Książkę tę adresujemy przede wszystkim do uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zbiór zawiera blisko 270 oryginalnych zadań i problemów matematycznych. Każde zadanie – problem posiada pełne rozwiązanie i stanowi wartościowy materiał do samokształcenia oraz poznania różnorodnych metod i narzędzi matematycznych. Książka ta z powodzeniem wzbogaci warsztat pracy każdego nauczyciela matematyki. Będzie także cennym materiałem dydaktycznym dla nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zadania zawarte w zbiorze będą dobrym materiałem ćwiczeniowym na kółka matematyczne i inne zajęcia dodatkowe, mające na celu pogłębienie kompetencji matematycznych uczniów. Zbiór składa się z trzech części: zadania – „startery” (z odpowiedziami), zadania – problemy (z pełnymi rozwiązaniami), zadania przeznaczone do samodzielnego rozwiązania. Aby pomóc uczniowi w zorganizowaniu pracy, zbiór podzielono na trzydzieści jednostek – każda z nich zawiera dwa startery i pięć problemów. Na rozwiązanie zadań zawartych w jednej jednostce trzeba przeznaczyć około godziny.
„Książka zawiera około 2000 zadań zamkniętych (testowych) przygotowujących do matury z matematyki na poziomie podstawowym. Są one zgodne z podstawą programową z matematyki, obowiązującą w latach 2015-2023. Analizując wymagania podstawy programowej oraz arkusze maturalne z ubiegłych lat, umieściłem w tej książce takie typy zadań, które – moim zdaniem – mają największe szanse pojawienia się na maturze. Książkę ma 30 rozdziałów. W każdym z nich zadania są pogrupowane tematycznie. W ramach każdej grupy mamy 5 zadań dotyczących tego samego zagadnienia matematycznego, ale mających różne formy tekstowe. Myślę, że taki układ książki daje rozwiązującemu możliwość lepszego oswojenia się ze sformułowaniami używanymi przez autorów zadań maturalnych oraz nabrania większej pewności siebie w rozwiązywaniu zadań. Uważam, że maturzyści – rozwiązując zadania z tego zbioru – nie poczują się zaskoczeni na egzaminie maturalnym i wyrobią sobie opinię, że matura z matematyki wcale nie jest taka trudna”.
Stach stwierdza, że w kraju potrzebna jest bezwzględna rewolucja, która… wymaga ofiar. Atmosfera w Mieście Kata jest duszna jak za dawnych lat. Środowisko tamtejszej bohemy przesycone jest melancholią i poczuciem kresu egzystencji. Młody pisarz Ignacy wraca do miasta po śmierci swojej żony, oddając się przyjemności alkoholowego zatracenia i samotności. Po pewnym czasie poznaje młodego studenta prawa, Stacha, który pod wpływem tajemniczego kloszarda radykalizuje się, chcąc dokonać przewrotu politycznego w kraju targanym społeczną frustracją. Wkrótce, porywając za sobą tłumy, okaże się jedną z najniebezpieczniejszych osób w państwie. Stach, kierowany romantycznymi pobudkami, stwierdza, że w kraju potrzebna jest bezwzględna rewolucja, która… wymaga ofiar. Zaczyna wcielać w życie swój obłąkańczy plan… Sinobrody nie odbiegał wyglądem od masy tego typu barów. Ciemno. Wytarte deski posadzki uprzednio zamalowane czarną farbą, teraz z wykwitami wysepek w odcieniu wyliniałej myszy. (…) Właśnie tam poznałem Stacha, który stał się wyjątkiem od mojej teorii strachu, wytrychem, który wkrótce miał się przeistoczyć z młodego, ułożonego marzyciela w jedną z najniebezpieczniejszych osób w państwie. Mateusz Wróbel (1991 r.) – perkusista zespołu „Horyzontalni”, współtwórca katowickiej grupy poetyckiej „Horyzont”, poeta i debiutujący prozaik. Do tej pory wydał trzy książki poetyckie Mrok (2006), Ekshumacja (2011) oraz Reerekcja (2013). Mieszka w Czechowicach-Dziedzicach.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje