Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Życie na 100%. Spotkania o Duchu Świętym. Katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania.Cykl szesnastu katechez, przygotowujących do sakramentu bierzmowania, składa się z trzech części:I. Tajemnica Ducha Świętego (katechezy 16),II. Wyjaśnienie obrzędów sakramentu bierzmowania (katechezy 711),III. Życie prowadzone pod kierunkiem Ducha Świętego (1216).Każda z katechez składa się z trzech sekcji:POMOC dla prowadzącego zajęcia,KATECHEZA,ZADANIA sprawdzające wiedzę i kwestie do dyskusji.Dodatkowo w ANEKSIE została zamieszczona konferencja dla rodziców osób przygotowujących się do bierzmowania, a także trzy kazania, które można wykorzystać w trakcie triduum, bezpośrednio przed przyjęciem tego sakramentu.Życie na 100% spotkania o Duchu Świętym to także aplikacjawww.pentecostapp.plMateriały do 16 spotkań odkrywania Osoby Ducha Świętego, zawierające zarówno teksty katechez jak i konspekty spotkań w małej grupie. Przygotowane zostały przede wszystkim z myślą o młodych ludziach, przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania. Można je elastycznie dostosować do rocznej lub 2-letniej formacji, można wybrać formę katechez skierowanych do dużej grupy lub formę spotkań małych grup z animatorem, lub też podejście mieszane. Niezależnie od wybranej formy, do każdego tematu przygotowane są dwa krótkie filmiki, pojawiające się w aplikacji u uczestników, wprowadzające do spotkania dzień przed i podsumowujące dzień po jego odbyciu. Zobacz więcej.
Synaj i Golgota to najważniejsze biblijne góry. Na nich dokonały się kluczowe wydarzenia z punktu widzenia naszego zbawienia. Na obu szczytach w sposób czytelny objawiona została wola Boga. Na górze Synaj Mojżesz otrzymał dziesięć słów dekalog. Na Golgocie Jezus odkupił ludzkość, udzielając jednocześnie lekcji o mądrości zawartej w dekalogu oraz o tym, jak można się nim kierować w najtrudniejszych życiowych sytuacjach. Wędrując szlakiem drogi krzyżowej, spotkamy się z Jezusem wypełniającym do ostatniej joty i do ostatniej sekundy wolę Ojca Niebieskiego, której pierwsza myśl zawarta została w słowach: Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
Testament to podsumowanie życia, kilka zdań, będących spisem doświadczeń i osiągnięć człowieka. Perspektywa odchodzącego jest niezwykle cenna dla żyjących. Czerpiąc z nich, unikniemy życiowych błędów. Testament Jezusa to nic innego jak Ewangelia, a zwłaszcza fragmenty dotyczące Męki i Śmierci Pana Jezusa. Autorzy przeanalizowali każdą z czterech Ewangelii, tworząc homilie skupiające na się na metodach działania zła i sposobach walki z nimi. Podsumowanie każdego z kazań stanowi syntetyczna mapa myśli, która pozwala na wyodrębnienie z nich najważniejszych myśli.
Czuwać i wyczekiwać przyjścia Chrystusa, jak afrykański farmer, który po okresie upałów i suszy wyczekuje dźwięków spadających kropel deszczu, który jest dla niego synonimem życia. Trzydzieści krótkich, codziennych rozważań na okres Adwentu - zakorzenionych w Piśmie Świętym, prowadzących nas drogami wiary i wierności, drogami poszukiwania w wierze mocy, ale także radości, zachwytu - po prostu życia.
366 biblijnych cytatów, a w każdym słowa o miłosierdziu, łaskawości i tęsknocie Boga do człowieka to trzon wydanej u progu Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia Biblii miłosierdzia. Publikacja ta ma jeden cel: uświadomić człowiekowi ogrom boskiej dobroci i miłości względem niego. Wybrane fragmenty Pisma Świętego, krótkie komentarze oraz punkty przygotowujące do osobistej medytacji stanowią nieodzowną pomoc dla czytelnika. Ewangelia św. Łukasza podpowiada, że owoc wydają ci, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je(Łk 8,15). Na różne sposoby można zatrzymać otrzymane od Boga słowo. Można je zapisać i można je zamienić w czyn. Taki cel stawia sobie Biblia miłosierdzia: zapisanie przemyśleń, które rodzą się na kanwie medytacji biblijnej, i zamiana ich w czyn miłosierdzia. Dlatego w modlitewniku pod każdą medytacją zostawiono także miejsce na osobiste notatki- mówi ks. dr Marek Gilski, odpowiedzialny za wybór tekstów do publikacji. Książka skierowana jest do osób, które są zmęczone i utrudzone i potrzebują Bożego pokrzepienia (por. Mt 11,28), oraz do wszystkich, którzy chcą wejść w głąb tajemnicy miłosierdzia i przeżyć owocnie czas Nadzwyczajnego Jubileuszu.
Najważniejsze słowa Nowego Testamentu to zestaw trzech pozycji książkowych, z których każda została napisana w formie słownika - ich rozdziały poświęcone są różnym pojęciom i terminom, które czytelnik napotyka w Ewangelii. Nie są to jednak zwyczajne książki. Swoją wielką moc kryją w tym, że każda z nich może przenieść czytelnika do starożytnej Palestyny - w te miejsca i w tę kulturę, w których ludzie tamtych lat mogli w synagogach, na przedmieściach i przy ulicznych kramach spotkać samego Jezusa. Snute przez autorów opowieści potrafią ,,teleportować" odbiorcę do innego świata (odmiennego od tego, w którym przyszło mu egzystować dzisiaj), a poszczególne rozdziały pełnią funkcję swoistej soczewki, dzięki której może on spojrzeć na Chrystusa ,,oczami" poznających Go niegdyś apostołów. Najważniejsze słowa Nowego Testamentu to kompendium dla każdego - dla gimnazjalisty i profesora, teologa i osoby, która jeszcze nigdy nie miała w rękach Pisma Świętego.
„Żyjemy w świecie analfabetyzmu religijnego. Wielu ochrzczonych nie zna nawet kilku słów z języka Chrystusowego i dlatego ani nie rozumieją nic z tego, o czym Jezus mówi, ani nie są w stanie wymienić kilku zdań z wierzącymi, ani nie potrafią zamienić słowa Jezusa w czyn. Z radością można wziąć do ręki mini słownik ewangeliczny, jakim jest niniejsza pozycja. Autorom należy okazać wdzięczność nie tylko za bardzo fachowe podejście do słownika w wymiarze filologicznym, ale i za sztukę odkrycia bogactwa słów Ewangelii. Potrafią to czynić tak przez zwięzłe wyjaśnienie, jak i przez podanie szeregu świadectw zaczerpniętych z historii, literatury i przekazów obecnych we współczesnym filmie i w prasie. Kogo interesuje słownik Jezusa, ten z pożytkiem przeczyta te rozważania. W katechezie dorosłych studium takiego słownika winno być ważną lekcją. W Roku Wiary tego typu pozycje należą do najbardziej podstawowych, dla wszystkich, którym zależy na doskonaleniu mocy wiary”. Ks. Edward Staniek