Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Książka Judyty Syrek i o. Joachima Badeniego Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata wyrywa z apatii i poczucia beznadziei i zaskakuje. Mimo, że jej główny wątek stanowi pogłębiona teologiczna refleksja, poświęcona poważnym tematom ostatecznym, ta lektura odświeża ducha, zachęca do działania i w efekcie - zadziwiająco pokrzepia. Ukazująca się nakładem Wydawnictwa Stacja 7 książka jest rozszerzeniem wydanych wcześniej rozmów z ojcem Badenim Uwierzcie w koniec świata i Wyjdź do światła o niepublikowane dotąd wypowiedzi charyzmatycznego dominikanina, który zmarł w 2010 roku w opinii świętości. Siła nadziei. Uwierzcie w koniec świata zachęca, by nie tylko w koniec świata wierzyć, ale by pójść dalej i przez pryzmat paruzji spojrzeć na swoje "tu i teraz". Dzięki ukazaniu spraw ostatecznych z perspektywy miłości Bożej - lektura tej książki wręcz wyzwala tęsknotę za ponownym przyjściem Chrystusa.
Ojciec Joachim Badeni i ojciec Leon Knabit, dwaj starzy zakonnicy, dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. Opowiadają anegdoty, udzielają rad i podają sprawdzone sposoby na rozwiązanie rozmaitych problemów, z którymi borykamy się codziennie. Męską rozmowę prowadzi kobieta – Judyta Syrek. • Co zrobić ze złośliwym sąsiadem? • Jak przezwyciężyć nudę? • Czy samotność może być dobra? • Jak sobie radzić ze stresem? • Czym się różni przyjaźń ziemska od „niebieskiej”? • Jak budować dobry związek i nie toczyć wojny płci? • Czy można panować nad emocjami? Kolejne wznowienie książki, którą pokochały tysiące czytelników. Edycja ta ukazuje się już po śmierci jednego z bohaterów – ojca Joachima – i poświęcona jest jego pamięci.
`Z każdą dobrą myślą, z każdym mądrym słowem warto dotrzeć do człowieka. W tej książce jest wiele mądrości, nad którymi warto się zastanowić. Każdy człowiek myślący czerpie z takich mądrości coś dla siebie. Jestem bardzo zaskoczona historią przytoczoną przez ojca Joachima. Być w oczach duchownego wzorem, jest rzeczą bardzo zaszczytną, ale też niezwykle zobowiązującą.` - Aneta Kręglicka.
Niezwykła rozmowa z ojcem Joachimem Badenim Judyta Syrek zadaje pytania o istotę kobiecości, rolę kobiet w życiu państwa i Kościoła. Jej rozmówca wieloletni duszpasterz akademicki, filozof, hrabia odpowiada mądrze i dowcipnie, odwołuje się do rozmów z małżeństwami, wspomina własne przeżycia, filmy i książki. Mówi o charyzmacie kobiecości i o tajemnicy kobiety, do której odczuwania powołany jest mężczyzna.
Czy żywe doświadczenie religijne, mistyka i spotkanie z Bogiem to tylko puste hasła, z którymi rozprawiły się współczesna psychologia i nauki ścisłe? Mistyka codzienności to zbiór w większości niepublikowanych dotąd tekstów Joachima Badeniego, znakomitego dominikańskiego kaznodziei, duszpasterza akademickiego i arystokraty o nietypowym jak na duchownego poczuciu humoru. Ojciec Badeni przedstawia bardzo osobistą wizję życia duchowego, w której Bóg pociąga nas poprzez piękno i urok swej Osoby, a wiara jest zmaganiem się, wzajemnym „przymierzaniem” Stwórcy i człowieka. Książka ojca Joachima to z jednej strony świadectwo własnych duchowych poszukiwań, z drugiej bezcenny przewodnik dla tych, którym pytania o Boga i sens życia nie dają spokoju.
„Ku memu zdziwieniu wczoraj pod prysznicem był obecny Pan Bóg. Nieświadomie wszedłem w stan modlitewnego skupienia pod prysznicem. Trzeba uważać, żeby nie była za gorąca woda, bo by się staruszek poparzył”. – fragment Ojciec Joachim Badeni, legendarny krakowski dominikanin, charyzmatyk, a niektórzy twierdzą, że mistyk, zostawił po sobie teksty, które umacniają wiarę i jednocześnie unoszą kąciki ust do szczerego uśmiechu. Zebrane z wielką starannością przez Sylwestra Szefera rozmowy i refleksje prezentowane w tej książce to doskonały przewodnik po mistyce życia codziennego. Bo przecież najtrudniej odnaleźć Boga w codziennych zmaganiach i prostych czynnościach. Bez zbędnego patosu i z rozbrajającą czułością dominikanin odpowiada na ważkie pytania i rozwiewa wiele wątpliwości dotyczących życia duchowego. Przede wszystkim jednak pokazuje, że kiedy jesteśmy otwarci, to Duch Święty może nas zaskoczyć nawet w kąpieli. Mistyka kąpieli? Randki? Zakupów? Takie rzeczy tylko z Duchem Świętym! Daj się zaskoczyć!
„Jestem nerwicowcem, oficjalnie neurastenikiem. Przedstawiam się: Neurastenik jestem, bardzo mi przyjemnie. A jednak przychodzą do mnie ludzie, aby odnaleźć spokój. Przed niedoszłym samobójstwem, rozwodem, w chorobie psychicznej. Czy ja ich uspokajam? Skądże. A jednak wychodzą uspokojeni. Tak samo wielu moich znajomych potrafi działać kojąco na ludzi. To jest działanie Ducha Świętego przez człowieka. Darmo dane. – fragment Moc z wysoka to zbiór niepublikowanych wcześniej tekstów o. Joachima Badeniego o Duchu Świętym. Ta książka to opowieść o Mocy Bożej, która żyje w człowieku, prowadzi go, wyzwala od smutku, zwątpienia i daje nowe życie. Joachim Badeni (1912-2010), dominikanin, duszpasterz akademicki, mistyk, jeden z pierwszych uczestników Odnowy w Duchu Świętym w Polsce, autor kilkunastu książek o modlitwie, które powstały na podstawie przeprowadzonych z nim wywiadów. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, podczas wojny żołnierz Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, pochodził z rodziny skoligaconej z dworami królewskimi Europy, wybrał życie ubogiego mnicha.
Czy potrzebujemy Kościoła? O dialogu Kościoła z innymi wyznaniami. Czy spowiednik powinien być psychoterapeutą? Jak można dziś dyskutować ze świętym Tomaszem? Dlaczego ponosimy konsekwencje grzechu pierworodnego? O powrocie Mistrza Eckharta. Czym jest modlitwa? Jak chrześcijaństwo nobilituje erosa? O czytaniu Biblii. O człowieczeństwie Chrystusa. Jak w czasach postmodernizmu czytać mistyków chrześcijańskich? O wyobraźni i humorze religijnym. O. Joachim Badeni - dominikanin, potomek hrabiego Badeniego, przez swoją matkę, szwedzką arystokratkę, spowinowacony z Habsburgami. Podczas drugiej wojny światowej walczył na frontach zachodnich, pod koniec wojny wstąpił do zakonu. Słynie z dowcipu, niepokornego umysłu, głębokiej znajomości mistyki chrześcijańskiej oraz buddyzmu zen. Przez lata jego największą pasją była psychologia głębi Carla Gustawa Junga oraz "Władca pierścieni" Tolkiena. Ma 90 lat. O. Jan Andrzej Kłoczowski - niegdyś uczeń o. Badeniego. Profesor Akademii Teologicznej w Krakowie. Autor artykułów o filozofii i kulturze, monografii o Leszku Kołakowskim oraz książek o mistyce chrześcijańskiej; odważny w podejmowaniu refleksji wokół centralnego dziedzictwa myśli dwudziestego wieku: Freuda, Nitzschego, postmodernizmu. Jest także znanym krakowskim duszpasterzem i rekolekcjonistą. Artur Sporniak - absolwent AGH, studiował filozofię na Papieskiej Akademii Teologicznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Od 1993 roku pracuje w dziale religijnym "Tygodnika Powszechnego". Jest współautorem dwóch tomów rozmów z ojcem Leonem Knabitem. Jan Strzałka - studiował teatrologię i polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1988 roku pracuje w "Tygodniku Powszechnym", gdzie publikował m.in. reportaże z byłych republik radzieckich, ogarniętej wojną Czeczenii oraz wywiady z rosyjskimi obrońcami praw człowieka.
Ojciec Joachim Badeni pochodzi z arystokratycznego rodu Badenich, którzy z wyboru stali się polskimi patriotami. Podczas II wojny światowej walczył pod Narwikiem, we Francji i Maroku. Po wojnie stał się współtwórcą słynnego krakowskiego duszpasterstwa akademickiego „Beczka”, duszpasterzem akademickim w Poznaniu, działał w ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Jeżeli zadajesz sobie pytania o rolę religii w twoim życiu, zastanawiasz się nad swoim rozwojem duchowym, poszukujesz odpowiedzi na ważne pytania – sięgnij po tę książkę. Jeśli uwielbiasz również opowieści o ciekawych ludziach, miejscach, pięknych miejscach – tak, książka jest dla ciebie! Ojciec Joachim Badeni - dominikanin, słynący z głębokiej wiedzy, pogody ducha i wyjątkowego poczucia humoru. – O rodzinie i błędach młodości – O objawieniach i drodze do klasztoru – O lekturach i fascynacjach – O przyjaźniach, starości i radości życia