Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogate słownictwo, wspiera równowagę emocjonalną i ułatwia naukę w szkole. Nic dziwnego, że rodzicom, bibliotekarzom i nauczycielom zależy, aby dzieci już od najmłodszych lat zakochały się w książkach, a później samodzielnie po nie sięgały. Ale jak to osiągnąć? Małgorzata Swędrowska, ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w popularyzacji czytelnictwa i twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, dzieli się sposobami na: • wprowadzenie książek do codziennego życia dziecka, • odkrywanie wielowymiarowości tekstu i ilustracji, • niezliczone zabawy (również ruchowe!) z książką, • aktywności związane z literaturą, • rozwój kompetencji potrzebnych do nauki czytania, • przebrnięcie przez szkolne lektury. 777 pomysłów na zabawy z książką pomoże rodzicom i nauczycielom w wychowaniu dzieci, które pokochają czytanie. Zapraszamy do zabawy, która uczy!
Pedagog w klasie. Scenariusze zajęć na różne okazje. Część II to zbiór scenariuszy zajęć prowadzonych przez pedagoga z uczniami w klasie oraz w ramach nauczania zdalnego. Książka zawiera również karty pracy, gotowe ankiety i formularze z ćwiczeniami dla uczniów, dzięki którym pedagog będzie miał komplet narzędzi do przeprowadzenia ciekawych i wartościowych zajęć z uczniami szkół podstawowych.
Książka do nauki czytania. Naturalna nauka czytania opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje. Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania. Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze. Autorka - Małgorzata Swędrowska - to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego. Naturalna nauka czytania - znakomita na starcie!
Elementarz w podskokach, czyli czytanie w zabawie! W podskokach – bo adresowany do dzieci, a szczęśliwe i ciekawe świata dziecko nie chodzi, ale podskakuje. W podskokach – bo czytanie to bardzo złożony proces, który rozpoczyna się od... ruchu. Ruch zakotwicza myśl, ruch jest „pożywieniem” dla rozwijającego się mózgu małego dziecka. Nacisk na poruszanie się, wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych, aktywności ruchowych, takich jak jeżdżenie na rowerze, skakanie przez skakankę, znajduje się w naszym elementarzu na pierwszej stronie omawianej litery. Zaproszenie do ćwiczeń i aktywności przed czytaniem ma uzmysłowić dorosłym, że czytanie z małymi dziećmi, może odbywać się tylko przy współudziale ruchu, bo jest to zgodne z fizjologią dziecka. W podskokach – bo nauka czytania z małymi dziećmi nie może kojarzyć się z siedzeniem godzinami nad książką, ale z różnorodnymi aktywnościami – gestami, mimiką, aktywnościami parateatralnymi. I taki właśnie jest nasz najnowszy elementarz – radosny i kreatywny. Napisany przez animatorkę, nauczycielkę, od wielu lat zajmującą się czytaniem wrażeniowym, Małgosię Swędrowską; z zabawnymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej i Ewy Poklewskiej-Koziełło. Z cudownymi wierszami Agnieszki Frączek. Zapraszamy dzieci do krainy czytania w radosnych podskokach!
Dzieci lubią bajki, a jeszcze bardziej – niespodzianki! A co, gdyby tak połączyć jedno z drugim i zaszyć w bajkach niespodzianki? Wówczas powstają opowiastki takie jak ta: zabawne, prawdziwe, ważne i potrzebne każdemu dziecku, a przy tym pięknie ilustrowane przez Marię Malcher. Bohaterami Niespodziankowych bajek są nie tylko ludzie, ale – jak to u ojca Prusa OP także zwierzęta, które radują się i smucą, dziwią się i znajdują odpowiedzi na ważne pytania. Przeżywają bliskie dzieciom codzienne sytuacje. Bajki Wojciecha Prusa OP i Małgorzaty Swędrowskiej mogą być inspiracją do wspólnej rodzinnej rozmowy o tym, co w życiu jest ważne i najważniejsze, co trudne i potrzebne, a co niezbędne, by być dobrym człowiekiem. Dzięki nim dziecko nauczy się nazywania wartości i emocji oraz opisywania życia w jego pełnym wymiarze: fizycznym, psychicznym i duchowym. Każde z 19 opowiadań kończy się zaproszeniem do modlitwy. Znajdziemy wśród nich m.in. historię Miriam, która rozumiała mowę zwierząt, Grubodzioba, który odkrył skarb, a także Szpaka, który choć groźnie wyglądał, miał bardzo dobre serce. Poznamy kolejne przygody Elka o złamanym skrzydełku i nauce języków, a także Piotrusia, który wymyślił swoją własną modlitwę. Wspólnie z dziećmi poszukamy odpowiedzi na pytania: Czy może niespodzianki są bliżej niż nam się wydaje? Czy jest coś, co ma siłę skruszyć twarde serce? Co może być początkiem przyjaźni? Dlaczego warto trenować? Dlaczego czasem tak trudno powiedzieć „przepraszam”?
Książka ?Pedagog w klasie. Scenariusze zajęć profilaktycznych i doradczych? to praktyczna pomoc dla każdego pedagoga. Publikacja zawiera aż 20 scenariuszy zajęć z uczniami ? w tym praktyczne karty pracy, ćwiczenia, formularze, ankiety. Wszystko w formie przystępnej dla pedagoga. Cały materiał podzieliliśmy na 3 bloki tematyczne: 1. Scenariusze zajęć dla najmłodszych, 2. Scenariusze z doradztwa zawodowego, 3. Integracja uczniów. W każdym rozdziale znajdują się scenariusze z danej tematyki wraz z niezbędnymi do pracy załącznikami.
Mama goni, rozśmiesza, staje na rzęsach... Tata lata, pociesza, przenosi góry... Tak widzą nas, rodziców, dzieci: potrafimy zrobić niemal wszystko i niezależnie od tego, czy robimy coś lepiej, czy gorzej, to w oczach dziecka jesteśmy zawsze ważni, zawsze potrzebni. Jesteśmy ich całym światem. Książka Moja mama, mój tata ma dwie perspektywy. Pierwsza to punkt widzenia dziecka. Czytamy proste zdania, interpretujemy ilustracje i szukamy w nich szczegółów własnych doświadczeń. Druga perspektywa przeznaczona jest dla rodzica, który definiuje swoje rodzicielstwo we wszystkich odcieniach emocji. Podważa swoje kompetencje, cieszy się z sukcesów, dąży do doskonałości. Ta książka ma przynieść nam odpowiedź: tak, jesteś wystarczająco dobrą mamą! Tak, jesteś wystarczająco dobrym tatą! Zmieniaj, co można zmienić. Umacniaj, co można wzmocnić. Bądź dumna, dumny z siebie i rób wszystko, by być dla dziecka światem – złożoności, wieloznaczności, przeciwieństw, skrajności, dobra i prawdy.
Książka do nauki czytania. „Naturalna nauka czytania” opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje. Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania. Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze. Autorka – Małgorzata Swędrowska – to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego. „Naturalna nauka czytania” – znakomita na starcie!
Relacja rodzeństwa to prawdziwa huśtawka i mieszanka uczuć. Jest w niej miejsce na rywalizację, zazdrość i gniew, ale też podziw, troskę i miłość. Autorki tej książki z wielką czułością i wnikliwością kreślą sytuacje, z których składa się rodzinne, codzienne życie siostrzano-braterskie. Wielkim atutem książki są ilustracje, dopełniające tekst i inspirujące do snucia własnych opowieści, do refleksji odnajdywanej w wieloznacznościach. Obrazkowa książka duetu Małgorzata Swędrowska i Joanna Bartosik w kolejnej – po książce Moja mama, mój tata i Moja babcia, mój dziadek – familijnej odsłonie. Małgorzata Swędrowska – pedagożka, trenerka nauczycieli i bibliotekarzy, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Autorka książek dla dzieci Moja mama, mój tata i Moja babcia, mój dziadek, Moja siostra, mój brat, Elementarz w podskokach i 777 pomysłów na zabawy z książką. Joanna Bartosik – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Zilustrowana przez nią książka Moja mama, mój tata została wybrana przez międzynarodowe jury portalu DPictus jako jedna ze 100 najpiękniejszych książek świata.
Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi – i zakochani w swoich wnukach. „Babcia i dziadek to ważne postaci w życiu dziecka. Zdarza się, że mają więcej czasu, uważności i czułości niż rodzice. Bywa też tak, że są zabiegani, uwikłani w choroby, czują niemoc i bezradność. Z jednej strony to dziadkowie dają dziecku siebie, ale i dziecko może być dla swoich dziadków niezwykłym lekarstwem i mocą napędową do życia. Książka jest zbudowana podobnie jak Moja mama, mój tata – obrazy dopełniają tekst i zapraszają do snucia opowieści. To, co wyróżnia książkę to refleksja nad swoją relacją do dziadków. Dziecko poczyni ją w warstwie obrazowej, a dorosły znajdzie tę chwilę zastanowienia między wierszami, w metaforach i wieloznacznościach. Zależało mi, by pokazać w książce nie tylko radosnych, gotowych na każde poświęcenie i wyzwanie dziadków, ale też by zaznaczyć z jakimi trudami się zmagają, pokazać, że starość ma niejedno oblicze...” – Małgorzata Swędrowska Małgorzata Swędrowska – pedagożka, trenerka nauczycieli i bibliotekarzy, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego, animatorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Autorka książek dla dzieci Moja mama, mój tata i Elementarz w podskokach. Joanna Bartosik – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, doktorantka na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat