Książka Ból i depresja to praca dotycząca współwystępowania zespołów depresyjnych i objawów bólowych. W publikacji tej Czytelnik znajdzie aktualne, wyczerpujące dane zarówno na temat neurobiologicznego podłoża omawianego problemu, jak również jego następstw klinicznych u pacjentów należących do różnych grup wiekowych. Szczegółowo omówiono metody farmakoterapeutyczne i psychoterapeutyczne pozwalające pomóc chorym cierpiącym z powodu depresji i bólu. Osobne rozdziały poświecono najczęstszym interakcjom leków stosowanych w farmakoterapii bólu i depresji, a także komunikacji z pacjentem z bólem przewlekłym i depresją.
Problem interakcji leków staje się coraz istotniejszy w codziennej praktyce lekarskiej. W przypadku polifarmakoterapii zawsze istnieje ryzyko, że podawane jednoczasowo leki mogą w wyniku wzajemnych interakcji zmieniać zarówno swoją skuteczność, jak i bezpieczeństwo stosowania. Każda pozycja książkowa, która omawia problem niekorzystnych interakcji leków, jest bardzo cenna w księgozbiorze każdego lekarza praktyka, dlatego też z wielką radością przekazujemy Państwu aktualną, przydatną w codziennej praktyce dawkę wiedzy na temat interakcji leków stosowanych w chorobach układu sercowo naczyniowego. Jej układ pozwala na szybkie określenie ryzyka wzajemnych interakcji leków kardiologicznych, a to właśnie w tej grupie - jak wynika ze statystyk - często zdarzają się skojarzenia leków, które prowadzą do wzrostu ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.
Nowe, zmienione wydanie unikalnej na polskim rynku książki przedstawiającej najczęściej występujące interakcje leków stosowanych w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, hiperlipidemii, cukrzycy, leków przeciwpłytkowych i przeciwkrzepliwych. przeciwhistaminowych, neurologicznych, przeciwnowotworowych, przeciwbólowych i przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i najczęściej stosowanych leków ziołowych. W książce zostały opisane leki dostępne w Polsce i ich interakcje z innymi jednocześnie stosowanymi lekami. Autorzy zastosowali podział leków na grupy terapeutyczne, co ułatwia czytelnikowi korzystanie z informacji. Stosowanie się do nich pozwoli uniknąć działań niepożądanych, spowodowanych nieodpowiednim połączeniem leków lub braku skuteczności zastosowanego leczenia. Drugie wydanie książki zostało uzupełnione informacjami o nowych lekach. Książka jest przede wszystkim adresowana do lekarzy podstawowej opieki medycznej.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat