Jak w Gnieźnie królów koronowano?
Książka, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kulturę i życie Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.
Tom, który zbiera w sobie najważniejsze i najciekawsze szczegóły dotyczące dawnego życia wojów, rycerzy, władców i królów. Kim byli pierwsi polscy wojownicy, jak wyglądało ich uzbrojenie i wczesne machiny wojenne, czym jest łęczysko i jak pozyskiwano żelazo niezbędne do produkcji narzędzi – wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w części poświęconej rycerzom i wojom. Natomiast o rytuałach związanych z życiem wczesnych władców – dotyczących zarówno spraw codziennych, jak i państwowych uroczystości, sprawowaniu władzy i towarzyszącym temu przywilejom i obowiązkom, przeczytać można w części o królewskim dworze.
Książka z serii „Tu powstała Polska”, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.
Piąta część cieszącego się dużym powodzeniem cyklu edukacyjnego o pierwszych Piastach dla dzieci, przygotowana specjalnie na tegoroczną rocznicę Chrztu Polski. Kolorowe ilustracje i ciekawe opisy przybliżają młodemu czytelnikowi kulturę i życie w dawnych wiekach. Jak wyglądały dawne grody, gdzie mieszkali, jak się ubierali nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy... Mnóstwo detali przedstawionych w sposób zgodny z naukową wiedzą historyczną, uzupełnionych bogatymi ilustracjami.
Szósta z kolei książka w serii dla dzieci „Tu powstała Polska”. Na Szlaku Piastowskim znajduje się wiele zabytków architektury związanych z funkcjonowaniem klasztorów w państwie Piastów. Autor poprzez ciekawą narrację i bogate ilustracje przybliża młodym czytelnikom ten mało znany świat. Jak powstawały klasztory, jak wyglądało w nich życie codzienne, co to jest reguła klasztorna, jakie sekrety kryje refektarz? Wiele interesujących informacji i ciekawostek dotyczących zakonników, m.in. benedyktynów, dominikanów, franciszkanów oraz zgromadzeń żeńskich.
Książka z serii „Tu powstała Polska”, której celem jest przybliżenie młodemu czytelnikowi kultury i życia Piastów. Jak wyglądały dawne grody, osady i miasta, jak budowano kościoły i pałace, jak wyglądała codzienność na dworze, gdzie mieszkali, jak się ubierali, co jedli nasi przodkowie, jak wyglądało uzbrojenie wojów i rycerzy. Mnóstwo detali przedstawionych na bardzo bogatych ilustracjach.
Książki z serii „Tu powstała Polska” cieszą się dużym zainteresowaniem młodych czytelników. Autor w sposób zwięzły i przystępny opowiada o państwie Mieszka I, o drużynie książęcej, o tym, jak wyglądały grody i życie w nich, o sztuce romańskiej, o zajęciach rzemieślników i kupców. Zachęca czytelnika do odwiedzenia muzeów Wielkopolski, gdzie znajduje się wiele zabytków pochodzących z czasów pierwszych Piastów. Opowieść wzbogacona jest bardzo plastycznymi ilustracjami.
Angielska wersja książki o początkach państwa polskiego. Autor zwięźle iprzystępnie opowiada o państwie Mieszka I, o drużynie książęcej, o tym, jak wyglądały grody iżycie wnich, o sztuce romańskiej, o zajęciach rzemieślników i kupców. Zachęca czytelnika do odwiedzenia muzeów Wielkopolski, gdzie znajduje się wiele zabytków z czasów pierwszych Piastów. Opowieść wzbogacona jest bardzo plastycznymi ilustracjami. It is an English version of abook about the beginnings of Poland. Author writes concisely and plainly about the kingdom of Mieszko I, prince’s team, living in amediaeval city, Romanesque art and the work of craftsmen and tradesmen. The book encourages readers to visit museums in Wiekopolska (Greater Poland), where they can find monuments from the time of the first Piasts. The story goes with vivid and detailed illustrations.
Autor zabiera nas w barwną podróż w czasie do wczesnośredniowiecznego Gniezna. Prowadzi ona od legendarnych początków, poprzez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu, aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków. W trakcie tej narracji czytelnik poznaje życie codzienne zwykłych mieszkańców grodu, takich jak rzemieślnicy, kupcy, ale też tych, którzy tworzyli drużynę książęcą. W książce nie zabrakło również ważnych dla miasta wydarzeń oraz związanych z nimi zabytków. Na jednej ze stron można znaleźć ilustrację prezentującą sposób wykonania Drzwi Gnieźnieńskich, najcenniejszego zabytku sztuki romańskiej w Polsce. Rysunki ukazują wiele innych wartościowych przedmiotów z przeszłości, większość z nich to eksponaty z wystaw w Muzeum PPP w Gnieźnie.Książka jest zintegrowana z aplikacją mobilną „W gnieźnieńskim grodzie”, opracowaną i wydaną w 2013 roku przez MPPP. Wybrane strony są znacznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją), jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje