Książka, w której Marcin Baran opowiada o świecie, wszechświecie i Stanisławie Lemie. Od samego początku – od nicości, bezgłosu i chaosu po rok 1921, kiedy to przyszedł na świat Stanisław Lem. Dowiadujemy się, że pisarz lubił Tatry, swój dom i desery. Pisał książki i fascynował go Kosmos. Książka inspirująca do rozmów z nauczycielem i rodzicem, stawiająca wiele pytań i skłaniająca do poszukiwań. „Składam zdania”, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.
Na śmietniku wybucha straszna awantura. Butelka nie chce leżeć obok pudełka, a drut nie może znieść towarzystwa innych odpadków… Kłótnia przybiera niebezpieczny obrót i niewiele brakuje do prawdziwej ekologicznej tragedii! Czy jest jakiś sposób na to, by pogodzić zwaśnione strony? Książka z serii „Czytam sobie Eko” Awantura w śmietniku napisana przez Marcina Barana to świetny sposób na wyjaśnienie dzieciom zagadnień związanych z odpadami. Seria „Czytam sobie. Eko” w ciekawy i przyjemny sposób przybliża najmłodszym zagadnienia ekologii i pokazuje im, że każdy z nas może dbać o naszą planetę. Dzieci przekonają się, że mają ogromny wpływ na otaczający je świat. Awantura w śmietniku to książka z poziomu pierwszego bestsellerowej serii do nauki czytania dla dzieci. Tekst liczy ok. 150–200 wyrazów, a dopełniają go doskonałe ilustracje Justyny Frąckiewicz. Duży krój pisma ułatwia czytanie, a proste zdania napisane z użyciem tylko podstawowych głosek nie sprawią trudności początkującym czytelnikom. Z książki mali czytelnicy dowiedzą się: • jakie są rodzaje odpadów, • czym jest recykling, • jak segregować śmieci. Dzięki takiej lekturze nauka czytania będzie przyjemna, a dodatkowo Twoje dziecko nauczy się, jak dbać o naszą planetę.
Książeczka z serii „Czytam sobie”, na którą składają się dopasowane do możliwości i upodobań młodych czytelników wydania. Cechy książeczek z serii: - mają poręczny format, - są napisane dużą czcionką, - tworzą je wybitni polscy autorzy i ilustratorzy, - przedstawiają wciągające historie. Dlatego dzieci tak chętnie sięgają po książki „Czytam sobie”, a z półek w księgarniach zniknęło już ponad dwa miliony książeczek z tej serii.
Panufer to stary egipski skryba mieszkający kiedyś w Turze. Pewnego dnia jako mały chłopiec popłynął w rejs barką po Nilu z Tury do Gizy, gdzie jego tata budował piramidy. „Składam zdania”, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.
Niezwykła biografia Romana Dmowskiego dla dzieci. Znany poeta i dziennikarz, Marcin Baran, przedstawia młodym czytelnikom dzieciństwo i młodość polityka II RP, podkreślając jego późniejszy sukces dyplomatyczny w negocjacjach przy podpisywaniu traktatu wersalskiego. W tle codzienność epoki, sugestywnie zilustrowana przez Marię Mazurowską, która na co dzień rysuje dla „Kosmosu dla dziewczynek”.
Pewnego dnia w śmietniku wybucha straszna awantura. Pudełko, drut, butelka i inne odpadki nie chcą leżeć obok siebie. Strasznie się kłócą i niewiele brakuje, by doszło do prawdziwej ekologicznej tragedii! Na szczęście ktoś wpada na pomysł, jak pogodzić skłócone towarzystwo. „Czytam sobie” to sprawdzona trzypoziomowa seria do nauki czytania, która sprawi, że twoje dziecko pokocha książki.
I tak od trzech dziesięcioleci zapisuję w wierszach to, co widzę, słyszę, myślę i czuję. Zdarza mi się wspomagać ów zapis wysiłkami wyobraźni i nieświadomości. W związku z tym jestem w tych wierszach nie tylko jako ja. Jestem w nich także jako ty i jako on, jako ona i jako ono, jako my i jako wy, i wreszcie jako oni. Ale na koniec tak naprawdę można tutaj znaleźć tylko mnie. Marcin Baran Pięćdziesiątka
„Świat zasługuje na nieufność i na zwątpienie, które można tylko wyszeptać, wymamrotać, wychrypieć ? głosem kalekim, słowami, które nie przystają do rzeczy. Bo zwierciadło języka, lustro mowy pękły w odłamków stos. Poeta grzebie w tej stercie”. Zbigniew Mikołejko
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje