Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Księga nocnych kobiet
Marlon James
Wielka wyprzedaż!
Księgarnia » Literatura piękna » Powieść » Historyczna » Księga nocnych kobiet

Księga nocnych kobiet

Nasza cena:
29,19 zł (zawiera rabat 35 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 44,90 zł (oszczędzasz 15,71 zł)
Autor: 

Marlon James

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Rok wydania:2017
Oprawa:twarda
Liczba stron:480
Format:14.3x20.5 cm
Numer ISBN:978-83-08-06426-9
Kod paskowy (EAN):9788308064269
Waga:628 g
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 24.09.2018 08:38)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Księga nocnych kobiet – opis wydawcy

Książka, która wyniosła Marlona Jamesa na szczyt i otworzyła mu drogę do Nagrody Bookera!

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia buntu wznieconego na jamajskiej plantacji przez czarne kobiety. Epicka, mroczna, poruszająca. Jedna z najlepszych współczesnych powieści o niewolnictwie i drodze do wolności.

Lilit rodzi się jako niewolnica, ale nikt nie potrafi jej zniewolić. W jej żyłach płynie „krew Kromanti, co nigdy nie zna stanu niewolnego, zmieszana z białą krwią, co zawsze zna wolność, i gna w żyłach Lilit jak pożar lasu”. Inne niewolnice dostrzegają w dziewczynie obecność ciemnych, pradawnych mocy. Patrzą w zielone oczy tej „rogatej duszy” z podziwem i przerażeniem. Widzą w Lilit sprzymierzeńca w swojej sprawie – w zaciszu pobliskiej jaskini planują bowiem rewoltę przeciwko znienawidzonemu massa, nadzorcom i batowym. Z czasem jednak niepokorna czarna dziewczyna zaczyna stanowić zagrożenie dla pozostałych negra. Jej lojalność wobec białego massa może zaprzepaścić długie przygotowania...

Doskonale przełożona na język polski przez Roberta Sudóła Księga nocnych kobiet to popis niezwykłych umiejętności literackich Jamajczyka. James po mistrzowsku oddał terror, jaki panował na jamajskich plantacjach trzciny cukrowej na przełomie XVIII i XIX wieku. Stworzył galerię kobiecych postaci, które na długo pozostają w pamięci. To książka o cierpieniu, podeptanej godności, o żądzy zemsty, ale także o marzeniach, lojalności i miłości, która może rozkwitnąć nawet w najstraszniejszym miejscu na świecie.

Znany polskim czytelnikom z nowatorskiej narracji zastosowanej w nagrodzonej Bookerem Krótkiej historii siedmiu zabójstw Marlon James na kartach Księgi nocnych kobiet pokazuje, że równie dobrze – jeśli nie lepiej – radzi sobie z klasyczną opowieścią. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać, bo jak tłumaczy stara Homer: „Coś jeszcze ci powiem o czytaniu. Widzisz to? Za każdym razem jak to otwierasz, jesteś wolna”.

Narracja o wymiarze epickim… liryczna i hipnotyzująca, nawet w najbardziej brutalnych fragmentach.

„The Independent”

Księga nocnych kobiet to opowieść o niewolnictwie i rebelii i zarazem świadectwo ludzkiej dobroci serca. To napisana w specyficznym rytmie powieść o gwałcie i czułości. O uzdrowicielskiej mocy spojrzenia w morzu nienawistnych spojrzeń. Jakby jej autorem był daleki krewny Faulknera. To odważna książka. Odnosi się wrażenie, że tak jak wszystkie najlepsze, najbardziej niepokojące historie, czekała tylko na swoją szansę, żeby zostać w końcu opowiedzianą.

Colum McCann, irlandzki pisarz i dziennikarz

Narrator tej opowieści jest tak przekonujący, a opisy tak szczegółowe i wiarygodne, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. To książka do pokochania. Trudno po nią sięgnąć i jeszcze trudniej odłożyć ją na bok. To lektura obowiązkowa.

„Chicago Tribune”

FacebookTwitter
Księga nocnych kobiet - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.09.18
Recenzja
Opinie czytelników o „Księga nocnych kobiet”
Średnia ocena: 4,9 na bazie 9 ocen z 9 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Zaczytana od pierwszego wejrzenia, data: 07.01.2018 15:45, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Okrutna pieśń życia

Powieść Marlona Jamesa jest jedną z najbardziej brutalnych i wstrząsających, jakie przeczytałam w swoim życiu. Nie mam jednak wątpliwości, że tak agresywne środki przekazu były niezbędne, by ta historia mogła wybrzmieć prawdziwie. Przez trzy dni nie mogłam oderwać się od lektury, która wciągnęła mnie swoim mrocznym i dusznym klimatem. Nie mam wątpliwości, że to jedna z najlepszych powieści wydanych w 2017 roku.
Autor: Czytaczyk, data: 12.12.2017 22:30, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Nocne Kobiety

Przełom XVIII i XIX wieku. Na skolonizowanej przez Brytyjczyków Jamajce w roku 1785 przychodzi na świat Lilit. Dziewczyna od małego dorastała w niewoli na jednej z jamajskich plantacji cukrowych. Wychowywana była przez inne zniewolone kobiety, gdyż jej matka zmarła przy porodzie. Już jako dorosła kobieta pyskata i nieugięta, buntuje się przeciwko zmuszaniu do wyczerpującej pracy fizycznej. Mimo tego, że biali ludzie bardzo się starają, żeby zdusić w niej wolę walki bólem i cierpieniem, ona się nie ugina i dalej marzy o lepszym losie. Przychylną duszą dla Lilit zdaje się być kucharka Homer, która odkrywa przed kobietą magię i ujawnia przygotowania do zbiorowego buntu. Każda z czarnoskórych niewolnic, które biorą udział w buncie głęboko wierzy w powodzenie swojego planu i możliwości dokonania upragnionej zemsty. Czy im się to uda? Jak do tej pory Lilit doświadczyła jedynie brutalności i bezduszności świata, czy ma jeszcze szanse na szczęśliwe zakończenie?

Jamajczyk Marlon James napisał piękną historię, która zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Za swoje dzieło zdobył Nagrodę Bookera.


Autor znakomicie oddał klimat jamajskich rejonów, który obecny jest w szczegółowych i wciągających opisach. Marlon posługuje się obcesowym językiem, w treści nie ma miejsca na jakakolwiek cenzurę. Obrazowo przedstawia brutalną prawdę i nie ucieka od ciężaru poruszanej tematyki. Zmagania bohaterów dostarczają niebagatelnych emocji. Tym bardziej, że są oni jak najbardziej realistyczni i pełnokrwiści. Plastycznie ukazuje bezduszność uprzedmiotowienia istot ludzkich ze względu na kolor skóry. Jakby z racji ciemnej skóry człowiek przestawał być człowiekiem. Jakby stanowił już tylko stworzenie, które nie posiada żadnych uczuć ani możliwości dokonywania własnych wyborów i życia wedle własnego uznania. Intrygującym elementem jest narrator owiany intensywną nutką tajemniczości. Ta trudna i poruszająca lektura niesie za sobą ogromną wartość i emocje, które sięgają zenitu.
Autor: Zaczytana_Angelika, data: 11.12.2017 19:16, ocena: 4,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Księga nocnych kobiet

Jamajka przełom XVIII i XIX wieku. Przed laty do mieszkańców wyspy dołączył europejki kolonizator- tyran, który wyciska z ludzi krew i łzy. Na jednej z plantacji ciemnoskóra dziewczyna Lilit, ktora posiada trudny charakter musi dołączyć do ciężkiej pracy, ponieważ osiąga należyty wiek. Jedna ze starszych kobiet dostrzega u dziewczyny niezwykłą aurę. Nagle sieć powiązań białych z czarnymi zaczyna się rozpraszać i odsłania tajemnice, zazdrość, przemoc i nieludzkie uczucia.
"Księga nocnych kobiet" to historia brutalna, mroczna i tajemnica. Akcja osadzona na Jamajce podbitej przez Anglików wprowadza nas w egzotyczny świat. Autor przybliża nam czasy, gdy czarnoskórzy pozbawieni byli wszelkich praw, a ich światem rządziła przemoc i niewolnictwo. Wstrząsająca i przejmująca do szpiku kości, szokująca brutalnością, ale prawdziwa, nieprzekoloryzowana i sprawiająca, że czytelnik nie może się od niej oderwać i chłonie z fascynacją każde słowo i opis. Główna bohaterka z jednej strony silna i pewna siebie, z drugiej strony dobrze wie, jaki jest jej los. Mimo tego walczy o siebie i stawia opory. Żyje w trudnym świecie, świecie przemocy, pozbawienia praw, próbuje poznać prawdę o sobie, ale jest to trudne. Autor stworzył coś innego, mrocznego, ale fascynującego. Fakt, język tej książki jest ciężki, ale historia sama w sobie jest warta uwagi. Marlon James intryguje i pokuzuje, że nie jest obojętny na losy innych ludzi. Przybliża nam coś, co być może nie jest nam znane, ukazuje brutalną prawdę. Osobiście bardzo lubię książki o takiej tematyce, osadzone w podobnych sceneriach i jestem szczerze zachwycona sposobem przedstawienia historii przez autora. Czytając ją czułam pewien dreszczyk, coś ciągnęło mnie do tej opowieści, a z drugiej strony serce przepełniało mi się współczuciem dla losów tych ludzi. Polecam ją przeczytać, bo tylko tak można zrozumieć jak ważne rzeczy autor ma nam do przekazania.
Autor: Kasia Kulik, data: 08.12.2017 12:59, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Jamajka oczami negrów

Marlon James dzięki stworzonej przez siebie finezji języka doskonale oddaje terror panujący na jamajskiej kolonii. Nie szczędzi ostrych słów, nie boi się wulgaryzmów. Doskonale odwzorowuje mowę czarnych niewolników. Opowiada o cierpieniu, upokorzeniu, deptaniu godności i narastającej przez lata chęci zmiany, chęci buntu. To książka ciężka i brutalna w odbiorze, ale właśnie przez to genialna. Czyta się ją z wypiekami, chcąc jak najszybciej dobrnąć do końca mimo świadomości, że nic nie pójdzie tak, jak to sobie wymarzyli bohaterowie.
Autor: Iwona_C_, data: 15.11.2017 13:28, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Kobiety nocy

Sięgając po tę książkę, należy pamiętać, że jest ona napisana specyficznym językiem i na początku możliwy jest swego rodzaju bunt przed dalszym czytaniem. Jednak warto się przestawić i przyzwyczaić do formy, w jakiej pisze Marlon James, gdyż książka jest naprawdę godna przeczytania. Jest ciężka, ponura i pełna bólu, ale jednocześnie jest w niej nadzieja. Język powieści jest soczysty i brutalny, mroczy tak jak cała powieść. Dzięki temu autor doskonale uchwycił emocje swoich bohaterów, a także przedstawił realia panujące ówcześnie na Jamajce. Dzięki temu też, bohaterowie stają się bardziej ludzcy, pełnokrwiści, każdy jest wyrazisty i ciekawy.
Autor: Czytanie Naszym Życiem, data: 29.10.2017 09:50, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Recenzja

"Księga nocnych kobiet" to książka, dzięki której Marlon James zdobył Nagrodę Bookera. Jest to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Autor książki jest Jamajczykiem, więc doskonale opisuje klimat jamajskich plantacji i porusza kontrowersyjny temat - niewolnictwo.

Główna bohaterka mieszka na plantacji trzciny cukrowej. Jest kobietą, której życie nie rozpieszcza... Należy do licznej grupy niewolników zmuszanych do ciężkiej pracy fizycznej. Ale Lilit nie jest zwykłą kobietą. Przy każdej możliwej okazji próbuje się zbuntować, wyjść przed szereg. Nie do końca wie, jak to zrobić i nic nie wskazuje na to, by jej sytuacja miała ulec zmianie. Ale dziewczyna ma pewnego rodzaju opiekunkę - Homer. Nie jest ona jednak źródłem bezpieczeństwa dla Lilit. Główna bohaterka poznaje życie głównie z perspektywy różnic międzyludzkich, jakie wynikają z różnego koloru skóry. Jest to dla niej trudna nauka, ponieważ Lilit jest córką czarnej kobiety i białego mężczyzny, co nie stanowi dla niej problemu. Jednak czas wyboru zbliża się nieubłaganie.

Jestem bardzo ciekawa, czy spodoba Wam się styl autora. Z jednej strony wulgarny, dość chaotyczny i dziwny, a z drugiej piękny i oryginalny. Choć "Księga nocnych kobiet" jest trudną lekturą, to jednak zdecydowanie wartą przeczytania. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na problemy poruszane przez autora. Problemy, z którymi jeszcze niedawno musieliśmy walczyć. A może nawet walczymy do dziś? Problematyka moralna jest tutaj naprawdę świetnie przedstawiona, zmusza do refleksji nad sytuacją ludzi - nie tylko tych żyjących na przełomie XVIII i XIX wieku, ale także współczesnych. Jest to również wspaniałe stadium człowieka mającego emocjonalne potrzeby dotyczące takich wartości jak sprawiedliwość, wolność czy nadzieja.

Myślę, że "Księga nocnych kobiet" u każdego czytelnika wywoła mnóstwo emocji i zmusi do refleksji. Jest to lektura obowiązkowa! Wyjątkowa lekcja historii, którą warto poznać. Polecam.
Autor: Beata Igielska, data: 05.10.2017 09:30, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

To nie jest kraj dla dobrych ludzi - przedpremierowa recenzja "Księgi nocnych kobiet" M. Jamesa

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA – książka ukaże się 11 października nakładem Wydawnictwa Literackiego

„Księgą nocnych kobiet” James Marlon udowodnił, że jest pisarzem dojrzałym, intrygującym i wyczulonym na ludzką krzywdę. Mimo iż język jego powieści może ranić nadwrażliwe uszy, treść i problematyka nie pozwalają oderwać się od lektury.

Akcja rozgrywa się na na przełomie XVIII i XIX wieku, na skolonizowanej przez Brytyjczyków Jamajce.
Niewolnica Lilit przychodzi na świat na plantacji, której właściciel lubuje się w mitologicznych imionach. Życie dziewczyny od początku naznaczone jest bólem i cierpieniem. A także tajemnicą, gdyż nie zna ona dokładnie swego pochodzenia.
Wychowywana przez przybranych rodziców Lilit od początku różni się od nich i od innych niewolników. Jest pyskata, niepokorna i ma marzenia, a to bardzo niebezpieczne, gdy jest się traktowanym gorzej niż rzecz.

Kiedy dziewczyna trafia pod skrzydła skrywającej różne sekrety kucharki Homer, poznaje inne dziwne kobiety, które spotykają się nocami, by zajmować się magią i przygotowaniami do buntu. Historia Jamajki naznaczona jest rewoltami czarnych, więc umęczone niewolnice wierzą, że i im uda się zerwać kajdany i dokonać zemsty.

Powieść aż kipi od emocji i niepowtarzalnych postaci, wśród których są niewolnicy, plantatorzy, ich rodziny oraz zarządcy.
Świat białych i czarnych przenika się na każdym kroku, by wciąż umacniać wszystkich w przekonaniu, że dzieli się na ludzi i podludzi. W takim duchu wzrastają, żyją i umierają zarówno niewolnicy jak i ich właściciele. Czasem jednak ten ustanowiony przez białego człowieka porządek zaczyna chwiać się w posadach, a stąd już tylko krok do nowych nieszczęść i dramatów.

Oprócz bieli i czerni w „Księdze nocnych kobiet” dominują szarości, gdyż autor daleki jest od schematyzmu. Źli i skłonni do przemocy bywają nie tylko plantatorzy czy zarządcy. W niewolniczej społeczności nawet wewnętrzne problemy często rozstrzyga się gwałtem, biciem, poniżaniem i chęcią odwetu. Ofiary zaś pozostawiane są same sobie i z czasem upodabniają się do oprawców.
Bywa jednak i tak, że w pozornie nikczemnych ludziach tli się jakaś iskierka człowieczeństwa i dobroci.

W tym kontekście powieść Marlona Jamesa można odczytać znacznie szerzej niż tylko książkę o kolonialnym niewolnictwie. To uniwersalna historia o przynależnym każdemu człowiekowi prawie do wolności, o jej pragnieniu, wielkich marzeniach i powinnościach.
To także głęboko poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni, wierności i zdradzie, zbrodni oraz karze.

Pisząc o „Księdze nocnych kobiet”, nie sposób nie wspomnieć o jej języku, który jest przesycony wulgarnością, co może niektórych bulwersować, razić czy zniechęcać do lektury. Ten „nieprzyzwoity”styl doskonale jednak koresponduje z treścią, z opisywanymi plugastwami, podwójną moralnością plantatorów, z ordynarnym stylem bycia zarządców, z przerażającymi warunkami niewolniczej egzystencji, z powszechnym okrucieństwem i zezwierzęceniem.

Na uwagę na pewno zasługują także forma i narracja – dzieje bohaterów poznajemy z perspektywy doskonale zorientowanego w niewolniczym świecie opowiadacza. By jednak przekonać się, kim naprawdę on jest, trzeba uzbroić się w cierpliwość i dotrzeć do ostatnich stron. A tu czeka na czytelnika wielka niespodzianka.

Powieść Marlona Jamesa na pewno nie jest lekturą lekką, łatwą i przyjemną. Warto jednak się z nią zmierzyć, bo to proza wartościowa, intrygująca i skłaniająca do wielu refleksji, także nad kondycją współczesnego świata.
BEATA IGIELSKA
Autor: Aleksandra Urbańczyk, data: 02.10.2017 16:26, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ballada o miłości i nienawiści

W trakcie lektury czytelnik bardzo szybko zwróci uwagę na kilka charakterystycznych spraw, zorientuje się z jak wyjątkowym utworem ma do czynienia. W literaturze nie spotkaliśmy dotąd takiego ujęcia relacji między białym i czarnym człowiekiem. To obraz niewolnictwa odarty z mitów (i to po obu stronach). Książka nie tylko obnaża okrucieństwo rasy „panów”, ale również ukazuje surową prawdę o mechanizmach obronnych niewolników.

Drugą niezwykle ważną kwestią, na którą czytelnik od razu zwraca uwagę – jest język. Powieść napisana jest slangiem. Szybko się do niego przyzwyczai i uzna, że ta historia nie mogła zostać opowiedziana lepiej. Nie mogła być inna, skoro miała być wiarygodną relacją świadka. Poznajemy ją bowiem z ust narratora, który jest niewolnikiem. Poza tym trzeba przyznać, że język (który jest jędrny i soczysty, wręcz: krwisty, obrazowy i dosadny) ma swój zniewalający urok, bywa tak samo surowy lub tak samo brutalny, jak świat, który przedstawia; ma swoją charakterystyczną „barwę” i rytm, sprawia, że przekaz staje się wiarygodny. Wreszcie to, co najważniejsze (i to jest największy fenomen tej książki) - język rozwija się i ewoluuje wraz z postaciami.

Powieść ukazuje mieszkańców (przedstawicieli dwóch antagonistycznych grup społecznych) żyjących w zaprzyjaźnionych majątkach: w Montpelier i Coulibre, ma więc swojego bohatera zbiorowego. Ma również indywidualnego. Poznajemy zdarzenia z perspektywy młodziutkiej niewolnicy - Lilit. Lilit urodziła się jako Mulatka w świecie, w którym biały lub czarny kolor skóry przesądza o wszystkim. Urodziła się także jako kobieta, w świecie, w którym niewolnik jest własnością białego człowieka, ale niewolnica – należy nie tylko do swojego właściciela. Należy do każdego innego mężczyzny (nawet niewolnika), który ma ochotę po nią sięgnąć… Niewolnica nie może czuć się bezpiecznie nawet przez moment.

Czytelnik obserwuje bohaterkę, jest świadkiem wielu procesów, które zachodzą w jej ciele i świadomości. Lilit ma wielu „nauczycieli”. Biały człowiek za pomocą bata uczy ją, że „czarnuch” należy do gorszego gatunku. Homer – jej opiekunka – chce w nią wpoić przekonanie, że „czarnuch” i biały – są takimi samymi ludźmi. Do najważniejszych jednak wniosków dojdzie już sama. Przekona się, że czarni ludzie są tacy sami jak biali, ale jednocześnie – wcale nie są lepsi. Lilit uczy się myśleć i wyciągać wnioski, więc kiedy nadejdzie czas – stanie po właściwej stronie…
Autor: Michał Lipka, data: 28.09.2017 11:46, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

KOBIETY W MROKU

Być może i „Krótka historia siedmiu zabójstw” Marlona Jamesa w ostatecznym rozrachunku okazała się powieścią w pewnym stopniu przereklamowaną, jednak w żadnym stopniu nie da się powiedzieć tego o „Księdze nocnych kobiet”. Wydane w oryginale niemal dekadę temu dzieło, które już 11 października ukaże się na naszym rynku, to pozycja absolutnie wspaniała. Wymagająca, ale satysfakcjonująca, zachwycająca głębią i siłą przerażającej wizji, jaką autor podaje nam bardzo specyficznym językiem społecznych nizin.

Główną bohaterką „Księgi” jest dziewczyna zwana Lilit, która przychodzi na świat w roku 1785 wśród czarnoskórych niewolników na jamajskiej plantacji cukrowej. Jej matka umiera przy porodzie, a dziecko właściwie skazane jest na śmierć. Trafia jednak pod opiekę kobiet, aż wyrasta na pyskatą, twardą i zaciekłą buntowniczkę. Ale dla kogoś takiego, jak ona życie niewolnicy jest szczególnie trudne – tym bardziej, że jest potomkinią czarnej kobiety i białego mężczyzny. Choć jako dziecko bawi się także z białymi, szybko przekonuje się, jak konwenanse i różnice społeczne potrafią zmienić się dosłownie z dnia na dzień. Co więcej poznaje także najbrutalniejszą stronę świata, w którym przyszło jej wieść życie. Czy jednak na pewno musi tu żyć? Grupa określająca siebie mianem Nocnych Kobiet chce wszcząć bunt, Lilit może być ich dobrym sprzymierzeńcem, ale jednocześnie jej lojalność białemu massa może stanowić dla nich wielkie zagrożenie…

Na pierwszy rzut oka jest to powieść dziwna. Dziwnie napisana, brudna, bezlitosna, przypomina wspomnienia niewykształconej kobiety, spisane na szybko językiem, jakim na co dzień posługiwali się niewolnicy. To oczywiście pozory, bo stylistycznie „Księga Nocnych Kobiet” jest wspaniała, liryczna, w pewnym stopniu trudna w odbiorze, to prawda, ale piękna. Potoczna mowa, mowa czasem wulgarna, czasem boleśnie wręcz dosadna, ukazuje talent i wielkość autora (przy okazji nie można zapomnieć o pracy tłumacza, który całość rewelacyjnie przełożył na polski). Czasem nawet można odnieść wrażenie, że to ona jest prawdziwą siłą powieści, jakby górowała nad treścią. Ale to tylko pozory, bowiem treść także ma swoją wielkość.

W jej przypadku jest podobnie, jak ze stylem. Nie ma tu skomplikowanej akcji, nie ma też wielkich wydarzeń, jest natomiast prawda – i przejmujący obraz niewoli. Najgorszych ludzkich instynktów, odrzucenia, okrucieństwa… Pomiędzy tym widać jednak nadzieję, i pragnienie wolności, walkę o nią (tylko czy nie skazaną na porażkę?) oraz pewną oniryczną nutę.

Lektura „Księgi Nocnych Kobiet”, choć niełatwa, wywołuje wiele emocji, satysfakcjonuje i skłania do myślenia. Ambitni czytelnicy otrzymają powieść, która dostarczy im solidnej porcji ważkiej rozrywki. Lepszej, niż wspomniana „Krótka historia siedmiu zabójstw”. Dlatego polecam gorąco, ta książka absolutnie warta jest poznania.
Marlon James
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Krótka historia siedmiu zabójstw Marlon James
Krótka historia siedmiu zabójstw
Marlon James, 38,94
Klienci, którzy kupili Księga nocnych kobiet, wybrali również:
Labirynt duchów Carlos Ruiz Zafon
Labirynt duchów
Carlos Ruiz Zafon, 35,69
Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach Anna Brzezińska
Córki Wawelu. Opowieść o jagiellońskich królewnach
Anna Brzezińska, 38,94
Ballada o pewnej panience Szczepan Twardoch
Ballada o pewnej panience
Szczepan Twardoch, 25,94
Zimowy wiatr na twojej twarzy Carla Montero
Zimowy wiatr na twojej twarzy
Carla Montero, 29,19
Początek Dan Brown
Początek
Dan Brown, 29,19
Trzymaj się, Mańka! Małgorzata Kalicińska
Trzymaj się, Mańka!
Małgorzata Kalicińska, 27,93
Swing Time Zadie Smith
Swing Time
Zadie Smith, 29,19
Córka króla moczarów Karen Dionne
Córka króla moczarów
Karen Dionne, 22,69
Obsesja Katarzyna Berenika Miszczuk
Obsesja
Katarzyna Berenika Miszczuk, 24,04
Śpiące królewny Stephen King, Owen King
Śpiące królewny
Stephen King, Owen King, 32,44
Sekret, którego nie zdradzę Tess Gerritsen
Sekret, którego nie zdradzę
Tess Gerritsen, 23,80
Niksy Nathan Hill
Niksy
Nathan Hill, 35,69
Serce z piernika Magdalena Kordel
Serce z piernika
Magdalena Kordel, 23,99
Ania. Biografia Anny Przybylskiej Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
Ania. Biografia Anny Przybylskiej
Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki, 25,99
We dwoje Nicholas Sparks
We dwoje
Nicholas Sparks, 25,83
Rdza Jakub Małecki
Rdza
Jakub Małecki, 25,83
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 42% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Esprit!
Ostatnio oglądane
KKsięga nocnych kobiet
KKontratyp
KChłopcy z Placu Broni
Ksexedpl. Rozmowy Anji Rubik ...
KKajko i Kokosz. Tom 10. Szko...
KOblicza geografii. Karty pra...
KMikołajek
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Awangarda - 523
Blues - 437
Country - 155
Dubstep - 266
Etniczna - 155
Filmowa - 561
Hardcore - 152
Hip-hop - 1130
Jazz - 2078
Kabaret - 53
Klasyczna - 3122
Pakiety - 75
Pop - 8378
Pozostałe - 1358
Punk - 412
Religijna - 207
Retro - 26
Rock - 5140
Soul - 62
Swing - 6
Gry - 117
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
Bonito.pl Instagram
PayU
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
© 2006-2018 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!