Trzeci tom serii Dwa miasta – dalsze losy rodziny Szubów w pachnącym kamiennie i kwiatowo Wrocławiu. Wrocław, lata 60. Dla Adeli, Józki i Nelki Lwów staje się już tylko odległą przeszłością, niewyraźną jak dobry sen, jak piękna melodia z dawnych lat. Serca trzech sióstr zaczynają bić wrocławskim rytmem. Mimo PRL-owskiej szarzyzny kiełkuje w nich nieśmiała miłość do miasta, które je przygarnęło. Nowe wrocławianki z poświęceniem wychowują najmłodsze pokolenie. Ada postanawia zawalczyć o siebie, chce zapewnić sobie i dzieciom choć odrobinę szczęścia. Podejmuje trudne, bolesne decyzje, z którymi zbyt długo zwlekała. Praktyczna i gospodarna Józia w końcu zdobywa się na to, by spełnić marzenia i pójść za głosem serca. Petronela, nowoczesna młoda kobieta, samotnie zmaga się z cieniami przeszłości. Okrutny prześladowca próbuje skrzywdzić najbliższych jej ludzi, więc najmłodsza Szubówna musi wiele poświęcić, by wreszcie się wyzwolić. Tymczasem pomoc nadchodzi z zupełnie niespodziewanej strony…
Lwów, koniec lat trzydziestych, dzielnica za Wysokim Zamkiem. To tu, w domku przy nasypie kolejowym oplecionym dziką różą, wychowała się Ada, najstarsza z trzech córek zubożałej arystokratki i kolejarza. Choć często brakowało im chleba, miłości zawsze było pod dostatkiem. Stojąca u progu dorosłości dziewczyna usiłuje wyrwać się z biedy, której doświadczają wszyscy wokół. Chce porzucić zabłocone zaułki przedmieścia, marzy jej się wielki świat. Przemierzając ulice Lwowa, odkrywa piękne i dumne miasto, ale także… ciemną stronę ludzkiej natury. Jak pozostać sobą, gdy nawet najbliżsi mają mroczne tajemnice? Tę wyprawę po lepsze życie przerywa atak Niemiec na Polskę. Codziennością stają się tułaczka, głód i wszechogarniający strach. W tym ponurym czasie nawet pierwsza miłość, początkowo słodka jak miód, ma w sobie gorycz piołunu… Na tle pięknego Lwowa lat trzydziestych ukazane są przejmujące losy Ady Szuby, córki zubożałej arystokratki i kolejarza. Wchodzenie w dorosłość zostaje przerwane przez wybuch II wojny światowej.
Drugi tom poruszającej sagi „Dwa miasta” – losy lwowskiej rodziny w powojennym Wrocławiu. Po II wojnie światowej setki pociągów wiozą przesiedleńców z Kresów na Ziemie Odzyskane. Wśród podróżnych jest Adela z rodziną. Gdy Szubowie wysiadają z pociągu towarowego na dworcu we Wrocławiu, ich oczom ukazuje się miasto wypalonych ruin. Tu nic nie będzie proste – ani życie, ani miłość. Wszyscy tęsknią za ukochanym Lwowem, za znajomymi ulicami i zniesieńskimi wzgórzami. Jednak powrót jest niemożliwy, choćby tęsknota rozrywała duszę na strzępy… Mimo zagubienia każdy z Szubów wie, że nie można żyć przeszłością, trzeba iść do przodu. Miasto powoli podnosi się ze zgliszczy, a oni stopniowo odzyskują wewnętrzny spokój. Czy Julia i Paweł znajdą siłę, by zacząć życie od początku? Czy Szubówny pokochają miasto pełne gruzów i niebezpieczeństw? Czy odnajdą w nim nowy dom?
English for Business Communication Skills to podręcznik rozwijający przede wszystkim umiejętności komunikacyjne. Stworzony został z myślą o pracownikach firm i korporacji, którzy na co dzień posługują się w pracy językiem angielskim oraz studentach, którzy chcieliby nauczyć się praktycznych umiejętności komunikacyjnych. Dwa rozdziały wprowadzające stanowią podstawę, na bazie której Czytelnik nabywa i rozwija kolejne umiejętności komunikacyjne. Następne rozdziały dotyczą: spotkań biznesowych, tj. prowadzenia spotkań i udziału w nich; prezentacji biznesowych, w tym umiejętności autoprezentacji, prezentacji profilu oferty produktowej lub usługowej firmy; rozmów telefonicznych, począwszy od tych dotyczących umawiania spotkań, po stanowiące bieżący kontakt z klientem anglojęzycznym; negocjacji biznesowych, nie tylko o podwyżkę ale również tych dotyczących negocjacji umowy z kontrahentem; oraz korespondencji e-mail. Książka bazuje na naturalnym angielskim języku mówionym. W skład kursu wchodzą również ćwiczenia typu listening, których dobór i tematyka: pomaga przełamać międzykulturowe bariery komunikacyjne, uwzględnia modny, anglojęzyczny żargon korporacyjny i uczy dobrych nawyków, kultury oraz właściwego tonu wypowiedzi, który jest zrozumiały dla anglojęzycznych kontrahentów.
Podjęta w publikacji analiza dokonana została w kontekście adekwatnego dyskursu teoretycznego i oparta na naukowych metodach uznanych w literaturze przedmiotu. Stanowi niewątpliwie uzupełnienie istniejących na rynku wydawniczym pozycji dotyczących statusu piastunów władzy wykonawczej w Polsce i zakresu ich odpowiedzialności. Jako taka poszerza dostępną wiedzę w podjętym obszarze badawczym. Rozprawa została pomyślana jako studium politologiczne, jednak z dużym komponentem zagadnień prawnych. Ocenić ją tym samym należy jako interdyscyplinarną, co podnosi walory poznawcze, sytuując w zbiorze prac o pożądanym modelu. Jeśli chodzi o wartość poznawczą poszczególnych części rozprawy, jak i jej całości, to jest ona niekwestionowana. Zarówno idea przewodnia rozprawy, sposób ujęcia tematu, konstrukcja pracy, dowodzenie, a także wnioski płynące z przeprowadzonych badań przekonują, iż mamy do czynienia z dziełem o walorach naukowych. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Bogumiła Szmulika
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat