Ćwiczenia przeznaczone dla osób dorosłych, które utraciły zdolność rozumienia i posługiwania się językiem na skutek uszkodzenia mózgu.Zamieszczone teksty oraz zadania mają na celu: • usprawnienie umiejętności czytania ze zrozumieniem, • ćwiczenie koncentracji na tekście pisanym, • odbudowywanie i aktualizację słownictwa, • rozhamowanie mowy spontanicznej w oparciu o kontekst, • ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej na materiale językowym. Praca jest zbiorem tekstów z kontynuacją ćwiczeń o tematyce bliskiej osobom dorosłym, a jednocześnie o różnym stopniu trudności zadań. Ćwiczenia zwykle tematycznie łączą się z tekstami, wspomagając proces rozumienia.Konsultacja merytoryczna: dr Olga Przybyla, mgr Aleksandra Swoboda, mgr Tatiana Lewicka
Seria „Terapia funkcji poznawczych” jest zbiorem ćwiczeń umysłowych przygotowanych z myślą o osobach dorosłych. Zadania te służą wspomaganiu treningu: pamięci, orientacji, koncentracji, myślenia, funkcji językowych i wzrokowo-przestrzennych.Ćwiczenia umysłowe wspomagają proces zapamiętywania, myślenia, rozumienia i poprawiają sprawności komunikacyjne.Proponowane ćwiczenia mogą być stosowane zarówno w terapii psychologicznej, jak i logopedycznej. Mogą być wykorzystywane przez osoby dotknięte zaburzeniami funkcjonowania poznawczego, a także przez tych, którzy chcą zachować jak najdłużej swoją sprawność intelektualną.Seria składa się z trzech poziomów. Każdy z nich prezentuje inny stopień trudności przygotowanych zadań. Daje to możliwość dostosowania ćwiczeń do indywidualnych potrzeb.Materiał podzielony jest na rozdziały, które ułatwiają trening poszczególnych funkcji poznawczych.Ćwiczenia są polecane dla osób z zaburzeniami komunikacji językowej występującej w wyniku:• afazji,• zespołów otępiennych,• choroby Alzheimera,• dysleksji,• obniżonej sprawności intelektualnej.
Seria Terapia funkcji poznawczych jest zbiorem ćwiczeń umysłowych przygotowanych z myślą o osobach dorosłych. Zadania te służą wspomaganiu treningu: pamięci, orientacji, koncentracji, myślenia, funkcji językowych i wzrokowo-przestrzennych. Ćwiczenia umysłowe wspomagają proces zapamiętywania, myślenia, rozumienia i poprawiają sprawności komunikacyjne. Proponowane ćwiczenia mogą być stosowane zarówno w terapii psychologicznej, jak i logopedycznej. Mogą być wykorzystywane przez osoby dotknięte zaburzeniami funkcjonowania poznawczego, a także przez tych, którzy chcą zachować jak najdłużej swoją sprawność intelektualną.Seria składa się z trzech poziomów. Każdy z nich prezentuje inny stopień trudności przygotowanych zadań. Daje to możliwość dostosowania ćwiczeń do indywidualnych potrzeb.Materiał podzielony jest na rozdziały, które ułatwiają trening poszczególnych funkcji poznawczych. Ćwiczenia są polecane dla osób z zaburzeniami komunikacji językowej występującej w wyniku:- afazji- zespołów otępiennych- choroby Alzheimera- dysleksji- obniżonej sprawności intelektualnej.
Seria „Terapia funkcji poznawczych” jest zbiorem ćwiczeń umysłowych przygotowanych z myślą o osobach dorosłych. Zadania te służą wspomaganiu treningu: pamięci, orientacji, koncentracji, myślenia, funkcji językowych i wzrokowo-przestrzennych. Ćwiczenia umysłowe wspomagają proces zapamiętywania, myślenia, rozumienia i poprawiają sprawności komunikacyjne. Proponowane ćwiczenia mogą być stosowane zarówno w terapii psychologicznej, jak i logopedycznej. Mogą być wykorzystywane przez osoby dotknięte zaburzeniami funkcjonowania poznawczego, a także przez tych, którzy chcą zachować jak najdłużej swoją sprawność intelektualną. Seria składa się z trzech poziomów. Każdy z nich prezentuje inny stopień trudności przygotowanych zadań. Daje to możliwość dostosowania ćwiczeń do indywidualnych potrzeb. Materiał podzielony jest na rozdziały, które ułatwiają trening poszczególnych funkcji poznawczych. Ćwiczenia są polecane dla osób z zaburzeniami komunikacji językowej występującej w wyniku: afazji, zespołów otępiennych, choroby Alzheimera, dysleksji, obniżonej sprawności intelektualnej.
Ćwiczenia do terapii afazji to pomoc dla osób z zaburzeniami nadawania i odbioru mowy. Z proponowanego zestawu mogą korzystać wszyscy, którzy chcą budować i odbudowywać system językowy. Zeszyty przeznaczone są do ćwiczeń nazywania, rozumienia, czytania i pisania. Zadania umożliwiają aktualizację słownictwa o wysokiej frekwencyjności w życiu codziennym. W Ćwiczeniach… zastosowano proste ilustracje, które pozwolą zrozumieć treść zdań, można je również wykorzystać podczas opisywania przedmiotów. Zadania zostały zapisane dużą czcionką oraz prostym drukiem, co zdecydowanie ułatwia dokonanie analizy i syntezy wzrokowej na materiale literowym. Na początku każdego zeszytu znajduje się karta danych personalnych. Zadanie to ma na celu pomóc pacjentowi w zapamiętaniu najważniejszych informacji o sobie oraz ułatwić programowanie terapii logopedzie. Zeszyty zawierają zadania pozwalające uruchomić mowę spontaniczną, dzięki pracy na automatyzmach słownych, takich jak liczenie, dni tygodnia, miesiące, pory roku. Ćwiczenie pierwsze służy wprowadzeniu słownictwa, a pisanie po śladzie utrwaleniu koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej, co, w przypadku niedowładu kończyny górnej, umożliwia uruchomienie ręki niedominującej. Kolejne ćwiczenie to uzupełnianie w formie przepisywania. Zadania polegające na dopasowywaniu wyrazu do obrazka sprawdzają rozumienie czytanej lub wypowiadanej przez terapeutę nazwy. Służą też utrwalaniu umiejętności czytania globalnego. W ćwiczeniach wprowadzono również uzupełnianie i przepisywanie zdań zadania te kształtują rozumienie kontekstowe, a także odbudowują składnię. Formy do uzupełnienia występują w mianowniku. W zeszycie zastosowano ponadto ćwiczenia sprawdzające umiejętność odmiany fleksyjnej. Opierają się one na analizie i syntezie wzrokowej oraz spostrzeganiu.Teksty zadań skonstruowano tak, by czasowniki występowały w 1. lub 3. os. l. poj. Ułatwia to ich stosowanie w mowie spontanicznej. Pacjenci przyswajają także formy przymiotnika (w zadaniach dopasowywania opisu do obrazka). Ponadto łączenie ze sobą skojarzeń poprawia rozumienie. Po każdej zaprezentowanej kategorii pozostawiono puste strony, mające służyć terapeutom do uzupełnienia ćwiczeń lub zanotowania uwag dotyczących utrwalenia materiału językowego. Zeszyty ćwiczeń do terapii afazji zawierają wskazówki do rozpoczęcia rehabilitacji funkcji językowych i mogą stanowić dziennik prowadzonych terapii.
Ćwiczenia do terapii afazji to pomoc dla osób z zaburzeniami nadawania i odbioru mowy. Z proponowanego zestawu mogą korzystać wszyscy, którzy chcą budować i odbudowywać system językowy. Zeszyty przeznaczone są do ćwiczeń nazywania, rozumienia, czytania i pisania. Zadania umożliwiają aktualizację słownictwa o wysokiej frekwencyjności w życiu codziennym.W Ćwiczeniach zastosowano proste ilustracje, które pozwolą zrozumieć treść zdań, można je również wykorzystać podczas opisywania przedmiotów. Zadania zostały zapisane dużą czcionką oraz prostym drukiem, co zdecydowanie ułatwia dokonanie analizy i syntezy wzrokowej na materiale literowym.Na początku każdego zeszytu znajduje się karta danych personalnych. Zadanie to ma na celu pomóc pacjentowi w zapamiętaniu najważniejszych informacji o sobie oraz ułatwić programowanie terapii logopedzie. Zeszyty zawierają zadania pozwalające uruchomić mowę spontaniczną, dzięki pracy na automatyzmach słownych, takich jak liczenie, dni tygodnia, miesiące, pory roku.Ćwiczenie pierwsze służy wprowadzeniu słownictwa, a pisanie po śladzie utrwaleniu koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej, co, w przypadku niedowładu kończyny górnej, umożliwia uruchomienie ręki niedominującej. Kolejne ćwiczenie to uzupełnianie w formie przepisywania.Zadania polegające na dopasowywaniu wyrazu do obrazka sprawdzają rozumienie czytanej lub wypowiadanej przez terapeutę nazwy. Służą też utrwalaniu umiejętności czytania globalnego.W ćwiczeniach wprowadzono również uzupełnianie i przepisywanie zdań zadania te kształtują rozumienie kontekstowe, a także odbudowują składnię. Formy do uzupełnienia występują w mianowniku.W zeszycie zastosowano ponadto ćwiczenia sprawdzające umiejętność odmiany fleksyjnej. Opierają się one na analizie i syntezie wzrokowej oraz spostrzeganiu.Teksty zadań skonstruowano tak, by czasowniki występowały w 1. lub 3. os. l. poj. Ułatwia to ich stosowanie w mowie spontanicznej. Pacjenci przyswajają także formy przymiotnika (w zadaniach dopasowywania opisu do obrazka). Ponadto łączenie ze sobą skojarzeń poprawia rozumienie.Po każdej zaprezentowanej kategorii pozostawiono puste strony, mające służyć terapeutom do uzupełnienia ćwiczeń lub zanotowania uwag dotyczących utrwalenia materiału językowego. Zeszyty ćwiczeń do terapii afazji zawierają wskazówki do rozpoczęcia rehabilitacji funkcji językowych i mogą stanowić dziennik prowadzonych terapii.
Ćwiczenia "Czytam i rozumiem" powstały z myślą o osobach dorosłych, które utraciły zdolność rozumienia i posługiwania się językiem na skutek uszkodzenia mózgu.To skuteczna pomoc w prowadzeniu terapii dla osób z:- dysleksją,- afazją,- pragnozją,- zaburzeniami funkcji poznawczych,- demencją czy innymi chorobami neurodegeneracyjnymi.Zbiór tekstów i zadań ma na celu:- usprawnienie umiejętności czytania ze zrozumieniem;- ćwiczenie uwagi i koncentracji na tekście pisanym;- odbudowywanie i aktualizację słownictwa;- wzbogacenie fluencji słownej;- rozhamowanie mowy spontanicznej w oparciu o kontekst;- poprawienie rozumienia wyrażeń idiomatycznych;- odczytywanie emocji oraz kontekstu sytuacyjnego na podstawie ilustracji;- ćwiczenie analizy i syntezy wzrokowej na materiale językowym.
Ćwiczenia do terapii afazji to pomoc dla osób z zaburzeniami nadawania i odbioru mowy. Z proponowanego zestawu mogą korzystać wszyscy, którzy chcą budować i odbudowywać system językowy. Zeszyty przeznaczone są do ćwiczeń nazywania, rozumienia, czytania i pisania. Zadania umożliwiają aktualizację słownictwa o wysokiej frekwencyjności w życiu codziennym. W Ćwiczeniach zastosowano proste ilustracje, które pozwolą zrozumieć treść zdań, można je również wykorzystać podczas opisywania przedmiotów. Zadania zostały zapisane dużą czcionką oraz prostym drukiem, co zdecydowanie ułatwia dokonanie analizy i syntezy wzrokowej na materiale literowym. Na początku każdego zeszytu znajduje się karta danych personalnych. Zadanie to ma na celu pomóc pacjentowi w zapamiętaniu najważniejszych informacji o sobie oraz ułatwić programowanie terapii logopedzie. Zeszyty zawierają zadania pozwalające uruchomić mowę spontaniczną, dzięki pracy na automatyzmach słownych, takich jak liczenie, dni tygodnia, miesiące, pory roku. Ćwiczenie pierwsze służy wprowadzeniu słownictwa, a pisanie po śladzie – utrwaleniu koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej, co w przypadku niedowładu kończyny górnej umożliwia uruchomienie ręki niedominującej. Kolejne ćwiczenie to uzupełnianie w formie przepisywania. Zadania polegające na dopasowywaniu wyrazu do obrazka sprawdzają rozumienie czytanej lub wypowiadanej przez terapeutę nazwy. Służą też utrwalaniu umiejętności czytania globalnego. W ćwiczeniach wprowadzono również uzupełnianie i przepisywanie zdań – zadania te kształtują rozumienie kontekstowe, a także odbudowują składnię. Formy do uzupełnienia występują w mianowniku. W zeszycie zastosowano ponadto ćwiczenia sprawdzające umiejętność odmiany fleksyjnej. Opierają się one na analizie i syntezie wzrokowej oraz spostrzeganiu. Teksty zadań skonstruowano tak, by czasowniki występowały w 1. lub 3. os. l. poj. Ułatwia to ich stosowanie w mowie spontanicznej. Pacjenci przyswajają także formy przymiotnika (w zadaniach dopasowywania opisu do obrazka). Ponadto łączenie ze sobą skojarzeń poprawia rozumienie. Po każdej zaprezentowanej kategorii pozostawiono puste strony, mające służyć terapeutom do uzupełnienia ćwiczeń lub zanotowania uwag dotyczących utrwalenia materiału językowego. Zeszyty ćwiczeń do terapii afazji zawierają wskazówki do rozpoczęcia rehabilitacji funkcji językowych i mogą stanowić dziennik prowadzonych terapii.
Ćwiczenia do terapii afazji to pomoc dla osób z zaburzeniami nadawania i odbioru mowy. Z proponowanego zestawu mogą korzystać wszyscy, którzy chcą budować i odbudowywać system językowy. Zeszyty przeznaczone są do ćwiczeń nazywania, rozumienia, czytania i pisania. Zadania umożliwiają aktualizację słownictwa o wysokiej frekwencyjności w życiu codziennym.W Ćwiczeniach zastosowano proste ilustracje, które pozwolą zrozumieć treść zdań, można je również wykorzystać podczas opisywania przedmiotów. Zadania zostały zapisane dużą czcionką oraz prostym drukiem, co zdecydowanie ułatwia dokonanie analizy i syntezy wzrokowej na materiale literowym.Na początku każdego zeszytu znajduje się karta danych personalnych. Zadanie to ma na celu pomóc pacjentowi w zapamiętaniu najważniejszych informacji o sobie oraz ułatwić programowanie terapii logopedzie. Zeszyty zawierają zadania pozwalające uruchomić mowę spontaniczną, dzięki pracy na automatyzmach słownych, takich jak liczenie, dni tygodnia, miesiące, pory roku.Ćwiczenie pierwsze służy wprowadzeniu słownictwa, a pisanie po śladzie – utrwaleniu koordynacji wzrokowo-ruchowo-przestrzennej, co w przypadku niedowładu kończyny górnej umożliwia uruchomienie ręki niedominującej. Kolejne ćwiczenie to uzupełnianie w formie przepisywania.Zadania polegające na dopasowywaniu wyrazu do obrazka sprawdzają rozumienie czytanej lub wypowiadanej przez terapeutę nazwy. Służą też utrwalaniu umiejętności czytania globalnego.W ćwiczeniach wprowadzono również uzupełnianie i przepisywanie zdań – zadania te kształtują rozumienie kontekstowe, a także odbudowują składnię. Formy do uzupełnienia występują w mianowniku.W zeszycie zastosowano ponadto ćwiczenia sprawdzające umiejętność odmiany fleksyjnej. Opierają się one na analizie i syntezie wzrokowej oraz spostrzeganiu.Teksty zadań skonstruowano tak, by czasowniki występowały w 1. lub 3. os. l. poj. Ułatwia to ich stosowanie w mowie spontanicznej. Pacjenci przyswajają także formy przymiotnika (w zadaniach dopasowywania opisu do obrazka). Ponadto łączenie ze sobą skojarzeń poprawia rozumienie.Po każdej zaprezentowanej kategorii pozostawiono puste strony, mające służyć terapeutom do uzupełnienia ćwiczeń lub zanotowania uwag dotyczących utrwalenia materiału językowego. Zeszyty ćwiczeń do terapii afazji zawierają wskazówki do rozpoczęcia rehabilitacji funkcji językowych i mogą stanowić dziennik prowadzonych terapii.
Ćwiczenia operacji myślowych są przeznaczone dla osób, które mają trudności z przetwarzaniem i porządkowaniem informacji. Są polecane dla dorosłych i młodzieży szkolnej z zaburzeniami komunikacji językowej, występującej w wyniku:• afazji,• zespołów otępiennych,• choroby Alzheimera,• dysleksji,• obniżonej sprawności intelektualnej,• niedosłuchu.Zestaw ćwiczeń jest także doskonałym treningiem dla osób zdrowych, które chcą zachować jak najdłużej sprawność intelektualną.Zamieszczone zadania dotyczą:• aktualizacji słownictwa,• pamięci operacyjnej,• kategoryzacji,• analizy i syntezy literowej, sylabowej, wyrazowej, zdaniowej,• pisania i czytania.Ćwiczenia zostały uporządkowane tematycznie, wspomagając proces przetwarzania i rozumienia występującej leksyki. Różnorodność zadań daje możliwość pracy z osobami o różnym stopniu zaburzeń językowych.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat