Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Autorzy proponują czytelnikom opowieść o mało znanej Afryce Zachodniej (Ghana, Togo, Benin). W książce przeczytamy o wielu interesujących rzeczach, m.in. o tańczących pogrzebach w Ghanie, mieszance różnych religii (voodoo, juju i innych – Europejczyk ma odmienne pojęcie o tych religiach), o istniejącym do dziś królestwie Ashanti (Ghana) i dawnym królestwie państwa Dahomey z legendarnymi amazonkami, o dżungli prawie tak tajemniczej jak ta z Amazonii, zagubionych w górach na północy świątyniach, itd. Autorzy zwrócili baczną uwagę na afrykańskie kobiety, które nie mają przecież łatwego życia (np. tak zwane wiedźmy). Afryka Zachodnia to kraina pełna tajemnic, gdzie historia przeplata się z rzeczywistością. W dzisiejszej Ghanie, Togo, Beninie nadal żyją królowie, potomkowie dawnych, krwawych władców. Fetysze strzegą glinianych domostw, a ludzie w potrzebie zwracają się do duchów.
Podłoga przemysłowa jest jedną z najważniejszych części każdego zakładu przemysłowego. Jej jakość ma bardzo duży wpływ na przebieg produkcji i sposób składowania materiałów. Uważa się, że trwałość podłogi przemysłowej i jej utwardzonej warstwy wierzchniej powinna zapewnić nieprzerwana pracę przez czas nie krótszy niż 25 lat. Szacuje się, że udział nakładów ponoszonych na wykonanie bezawaryjnej posadzki przemysłowej wynosi 20% całości kosztów związanych z budową hali przemysłowej. Wszelkie uszkodzenia posadzek w funkcjonujących fabrykach zmuszają do ponoszenia bardzo dużych kosztów związanych nie tylko z naprawą wadliwej nawierzchni, ale i z częściowym, okresowym wyłączaniem pewnych obszarów zakładu oraz prowadzą do powstawania przestojów w produkcji. W publikacji zaprezentowano: • rys historyczny rozwoju nawierzchni przemysłowych, • obowiązujące przepisy i stosowane normy, • oddziaływania i obciążenia podłóg przemysłowych, • wymiarowanie posadzek. W drugim wydaniu ujęto podstawowe informacje o wierzchnich warstwach podłogi przemysłowej wykonywanych z różnego typu gładzi i jastrychów, mas żywicznych, powłok, warstw ceramicznych itd., układanych po wykonaniu płyty nośnej. Publikację poszerzono także o ocenę stanu technicznego podłóg przemysłowych. Omówiono również najczęstsze przyczyny i objawy uszkodzeń tego typu konstrukcji. Książka jest adresowana przede wszystkim do projektantów, studentów wydziałów budownictwa i inżynierii lądowej wyższych uczelni technicznych oraz podmiotów praktycznie zajmujących się nawierzchniami przemysłowymi.
Przedstawiamy opowieść o wyprawie po bezdrożach Afryki oglądanej oczami dziecka i rodziców Dwoje podróżników na kolejną wyprawę zabiera trzynastoletnią córkę Kasię. Wyruszają na spotkanie niezwykłych ludzi, zwierząt i miejsc. Samochodami terenowymi przemierzają bezdroża Namibii, Botswany, Zimbabwe i Zambii. Błądzą w piaskach pustyni Namib, pływają po bagnach Okawango, odwiedzają tajemnicze ruiny Wielkiego Zimbabwe. Przy Wodospadach Wiktorii wspominają wizytę w afrykańskiej misji, na solnisku podziwiają ogromne baobaby, tańczą z Buszmenami... Afryka oglądana oczami dziecka porusza i zaskakuje. Obserwacje Kasi przeplatają barwne eseje i reportaże jej rodziców, relacje z różnych wojaży, ciekawostki. Opisane historie przenikają się, tworząc jednolitą fabułę. To książka dla każdego, dla dzieci i dorosłych. Elżbieta i Piotr Hajdukowie publikują artykuły ze swoich licznych podróży na łamach miesięcznika „Poznaj Świat”. Ona – humanistka, historyk i fotograf, pracuje w jednej z dużych wrocławskich instytucji naukowych. On – inżynier, prowadzi własną firmę, projektuje i nadzoruje budowy fabryk, centrów handlowych, osiedli, szkół. Jego pasją są podłogi przemysłowe. Autor książki i wielu publikacji na ten temat. Kasia – uczennica gimnazjum, odziedziczyła po rodzicach pragnienie poznawania. Kiedy tylko nie ma nauki, towarzyszy rodzicom w wędrówkach po krętych ścieżkach świata.