Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Mamy dla Ciebie apkę! Pobierz z:
Książka Co budują zwierzęta?
Emilia Dziubak
Zimowa wyprzedaż Zielonej Sowy!
Księgarnia » Dla dzieci i młodzieży » Dla dzieci » Zwierzęta » Co budują zwierzęta?

Co budują zwierzęta?

Nasza cena:
35,43 zł (zawiera rabat 29 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 49,90 zł (oszczędzasz 14,47 zł)
Autor: 

Emilia Dziubak

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania:2020
Oprawa:twarda
Liczba stron:64
Format:28.0 x 34.0 cm
Numer ISBN:978-83-10-13395-3
Kod paskowy (EAN):9788310133953
Materiały dodatkowe: Zajrzyj do środka / przeczytaj fragment
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 19.01.2021 19:16)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Co budują zwierzęta? – opis wydawcy

Zwierzęta to prawdziwi mistrzowie architektury!

Emilia Dziubak w swym niezwykłym atlasie przedstawia ich najciekawsze dokonania: budowle naziemne i podziemne, domy na wodzie i pod wodą, domy jednorodzinne i kawalerki, osiedla, domy przenośne i tymczasowe. Wśród licznych przykładów znalazły się między innymi: gniazdo uszyte przez krawczyka, gniazda ze śliny, jedna z największych ptasich budowli, czyli kopiec lęgowy nogala zmiennego, spiżarnia dzięciura żołędziowego, ogromna konstrukcja tkaczy towarzyskich, altanka ogrodnika brunatnego, papierowe gniazdo osy pospolitej, gniazdo pszczół i innych owadów, kopce mrówek, ale również mosty i tratwy mrówek legionistek, termitiery, pułapki pająków, kawalerki larw chruścików, rozbudowane nory golców piaskowych, żeremia bobrów, krecie tunele i wiele innych.

Emilia Dziubak — ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. Gratka dla małego niejadka, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 r. za książkę Proszę mnie przytulić.

FacebookTwitter
Co budują zwierzęta? - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2020.10.06
Recenzja
Opinie czytelników o „Co budują zwierzęta?”
Średnia ocena: 5,0 na bazie 3 ocen z 3 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: czytelniczepodworko.pl, data: 09.01.2021 19:19, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Czytelnicze Podwórko

Większość z nas wie, że lis mieszka w norze, wiewiórka w dziupli, zaś niedźwiedź w gawrze. Z pewnością znajdą się jednak wśród zwierząt takie, które zaskoczą Was swoim mieszkaniem! Emilia Dziubak postanowiła stworzyć niezwykłą książkę, w której pokaże najciekawsze, najokazalsze i najbardziej zaskakujące mieszkania różnych stworzeń. „Co budują zwierzęta?” to ciekawa edukacyjna propozycja dla dzieci, która zabierze małych czytelników w niezwykłą przyrodniczą podróż.
Na początku czeka Was słowo wstępu. Autorka zapozna małych czytelników z legendą, dzięki której z łatwością rozszyfrujecie, czy dana konstrukcja jest domem naziemnym, podziemnym czy może osiedlem mieszkalnym lub budowlą przenośną. Następnie przyjrzycie się przeróżnym materiałom, z których zwierzęta budują swoje schronienia. Teraz jesteście już gotowi do odkrywania sekretów architektury świata zwierząt!
Na poszczególnych stronach pięknego atlasu „Co budują zwierzęta?” zajrzycie zarówno do gniazd ptaków, budowli przeróżnych owadów, jak i do domów ssaków czy zwierząt podwodnych. Wśród konstrukcji nie zabraknie nawet niezwykłych mieszkań, które pełnią funkcję kamuflażu. Każdej, wspominanej w książce budowli towarzyszy bardzo okazała ilustracja oraz pełny zaskakujących ciekawostek opis. Dzięki temu korzystanie z atlasu jest naprawdę ogromną przyjemnością!
Wspólnie z autorką zajrzycie do domu wikłacza czy krawczyka. Te małe ptaszki z rzemieślniczą wręcz precyzją szyją swoje mieszkania, idealnie dostosowując je do swoich potrzeb. Sprawdzicie także w jaki sposób dzioborożce chronią swoje potomstwo przed drapieżnikami. Jednak najbardziej zaskakującym ptasim mieszkaniem jest naszym zdaniem kopiec nogala zmiennego. Ta niezwykła konstrukcja naziemna może mieć nawet 10 metrów średnicy! Co ciekawe, pełni ona nie tylko rolę domu, ale jest także inkubatorem, dzięki czemu nogale nie musza wysiadywać swoich jaj.
W kolejnej części książki przyjrzycie się konstrukcjom, w których mieszkają owady. Sprawdzicie jak swoje gniazda budują osy, pszczoły czy różne gatunki mrówek. Przyjrzycie się zwyczajom, panującym w mrowiskach mrówek legionistek czy mrówek grzybiarek. Dowiecie się także dlaczego termity są tak zmyślnymi architektami, że zainspirowały pewnego inżyniera przy projektowania centrum handlowego w Zimbabwe.
Bardzo ciekawy jest rozdział, poświęcony siedzibom pająków. Przyjrzycie się pajęczym gladiatorom, którzy w niezwykle oryginalny sposób zdobywają pożywienie. Dowiecie się także jak pająk topik wykorzystuje swoją pajęczynę do oddychania. Sprawdzicie również, które pajęczaki budują niezwykłe naziemne korytarze! Muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła nas na ogromna różnorodność pajęczych mieszkań!
W atlasie „Co budują zwierzęta?” nie mogło zabraknąć podziemnych konstrukcji mniej i bardziej znanych ssaków. Sprawdzicie jakie pomieszczenia znajdziecie w domach nieświszczuka, golca piaskowego czy kreta. Dowiecie się także w jaki sposób ryjówki czy nornice dbają o stały dostęp do pożywienia. I choć wiele ze wspomnianych w tej części zwierząt z pewnością znacie, to jestem przekonana, iż ciekawostki z ich życia będą dla Was dużym zaskoczeniem.
Muszę przyznać, że jestem bardzo zaskoczona książką Emilii Dziubak. Oczywiście, po atlasie autorstwa tej utalentowanej graficzki spodziewałam się niezwykłych ilustracji i tu nie było żadnej niespodzianki. „Co budują zwierzęta?” to tytuł pełen fenomenalnych ilustracji! Każdy obrazek jest niezwykle staranny i bardzo szczegółowy, dzięki czemu z ogromną dokładnością prezentuje domy poszczególnych zwierząt. Jednak to, co wprawiło nas w osłupienie była treść, towarzysząca grafikom. Każdy opis pełen jest ciekawych faktów i zaskakujących ciekawostek, dzięki czemu książka ma ogromne walory edukacyjne. Co ważne, w tekście przeczytacie nie tylko o samych budowlach, ale także o niezwykłych zwyczajach ich mieszkańców. Szczególną uwagę autorka poświęciła mrówkom, pszczołom, termitom, kretom i bobrom, które zdecydowanie wyróżniają się na tle pozostałych bohaterów książki. Sprawdzicie, jaki podział ról panuje w mrowisku, jak bobry budują spiżarnie oraz jakie cechy anatomiczne umożliwiają kretom życie pod ziemią. Z pewnością wiele faktów z życia tych zwierząt będzie dla Was nowością!
„Co budują zwierzęta?” to jedna z ciekawych pozycji na rynku przyrodniczych książek dla dzieci. Połączenie przepięknych grafik Emilii Dziubak z niezwykle ciekawym tekstem jest gwarancją wspaniałej zabawy, pełnej zaskoczeń otaczającą nas przyrodą. Gorąco polecam tę książkę wszystkim dzieciom już od 4. roku życia.
Autor: inia.recenzuje, data: 11.12.2020 20:31, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

,

Gdy Emilia Dziubak stworzy ilustracje do książki, ba, gdy ją napisze to kupuję ją w ciemno. A gdy dodatkowo zrobi to przy współpracy z wydawnictwem Nasza Księgarnia, ekspertami od najpiękniejszych książek dla dzieci dotyczących życia zwierząt, to mój must have, który będę polecać każdemu.
Mowa oczywiście o jednej z najlepszych książek tego roku dla młodszych dzieci szkolnych, choć starsze przedszkolaki również będą ciekawe.
„Co budują zwierzęta?” to książka wywierająca na czytelniku ogromne wrażenie, efekt WOW, gwarantowany. To atlas domów stworzonych przez zwierzęta, które trzeba przyznać z dumą, są inspiracją dla architektów i inżynierów.
Krótkie, ale bardzo wartościowe treści, za to ile zwierząt tam poznamy, ok 50 ptaków i ich budowle, ssaków, ryb i owadów dwa razy więcej, także warto po nią sięgnąć.
Razem z Emilią Dziubak poznamy mieszkania naziemne, budowle podziemne, domki jednorodzinne i całe osiedla, tak, tak, dobrze czytacie. Jerzyki, jaskółki, salangany tworzą ptasie miasta.
Przyjrzymy się ptasim projektantom wnętrz, poznamy skomplikowane zamki mrówek czy termitów. Zachwycimy się misternie utkaną pajęczą siecią (zaznaczam pani Emila to wszystko rysuje, nie fotografuje, brawo).
Interesujące są domy jako kamuflaż, domy tymczasowe czyli owoce czy budowle dla zwierząt stawiane przez człowieka, dzięki temu poznałam spiżarnię dla wiewiórek.
Nie lubię książek dużo formatowych, ale tutaj to ogromny atut. Wszystko dokładnie wyrysowane, widać najmniejszy szczegół, przepiękne stonowane barwy i spójność zachwyca.
Autor: Patrycja, data: 04.12.2020 23:35, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Więcej gwiazdek!

Ta książka zasługuje na 10 gwiazdek. Na 5 możliwych.
Przede wszystkim piękna
Przede wszystkim mądra
Przede wszystkim przejrzysta
Przede wszystkim, to muszę przyznać, że nie jestem obiektywnym czytelnikiem, bo książki Pani Emilii Dziubak wielbię i kolekcjonuję. Jej kreska, ale też wrażliwość i wyzierająca z każdej plamy koloru miłość do zwierząt sprawia, że książki przez nią stworzone mają duszę. Ja widzę jak wygląda to zdanie i jak ono brzmi. I mimo, że nie jestem osobą, która podchodzi bardzo emocjonalnie do książek, to tak to zostawię bo to święta prawda.
Z technicznych spraw - mnóstwo wiedzy. Pięknie i czytelnie przedstawionej. Podziały na typy zwierząt, materiały budowlane, rodzaje mieszkań, i tak dalej. Krótkie ale wyczerpujące teksty. Spójność. I delikatna, spokojna kolorystyka odpowiadająca realiom i nie męcząca wzroku.
Bardzo wartościowa. Mnie zachwyca.
Emilia Dziubak
- pozostałe pozycje w naszej księgarni:
Czytam sobie. Poziom 2 Robot Robert Zofia Stanecka, Emilia Dziubak
Czytam sobie. Poziom 2 Robot Robert
Zofia Stanecka, Emilia Dziubak, 10,32
Uśmiech dla Żabki Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak
Uśmiech dla Żabki
Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak, 25,20
W pogoni za życiem Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak
W pogoni za życiem
Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak, 25,20
Czytam sobie. Poziom 2. Walizka pana Hanumana Rafał Witek, Emilia Dziubak
Czytam sobie. Poziom 2. Walizka pana Hanumana
Rafał Witek, Emilia Dziubak, 10,32
Na zawsze przyjaciele Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Na zawsze przyjaciele
Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz, 25,20
Proszę mnie przytulić Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak
Proszę mnie przytulić
Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak, 25,20
Pożyczalscy. Tom 5. Pożyczalscy pomszczeni, wydanie 2 Mary Norton, Emilia Dziubak
Pożyczalscy. Tom 5. Pożyczalscy pomszczeni, wydanie 2
Mary Norton, Emilia Dziubak, 31,43
Pożyczalscy. Tom 4. Pożyczalscy w przestworzach, wydanie 2 Mary Norton, Emilia Dziubak
Pożyczalscy. Tom 4. Pożyczalscy w przestworzach, wydanie 2
Mary Norton, Emilia Dziubak, 27,93
Pożyczalscy. Tom 3. Pożyczalscy na wyspie, wydanie 2 Mary Norton, Emilia Dziubak
Pożyczalscy. Tom 3. Pożyczalscy na wyspie, wydanie 2
Mary Norton, Emilia Dziubak, 27,93
Pożyczalscy. Tom 2. Pożyczalscy idą w świat, wydanie 2 Mary Norton, Emilia Dziubak
Pożyczalscy. Tom 2. Pożyczalscy idą w świat, wydanie 2
Mary Norton, Emilia Dziubak, 27,93
Kłopoty rodu Pożyczalskich, wydanie 2 Mary Norton, Emilia Dziubak
Kłopoty rodu Pożyczalskich, wydanie 2
Mary Norton, Emilia Dziubak, 27,93
Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt Emilia Dziubak
Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt
Emilia Dziubak, 31,88
Długa wędrówka Martin Widmark, Emilia Dziubak
Długa wędrówka
Martin Widmark, Emilia Dziubak, 27,93
Horror Madlena Szeliga, Emilia Dziubak
Horror
Madlena Szeliga, Emilia Dziubak, 50,92
Horror Madlena Szeliga, Emilia Dziubak
Horror
Madlena Szeliga, Emilia Dziubak, 50,92
Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury Emilia Dziubak
Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury
Emilia Dziubak, 28,33
Być jak Tygrys Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak
Być jak Tygrys
Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak, 24,50
Rok w lesie Emilia Dziubak
Rok w lesie
Emilia Dziubak, 31,88
Czytam sobie. Poziom 2. Maja na tropie jaja Rafał Witek, Emilia Dziubak
Czytam sobie. Poziom 2. Maja na tropie jaja
Rafał Witek, Emilia Dziubak, 10,00
Draka ekonieboraka Dziubak Emilia, Saroma-Stępniewska Eliza, Wierzba Iwona
Draka ekonieboraka
Dziubak Emilia, Saroma-Stępniewska Eliza, Wierzba Iwona, 25,60
Gratka dla małego niejadka Emilia Dziubak
Gratka dla małego niejadka
Emilia Dziubak, 36,00
Klienci, którzy kupili Co budują zwierzęta?, wybrali również:
Rok w górach Małgosia Piątkowska
Rok w górach
Małgosia Piątkowska, 31,88
Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, Natalia Baranowska
Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu
Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, Natalia Baranowska, 48,93
Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt Emilia Dziubak
Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt
Emilia Dziubak, 31,88
Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują! Justyna Bednarek, Daniel de Latour
Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!
Justyna Bednarek, Daniel de Latour, 27,99
Czuły narrator Olga Tokarczuk
Czuły narrator
Olga Tokarczuk, 32,33
Ikabog Joanne K. Rowling
Ikabog
Joanne K. Rowling, 35,93
Rok w lesie Emilia Dziubak
Rok w lesie
Emilia Dziubak, 31,88
Gorzko, gorzko Joanna Bator
Gorzko, gorzko
Joanna Bator, 42,35
Dwa dla mnie, jeden dla ciebie Jorg Muhle
Dwa dla mnie, jeden dla ciebie
Jorg Muhle, 20,93
Wielka księga supermocy Susanna Isern, Rocio Bonilla
Wielka księga supermocy
Susanna Isern, Rocio Bonilla, 27,93
Rok na placu budowy Artur Nowicki
Rok na placu budowy
Artur Nowicki, 31,88
Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem Przemek Staroń
Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak radzić sobie z życiem
Przemek Staroń, 29,99
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyna Bednarek
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu ...
Justyna Bednarek, 27,93
Mopsik, który chciał zostać reniferem Bella Swift
Mopsik, który chciał zostać reniferem
Bella Swift, 10,99
Mądra mysz. Zuzia w czasie pandemii Liane Schneider, Janina Gorrissen
Mądra mysz. Zuzia w czasie pandemii
Liane Schneider, Janina Gorrissen, 6,41
Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury Emilia Dziubak
Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury
Emilia Dziubak, 28,33
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 35% rabatu na całą ofertę wydawnictwa Marginesy!
Ostatnio oglądane
KCo budują zwierzęta?
KPięć Stawów. Dom bez adresu
KCzuły narrator
KJesteś ważny, Pinku! Książka...
KOsiecka. Nikomu nie żal pięk...
KKicia Kocia u dentysty
KZaczarowana zagroda
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Gry - 54
© 2006-2021 Bonito.pl – Radość z czytania Polityka prywatności i plików cookies Obowiązek informacyjny o przetwarzaniu danych osobowych
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!