Rozbijanie rosjo-fałszów o kapitanie "Szarym" - Mieczysławie Pazderskim, Żołnierzach Niezłomnych Okręgu Lubelskiego NSZ, wydarzeniach we wsi Wierzchowiny i bitwie pod Hutą z Rosjanami (studium)
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Druga część opracowania, w którym Autor wykazuje oszustwa, insynuacje, manipulacje paszkwilu Skazy na pancerzach Piotra Zychowicza o Żołnierzach Niezłomnych. Nowa książka doktora Jerzego C. Malinowskiego jest ciągiem dalszym demaskowania mega-kłamstw Zychowicza na temat Żołnierzy Niezłomnych Polski Podziemnej. Jednocześnie autor ten krytycznie recenzuje i odkłamuje rosjo-fałsze w zakłamanych publikacjach grupy nierzetelnych i tendencyjnych historyków czy raczej anty-polskich propagandzistów, z których Zychowicz zbudował swoje bezczelne oszustwa i kalumnie… Prezentowana książka przynosi rewelacyjne ustalenia naukowe w zakresie zagadnień wymienionych w tytule tej publikacji. Dociekliwy autor obala tam niemal wszystkie dotychczasowe twierdzenia o wydarzeniach we wsi Wierzchowiny 6 czerwca 1945 r., a w istocie rosjo-fałsze wrogiej propagandy, której celem było kłamliwe zohydzenie tamtych Żołnierzy Niezłomnych Polski Podziemnej. Autor, przedzierając się przez gąszcz wieloletnich zakłamań rosjo-sowieckich, przedstawia Czytelnikom prawdziwy opis tego, co wówczas tam się stało. W ostatnim rozdziale dość szczegółowo zrekonstruowane zostały i opisane działania broniących się Polaków i atakujących Rosjan, które rzutowały na przebieg bitwy pod Hutą 10 czerwca 1945 r. Była to jedna z największych bitew Wojska Polskiego (z NKWD i Armią Czerwoną) po Drugiej Wojnie Światowej, a nie Karbala, jak piszą niektórzy, choć szacunek i dla nich. Dodatkowym walorem książki jest ukazanie tamtych lubelskich wydarzeń na szerokim tle międzynarodowej polityki Rosji sowieckiej przeciw Rządowi RP na Wychodźstwie w Londynie i Podziemnemu Państwu Polskiemu w Kraju. Warto podkreślić, że autor – w większym stopniu niż inni – wykorzystał archiwalia (głównie ze zbiorów lubelskiego IPN), dotąd oszukańczo przemilczane i zatajane przez wszystkich tych, którzy z lenistwa lub zakłamanego cynizmu latami powielali anty-polskie rosjo-fałsze, choć podają się za historyków. Jest to obowiązkowa, ale i pasjonująca lektura dla każdego Polaka, który bardziej szczegółowo interesuje się historią Ojczyzny naszej miłej. Jest to również obowiązkowa lektura dla każdego historyka najnowszych dziejów Polski, aby zapoznał się z prawdziwym przebiegiem tamtych wydarzeń i nie powtarzał już więcej rosjo-fałszów, które zaśmiecają polską pamięć historyczną i krzywdzą Żołnierzy Niezłomnych Okręgu Lubelskiego NSZ. O samym autorze zaś można napisać, że ten jeden piłsudczyk uczynił w tej książce więcej dla rzetelnej obrony prawdy historycznej o NSZ niż wszyscy endecy razem wzięci.
Prezentowana tu książka dr. Jerzego C. Malinowskiego jest pierwszą częścią stanowczej i kompetentnej demaskacji tekstu Piotra Zychowicza pt. Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych, Poznań 2018. Autor owej demaskacji, ze sporą znajomością rzeczy, krok po kroku kolejno obala wszystkie twierdzenia Zychowicza, który atakuje i bezpodstawnie oskarża Żołnierzy Niezłomnych o dokonanie jakichś zbrodni i bestialstw. W książce tej, odkłamującej pamięć majora Łupaszki – Zygmunta Szendzielarza, autor drobiazgowo wykazał całkowitą bezpodstawność oskarżeń Zychowicza, które „oparte” zostały na różnych, kłamliwych zmyśleniach z nienawiści do Polski i Polaków. Książka dr. Malinowskiego znacznie wzbogaci Państwa wiedzę o tytułowe zagadnienia i wiele innych kwestii, które zostały interesująco podane w dynamicznej narracji. Czyta się ją z ogromnym zaciekawieniem. Wartościowa i bardzo pouczająca lektura.
Książka Wywiad i kontrwywiad siatki cywilnej Okręgu Lubelskiego WiN 1945-1947 w walce o Niepodległość Polski z rosjo-sowieckim okupantem ludobójczym. Studium organizacji i działalności lokuje się na pograniczu historiografii i politologii. Prezentowane opracowanie jest skrupulatnym opisem struktury i działalności wywiadu i kontrwywiadu Okręgu Lubelskiego WiN w latach 1945-1947. Ta konspiracyjna struktura obejmowała teren nieco większy niż ówczesne województwo lubelskie. Do tej pory nie ma publikacji, w której tytułowe zagadnienie zostałoby omówione tak dociekliwie i dogłębnie jak w prezentowanej książce. Właściwą narrację poprzedza krótki wstęp charakteryzujący powojenną politykę okupacyjno-ludobójczą Rosji sowieckiej w zajętej Polsce oraz skalę walki i oporu Polaków. Potem następuje omówienie struktury organizacyjnej wywiadu Okręgu Lubelskiego WiN w latach 1945-1947. W drugiej połowie opracowania przedstawione zostały efekty jego pracy. Tutaj "oczami" wywiadu WiN czytelnik zapoznaje się z różnymi aspektami nowej rzeczywistości rosjo-komunistycznej, jaką Moskale narzucili Polsce i Lubelszczyźnie. Autor stwierdza przy tym, że sprawozdania wywiadowcze WiN (niezwykle bogate informacyjnie i rzetelnie sporządzane) są gorzej traktowane przez różnych badaczy niż archiwalia wytworzone przez ówczesnego okupanta rosjo-sowieckiego i jego polskojęzyczne ekspozytury.