Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Vademecum do biologii Wydawnictwa Operon to gwarancja sukcesu na egzaminie maturalnym. Treści zawarte w repetytorium maturalnym z biologii w sposób uporządkowany przedstawiają wszystkie elementy zawarte w podstawie programowej. W publikacji znajdują się niezbędne na egzaminie maturalnym informacje dotyczące między innymi: budowy komórki, metabolizmu, funkcjonowania organizmu człowieka, genetyki, ekologii czy ewolucji. Przegląd organizmów został ujęty w przystępny i syntetyczny sposób. Przyswajanie wiedzy z vademecum jest znacznie prostsze dzięki licznym tabelom i schematom, które graficznie obrazują i wyjaśniają trudniejsze zagadnienia. Prezentacja tematów jest jasna i przystępna, co ułatwia zrozumienie oraz zapamiętanie niezbędnego materiału. Istotne są również przykłady zadań maturalnych i rozwiązania do nich. Uczeń może dzięki nim zapoznać się z zadaniami, z którymi będzie musiał się zmierzyć na egzaminie maturalnym z biologii. Vademecum do biologii, zakres rozszerzony składa się z 9 działów: 1. Budowa chemiczna organizmów 2. Budowa i funkcjonowanie komórki 3. Metabolizm 4. Przegląd różnorodności organizmów 5. Budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka 6. Genetyka 7. Ekologia 8. Różnorodność biologiczna ziemi 9. Ewolucja
Vademecum z biologii Wydawnictwa Operon to twoja gwarancja sukcesu na egzaminie maturalnym. Zawarte w tym repetytorium treści pozwolą ci uporządkować i powtórzyć wiadomości określone w podstawie programowej oraz skutecznie przygotować się do matury z biologii! Książka zawiera unikalny kod dostępu do interaktywnej platformy edukacyjnej GieldaMaturalna.pl, na której znajdziesz dodatkowe materiały, testy i informacje.
Numer MEN: 446/3/2014/2017 Podręcznik przeznaczony do nauczania biologii w zakresie rozszerzonym na poziomie liceum ogólnokształcącego. W niniejszym tomie autorzy prezentują treści z zakresu genetyki, różnorodności biologicznej Ziemi, ekologii i ewolucji.
Myśl i zdarzenie to oryginalna próba zrozumienia, w jaki sposób historiografia francuska XX wieku budowała wiedzę o różnorodnych wydarzeniach historycznych. Na podstawie gruntownych analiz kilkudziesięciu prac francuskich historyków (m.in. Paula Bois, Georges'a Canguilhema, Alaina Corbina, Georges'a Duby'ego, Arlette Farge, Michela Foucaulta, Emmanuela Le Roy Laduriego, Jacques'a Revela, Pierre'a Touberta, Paula Veyne'a i Nathana Wachtela) autor książki wyodrębnia cztery zasadnicze formy pojęciowe, za pomocą których badacze ci stworzyli spójne obrazy konkretnych wydarzeń z przeszłości. Są to pojęcia „zdarzenia strukturalnego”, „mikro-zdarzenia historycznego”, „zdarzenia dyskursywnego” i „obiektu zdarzeniowego”. W efekcie stają się widoczne intelektualne bogactwo, konceptualny rygor, złożona logika i niewyczerpana pomysłowość obecne w poznaniu historycznym. Jednocześnie, dzięki wypracowanemu w książce teoretycznemu ujęciu, autor twórczo powraca do podstawowych pytań o istotę, specyfikę i warunki myśli rozwijanej w obrębie humanistyki.