Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 170 777 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 170 777 osób!
Bestsellery w najlepszych cenach!
Księgarnia » Książki » Poradniki » Psychologia, motywacja » Poradnik nastolatki
Facebook Twitter

Poradnik nastolatki

Miniaturka
Nasza cena:
34,20 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 47,50 zł (oszczędzasz 13,30 zł)
Autor: Aleksander Minkowski, Lilianna Minkowska
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka
Liczba stron:440
Format:16.5 x 23.5 cm
Numer ISBN:978-83-7791-962-0
Kod paskowy (EAN):9788377919620
Waga:680 g
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 18.12.2021 11:18)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Poradnik nastolatki – opis wydawcy

Niełatwo być nastolatką. Co krok to problemy, pytania, wątpliwości. Często brak Ci odwagi albo się wstydzisz zapytać – i jest to zrozumiałe. Nie możesz przecież otwierać szeroko drzwi do swego intymnego świata.

Zmienia się Twoje ciało. Obserwujesz te zmiany z niepokojem, niekiedy z lękiem. Co o nich wiesz? Co czeka Cię jeszcze?

Odkrywasz w sobie nieznane dotąd uczucia i pragnienia. Chwilami aż się boisz samej siebie. Koleżanki, zwłaszcza te starsze, opowiadają niestworzone rzeczy. Ile w tym prawdy, a ile bzdur? Co odrzucić, a co wziąć sobie do serca?

Najbliższym Ci i najżyczliwszym człowiekiem jest mama, ale jak z nią rozmawiać o sprawach wstydliwych? Czy zrozumie, nie zgorszy się, nie potępi? Czym różni się jej pokolenie od Twojego?

Masz zastrzeżenia do swojego wyglądu, a coraz bardziej Ci zależy, żeby się podobać, zwłaszcza chłopcom. Całkiem niedawno wcale o tym nie myślałaś, teraz nie daje Ci to spokoju. Czy są sposoby, aby poprawić swój wygląd? Jakie? A może się mylisz i nie ma co poprawiać?

Ubrać się odpowiednio to też niełatwa sztuka. Warto wypracować własny styl, dopasować makijaż i uczesanie do typu urody. Kto podpowie, mądrze doradzi?

Chłopcy. Znaczą dla Ciebie coraz więcej, a przecież tak mało o nich wiesz. Jak rozpoznać wartościowego, odróżnić ziarno od plew? Kto jest uczciwy i szczery, a kto ściemnia? Na co można pozwolić sobie i jemu, gdzie są granice, których przekroczyć nie wolno?

Miłość. Niby wiesz o niej wszystko. I wiesz, że nic nie wiesz. Czy to, co poczułaś do Niego, to już prawdziwa miłość, czy tylko zauroczenie, które wkrótce minie? Czy istnieje miłość bez przyjaźni? A miłość na zawsze? Miłość od pierwszego wejrzenia?

Fizyczne zbliżenie, seks. Może już to przeżyłaś. Albo masz jeszcze przed sobą. Kto skacze do wody, nie wiedząc, jaka jest głęboka? Można skręcić kark. Nie ma tematów tabu i nic, co ludzkie, nie powinno być Ci obce. Czym jest pożądanie? Kiedy seks może dać szczęście? Jak być w zgodzie ze swymi zasadami moralnymi?

Boisz się samotności. Każdy się boi. Jak jej uniknąć? Jak się wyzwolić, gdyby Cię dopadła? Na kogo można i należy w życiu liczyć?

Obok miłości sprawą najważniejszą między ludźmi jest przyjaźń. Miłość i przyjaźń mają jedną cechę wspólną: są tylko wtedy prawdziwe, gdy wolisz dawać, niż brać. Altruizm? Szczególna forma egoizmu? Jedno i drugie, ponieważ sprawianie radości bliskiej osobie sprawia radość Tobie.

Pytań a pytań! Dopiero uczysz się żyć i sytuacji nieznanych piętrzy się mnóstwo. Chcemy Ci służyć radą, pomocą. Szczerze i bez pruderii. Mówimy otwarcie o wszystkim, co ważne dla Ciebie. W sprawach kontrowersyjnych namawiamy do przemyśleń. W codziennych – dajemy praktyczne rady.

Poradnik nastolatki powstał pod redakcją znanego pisarza dla młodzieży Aleksandra Minkowskiego i doktor Lilianny Minkowskiej, ale współtworzył ją cały zespół konsultantów, między innymi psycholog, seksuolog, prawnik, dietetyk i pedagog. Autorzy postawili sobie za cel nie tylko podzielenie się swoją wiedzą, ale także nawiązanie z czytelniczką mądrego dialogu na niemal dwieście ważnych tematów, także tych trudnych i kontrowersyjnych.

Poradnik nastolatki stanie się cennym prezentem dla każdej dziewczyny.

Opinie czytelników o „Poradnik nastolatki”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 25.06.2018 10:33
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Poradnik nastolatki

Być nastolatką dzisiaj to niełatwa sztuka.
Trzeba wypracować własny styl, makijaż i jeszcze uczesanie.
A kto w tym wszystkim doradzi?
Najbliższa jest Ci mama, ale jak z nią porozmawiać o sprawach intymnych i wstydliwych?
Czy mama dobrze Cię zrozumie?
Nie potępi?
Przecież jest to już inne pokolenie.
Dla nastolatek i dziewczynek wchodzących w wiek dojrzewania i pełnoletności Wydawnictwo Siedmioróg i autorzy książki (państwo Mińkowscy) proponują wspaniałą książkę lub można by rzec „Encyklopedię nastolatki”, w której zawarte są wszystkie tematy i zagadnienia, jakie mogą w tym wieku każdą dziewczynkę interesować.
A więc począwszy od wyglądu zewnętrznego: jak się ubrać, chłopcy - który jest uczciwy i szczery, a który lekkoduch?
Miłość - na zawsze?
A może od pierwszego wejrzenia?
Seks?
Czy wiesz na ten temat wszystko?
Obok miłości najważniejsza w życiu jest przyjaźń.
Kiedy jest naprawdę szczera?
Agresja leży w naturze wszystkich żywych istot.
Najpospolitsza jest agresja słowna: wyzwiska, obelgi, znieważanie.
Jak sobie z tym radzić?
Alkohol - polskie prawo chroni młodych ludzi. Poniżej 18-stego roku życia alkoholu i papierosów nie sprzedajemy, lecz ile jest tego na młodzieżowych imprezach?
Internet to gigantyczny bank informacji.
Wielka Encyklopedia to przy nim mały notesik.
Czat i forum - znasz różnicę?
A czy jesteś odważna?
Staniesz przeciwko silniejszym w obronie słabszego?
Odwaga to niezwykła siła charakteru i wierność zasadom. To sztuka stawiania oporu, temu co złe.
Jest to niezwykła książka. Odsłoni przed Tobą wszystkie tajniki i zagadnienia oraz kłopoty jakie mogą pojawić się w wieku nastu lat.
Wszystkie pojęcia w książce ułożone są alfabetycznie, tak abyś mogła z łatwością sięgnąć i odnaleźć zagadnienie jakie w danym momencie potrzebujesz.
Droga mamo - córki nastolatki, zrób swojemu dziecku taki prezent i zakup jej tą książkę. Jest po prostu fantastyczna.
Autorzy to niezwykli fachowcy, nie tylko od strony psychologicznej lecz również jako doświadczeni rodzice i dziadkowie niezwykłej nastolatki.
Ta niezwykła encyklopedia niech stanie się przewodnikiem po otwierającym się przed Wami świecie. Mówi również otwarcie o tym wszystkim co jest dla Ciebie ważne, a w sprawach kontrowersyjnych zachęca do przemyśleń.
Zaś w sprawach codziennych - daje praktyczne porady.
„Encyklopedia nastolatki”- chce być Twoim przyjacielem.
Idziesz na to?
Aleksander Minkowski, Lilianna Minkowska - pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!