Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Klasyczny tekst Ćwiczeń św. Ignacego, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje, jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce.
Zobacz wszystko na nowo w Chrystusie. Opowieść pielgrzyma to nie tylko poruszająca historia życia i nawrócenia św. Ignacego Loyoli. To przede wszystkim świadectwo człowieka, dla którego najważniejszą rzeczą było schronić się i nieustannie trwać w samym Bogu. Zainspiruj się doświadczeniem założyciela zakonu jezuitów i odkryj na nowo bliskość Boga w swoim życiu. Pewnego dnia nalegano na niego bardzo, żeby wziął ze sobą towarzysza, bo przecież nie umie ani po włosku, ani po łacinie. Mówiono mu, że to by mu bardzo pomogło i zachwalano takiego towarzysza. A on im na to odparł, że gdyby nawet chodziło o syna lub ojca księcia de Cardona, nie poszedłby w ich towarzystwie. Chciał bowiem mieć te trzy cnoty: miłość, wiarę i nadzieję. Gdyby zaś wziął ze sobą towarzysza, to w wypadku głodu od niego oczekiwałby pomocy; a gdyby upadł, od niego spodziewałby się podpory dla podźwignięcia się. I tak dla tych racji w nim pokładałby swą nadzieję i do niego byłby przywiązany. A tymczasem to zaufanie i przywiązanie, i nadzieję chciał mieć tylko w samym Bogu. I to, co w ten sposób wyraził, czuł naprawdę w swoim sercu – fragment książki.
Oddajemy do rąk czytelników pięknie wydany klasyczny tekst "Ćwiczeń duchownych", zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje, jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce. Przełożono na podstawie Exevcitia Spiritualia I wyd. drukiem u Antoniego Bladio w Rzymie w 1548 r. Tłumaczył ks. Mieczysław Bednarz SJ, rewizji przekładu dokonał Ks. Jan Sieg SJ.
„Pisma” św. Ignacego Loyoli (1491–1556), przygotowane pod redakcją Wacława Królikowskiego SJ z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego (20 maja 2021 – 31 lipca 2022 roku), to pierwsze w historii polskie wydanie w jednym tomie wszystkich pism Założyciela Towarzystwa Jezusowego. Są wśród nich zarówno wielokrotnie wznawiane wcześniej „Ćwiczenia duchowe” czy „Opowieść Pielgrzyma. Autobiografia”, jak i mające do tej pory jedno wydanie: „Dziennik duchowy”, „Dyrektoria” do „Ćwiczeń duchowych”, „Rozważanie św. Ignacego Loyoli o ubóstwie w Towarzystwie Jezusowym”, „Uroczysta profesja. Wybór pierwszego Generała” czy „Maksymy św. Ignacego”, które ukazały się w dwutomowych „Pismach wybranych” opracowanych w latach sześćdziesiątych XX wieku przez zespół Mieczysława Bednarza SJ. Czytelnik znajdzie w tomie także „Listy” Ojca Ignacego oraz ułożone przez niego jezuickie „Konstytucje Towarzystwa Jezusowego”. Poszczególne teksty św. Ignacego Loyoli – wzorem hiszpańskiego czy włoskiego wydania pism zebranych – opatrzone zostały bogatym aparatem naukowym i komentarzami wprowadzającymi autorstwa między innymi: Mieczysława Bednarza SJ, Jakuba Kołacza SJ, Tadeusza Kotlewskiego SJ i Wacława Królikowskiego SJ. Całość zamykają indeksy: osobowy, nazw geograficznych i rzeczowy.
Jednakże w tym [następstwie myśli] była taka różnica: kiedy myślał o rzeczach światowych, doznawał w tym wielkiej przyjemności, a kiedy znużony porzucał te myśli, czuł się oschły i niezadowolony. Kiedy znów myślał o odbyciu boso pielgrzymki do Jerozolimy lub o tym, żeby odżywiać się samymi tylko jarzynami i oddawać się innym surowościom, jakie widział u świętych, nie tylko odczuwał pociechę, kiedy trwał w tych myślach, ale nawet po ich ustąpieniu pozostawał zadowolony i radosny. Nie zwracał jednak na to uwagi ani nie zatrzymywał się nad oceną tej różnicy aż do chwili, kiedy pewnego razu otworzyły mu się nieco oczy i kiedy zaczął dziwić się tej różnicy i zastanawiać się nad nią. To doświadczenie doprowadziło go do zrozumienia, że jedne myśli czyniły go smutnym, inne zaś radosnym. I tak powoli doszedł do poznania różnych duchów, które w nim działały – jednego szatańskiego, drugiego Bożego. Fragment książki
Św. Ignacy pozostawił po sobie kilka tysięcy listów przechowywanych w rzymskim archiwum Towarzystwa Jezusowego. Znajdują się wśród nich uprzejmościowe liściki i krótkie instrukcje, listy kierowane do władców i innych znacznych osobistości, do pierwszych towarzyszy, do podwładnych i współbraci. Niektóre zawierają szczegółowe instrukcje dotyczące Towarzystwa Jezusowego, działalności misyjnej, organizacji szkół, inne – wskazówki duszpasterskie, porady duchowe, jak również uwagi i słowa pocieszenia w różnych czysto ludzkich sprawach. Należy pamiętać, że jedną z pasji tego pielgrzyma z wyboru było rozmawianie z ludźmi o sprawach Bożych. Kierując rozrastającym się zakonem ze swej skromnej celi w Rzymie, został pozbawiony możliwości bezpośredniej pracy apostolskiej, ale kontynuował ją właśnie za pośrednictwem listów. Z jego polecenia listy stały się również głównym narzędziem organizacyjnym, pozwalając na nieprzerwaną wymianę informacji pomiędzy domami zakonnymi i szkołami rozsianymi po całym świecie. Do tej pory w języku polskim ukazał się jedynie skromny wybór najważniejszych listów św. Ignacego, stąd też znaczna część korespondencji zawartej w tym tomie trafia do polskiego czytelnika po raz pierwszy.
Przygotowanie do sakramentu pokuty według metody św. Ignacego z Loyoli w duchu św. Franciszka SalezegoPrezentowana książka oparta na metodzie św. Ignacego Loyoli stanowi cenną i kompetentną pomoc w przygotowaniu do sakramentu pokuty: uczy, jak należy wypełnić warunki dobrej spowiedzi, udziela ważnych wskazówek do rachunku sumienia, zwraca uwagę na rozeznawanie stanów uczuciowych, wymienia przeszkody na drodze do doskonałości chrześcijańskiej i udziela precyzyjnych odpowiedzi na wszelkie wątpliwości dotyczące korzystania z sakramentu pokuty. Wyjątkowa pomoc w drodze do dojrzałości chrześcijańskiej! Nowe wydanie.