Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
KOSF - Karty oceny słuchu fonemowego są narzędziem standaryzowanym. Test przeznaczony jest do badań diagnostycznych prowadzanych przez nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów oraz innych osób zajmujących się oceną słuchu fonemowego u dzieci w wieku od 3 do 6-7 lat.Cena promocyjna do końca 2016 r.Test składa się z 3 części:Materiału obrazkowego, który zawiera 34 kolorowe ilustracje, drukowane na laminowanych kartkach formatu A5;Podręcznika, który zawiera podstawy teoretyczne niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia testu oraz procedury standaryzacji oraz instrukcję przeprowadzenia testu a także analizę uzyskanych wyników. 40 stron format A4;Karty badania słuchu fonemowego, które służą do wprowadzania wyników badania.Programu komputerowego KomKOD z modułem KOSF, który umożliwia:- elektroniczne wypełnianie kart badania i kart wywiadu,- planowanie terapii słychu fonemowego na podstawie uzyskanych wyników,- monitorowanie postępów w terapii.
Przedstawione opracowanie jest kontynuacją książki Wybrane zagadnienia logopedyczne. Część I, sz, ż, cz, dż i dotyczy współpracy ortodontyczno-logopedycznej oraz terapii głosek s, z, c, dz. Specjaliści z zakresu ortodoncji i logopedii mają wspólny obszar działania, jakim jest jama ustna. Przedmiot badania logopedów i ortodontów stanowią takie struktury anatomiczne, jak mięśnie warg, policzków i języka, podniebienie twarde i miękkie, wyrostek zębodołowy szczęki i część zębodołowa trzonu żuchwy z osadzonymi w nich zębami oraz czynność narządu żucia, a więc oddychanie, ssanie, połykanie, żucie i artykulacja. Logopeda może być pierwszym specjalistą, który zwraca szczególną uwagę na stan jamy ustnej i uzębienia u dziecka w wieku przedszkolnym, które nie było jeszcze nigdy badane przez stomatologa. Dlatego jest wskazane, aby logopeda znał podstawowe zagadnienia z zakresu anatomii i fizjologii narządu żucia i ortodoncji, np. cechy prawidłowego zgryzu w uzębieniu mlecznym i stałym oraz charakterystyczne objawy wad zgryzu.
W "Zeszycie ćwiczeń Część II - s, z, c, dz" przedstawiona jest szeroka oferta ćwiczeń utrwalających głoskę w izolacji i w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie). Występuje w nim również różnorodność ćwiczeń utrwalających głoskę w wyrażeniach i zdaniach. Nie zabrakło w nim pracy z tekstem i ćwiczeń kinestezji artykulacyjnej. Na końcu zeszytu znajdują się ćwiczenia do pracy grupowej z dziećmi utrwalające wymowę głosek s, z, c, dz. Ćwiczenia w przedstawionym zeszycie ćwiczeń zostały podzielone ze względu na: etap pracy korekcyjnej, ćwiczenia przeznaczone dla dzieci czytających oraz dla dzieci nieczytających, ćwiczenia do pracy indywidualnej i grupowej. W ćwiczeniach na twardej wkładce znajdują się obrazki i teksty przeznaczone do wycięcia. Polecenia do ćwiczeń znajdą Państwo w opracowaniu tekstowym. W ćwiczeniach znajduje się: 16 ćwiczeń narządów artykulacyjnych, 44 ćwiczenia do pracy indywidualnej z dzieckiem, 5 ćwiczeń do pracy grupowej, 42 obrazki zawierające w swojej nazwie głoski s, z, c, dz.
Multimedialne Pakiety Logopedyczne powstały z myślą o dzieciach, które mają wady wymowy. Pakiety przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat. Ćwiczenia zawarte w pakiecie wspomagają terapię logopedyczną i ćwiczą wymowę tych głosek u dzieci pod kierunkiem logopedy. Zawiera ćwiczenia ortofoniczne, ćwiczenia do pracy indywidualnej i pracy grupowej. Do zeszytu dołączonych jest również 60 kolorowych obrazków do ćwiczeń dla dzieci nie czytających.
Multimedialne Pakiety Logopedyczne powstały z myślą o dzieciach, które mają wady wymowy. Pakiety przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-9 lat. Ćwiczenia zawarte w pakiecie wspomagają terapię logopedyczną i ćwiczą wymowę głosek u dzieci pod kierunkiem logopedy. W książce opisano diagnozę i terapię seplenienia (szeregu sz, ż, cz, dż). Ponadto zostały w niej szczegółowo opisane multimedialne programy komputerowe wchodzące w skład MPL.
W "Zeszycie ćwiczeń Część III - ś, ź, ć, dź" przedstawiona jest szeroka oferta ćwiczeń utrwalających głoskę w izolacji i w wyrazach (w nagłosie, śródgłosie i wygłosie). Występuje w nim również różnorodność ćwiczeń utrwalających głoskę w wyrażeniach i zdaniach. Nie zabrakło w nim pracy z tekstem i ćwiczeń kinestezji artykulacyjnej. Na końcu zeszytu znajdują się ćwiczenia do pracy grupowej z dziećmi utrwalające wymowę głosek ś, ź, ć, dź. Ćwiczenia w przedstawionym zeszycie ćwiczeń zostały podzielone ze względu na: etap pracy korekcyjnej, ćwiczenia przeznaczone dla dzieci czytających oraz dla dzieci nieczytających, ćwiczenia do pracy indywidualnej i grupowej. W ćwiczeniach na twardej wkładce znajdują się obrazki i teksty przeznaczone do wycięcia. Polecenia do ćwiczeń znajdą Państwo w opracowaniu tekstowym.