Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Bonito - Bo liczą się dobre chwile
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 147 252 osób!
Pobierz aplikację Bonito!
Google PlayHuawei AppGallery
Aplikację zainstalowało już 147 252 osób!
Skorzystaj z rabatu do 35% na całą ofertę wydawnictwa Wilga!

Oczy mam tutaj

Miniaturka
Nasza cena:
28,79 zł (zawiera rabat 28 %)
Cena rynkowa: 39,99 zł (oszczędzasz 11,20 zł)
Autor: Laura Zimmermann
Wydawnictwo: YA! / GW Foksal
Rok wydania:2021
Oprawa:miękka
Liczba stron:352
Format:14.2 x 20.2 cm
Numer ISBN:978-83-280-7337-1
Kod paskowy (EAN):9788328073371
Dostępność: nie (ostatnio dostępna: 29.10.2021 11:16)

Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:

E-Mail:

Oczy mam tutaj – opis wydawcy

Piętnastoletnia Greer Walsh jest zabawna, bystra i oczytana, ma oddanych przyjaciół i zwariowaną rodzinę. Greer uważa jednak, że wszyscy zwracają uwagę jedynie na… jej wielki biust. Ostatnio, kiedy się mierzyła, miała rozmiar 30H, ale to było dawno. Od tego czasu Greer nosi koszulki w rozmiarze XXL. Nie potrafi zaakceptować swojego zmieniającego się ciała i reakcji otoczenia na jej kobiece kształty. Wtedy spotyka Jacksona Oatesa – przystojnego nowego w szkole. Na dodatek trwa nabór do drużyny siatkówki, a Greer ma mocny serw.

Czy tego lata Greer przestanie się wreszcie chować i polubi się taką, jaką jest?

Opinie czytelników o „Oczy mam tutaj”
Średnia ocena: 4,8 na bazie 5 ocen z 5 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor:
Data: 02.10.2021 18:23
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Oczy mam tutaj

Po raz pierwszy miałam okazję przeczytać książkę, która mnie zaciekawiła z gatunku literatura młodzieżowa, gdyż autorka w sumie nie miała tak naprawdę łatwego zadania skonstruowania głównej bohaterki, gdyż uważam, że tak do końca problem jej związany z wyglądem nie był przez nią samą akceptowany.
Książka autorstwa Pani Laura Zimmermann pt. '' Oczy mam tutaj'' od samego początku stanowiła zagadkę dotyczącą nie tylko interpretacji jej tytułu, ale ma w sobie to coś, czego my na co dzień nie dostrzegamy, a oceniamy, poznając osobę jedynie po wyglądzie, a nie jaki ma charakter i co ona czuje, żyjąc w otoczeniu osamotnienia z problemem wyglądu, jaki miała bohaterka imieniem Greer.
Czytając, tę książkę można dostrzec prawdziwe realia życia we współczesnych bogatych rodzinach, gdzie liczą się pieniądze, pozyskiwanie nowych znajomości, wymagania wobec młodzieży, co do ilości zajęć, jakie mogą mieć, by w życiu wiodło, się im lepiej kończąc dobre szkoły, które dają, najlepszy start w dorosłe życie nie dostrzegając tego, czy nastolatek chce tego bądź nie.
Uważam, że autorka nie tylko chce pokazać negatywne walory życia w cieniu nie akceptacji oraz co, czuje, osoba przeżywająca ten problem od środka nie mogąc cieszyć się życiem nastolatki, lecz stale być wpatrzona w swój kobiecy atut, który właściwie powinna go zaakceptować.
Połączenie i opisanie problemu, z którym nie każda nastolatka radzi, sobie w wieku dorastania to uważam za najlepszy sposób na dobranie tematu dla młodzieży szkolnej, która potrzebuje wsparcia, aby, czuć się swobodnie nie ukrywając swoich słabych stron, co do wyglądu.
Szczególną uwagę zwróciłam podczas czytania w tej książce na występujące relacje pomiędzy bohaterami oraz na sposób traktowania uczniów przez nauczycieli, trenerkę Greer, która ma bardzo dobre podejście i wie, jak ma się odpowiednio zachować wobec swoich uczennic, które rozpoczynają grę w siatkówkę.
W tekstach dialogowych przeprowadzonych, z co poniektórymi bohaterami jest nadany klimat zachowanego dobrego humoru oraz pozostaje lekka nutka niepewności, co będzie dalej i jak potoczą się losy bohaterów, którzy są młodzi, mają indywidualne zainteresowania, przyjemność czerpania ze wspólnie przeprowadzonych rozmów podczas konsumpcji ulubionych posiłków.
Największe wrażenie zrobiło na mnie to, że czyta się tę książkę z pełnym zrozumieniem oraz to, że można poczuć się na nowo nastolatkiem, który chwilami chciałby, powrócić do szkolnych lat wędrując śladami do klasy, w której spędziło się wiele pięknych chwil, wzruszeń, wzloty i upadki, ale tego nie da się zapomnieć, że koleżanki ze szkolnych lat, nauczyciele, wychowawcy, trenerzy poznają z nami oraz na zawsze w naszej pamięci.
Książka ta składa się z 69 rozdziałów.
Polecam przeczytać tę książkę.
Autor:
Data: 11.09.2021 14:36
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Ciałopozytywność

Coraz częściej słyszymy o ciałopozytywności, mi jako osobie, która zmaga się z kompleksami, ciałopozytywność to coś czego się uczę, coś co próbuje przekazać swoi dzieciom, coś o czym chce uświadamiać swoich bliskich. Książka “Oczy mam tutaj” Laury Zimmermann opowiada o dziewczynie, która zmaga się z ogromnym biustem, jest to historia tak bardzo bliska mojemu sercu, sama zmagałam się z takim samym problemem w młodości, dlatego nie zastanawiałam się długo i od razu zgodziłam się na współpracę z wydawnictwem YA. Ciałopozytywność to akceptowanie swojego ciała takim jakim ono jest, lecz trzeba również pamiętać, że akceptowanie to nie pogodzenie się z tym co się ma. Jeśli jest taka potrzeba to trzeba też walczyć o zdrowie a niekiedy też o swoje życie.
“Pięć, sześć minut wystarczy. Pięć, sześć minut, żeby moje ramiona odpoczęły, odpoczęła moja szyja, żebym ja odpoczęła. Żebym mogła oddychać.”
Główną bohaterką jest piętnastoletnia Grerr Walsh, która próbuje żyć z bardzo ciężkim i dużym problemem, a raczej dwoma. Grerr uważa, że nikt nie zwraca uwagi na nią, lecz na jej ogromne piersi, dlatego robi co może by je ukryć. Ta zabawna, inteligentna dziewczyna zaczęła nosić obszerne męskie bluzy, garbi się i stała się bardzo nieśmiała, wszystko to jest spowodowane poczuciem, że jej ciało rządzi jej życiem. W momencie, gdy Grerr zaczyna się interesować siatkówką, jej piersi znów krzyżują jej plany, nie potrafi się skupić na grze, ciągłe podjeżdżanie koszulki i podskakujące piersi zaprzątają myśli naszej bohaterki. Nowy chłopak w szkole powoduje zmianę myślenia u Grerr, to on wierzy, że uda się jej dostać do drużyny i on wydaje się być szczerze zainteresowany nią.
Muszę się przyznać, że bardzo żałuję, że w czasach, gdy ja byłam nastolatką to nie miałam dostępu do takich książek. Sama borykałam się z podobnym problemem jak główna bohaterka tej książki, oczywiście nie w takim dużym stopniu, lecz bardzo utożsamiam się z tą książką. Głównej bohaterce nie chodzi tylko o aspekt estetyczny, lecz również zdrowotny, pokazuje nam jak ciężko żyć z takim ciężarem, nie mając odpowiednio dobranej bielizny, jak ciężko znaleźć odpowiednią bieliznę. Grerr jest bardzo autentyczna, jej historia wydaje się prawdziwa, pewnie dlatego tak dobrze mi się ją czytało. Autorka w zaskakująco dobry sposób zaakcentowała największe problemy, które mogą spotkać nastolatkę z podobnym problemem. Brak ogólnodostępnej bielizny dla większego biustu, bardzo droga bielizna dla osób, które lubią sport, niewybredne żarty oraz brak samoakceptacji.
Nie jest to książka, w której odczujemy pogadanki umoralniające, wręcz przeciwnie, autorka w historii Grerr przekazuje nam najważniejsze aspekty, uczy nas tolerancji, tak bardzo potrzebnej w dzisiejszych czasach. Mam nadzieję, że książka pomoże niejednej nastolatce, bądź otworzy oczy tym mniej tolerancyjnym.
Styl autorki jest bardzo przyjemny, idealnie przygotowany dla nastoletniego czytelnika, lecz muszę przyznać, że i dla dorosłej osoby, która ma lata nastoletnie dawno za sobą, treść była interesująca a słownictwo jakie użyła autorka nie męczyło, wręcz przeciwnie, nie potrafiłam odłożyć książki. Zakończenie historii zostawiło wiele niedomówień, liczę, że autorka rozwinie kiedyś dalej historię Grerr, z przyjemnością wrócę do jej historii.
Autor:
Data: 28.08.2021 11:52
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Oczy mam tutaj

Jeśli ktokolwiek poszukuje książki o dojrzewaniu, to ta będzie dla niego idealna. Poznacie Greer Walsh, którą przeraża w jak szybkim tempie rozwija się jej ciało. Dodatkowo rodzina zdaje się ją wciąż z tego tytułu zawstydzać. Nieśmiała i przerażona ubiera się w szerokie bluzy, by tylko ukryć spory rozmiar swojego biustu. Nie rozumie, dlaczego tylko ona rozwija się tak szybko. Dostając kobiece kształty traci pewność siebie. Bardzo chciałaby, aby ludzi dostrzegali jej inteligencję. Jest prawdziwym geniuszem matematycznym, a mimo to i tak wszystko przyćmiewa rozmiar biustu.
W pewnym momencie w jej życiu pojawi się przystojny i równie inteligentny Jackson Oates. Bardzo jej się spodoba, aczkolwiek jej problemy zdają się przyćmiewać całe uczucie. Będzie musiała postawić sobie nie lada wyzwanie i zaakceptować siebie taką, jaka jest. Tyle tylko, że to niesamowicie trudne. Czy kiedykolwiek jej się to uda? Czy przezwycięży strach i odważniej spojrzy na siebie?
Powiem wam, że książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Wiele nastolatków coś trapi i nie potrafią się odnaleźć w świecie, kiedy ich ciało robi coś sprzecznego z ich doświadczeniem. Nie przygotowani na nagłe dojrzewanie zamykają się w sobie, a niczego nieświadomi rodzice nawet tego nie zauważają. Nieraz sobie z nich żartują, a osaczony nastolatek całkowicie zamyka się na świat. Ta pozycja pokazuje w jaki sposób zaakceptować siebie. Jak z godnością wejść w proces dojrzewania i przyjmować wszystko, czym natura nas obdarzyła. Chętnie dam do przeczytania swojej nastoletniej córce, która również zawsze ma jakieś ale do swojego wyglądu. Jestem pewna, że po jej przeczytaniu zmieni swoje podejście nie tylko do siebie, ale i do innych nastolatków. Zobaczy, że każdy z nas jest wyjątkowy i trzeba za to być wdzięcznym.
Moim zdaniem książka nie tylko dla nastolatków. Wielu ludzi dorosłych również nie akceptuje siebie. To naprawdę poważny problem, dlatego im więcej będziemy takich książek czytali, tym więcej ludzi nauczy się kochać siebie:-)
Autor:
Data: 27.08.2021 12:27
Ocena: 5,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

OCZY MAM TUTAJ

15-letnia Greer Walsh jest bystrą, oczytaną i inteligentną dziewczyną. Ma oddanych przyjaciół i zwariowaną rodzinkę. Jest nieszczęśliwa, bo uważa, że wszyscy zwracają uwagę na jej obfity biust. By ukryć swój biust nosi koszulki i bluzy w rozmiarze XXL. Nie potrafi zaakceptować swojego zmieniającego się ciała i reakcji otoczenia na jej kobiece kształty.
Nagle w życiu dziewczyny pojawia się przystojny Jackson Oates, który właśnie przeprowadził się z rodzicami i siostrą do miasta. Na dodatek Greer dostaje się do szkolnej drużyny siatkarskiej.
Jak Greer poradzi sobie w nowej sytuacji?
Czy polubi siebie taką jaka jest i przestanie się wstydzić?
To świetna książka pokazująca jakie problemy mają młode osoby, gdy zmienia się ich ciało.
Autorka uświadamia nas czytelników, że wiele osób żyje z kompleksami, a wygląd zewnętrzny nie powinien wpływać na to jakimi ludźmi są.
Bardzo szczera, ciepła i zabawna lektura, którą czyta się szybko.
Ta książka będzie idealna dla młodych dziewczyn, ale nie tylko!
Polecam!
Autor:
Data: 22.08.2021 21:17
Ocena: 4,0 OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Oczy mam tutaj

Greer nie potrafi zaakceptować atrybutów swojej kobiecości. I tu można ją zrozumieć, bo nie chodzi tylko o wyglad, wyróżnianie się na tle innych nastolatek, ale także o jej zdrowie i komfort życia, w tym trudność w dopasowaniu odpowiednich ubrań czy bielizny. Duże piersi sprawiają, że dziewczyna zaczyna mieć problemy z bolącym kręgosłupem, ramionami i karkiem. Nadała nawet swoim piersiom imiona. 
Autorka przedstawiła zmagania Greer z codziennością, to jak rówieśnicy się z niej nabijają. Ale na drugim biegunie pokazała, jak ważne jest zrozumienie jej problemu przez najbliższe otoczenie dziewczyny. Nastolatka może liczyć na wsparcie przyjaciółek, trenerki drużyny siatkówki i nauczycielki od zajęć o modzie. I jest jeszcze Jackson. Czy chłopak będzie zwracał tylko i wyłącznie uwagę na jej obfity biust? A może dostrzeże coś więcej? 
Laura Zimmermann w szczery, momentami dosadny, wrażliwy, zabawny (fragment ze strefą bikini powalający!), swobodny, i tym samym w przystępny sposób porusza temat body positive, czyli ciałopozytywności, seksualizacji dojrzewających dziewcząt. Wszystko co opisuje wyszło nad wyraz przekonująco i, co najważniejsze nie zabrakło fachowego podejścia do problemu braku akceptacji własnego ciała. Jednakże myślę, że jeśli po powieść sięgnie starszy czytelnik, może zabraknąć mu większej głębi postaci. Takie było momentami moje odczucie.
To historia pojazujaca, że każdy z nas jest inny, ale wcale nie znaczy, że gorszy. Dlatego nie można ukrywać się za workowatymi ubraniami lub ściskać naszego ciała. Trzeba nauczyć się akceptować siebie takim, jakim się jest. Nie bać się prosić o pomoc.
"Oczy mam tutaj" to lektura, którą z pewnością poleciłabym każdej dojrzewającej nastolatce. To książka, która zwłaszcza w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebna. Uświadamia, że to jak wyglądamy nie definiuje nas jacy jesteśmy w środku. Greer pragnie, by postrzegano ją taką, jaką jest. Ale czy sama zaakceptuje siebie? Czy jest to możliwe? Sprawdźcie!
Pobierz naszą aplikację!
Aplikacja Bonito w Google Play Aplikacja Bonito w App Store Aplikacja Bonito w AppGallery
Jesteśmy tanią księgarnią internetową. Oferujemy tanie książki i komiksy, muzykę na płytach CD, filmy DVD i Blu-ray, zabawki dla dzieci, puzzle i gry planszowe. Koniecznie sprawdź nasze Bestsellery!