Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazały się: Zwierzokracja – książka o prawach zwierząt oraz Śmieciogród – o śmieciach, niemarnowaniu, ekologii i dbaniu o Ziemię. Tym razem Ola Woldańska-Płocińska bierze na warsztat inny ważny dla świata temat – jedzenie. Po co jemy? Jak człowiek ujarzmił rośliny? Czym zastawione były stoły podczas starożytnych uczt? Czy niektóre przyprawy były droższe niż złoto? Czy jedzenie leczy? Jak powstaje czekolada? Czego można dowiedzieć się z etykiet?
Tym razem w popularnej serii „Opowiem ci, mamo” przedstawiamy niezwykłego bohatera, którego kochają wszystkie dzieci… Świętego Mikołaja! Najmłodsi dowiedzą się między innymi, że jest wielkim smakoszem i robi najlepsze naleśniki z konfiturą z arktycznych borówek, że pomagają mu skrzaty, na które może liczyć zarówno przy opiece nad reniferami, jak i przy codziennych obowiązkach, takich jak pastowanie butów. Ciekawscy będą mogli zajrzeć do jego domu oraz poznać tajniki dostarczania prezentów. Jednak książka kryje o wiele więcej tajemnic – na przykład co skrzaty i Mikołaj robią latem, dlaczego pani Mikołajowa ma najwięcej pracy w styczniu czy jak powstają prezenty. Wreszcie autorka zachęci także, aby zastanowić się, o co poprosić Świętego Mikołaja, który jest przecież bardzo zapracowany. Być może właśnie dlatego nie tylko on rozdaje dzieciom na świecie prezenty… A kto jeszcze? O tym także opowiada ta piękna obrazkowa książka. Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów i książek, nie tylko dla dzieci. Do tej pory ukazało się kilkanaście książek z jej ilustracjami, w tym kilka książek autorskich, między innymi: Pierwsze urodziny prosiaczka (Czerwony Konik, 2010), Marchewka z groszkiem (Czerwony Konik, 2011), Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście (Alegoria, 2011), Rekordziści (Czerwony Konik, 2016), Prosiaczek i pojazdy (Czerwony Konik, 2016), Zwierzokracja (Papilon, 2018), Śmieciogród (Papilon, 2019) czy Smakologia (Papilon, 2020). Zilustrowana przez nią książka Mrówka wychodzi za mąż otrzymała nagrodę w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2009, a Zwierzokracja została wybrana na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018 w konkursie „Przecinek i Kropka”. Wielbicielka świnek morskich, których z niewyjaśnionych przyczyn nigdy do tej pory nie narysowała. Jej prace można obejrzeć na stronie: www.olaplocinska.com
Zwierzokracja – bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się. Zwierzokracja składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność – to chcemy przekazać Wam na kartach Zwierzokracji. Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Psy, koty, konie, kury, lisy i inni podopieczni bardzo Wam dziękują za pomoc! Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o los zwierząt. „Podobno ryby głosu nie mają, ale wierzcie mi, że mamy i dzięki tej książce jest coraz bardziej słyszalny!” – – Karp. „Dziękujemy Autorce i Otwartym Klatkom za wsparcie! KO, KO, kochamy Was!” – Szczęśliwe kury. „Chciałam zauważyć, że w tej książce nie występuję i jest to poważne niedopatrzenie. Niemniej pragnę przypomnieć, iż Światowa deklaracja praw zwierząt powstała w 1978 roku i jest bardzo mądra, jak ja. Podpisuję się pod nią oboma skrzydłami” – Sowa. „Daję 10/10. Czytając, czułam mrowienie w czułkach. PS I tak wiemy, że jest to mrówkokracja!” – Mrówka. „Super! Polecamy wszystkim dwunogom. VIVAt!” – Psy i koty ze schroniska.
Nie chcemy, żeby Ziemia każdego dnia stawała się coraz większym Śmieciogrodem… Możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci. Przekonaj się – to łatwe! Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazała się książka o prawach zwierząt Zwierzokracja. Autorka bierze na warsztat inny ważny dla świata temat: śmieci, niemarnowania, zero waste, ekologii i dbania o Ziemię. Śmieciogród składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w ciekawy sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej, opowiada o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne) oraz o tym, co możemy zrobić teraz, metodą małych kroków, by uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem. Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo działalność dwóch organizacji, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o losy zwierząt i Ziemi. Sama wdraża w swoje życie praktykę zero waste, ogranicza używanie plastiku, stosując metodę „baby steps”.