Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opre...
Jean Sasson
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Wilga!
Księgarnia » Literatura piękna » Biografie » Autobiografie » Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata

Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata

Nasza cena:
29,93 zł (zawiera rabat 25 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 39,90 zł (oszczędzasz 9,97 zł)
Autor: 

Jean Sasson

Wydawnictwo: Znak
Rok wydania:2015
Oprawa:miękka
Liczba stron:432
Format:14.4 x 20.5 cm
Numer ISBN:978-83-240-2749-1
Kod paskowy (EAN):9788324027491
Waga:412 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 22.11.2019 06:42)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata – opis wydawcy

Opowieść saudyjskiej księżniczki o świecie, w którym wolności ciesz się

tylko mężczyźni i pustynny wiatr

Sultana to wnuczka saudyjskiego króla i żona saudyjskiego księcia.

Mimo że niewyobrażalnie bogata i uprzywilejowana, to jednak nigdy nie zaznała prawdziwej wolności. Mieszka bowiem w kraju, w którym obowiązujące prawa i obyczaje zmieniają w niewolnice wszystkie kobiety, nawet te, które wywodzą się z królewskiego rodu.

Nawet teraz, w XXI wieku.

Ta książka to wstrząsające historie z życia samej Sultany i jej znajomych kobiet: Fatimy, której mąż chce odebrać dzieci, Szady, oskarżonej o czary, Farii, młodej Saudyjki poddanej obrzezaniu, a także Dalal i Amal, dziewczynek nękanych i zabitych przez własnych ojców.

Łzy księżniczki to nowa książka napisana przez amerykańską dziennikarkę i jednocześnie przyjaciółkę Sultany, Jean Sasson. Za ujawnienie ciemnych sekretów najbogatszego królestwa świata grożono jej arabskim więzieniem.

FacebookTwitter
Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2015.07.10
Recenzja
Opinie czytelników o „Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata”
Średnia ocena: 4,8 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: pannakac, data: 06.01.2016 16:38, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Rozważnie i romantycznie

Nie jest to jednak obiektywne spojrzenie na sytuację w kraju i chociaż narratorka próbuje wysnuwać jak najbardziej sprawiedliwe osądy, nie byłam do nich przekonana. Nie jest to książka, która każdego usatysfakcjonuje, nie jest to reportaż, któremu można prawie całkowicie zaufać. Sultana, chociaż krytycznie odnosi się do praw rządzących krajem, do tradycji spychającej kobiety na margines, jest bardzo mocno zanurzona w tym świecie. Rozwaga osoby, która na co dzień żywo zajmuje się pomocą, pracą charytatywną, złamana jest przez ogromny romantyzm narracji. Sultana wykorzystuje każdą okazję, by podkreślić swoją miłość do kraju, rodziny, swoje oddanie sprawie, wdzięczność. Pod względem powagi tematu, jego istoty we współczesnym świecie, książka ta jest dla mnie pozycją istotną. Kwestia warstwy literackiej, tekstowej, pozostawia wiele do życzenia. Pomimo wielu brutalnych historii prawdziwych kobiet, o których czytałam na kartach książki, moje poruszenie tą niesprawiedliwością zostało przytłumione przez refleksje narratorki dotyczące jej pożycia małżeńskiego, życiowych celów, przez wracanie do tego, w jak dobrej sytuacji sama się znajduje, jak bardzo jest jej bezpiecznie, jak wiele robi dla innych ludzi, jak istotne jest jej działanie. Przezroczysty styl tej książki rozmył to, co powinno się chyba w niej liczyć najbardziej - wywołanie w odbiorcy napięcia, poinformowanie go o aktualnej sytuacji kobiet w Arabii Saudyjskiej i zmuszenie do myślenia. Sfabularyzowana narracja pierwszoosobowa, przedstawianie scenek z życia oraz wielokrotne podkreślanie miłości i wdzięczności narratorki doprowadziło do tego, że nie jestem pewna, czy powinnam ufać tej książce. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wygląda sytuacja kobiet w ograniczonych prawem religijnym krajach. Niejednokrotnie serwisy informacyjne przekazują wiadomości o bestialskim, nieludzkim traktowaniu kobiet. To fakt. Sultana zwraca uwagę na to, że wiele z dramatycznych historii nigdy nie ujrzy światła dziennego. Łzy księżniczki to książka, która jest z jednej strony poważna i inspirująca - z drugiej zaś schematyczna i nieprzekonująca.

Po raz kolejny zdarza się, że nie umiem napisać więcej o książce, ponieważ całość wad i zalet zrównoważyła się na tyle, że ostatecznym wynikiem jest mój bardzo umiarkowany, letni stosunek do tej pozycji. To nie jest zła książka. Wręcz przeciwnie - polecam ją każdemu, kto interesuje się sytuacją kobiet na świecie. Polecam ją także tym, którzy dotąd unikali tematu. Nie czuję jednak tej książki, nie czuję sposobu prowadzenia narracji. Wolałabym przeczytać reportaż, którego nie będę podważać i sprawdzać.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2016/01/zy-ksiezniczki-jean-sasson.html
Autor: pannaa, data: 22.08.2015 16:44, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Świat , w którym wolnością cieszą się tylko mężczyźni i pustynny wiatr.

Jednym z pięciu zobowiązań każdego muzułmanina jest obowiązek oddania określonej części swoich dochodów biednym jako jałmużnę. Księżniczka Sułtana, którą autorka uczyniła narratorką powieści wywiązuje się z tego obowiązku w 100%.

"Łzy ksiezniczki" to swego rodzaju podsumowanie dokonań ksiezniczki na polu walki o lepszy byt kobiet , jak i przedstawienie zmian jakie zaszły w Arabii Saudyjskiej na przestrzeni lat.

Książka ta jest wstrząsającym obrazem kobiet zmagajacych się z codziennym, brutalnym życiem bez względu na status społeczny. To również obraz cierpiących dzieci. Bezbronnych dzieci.

Obowiązkowa lektura zarówno dla tych, którzy o problemie już wiedzą, jak i dla tych, którzy do tej pory z kulturą muzułmańską nie mieli zbyt wiele wspólnego. Przekonacie się, że to, co dla nas jest oczywiste, dla saudyjskich kobiet graniczy z cudem.
Autor: werka777, data: 22.08.2015 07:01, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com

Jako kobiety nowoczesnego świata, niejednokrotnie snujemy plany dotyczące przyszłości, w której głównym motywem jest szczęście naszych bliskich i nas samych. Marzymy o księciu z bajki, którego potem usilnie wypatrujemy. Zdobywamy kolejne zawodowe doświadczenia, uczęszczamy na studia czy kończymy kursy. W efekcie liczymy na zadowalającą pracę, która przyniesie nam radość, status społeczny, renomę i możliwość awansu. Podróżujemy po całym globie, poznając nieznane nam dotąd zakamarki świata. Dbamy o siebie, by później z dumą pokazywać apetyczne kształty, przyciągając wygłodniały wzrok płci przeciwnej. Aż strach pomyśleć, że w niektórych rejonach świata, życie kobiet wygląda zupełnie inaczej. Pozbawione marzeń nie wiedzą, czym jest miłość, bo to nie one decydują o tym, kogo poślubią. Edukacja i praca są dla nich tak samo zakazane jak odsłanianie choćby najmniejszego kawałka ciała, a najodleglejszą podróżą jest nieraz wyjście poza dom, bo takowy staje się więzieniem, z którego nie zawsze wychodzi się żywym. Smutny i realny obraz traktowania kobiet w jednym z najokrutniejszych krajów, Arabii Saudyjskiej, pokazuje Jean Sasson, opowiadając prawdziwą historię księżniczki Sułtany w książce „Łzy księżniczki”.

„Jeśli nie jestem na tyle wolna, by ocalić choć jedno życie, to życie niewiele dla mnie znaczy.”

Narażając zarówno siebie, jak i swoją rodzinę, księżniczka Sułtana postanawia odsłonić kurtynę zamkniętego świata, w którym życie kobiet jest tyle warte, ile złamany grosz. To właśnie w Arabii Saudyjskiej rodząca się dziewczynka staje się przekleństwem i karą dla surowych ojców, którzy miłością potrafią obradować wyłącznie synów. Księżniczka, która jako nieliczna z obywatelek kraju ma szansę cieszyć się szczęściem u boku wspaniałego męża i dzieci, wychowywanych w idei równouprawnienia, nigdy nie mogła poczuć smaku bycia prawdziwie wolną. Uciążliwe kajdany kładą na jej dłonie tradycje, w które wciąż wierzy i praktykuje wielu mężczyzn. Zakryta, zniewolona, przydatna wyłącznie do rodzenia dzieci i spełniania męskich żądań – taki wizerunek kobiety kreowany jest w Arabii Saudyjskiej od lat. Lecz nawet pomimo postępu i zmian, niektóre z nich wciąż przeżywają prawdziwe piekło. Księżniczka Sułtana otwiera zatem wrota milczenia i wprowadza przez nie dziewczyny, które swoim życiem mogłyby napisać długą, przepełnioną bólem historię. Obrzezane, porzucone, bite, gwałcone czy też oskarżone o użycie czarów. Poznajcie rzeczywistość, w którą nam, obywatelom cywilizowanych państw, aż trudno uwierzyć.

„Mieszkam w kraju, w którym jeden z duchownych zarządził, że dziesięcioletnia dziewczynka, którą codziennie gwałcił jej trzydziestoparoletni mąż, powinna pozostać w tym związku. Przywódcy religijni zarządzili bowiem, że to niesprawiedliwe, by odmawiać prawa do małżeństwa młodej kobiecie.”

Sułtana, kobieta znana już niektórym z książki „Księżniczka”, po raz kolejny decyduje się otworzyć światu oczy na krzywdy, jakich doświadczają obywatelki Arabii Saudyjskiej. Ona sama, przebywając w otoczeniu kochających ją ludzi, nie może zaznać prawdziwego szczęścia, nieustannie spotykając się z przerażającymi praktykami stosowanymi w jej kraju. To mąż decyduje o losie kobiety, zabraniając jej uczęszczania do szkoły czy decydowania o czymkolwiek innym. To on ma prawo nawet zabić swoją żonę za wykazany wyraz sprzeciwu czy niegodziwe, według niego, zachowanie. Bicie, gwałty –są tolerowane jako że jest to sprawa dotycząca relacji małżeńskiej, a przecież mężczyzna, opiekun kobiety, może robić z nią to, czego zapragnie. Do stosunku płciowego, nieraz ze staruszkami, zmuszane są dziewięcioletnie dziewczynki – już wtedy ich żony. Aranżowane związki, w których cierpią nawet dzieci, krzywdzą ich psychikę na zawsze, a takich ran już nic nie jest w stanie zagoić. Księżniczka, i zarazem narratorka powieści, przedstawia historie kilku dziewczyn, które niekoniecznie miały tyle fartu, co ona. Pobite i porzucone przez mężów za to, że nie urodziły synów, obrzezane, bo właśnie okaleczania wymaga od nich rodzinna tradycja – i tak miały wiele szczęścia. Sułtana snuje bowiem także opowieść o Amal, która na wskutek katowania przez ojca - zmarła.

„Mieszkam w kraju, w którym matce odmówiono prawa do opieki nad córką po rozwodzie, choć dziecko było jeszcze bardzo małe. Dziewczynka zmarła w wyniku brutalnego gwałtu popełnionego przez jej ojca, muzułmańskiego duchownego.”

„Łzy księżniczki” to wstrząsające realia. To autentyczna historia, która naprawdę miała swoje miejsce, a jej kontynuacja trwa każdego dnia. To obraz chorego społeczeństwa, bo jakże można inaczej nazwać ludzi, którzy pozbawiając kogoś życia z zimną krwią, zyskują uniewinnienie. A jednak Sułtana ukazuje także zmiany, które cały czas się dokonują. Wiele kobiet miało okazję zaznać już spokojnego życia, ponieważ mężczyźni w ich rodzinach ujrzeli inny świat, miejsce, w którym równouprawnienie czyni wszystkich lepszymi.

„Mieszkam w kraju, w którym duchowni zadecydowali, że kobietę należy wychłostać za to, że odwoziła swojego syna do szkoły.”

Szokująca, ale i wzruszająca książka to nie tylko zapewniająca wrażenia opowieść o ludziach, którzy z pozoru mieszkają daleko. Tym razem nie są to jednak fikcyjni bohaterowie, a obywatele jednego z krajów, w których prawa wolności i życia nie mają żadnego znaczenia. Autorka, za pomocą słów księżniczki Sułtany, pokazuje obraz zróżnicowanego społeczeństwa, w którym jest szansa na lepszą przyszłość. Rozpoczynając czytanie tej pozycji wydaje się, że będzie to pozytywna opowieść o tym, jak Sudańczycy zmierzają w kierunku rozsądku. Szybko jednak można się przekonać o tym, że lektura przedstawia niejednokrotnie smutne zakończenia udowadniając to, że los bywa często boleśnie niesprawiedliwy.

„Mieszkam w kraju, w którym każdy mężczyzna ma prawo do znęcania się emocjonalnego, bicia, a nawet zamordowania kobiet ze swojej rodziny, bez obaw o publiczne potępienie czy karę ze strony wymiaru sprawiedliwości.”

Ciekawa, a jednocześnie brutalna, interesująco napisana, choć niektórych fragmentów wolelibyśmy nie pamiętać. „Łzy księżniczki” to niezwykła i prawdziwa opowieść o miejscu, do którego pchająca się cywilizacja wciąż nie potrafi dotrzeć. Rozpacz, współczucie, ale i nadzieja – to z pewnością zagości z Waszych sercach, kiedy zapoznacie się z kilkoma przedstawionymi przez Sułtanę bohaterkami. Książka jest w szczególności poruszająca wtedy, kiedy jej odbiorcą staje się kobieta. Polecam więc szczególnie Wam, paniom, byście mogły docenić własne życie.

Książkę polecam wielbicielom kultury arabskiej, tym, którzy są zainteresowani brutalnym obrazem nękanych przez mężów czy ojców kobiet. Zachęcam do przeczytania także tych, którzy kilka lat temu sięgnęli po Księżniczkę. Będziecie mieli okazję poznać dalsze losy bohaterki, choć jeśli z takowymi nie mieliście się szansy się zetknąć, nie musicie się przejmować, bo nie jest to wymagane. Poznajcie zatem wstrząsającą opowieść, by świat mógł poznać życie tych niewinnych, które cierpią tylko za to, że nie urodziły się mężczyznami.
Autor: Co.ma, data: 31.07.2015 08:45, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Historia saudyjskiej księżniczki

„Łzy księżniczki” to kolejna część opowieści arabskiej księżniczki o jej życiu pośród surowych praw i nakazów. Można pomyśleć, że bycie bogatą i uprzywilejowaną daje szczęście i pozbawia trosk. Nic bardziej mylnego. Pomimo statusu księżniczki, Sułtana cierpi z powodu braku wolności. Dziennikarka i przyjaciółka Sułtany, Jean Sasson po raz kolejny opowiedziała o losach arabskich kobiet. Doświadczają one wielu upokorzeń i niedogodności. Zabrania się im tego, co dla ich mężów i braci jest normą.
Książka jest szokująca i wzruszająca zarazem. Znajdziemy w niej opisy sytuacji, które nas, Europejczyków oburzają a jednocześnie wywołują współczucie. Serdecznie polecam „Łzy księżniczki”. Książka daje możliwość przekonania się, jak wygląda życie kobiet w Arabii Saudyjskiej. Jean Sasson i księżniczka Sułtana umożliwiły poznanie świata saudyjskich kobiet, ich sposobu myślenia i metod na dostosowanie się do panujących praw.
Cieszę się, że miałam możliwość przeczytać książkę przedpremierowo, bo naprawdę warto!
Autor: Camelki, data: 28.07.2015 15:44, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Książka, która zmieni Wasze spojrzenie na Arabię Saudyjską

Gdy zobaczyłem tytuł - „Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata”, pomyślałem sobie złośliwie, że gdyby się szacowna księżniczka wybrała do Afganistanu, Mali czy kraju chyba dla żartu nazwanego Demokratyczną Republiką Konga, to może by zmieniła zdanie na temat opresyjności państwa.
Jednak po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że może mieć rację, bo wyżej wymienione kraje to nie są monarchie tylko (znowu żarcik) - „republiki”, a na tle pozostałych monarchii, Arabia Saudyjska faktycznie jest dość restrykcyjna w stosunku do swoich obywateli.
Okładka w połączeniu z tytułem wskazywać może na kolejną łzawą historyjkę pokroju „jestem bogata, ale pieniądze szczęścia nie dają”. W tym miejscu moja wrodzona złośliwość nakazuje mi dodać „– dopiero zakupy" – jak to swego czasu genialnie spuentowała Merlin Monroe.

Nie pasowało mi tylko jedno - mianowicie to, kto tę książkę wydał.
Tak jak napisałem powyżej, "Znak" jest zbyt znamienitym wydawnictwem, żeby zdecydować się na firmowanie trzeciorzędnej literatury
I dlatego „z pewną nieśmiałością” sięgnąłem po lekturę.
Pierwsze zaskoczenie - jest to czwarty tom opowieści o Arabii Saudyjskiej widzianej oczyma wnuczki saudyjskiego króla i żony wpływowego księcia krwi z niejakimi widokami (aczkolwiek mocno iluzorycznymi) na objęcie saudyjskiego tronu.
Księżniczka Sułtana nie jest rozkapryszoną, zbuntowaną nastolatką, tylko kobietą w kwiecie wieku.
Ma syna, dwie córki oraz troje wnucząt. Wnuki niech Was nie zmylą - Sułtana wcześnie wyszła za mąż, a podobnie postąpił jej syn i jedna z córek, więc wszystko wskazuje na to, że jesteśmy z księżniczką równolatkami :-D
Opowieść, a właściwie kilka opowieści nie dotyczy smakowitych ploteczek z królewskiego dworu, choć i takie tam znajdziecie, ale kwestii znacznie poważniejszy m.in. przemian społecznych, dotyczących szczególnie sytuacji kobiet w Królestwie Saudów.
Podczas pobytu w Arabii Saudyjskiej miałem przyjemność spotkać kilku przedstawicieli rodów książęcych, ale z osobą tak wysoko urodzoną nie miałem okazji rozmawiać.
Dlatego byłem niezmiernie ciekaw, czy tematyka poruszana w książce to tylko przejaw rozkapryszenia i egzaltacji pani pokroju Izabelli Łęckiej z „Lalki” Prusa, czy jest w tym coś więcej.
Jest w tym coś duuużo większego.
Swoimi działaniami księżniczka Sułtana wielokrotnie wywoływała niezadowolenie konserwatystów. Ponosiła osobiste ryzyko, ale narażała też dobre imię swojego męża - księcia Karima oraz syna i córek. W obyczajowości arabskiej członkowie rodziny ponoszą współodpowiedzialność za niestosowne zachowanie innych członków rodziny.
Lektura ukaże Wam znaczące różnice w mentalności Euro-amerykanów i Arabów, a w szczególności Saudyjczyków z rodziny panującej.
Księżniczka nie szczędzi złośliwości „tym, którzy uważają, że Allach mówi tylko do nich” będąc jednocześnie bardzo pobożną i prawowierną sunnitką.
Jej dwie ukochane córki mają diametralnie różne charaktery, wywołując u rodziców, a szczególnie u księcia Karima chęć ucieczki z domu jak najdalej od swoich pociech bez podawania nowego adresu oraz numerów telefonów.
Poznacie świat, który ja widziałem na własne oczy, ale pewne rzeczy zrozumiałem dopiero po przeczytaniu tej powieści.
Pozycja ta przypadnie do gustu zarówno miłośnikom Arabii Saudyjskiej jak i – paradoksalnie – jej przeciwnikom.
Księżniczka Sułtana kocha swój kraj, ale nie robi tego bezkrytycznie.
Widzi jego wady i bardzo odważnie i często bardzo kategorycznie je ocenia.
Jednocześnie macie szansę lepiej poznać i zrozumieć sposób myślenia Saudyjczyków.
Pozwolę sobie opisać jedną ze scen.
Otóż w pałacu Sułtany odbywa się spotkanie kobiet - przyjaciółek księżniczki zajmujących się „feminizacją” stosunków w Arabii Saudyjskiej.
Z racji swoich poglądów i obserwacji poczynionych w Europie Maha - starsza córka księżniczki Sułtany ma być cennym uczestnikiem wspomnianego spotkania. Przychodzi jednak ubrana jak Europejka - w krótkich szortach i luźnej bluzce.
I co ? Ano Sułtanę, kochającą bezwarunkową miłością wszystkie swoje dzieci i będącą zarazem kwintesencją liberalizmu trafia jasny szlag przez mocno niestosowny strój Mahy.

„No tak, to możesz chodzić w Europie, ale jak przyjeżdżasz do domu to szanuj nasze zasady” - mówi Sułtana do swojej córki

Dlatego uważam, że jeżeli chcecie lepiej zrozumieć Arabię Saudyjską, szybkość zmian jakie w niej zachodzą, a także poznać ciemną stronę kraju gdzie nawet prominentny członek rodziny królewskiej nie może bezpośrednio pomóc osobie oskarżonej o….. czary powinniście „Łzy księżniczki” koniecznie przeczytać.
Jean Sasson
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Princess: Stepping Out Of The Shadows Sasson Jean
Princess: Stepping Out Of The Shadows
Sasson Jean, 32,00
Klienci, którzy kupili Łzy księżniczki. Moje życie w najbogatszym i najbardziej opresyjnym królestwie świata, wybrali również:
Dziewczyny z Dubaju Piotr Krysiak
Dziewczyny z Dubaju
Piotr Krysiak, 29,52
Na skraju załamania B.A. Paris
Na skraju załamania
B.A. Paris, 25,43
Arabski syn Tanya Valko
Arabski syn
Tanya Valko, 27,93
Jestem żoną terrorysty Laila Shukri
Jestem żoną terrorysty
Laila Shukri, 25,20
Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze
Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska, 31,44
Byłam kochanką arabskich szejków Laila Shukri
Byłam kochanką arabskich szejków
Laila Shukri, 24,50
Hashtag Remigiusz Mróz
Hashtag
Remigiusz Mróz, 27,93
Kajko i Kokosz. Tom 10. Szkoła latania Janusz Christa
Kajko i Kokosz. Tom 10. Szkoła latania
Janusz Christa, 13,99
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu ...
Justyna Bednarek, 27,93
Byłam służącą w arabskich pałacach Laila Shukri
Byłam służącą w arabskich pałacach
Laila Shukri, 24,50
Promyk słońca Katarzyna Michalak
Promyk słońca
Katarzyna Michalak, 27,68
Tajemnice starego domu Ilona Gołębiewska
Tajemnice starego domu
Ilona Gołębiewska, 27,93
Ta dziewczyna Michelle Frances
Ta dziewczyna
Michelle Frances, 26,18
Żmijowisko Wojciech Chmielarz
Żmijowisko
Wojciech Chmielarz, 27,93
Moje serce w dwóch światach Jojo Moyes
Moje serce w dwóch światach
Jojo Moyes, 29,93
Mikołajek René Goscinny, Jean-Jacques Sempé
Mikołajek
René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, 18,83
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Esprit!
Ostatnio oglądane
KŁzy księżniczki. Moje życie ...
KTestamenty
KPucio. Gdzie to położyć?
KNiesamowite przygody dziesię...
KNormalni ludzie
KPołożna z Auschwitz
KJak nie spieprzyć życia swoj...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 401
Blues - 489
Country - 173
Dubstep - 238
Etniczna - 198
Filmowa - 736
Hardcore - 161
Hip-hop - 1215
Jazz - 2475
Kabaret - 25
Klasyczna - 3647
Metal - 7171
Pakiety - 127
Pop - 9486
Punk - 356
Religijna - 205
Retro - 33
Rock - 6206
Soul - 117
Swing - 19
Gry - 71
© 2006-2020 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!