Poręczny format i miękka oprawa umożliwia korzystanie z atlasu w czasie grzybobrania. A autor zachęca do zainteresowania się naprawdę wieloma smacznymi grzybami występującymi w naszych lasach. Wśród opisanych 160 gatunków aż 95 jest jadalnych. Pozostałe są niejadalne i trujące. Wszystkie gatunki są zaprezentowane na fotografii oraz szczegółowo scharakteryzowane, tak by nie pomylić tych, które warto zbierać z niejadalnymi lub wręcz trującymi „sobowtórami”. Istotną nowością – dla znawców i osób ambitnie podchodzących do zbierania grzybów – jest wprowadzenie specjalnych kluczy do rozpoznawania najpopularniejszych gatunków jadalnych. Ciekawostką jest też rozdział o hodowaniu grzybów w domu zawierający cenne wskazówki dla każdego zainteresowanego. Bardzo praktyczne porady znajdują się też w części poświęconej kupowaniu grzybów.
Przewodnik po Wiedniu nasycony silnie osobistymi przemyśleniami. Jego autor, Jarosław Orłowski, w Wiedniu mieszka od 1989 roku, od 2009 roku, po ukończeniu studiów przewodnickich, oprowadza turystów po całej Austrii. Książka ta nie jest pełnym historycznym opisem miasta, nie oddaje wszystkich jego barw, kształtów i odcieni. Została pomyślana raczej jako spojrzenie na dzieje i kulturę Wiednia, a nade wszystko na chrześcijaństwo silnie łączące Austrię z Polską. Autor czyni to na przykładzie postaci kilkorga świętych, którzy w obu krajach otaczani są kultem i odbierają należną im cześć.
Poręczny format i miękka oprawa umożliwia korzystanie z atlasu w czasie grzybobrania. A autor zachęca do zainteresowania się naprawdę wieloma smacznymi grzybami występującymi w naszych lasach. Wśród opisanych 160 gatunków aż 95 jest jadalnych. Pozostałe są niejadalne i trujące. Wszystkie gatunki są zaprezentowane na fotografii oraz szczegółowo scharakteryzowane, tak by nie pomylić tych, które warto zbierać z niejadalnymi lub wręcz trującymi „sobowtórami”.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje