Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Baśnie wybrane braci Grimm na podstawie II wydania z 1819 roku – to zupełnie nowa edycja Grimmowskich baśni w całkowicie nowym przekładzie. Po raz pierwszy w języku polskim ukazują się bowiem baśnie tłumaczone z innej niż dotychczas, wcześniejszej edycji. Przedstawiamy tom piętnastu najbardziej popularnych baśni Wilhelma i Jakuba Grimmów w wyborze i z posłowiem Elizy Karmińskiej. Znakomita tłumaczka i znawczyni twórczości braci Grimm jest autorką przekładów także i innych dostępnych u nas edycji. Ta jest jednak wyjątkowa, bo została sporządzona na podstawie II wydania z 1819 roku. To jedno z najwcześniejszych zbiorów niemieckich badaczy, nieskażony późniejszym dydaktycznym podejściem, zachowujące lekkość i lapidarność ludowego przekazu. Wymowę baśni znakomicie podkreślają natomiast ilustracje Marcina Minora – barwne, mroczne, a jednocześnie pełne humoru. Baśnie wybrane braci Grimm niniejszym dołączają do kolekcji „Klasyka w nowych szatach”, której znakiem rozpoznawczym stała się dbałość o wierność i piękno przekładu oraz wspaniałe ilustracje polskich i zagranicznych artystów. W zbiorze czytelnicy znajdą następujące utwory: 1. Żabi król albo żelazny Henryk 2. Królewna Śnieżka 3. Dzielny krawczyk 4. Kopciuszek 5. Miejscy muzykanci z Bremy 6. Roszpunka 7. Stoliczku – nakryj się, złoty osioł i kij samobij 8. Śpiąca królewna, czyli Cierniowa Różyczka 9. Jaś i Małgosia 10. Rumpelsztyk 11. O wilku i siedmiu koźlątkach 12. Czerwony Kapturek 13. Mądra wieśniaczka 14. Pani Holle 15. O rybaku i jego żonie
Kolejny raz z Marcinem przemierzamy Warszawę z początku XIX wieku, w której tak wiele się dzieje! Bystry syn szewca ponownie znajdzie się w centrum działania spiskowców. Tym razem trup ściele się gęsto. Lawina zaskakujących zdarzeń nie pozwala spokojnie przyglądać się biegowi wypadków. Trzeba działać! Czujnie obserwować, nasłuchiwać i czytać codzienną prasę. Tymczasem pierwszy balon Kuparenki zawiśnie nad miastem, muzyka Ernsta Hoffmanna wypełni koncertowe sale, a mechaniczne wynalazki zachwycą warszawską gawiedź. Wielka historia z Napoleonem w tle i codzienne życie – trochę cyrkowe, trochę kuchenne, ale i uczuciowe, które wybuchnie niespodziewanie. Oto ponowne starcie uczuć i rozumu w znakomitej opowieści.
W Tutajach czas nie płynie ani wolniej, ani szybciej. Potrafi jednak zaskakiwać kierunkami, w których popycha bohaterów – mieszkańców lasu. Każdy zwierzak to wyjątkowy charakterek, z zaletami, wadami oraz całą paletą emocji. Do Tutajów można trafić przez przypadek lub celowo – przez skrytkę w starej chacie. Świat, w którym czujemy się ważni, doceniani, lubimy i szanujemy siebie oraz innych, odważnie pokonujemy wszelkie przeszkody i z ciekawością zaglądamy w głąb siebie, może każdego dnia być dla nas magicznym miejscem. Zapraszamy dzieci i ich rodziców do podróży w leśne zakamarki, gdzie będzie śmiesznie, często wzruszająco, a gdy trzeba – wspierająco!
Zbiór 44 historii zaczerpniętych z rozmaitych kultur (m.in. hiszpańskiej, greckiej, irlandzkiej, chińskiej, tybetańskiej, arabskiej, indyjskiej, azteckiej, aborygeńskiej, buszmeńskiej czy kultury Inuitów), których wspólną bohaterką jest Śmierć. Z poszczególnych opowieści wyłania się obraz Śmierci jako Matki, która towarzyszy ludziom od chwili narodzin (czasem wręcz fizycznie, jak w micie zairskim, gdzie pomaga przy porodach) i wszystkich, bez względu na status, traktuje jednakowo. Śmierć jest przedstawiona w różnych odsłonach (jako sprawiedliwa, przyjaciółka czy zakochana), a poszczególne opowieści poświęcone są postrzeganiu jej w kulturach niemal z całego świata. Wiele z nich jest dość egzotycznych, jak chociażby walencjańska historia o staruszce, która uwięziła śmierć na swojej gruszy, czy meksykańska baśń o śmierci, którą drwal poratował jedzeniem i w zamian za to otrzymał dar uzdrawiania, a także legendy Aborygenów, Azteków czy Inuitów.
Oto Fred – SUPER PIES EKOLOG! Ratunek dla naszej udręczonej planety! Co? Nie znacie jeszcze Freda?? Niedopuszczalne! Natychmiast rekrutujcie się w szeregi psiego ekopatrolu! Fred nauczy was wszystkiego. Jak segregować śmieci, jak nie marnować wody – szczególnie przy myciu misek. Pokaże metody bezlitosnej eliminacji plastikowych butelek. A to dopiero wstęp i absolutne postawy! Z Fredem docenicie uroki przyrody, spojrzycie w niebo za orłem bielikiem, odwiedzicie leśne dukty i zajrzycie na wyjątkową Wyspę Kormoranów, gdzie ekologiczni przestępcy zostawili… przekonajcie się sami co. To nie wiewiórka! To nie kret! To super Fred! Siła psiego charakteru, co zawsze z sukcesem u celu. Wybawi od śmieci i nauczy dzieci jak dbać o przyrodę, gdy mamy dziś modę na ekożycie - gdy należycie posprzątasz wokoło, wstąp do naszego Freda wesoło. Już nie drżyj o planetę, bo przybędziesz na metę jak eko-bohater – bez plastiku, bez uniku – będziesz wiedział, jak sortować, jak szanować, jak doceniać wodę, zieleń, ptactwo w krzakach, łąki w makach. A w niedzielę w chwili wolnej Fred zaprosi cię do siebie, na kanapę, na ciasteczka lub tam gdzie rośnie rzodkiewka. Nie daj się prosić i nie zwlekaj, Fred Eko – psi patrol na ciebie czeka.
Zabawna i wzruszająca historia o Oskarze, kocie, który chciał być ptakiem.
Król Myszy wiedzie nas na scenę burzliwych wydarzeń okresu napoleońskiego. W korowodzie barwnych postaci mamy Ludwika XVIII, zaplątanego w intrygi i zdrady, artystów, wynalazców i wielkie umysły epoki. Ale także zwykłych ludzi, tworzących warszawski tygiel osobowości. „Przybycie do Warszawy Ludwika XVIII, francuskiego króla wygnańca, rozpoczęło sekwencję niezwykłych zdarzeń i misternych rozgrywek dyplomatycznych. W towarzystwie dwunastoletniego Marcina zgłębiamy tajemnice epoki i zostajemy wciągnięci w sam środek napoleońskiej intrygi szpiegowskiej. Książka Zuzanny Orlińskiej to nie tylko znakomita lekcja historii, ale również pasjonująca opowieść o życiu wielokulturowego miasta oraz zderzeniu starego i nowego ładu na kontynencie. Tak powinno się pisać powieści dla młodzieży”. – Piotr Bejrowski, Histmag.org „Zaczyna się niewinnie, ale nie dajcie się na to nabrać! Z biegiem stron opowieść się rozkręca, mroczne intrygi i postacie kryją się tylko po to, żeby znienacka wyskakiwać i zaskakiwać nas, czytelników. Kończysz czytanie i pytasz: No, dobrze, ale co dalej było? Kiedy dalszy ciąg?”. – Joanna Papuzińska
Dzieci, ich rodzice, babcie i dziadkowie pokochają tę książkę od pierwszego... otworzenia. Na jej kartach spotkamy bohaterów najpiękniejszych, najzabawniejszych i najciekawszych polskich wierszy dla małych czytelników. Polskie wiersze bawią, wzruszają i zachwycają także szatą graficzną. Zarówno dzieci, jak i dorośli docenią niezwykłość przepięknych ilustracji autorstwa Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Marcina Minora i Tomasza Pląskowskiego.
Na jej kartach spotkamy bohaterów najpiękniejszych, najzabawniejszych i najciekawszych polskich wierszy dla małych czytelników. Polskie wiersze bawią, wzruszają i zachwycają także szatą graficzną. Zarówno dzieci, jak i dorośli docenią niezwykłość przepięknych ilustracji autorstwa Aleksandry Michalskiej-Szwagierczak, Marcina Minora i Tomasza Pląskowskiego.
W sylwestrowy wieczór emerytowany weterynarz, Karol Polny, po angielsku wychodzi z domu, zostawiając w nim ukochane drzewka bonsai, nową sofę, stare wędki, a przede wszystkim Różę, swoją wieloletnią żonę, redaktorkę kiepskich romansów. Co kryje się za decyzją męża, który zamienia słoneczne mieszkanie na stary domek w ogródkach działkowych? I czy Róża kiedykolwiek zaakceptuje fakt, że została rzucona… dla nikogo? W życiu niczego nie można być pewnym. Nic nie jest dane raz na zawsze. Zmiana może być wybawieniem, jak się okazuje – w każdym wieku. Wybawieniem i szansą. Na co? Na niebo bez chmur? „Historia pełna zaskoczeń, ważnych odkryć, wyznań i zabawnych zdarzeń. W kratkę. Jak to z pogodą bywa!” – Agnieszka Hałubiec