują się ona naprawdę dobrze. Na szczególne uznanie zasługują rysunki twarzy i ich mimika doskonale odzwierciedlająca emocje. Autorka w swoich pracach dba również o najdrobniejsze detale w tłach, dzięki którym można poczuć klimat tamtego burzliwego okresu historycznego. Całość naprawdę cieszy oko, czytającego i jest doskonałym uzupełnieniem treści fabularnej.

Na malutki minus (przynajmniej w rodzimym wydaniu) zalicza się mała (momentami wręcz mikroskopijna) czcionka, na całe szczęście nie jest tego nazbyt dużo (dotyczy to głównie opisów i przypisów).

Na koniec powstaje zasadnicze pytanie: czy manga Hrabia Monte Christo ma prawo bytu jako tytuł niezależny? Moim zdaniem tak. W takim przypadku czytelnik na pewno nie doceni w pełni siły tyłu, ale nadal będzie to tytuł, który wprawi odbiorcę w dobry nastrój. Najlepiej jednak traktować mangę jako dodatek do książki, w takim przypadku oba dzieła doskonale ze sobą współgrają, a nawet można powiedzieć, że się uzupełniają. Dla mnie osobiście tytuł na chwilę obecną staje się jedną z lepszych jednotomówek, jakie miałem okazje przeczytać.
Autor: Michał Lipka, data: 22.01.2019 06:53, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

MONTE CHRISTO I EROTYKA

Historia wydawania mangi na polskim rynku zaczęła się od dzieła opowiadającego o rzeczach, jakże egzotycznych z perspektywy Japończyka, bo historii Polski. I podobnie egzotycznym dziełem jest także najnowsza jednotomówka od Waneko, „Hrabia Monte Christo”. Jako człowiek za opowieściami historycznymi nieprzepadający, podchodziłem do całości bardzo ostrożnie. Ostatecznie jednak okazało się, że najnowsze (przynajmniej na naszym rynku) dzieło Eny Moriyamy to kawał dobrego komiksu, wiernego pierwowzorowi, choć przesyconego typowo mangowym klimatem i pełnego elementów charakterystycznych chociażby dla „Herezji miłości” tej autorki.

Rok 1814. W Japonii trwa druga połowa okresu Edo, tymczasem Napoleon Bonaparte ucieka ze swojego więzienia, by odzyskać tron. W owym czasie Edmund Dantes, młody mężczyzna mający zostać kapitanem statku, staje się posiadaczem pewnego listu. Nie wie jeszcze, co to dla niego oznacza, ale kiedy wraca do swojej ukochanej Mercedes, by wziąć z nią ślub, zostaje aresztowany i zesłany do twierdzy d’If – miejsca dla więźniów politycznych, z którego nikt nigdy nie wraca. To tam dojrzewa w nim pragnienie zemsty za niewinne skazanie i utracone lata. Kiedy więc wydostaje się na wolność, zaczyna działać, stawiając wszystko na jedną kartę…

Każdy, komu podoba się seria „Herezja miłości” koniecznie powinien poznać także „Hrabiego Monte Christo”. Nie ważne, jakie ma preferencje gatunkowe czy tematyczne, bowiem właśnie w tej adaptacji najbardziej cenionej (i przy okazji liczącej sobie już niemal 175 lat) powieści Aleksandra Dumasa ojca Moriyama pokazuje swój charakter. To zresztą od niniejszej mangi zaczęła się jej kariera, więc możemy przekonać się, jak bardzo już na tym etapie Ena była ukształtowana, jako autorka.

A widać to bardzo wyraźnie. Choć mangaczka bierze na warsztat dzieło legendarne, wyciąga z niego jedynie samo sedno, zachowując zarówno realia, jak i najważniejsze wątki, i obleka w coś własnego. Mamy więc tu sporo humoru, bez którego nie obędzie się żadna, nawet najpoważniejsza manga (co zawsze dodaje im realizmu, bo w końcu w życiu nikt nie jest tylko poważny, prawda?), a także jeszcze więcej erotyki i namiętności. Jest tu też dość mocno podkreślony wątek romantyczny, zaprezentowany w stylu, do jakiego przyzwyczaiły nas kobiece miłosne mangi – w szczególności te kostiumowe.

I w podobnej stylistyce utrzymana jest też szata graficzna, momentami kojarząca się z pracami pań z grupy Clamp (pamiętacie jeszcze „X”, „Chobits” czy „Cardcaptor Sakura”?). Kreska jest tu podobna do ich mroczniejszych komiksów, cieniowanie i użycie rastrów też kojarzą mi się chociażby z nigdy niedokończonym „X”, a do tego mamy rewelacyjnie oddane tła i bogactwo detali, tworzące na naszych oczach niesamowite obrazy. Nie zapominajmy też o świetnym wydaniu, pogrubionym, o powiększonym formacie, choć z jednoczesnym zachowaniem standardowej ceny, a to cieszy.

I chociaż „Hrabia Monte Christo” ma swoje minusy, jak chociażby nieco zbyt szybko poprowadzona fabuła (gdyby to była dłuższa seria, byłoby dużo lepiej, ale i tak jest naprawdę dobrze), całość warto polecić nie tylko miłośnikom twórczości Moriyamy. Owszem, to bardziej kobieca, niż męska manga, jednak zarówno sam temat, jak i spora doza erotyki przemówi także do płci brzydkiej. Dlatego ze swej strony polecam, bo to jedna z lepszych jednotomówek od Waneko.
Klienci, którzy kupili Hrabia Monte Christo, wybrali również:
Herezja miłości. Tom 2 Ena Moriyama
Herezja miłości. Tom 2
Ena Moriyama, 17,60
My hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 8 Kohei Horikoshi
My hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 8
Kohei Horikoshi, 17,60
Magi. The labyrinth of magic. Tom 18 Shinobu Ohtaka
Magi. The labyrinth of magic. Tom 18
Shinobu Ohtaka, 16,00
Księga Vanitasa. Tom 5 Jun Mochizuki
Księga Vanitasa. Tom 5
Jun Mochizuki, 16,00
Kuroshitsuji. Tom 27 Yana Toboso
Kuroshitsuji. Tom 27
Yana Toboso, 16,00
Herezja miłości. Tom 1 Ena Moriyama
Herezja miłości. Tom 1
Ena Moriyama, 17,60
Tokyo Ghoul:re 9 Sui Ishida
Tokyo Ghoul:re 9
Sui Ishida, 16,00
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 7 Kohei Horikoshi
My Hero Academia. Akademia bohaterów. Tom 7
Kohei Horikoshi, 19,79
Void Ranmaru Zariya
Void
Ranmaru Zariya, 17,60
Requiem Króla Róż. Tom 10 Aya Kanno
Requiem Króla Róż. Tom 10
Aya Kanno, 16,00
The Promised Neverland. Tom 6 Kaiu Shirai, Demizu Posuka
The Promised Neverland. Tom 6
Kaiu Shirai, Demizu Posuka, 17,60
The Promised Neverland. Tom 7 Kaiu Shirai, Posuka Demizu
The Promised Neverland. Tom 7
Kaiu Shirai, Posuka Demizu, 17,60
Aniołowie zbrodni. Tom 3 Makoto Sanada, Kudan Nazuka
Aniołowie zbrodni. Tom 3
Makoto Sanada, Kudan Nazuka, 17,60
Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt. Tom 1 Haruno Atori, Yu Aikawa
Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt. Tom 1
Haruno Atori, Yu Aikawa, 17,60
Kulinarne pojedynki. Tom 13 Tsukuda Yuuto, Saeki Shun, Morisaki Yuki
Kulinarne pojedynki. Tom 13
Tsukuda Yuuto, Saeki Shun, Morisaki Yuki, 16,00
Gdy zapłaczą cykady. Tom 13. Odpowiedzi. Księga uroczystej pieśni, część 2 Ryukishi07, Hinase Momoyama
Gdy zapłaczą cykady. Tom 13. Odpowiedzi. Księga uroczystej pieśni, czę...
Ryukishi07, Hinase Momoyama, 22,40
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z rabatu do 35% na całą ofertę Wydawnictwa Dolnośląskiego!
Ostatnio oglądane
KHrabia Monte Christo
KCzuły narrator
KPowrót z Bambuko
KŚreżoga
KKicia Kocia u dentysty
KGorzko, gorzko
KBaśń o wężowym sercu albo wt...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 59
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!