Maryja. Biografia to pierwsza tak obszerna, dobrze udokumentowana i bogato ilustrowana opowieść o ziemskim życiu Matki Bożej. Reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń, autorzy kilkunastu książek tłumaczonych na wiele języków świata, tym razem prowadzą dziennikarskie śledztwo dotyczące Miriam z Nazaretu. Odtwarzają przebieg jej życia, rekonstruując wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat. Jeżdżą po Ziemi Świętej, Egipcie, Turcji, Grecji, spotykając się z historykami, biblistami i archeologami biblijnymi. Rozmawiają z naukowcami prowadzącymi wykopaliska archeologiczne w Nazarecie, badającymi autentyczność Domu Maryi w Loreto czy dokonującymi ekspertyz relikwii czczonych jako własność Matki Bożej. Rezultatem ich poszukiwań jest bogato ilustrowana biografia dotycząca najbardziej wpływowej kobiety w dziejach świata.
Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych to kolejna książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Tym razem autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu zjawiska nadprzyrodzone i ich naukowe wyjaśnienie. Przedstawiają zjawiska nadprzyrodzone takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia, czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku, Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie okazują się wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy. W książce autorzy omawiają następujące tematy: 1. Instytut pełen tajemnic. Tam, gdzie nauka dociera do swych granic 2. Mięsień serca w permanentej agonii. Tajemnica wiary tajemnicą nauki 3. Skrzep krwi skrupulatnie przestrzegający terminów. Cienka czerwona linia 4. Kobieta, która zmieniła bieg dziejów. Niewiasta obleczona w słońce 5.Modlitwa łamiąca prawa natury. Dowody na świętych obcowanie 6. Nigdy niegojące się rany. Życie ze stygmatami 7. Życie bez jedzenia i bez picia. Boska inedia 8. Zwłoki niepodlegające rozkładowi. Poza entropią „Zjawiska nadprzyrodzone, cudowne uzdrowienia i stygmatycy. Czyli przypadki pozostające poza jakimkolwiek wyjaśnieniem w sensie stricte naukowym. Mimo upływu wielu lat wciąż wprawiają w osłupienie nie tylko zwykłych ludzi, ale także wybitnych biologów czy lekarzy. Górny i Rosikoń ponownie zabierają nas w fascynującą podróż, odkrywającą różne oblicza Stwórcy” – Krzysztof Ziemiec, TVP. „Kardynał Joseph Ratzinger stwierdził kiedyś, że Objawienie kończy się wraz z Chrystusem, lecz zaraz dodał: Oczywiście nie możemy zabronić Bogu, by w naszych czasach przemawiał poprzez prostych ludzi i przez nadzwyczajne znaki, demaskując niedostateczność dominujących kultur naznaczonych racjonalizmem i pozytywizmem. Książka Górnego i Rosikonia przybliża nam te „nadzwyczajne znaki”, które zostały uznane również przez wolnych od uprzedzeń naukowców” – Włodzimierz Rędzioch, „Inside Vatican”.
Tajne Archiwum Watykańskie. Nieznane karty z historii Kościoła" to najbardziej intrygująca książka w dorobku Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia, autorów bestsellerowych pozycji przetłumaczonych na osiem języków (w tym pięciu bogato ilustrowanych śledztw dziennikarskich wydanych w Stanach Zjednoczonych). Tym razem reportażysta i fotograf wchodzą do środka jednej z najbardziej strzeżonych instytucji na świecie - Tajnego Archiwum Watykańskiego. Opowiadają o jego burzliwej historii oraz docierają do przechowywanych tam unikalnych dokumentów. Dzięki temu przybliżają nam z mało znanej strony kulisy najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń z dziejów Kościoła, takich jak np. proces templariuszy, wyprawy krzyżowe, działalność inkwizycji, proces Galileusza czy postawa Piusa XII wobec Holokaustu. Prócz kwerendy w archiwach odbywają podróże do kilkunastu krajów, docierając do miejsc opisywanych w dokumentach oraz spotykając się z wieloma historykami. Efektem ich kilkuletniej pracy jest błyskotliwie napisana książka, ilustrowana wieloma unikalnymi zdjęciami. Obowiązkowa lektura dla tych, których pasjonują zagadki historii.
"Tajemnica Graala. Śledztwo w sprawie Świętego Kielicha" to kolejna książka Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia z cyklu dziennikarskich dochodzeń tropami najważniejszych relikwii chrześcijaństwa. W trzecim tomie autorzy postanowili odnaleźć najbardziej poszukiwany przedmiot w dziejach świata, czyli Świętego Graala, a więc Kielich, którego miał użyć Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy, gdy ustanawiał Eucharystię. Autorzy wyruszyli śladami owej relikwii, która wiodła od Jerozolimy, poprzez Rzym, do Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim dotarli do wielu tajemniczych miejsc, w których Kielich ukrywany był przez muzułmańskimi najeźdźcami. W Pirenejach zwiedzali niedostępne górskie klasztory, które dawały początek średniowiecznym opowieściom o Graalu i Rycerzach Okrągłego Stołu. Spotykali się z historykami, dzięki którym mogli zrekonstruować dzieje Świętego Kielicha ze wszystkimi perypetiami. Rozmawiali również z archeologami, którzy badali ów przedmiot, potwierdzając jego pochodzenie z ziem Bliskiego Wschodu i z czasów Jezusa. Dotarli też do wyników wielu badań na ten temat. W efekcie doszli do wniosku, że naczynie z jerozolimskiego Wieczernika znajduje się dziś w katedrze w Walencji. Wynikiem ich podróży do Europie i wielomiesięcznego śledztwa stała się niemal 300-stronicowa, bogato ilustrowana książka reporterska "Tajemnica Graala" – pierwsze na świecie tak obficie udokumentowane kompendium wiedzy na temat Kielicha z Ostatniej Wieczerzy. To publikacja oddzielająca rzeczywistość od mitów i legend oraz prezentująca prawdziwe dzieje Świętego Graala.
Położone we francuskich Alpach La Salette to miejsce jednego z najbardziej znanych objawień maryjnych w historii Kościoła. To właśnie tam w 1846 roku Matka Boża przekazała dwójce pastuszków orędzie, które pozostaje aktualne aż do dziś. Dzięki temu wydarzeniu na przestrzeni kolejnych lat wiele osób doświadczyło przemiany serca, nawrócenia, pogłębienia życia duchowego czy odnalezienia sensu istnienia. Zarazem narosło wokół tej historii wiele kontrowersji i nieporozumień, które stały się źródłem napięć i sporów w Kościele. Niniejsza książka przybliża czytelnikowi objawienie w La Salette oraz związane z nim wydarzenia, osadzając je w szerokim kontekście historycznym. Relacjonuje przebieg dochodzenia, które doprowadziło do uznania przez Kościół autentyczności owego nadprzyrodzonego fenomenu. Przedstawia towarzyszące temu przeciwności. Odmalowuje portrety dwójki pastuszków, którzy na własne oczy widzieli Maryję. Opowiada o łaskach duchowych, których dzięki La Salette doświadczyły rzesze znanych i nieznanych szerzej osób. Opisuje te zdarzenia, dokonując zarazem teologicznej interpretacji. W końcu przybliża nam dzieje Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów - jedynego na świecie zakonu, który powstał jako bezpośredni owoc maryjnego objawienia. Pasjonująca lektura dla każdego, kogo fascynuje osoba Najświętszej Maryi Panny oraz ślady, jakie pozostawia ona w historii człowieka.
Częstochowa nieprzypadkowo nazywana jest duchową stolicą Rzeczypospolitej. W tym mieście swój tron ma bowiem Królowa Polski. Przez całe wieki przybywali tam, by oddawać Jej pokłon, ludzie różnych stanów, języków i narodów, monarchowie i papieże. Na Jasnej Górze szczególnie widać, iż nie sposób zrozumieć dziejów Polski bez odniesienia do Chrystusa i Maryi. Ów fenomen oddaje książka Królowa, napisana wnikliwie i z pasją przez Grzegorza Górnego oraz bogato ilustrowana przez Janusza Rosikonia. To opowieść o wielowiekowej obecności Matki Bożej w Cudownym Wizerunku Jasnogórskim. O paulinach, pielgrzymkach, cudach, koronacjach, przymierzach i wielu innych zjawiskach związanych z tym miejscem. Książka nie ogranicza się jednak wyłącznie do polskiej perspektywy, lecz ukazuje rolę Najświętszej Maryi Panny w szerszym kontekście historii zbawienia historii, która dzieje się także tu i teraz, i dotyka dziś każdego z nas.
Bogato ilustrowana książka „Ufam. Śladami Siostry Faustyny“ to kolejna pozycja w dorobku uznanego tandemu autorskiego: dziennikarza Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Tym razem stawiają oni sobie za cel prześledzenie życia największej mistyczki XX wieku na świecie oraz odpowiedzenie na pytanie, jak to się stało, że kult Bożego Miłosierdzia w bardzo krótkim czasie zdobył rzesze wiernych czcicieli na wszystkich kontynentach. Autorzy docierają do wszystkich miejsc, w których przebywała bohaterka książki (w Polsce i na Litwie), zbierając na jej temat unikalny materiał faktograficzny i fotograficzny. Rekonstruują też burzliwe dzieje kultu Bożego Miłosierdzia już po śmierci Siostry Faustyny – od obojętności hierarchii, poprzez zakaz Stolicy Apostolskiej, aż po pełną akceptację Watykanu. W rezultacie otrzymujemy książkę, która jest fascynującą opowieścią o intesywnym i spełnionym życiu duchowym w niespokojnym XX wieku.
Ufający to bogato ilustrowana biografia bł. ks. Michała Sopoćki autorstwa znanego duetu: Grzegorza Górnego (reportera) i Janusza Rosikonia (fotografa). Wybrali się oni śladami kierownika duchowego i spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej, docierając do wszystkich miejsc związanych z jego życiem – na Białorusi, na Litwie i w Polsce. Zrekonstruowali jego życiowy szlak, pełen licznych przygód, perypetii i nieoczekiwanych zwrotów akcji – od końca XIX stulecia do schyłku XX wieku. Wyruszyli w wędrówkę nie tylko w czasie i przestrzeni, lecz także odbyli podróż duchową, starając się zagłębić w tajemnicę Bożego Miłosierdzia. W swej książce przybliżyli czytelnikom postać błogosławionego, a zarazem – przez pryzmat jego sylwetki – przedstawili dzieje najbardziej dynamicznie rozwijającego się współcześnie kultu w świecie chrześcijańskim, czyli nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego.
Położone we francuskich Alpach La Salette to miejsce jednego z najbardziej znanych objawień maryjnych w historii Kościoła. To właśnie tam w 1846 roku Matka Boża przekazała dwójce pastuszków orędzie, które pozostaje aktualne aż do dziś. Dzięki temu wydarzeniu na przestrzeni kolejnych lat wiele osób doświadczyło przemiany serca, nawrócenia, pogłębienia życia duchowego czy odnalezienia sensu istnienia. Zarazem narosło wokół tej historii wiele kontrowersji i nieporozumień, które stały się źródłem napięć i sporów w Kościele. Niniejsza książka przybliża czytelnikowi objawienie w La Salette oraz związane z nim wydarzenia, osadzając je w szerokim kontekście historycznym. Relacjonuje przebieg dochodzenia, które doprowadziło do uznania przez Kościół autentyczności owego nadprzyrodzonego fenomenu. Przedstawia towarzyszące temu przeciwności. Odmalowuje portrety dwójki pastuszków, którzy na własne oczy widzieli Maryję. Opowiada o łaskach duchowych, których dzięki La Salette doświadczyły rzesze znanych i nieznanych szerzej osób. Opisuje te zdarzenia, dokonując zarazem teologicznej interpretacji. W końcu przybliża nam dzieje Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów - jedynego na świecie zakonu, który powstał jako bezpośredni owoc maryjnego objawienia. Pasjonująca lektura dla każdego, kogo fascynuje osoba Najświętszej Maryi Panny oraz ślady, jakie pozostawia ona w historii człowieka.
Położone we francuskich Alpach La Salette to miejsce jednego z najbardziej znanych objawień maryjnych w historii Kościoła. To właśnie tam w 1846 roku Matka Boża przekazała dwójce pastuszków orędzie, które pozostaje aktualne aż do dziś. Dzięki temu wydarzeniu na przestrzeni kolejnych lat wiele osób doświadczyło przemiany serca, nawrócenia, pogłębienia życia duchowego czy odnalezienia sensu istnienia. Zarazem narosło wokół tej historii wiele kontrowersji i nieporozumień, które stały się źródłem napięć i sporów w Kościele. Niniejsza książka przybliża czytelnikowi objawienie w La Salette oraz związane z nim wydarzenia, osadzając je w szerokim kontekście historycznym. Relacjonuje przebieg dochodzenia, które doprowadziło do uznania przez Kościół autentyczności owego nadprzyrodzonego fenomenu. Przedstawia towarzyszące temu przeciwności. Odmalowuje portrety dwójki pastuszków, którzy na własne oczy widzieli Maryję. Opowiada o łaskach duchowych, których dzięki La Salette doświadczyły rzesze znanych i nieznanych szerzej osób. Opisuje te zdarzenia, dokonując zarazem teologicznej interpretacji. W końcu przybliża nam dzieje Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów - jedynego na świecie zakonu, który powstał jako bezpośredni owoc maryjnego objawienia. Pasjonująca lektura dla każdego, kogo fascynuje osoba Najświętszej Maryi Panny oraz ślady, jakie pozostawia ona w historii człowieka.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje