Powieść dla dzieci 7-9-letnich, zalecana jako lektura dla szkół podstawowych. Jej bohaterką jest Kasia – dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadka – której rodzi się siostrzyczka. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i domownikami, przestaje się uczyć... I dopiero ciężka choroba siostrzyczki, do której Kasia sama się przyczyniła, pozwala jej zrozumieć, jak bardzo kocha małą, i wrócić do dawnego stylu życia. Mira Jaworczakowa (1917-2009) – studiowała fizykę na UW. Publikowała w czasopismach dla dzieci (m.in. „Płomyk”, „Iskierki”, „Świerszczyk”), współpracowała z Polskim Radiem jako autorka słuchowisk. Napisała wiele popularnych książek dla dzieci, do najbardziej znanych należą obyczajowe i psychologiczne powieści Oto jest Kasia, Zielone pióro, Coś ci powiem, Stokrotko oraz opowieść dla młodszych czytelników Jacek, Wacek i Pankracek. Kochała zwierzęta, w swojej twórczości często podejmowała tematykę przyrodniczą, dużą wagę przywiązywała do spraw wychowawczych, kształtowania postaw moralnych i zachowań społecznych.
Jacek, Wacek i Pankracek właśnie zaczęli pierwszą klasę. A w szkole tyle się dzieje! Chłopcy poznają nowych kolegów, doświadczą trudów, ale i przyjemności nauki i dowiedzą się, jak ważne jest, by sobie nawzajem pomagać. Po lekcjach zaś przeżyją na podwórku niejedną przygodę. Czasem się pokłócą, czasem zezłoszczą, ale przyjaźń i tak wygra. Pełne ciepła, klasyczne opowieści Miry Jaworczakowej od lat zachwycają prostotą i mądrością.
Stokrotka ma siedem lat i po wakacjach idzie po raz pierwszy do szkoły. Bardzo się boi, że dzieci będą się z niej śmiały i jej dokuczały… Na szczęście dostaje od cioci Misiaczka. Takiego maluśkiego, który w sam raz mieści się w kieszeni sweterka. Misiaczek wszędzie towarzyszy Stokrotce, przede wszystkim w szkole, gdzie pomaga jej przezwyciężać lęki i nieśmiałość. Reprint pierwszego wydania ulubionej książki z dzieciństwa wielu pokoleń z ilustracjami Hanny Krajnik. Mira Jaworczakowa (1917–2009) – studiowała fizykę na UW. Publikowała w czasopismach dla dzieci (m.in. „Płomyk”, „Iskierki”, „Świerszczyk”), współpracowała z Polskim Radiem jako autorka słuchowisk. Napisała wiele popularnych książek dla dzieci, do najbardziej znanych należą obyczajowe i psychologiczne powieści Oto jest Kasia, Zielone pióro, Coś ci powiem, Stokrotko oraz opowieść dla młodszych czytelników Jacek, Wacek i Pankracek. Kochała zwierzęta, w swojej twórczości często podejmowała tematykę przyrodniczą, dużą wagę przywiązywała do spraw wychowawczych, kształtowania postaw moralnych i zachowań społecznych. Hanna Krajnik, właśc. Halina Krajnik-Snitkiewicz (ur. 1927) – malarka, graficzka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, przedstawicielka polskiej szkoły ilustracji. Była kierownikiem artystycznym pisma „Świerszczyk”; zilustrowała kilkadziesiąt książek dla dzieci, w tym: O kotku, który szukał czarnego mleka Heleny Bechlerowej, Wawę i jej pana Jana Edwarda Kucharskiego, Polecimy w świat Danuty Gellnerowej, Coś ci powiem, Stokrotko oraz Majkę z Siwego Brzegu Miry Jaworczakowej.
Powieść dla dzieci 7–9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych. Jej bohaterką jest Kasia – dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków – której rodzi się siostrzyczka. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt prowadzący do samozniszczenia: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i z domownikami, przestaje się uczyć... I dopiero ciężka choroba siostrzyczki, do której Kasia sama się przyczyniła, pozwala jej zrozumieć, jak bardzo kocha małą, i wrócić do dawnego stylu życia. Mira Jaworczakowa studiowała fizykę na UW. Publikowała w czasopismach dla dzieci (m.in. „Płomyk”, „Iskierki”, „Świerszczyk”), współpracowała z Polskim Radiem jako autorka słuchowisk. Napisała wiele popularnych książek dla dzieci, do najbardziej znanych należą obyczajowe i psychologiczne powieści Oto jest Kasia, Zielone pióro, Coś ci powiem, Stokrotko, oraz opowieść dla młodszych czytelników Jacek, Wacek i Pankracek. Kochała zwierzęta, w swojej twórczości często podejmowała tematykę przyrodniczą, dużą wagę przywiązywała do spraw wychowawczych, kształtowania postaw moralnych i zachowań społecznych. Hanna Czajkowska – malarka, graficzka, ilustratorka. Studia w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych rozpoczęła w 1939 roku, a ukończyła już po wojnie, pod kierunkiem m.in. Tadeusza Pruszkowskiego (malarstwo) i Jana Marcina Szancera (grafika). Szybko nawiązała współpracę z wydawnictwami specjalizującymi się w literaturze dla dzieci. Przez całe życie zawodowe zajmowała się książkami dla najmłodszych – zilustrowała ich ponad sto, a najbardziej znane to: Dzieci z Bullerbyn, Nils Paluszek i Karlsson z Dachu Astrid Lindgren (dzięki nim stała się specjalistką od skandynawskiej literatury dziecięcej), Bajka o rybaku i rybce Aleksandra Puszkina, Oto jest Kasia Miry Jaworczakowej i Zajączek z rozbitego lusterka Heleny Bechlerowej. Współpracowała z redakcją „Misia”. W swej twórczości stosowała czyste, wyraziste barwy, dążyła do uogólnienia, zachwycały też jej ilustracje kreskowe. Prace Hanny Czajkowskiej były wielokrotnie wystawiane w kraju i za granicą.
Powieść dla dzieci 7-9-letnich, która weszła na stałe do kanonu lektur szkolnych. Jej bohaterką jest Kasia – dotychczas wzorowa uczennica i ulubienica rodziców i dziadków – której rodzi się siostrzyczka. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt prowadzący do samozniszczenia: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i z domownikami, przestaje się uczyć... I dopiero ciężka choroba siostrzyczki, do której Kasia sama się przyczyniła, pozwala jej zrozumieć, jak bardzo kocha małą, i wrócić do dawnego stylu życia.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat