Czy bohaterki powieści dostaną od życia ostatnią szansę, by rozprawić się z demonami, które przez tyle lat je prześladowały? Dziewięćdziesięcioletnia Zofia zapada w śpiączkę. W tym dziwnym śnie wracają do niej ważne wydarzenia i przeżycia, o których nie chciała mówić ani pamiętać: epizody z młodości w latach trzydziestych, z czasów wojny, powojennej wędrówki na Ziemie Odzyskane, a także z Wrocławia lat czterdziestych. Choroba matki zmusza córki do refleksji nad własnym życiem i wzajemnymi relacjami. Każda z nich skrywa niespełnione marzenia, zawiedzione nadzieje, niewykorzystane możliwości i dotkliwe zawody. Wspomnienia z rodzinnego domu, gdzie mężczyźni tylko bywali lub szybko odchodzili. To bardzo życiowa i pełna emocji książka opowiadająca o zawiłych relacjach między matką a jej córkami. Los sprawi, że będą zmuszone zmierzyć się ze swoimi demonami z przeszłości. Idealna lektura dla osób, które lubią czytać książki z historią w tle. – Beata Owczarczyk, Lubię i polecam polskich autorów
Czy na tarasach ryżowych można zgubić przyjaźń? Co da się wyczytać z magicznych wzorów perskiego dywanu? Co wspólnego ma nocny autostop z kawą po turecku? Czternaście opowiadań, które łączy motyw podróży na krańce świata lub bardzo blisko. Właściwie sama podróż jest głównym bohaterem. Każda z opisanych historii „ze szlaku” toczy się w innej przestrzeni: Japonia, Uzbekistan, Namibia, Finlandia czy Indonezja. Podróżnicy ruszają w drogę, samotnie lub w towarzystwie, by poznać egzotyczne miejsca, innych ludzi, przeżyć przygodę ze światem, dokonać własnych odkryć, poszukać inspiracji i zaskoczeń, dotrzeć do wyznaczonego celu. Co znajdą podczas swoich wypraw? Czego doświadczą? Historie o pogoni za przygodą, oczekiwaniach wobec świata i poszukiwaniu własnych dróg, a także o ludziach w podróży i ich problemach. Podróż jest okazją, by się dowiedzieć, jak się zachowujemy w nietypowych sytuacjach, także tych niekomfortowych, i jakie są relacje, które nas łączą. Uważne obserwacje realiów z różnych części świata przeplatają się w tych opowieściach z subtelnym humorem, ironią, a czasem smutkiem. Zapraszamy w fascynującą literacką podróż! Małgorzata Winkler-Pogoda – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Początkowo pracowała jako dziennikarka, a następnie wiele lat jako redaktor i wydawca w kilku wydawnictwach książkowych. Autorka powieści obyczajowej Tamtego lata w Bułgarii, książki wspomnieniowej o Emilu Barchańskim Miałam syna Emila. Wywiad rzeka z Krystyną Barchańską-Wardęcką, książeczki familijnej Zabawne przypadki kota Leona. Mieszka w Warszawie.
Pięciu młodych ludzi, a wśród nich Emil Barchański siedemnastoletmi uczeń liceum, w biały dzień w centrum Warszawy oblało czerwoną farbą, obrzuciło butelkami z benzyną i podpaliło pomnik Dzierżyńskiego, tak zwanego krwawego Feniksa - symbol terroru bolszewickiego. Ich akcja z 10 lutego 1982 r. zapoczątkowała serię zdarzeń, które doprowadziły do aresztowania Emila, esbeckich przesłuchań, tortur, represji i 3 czerwca 1982 r. do jego tragicznej śmierci.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje