Mrówka ma sześć lat, chodzi do zerówki i przyjaźni się z Henią. Ma też fermę ślimaków, cytrynowożółty rower, nowego sąsiada i alergię na kłótnie, zwłaszcza gdy rodzice kłócą się po angielsku. A czego nie ma? Kota i ani jednego ruszającego się zęba. To takie niesprawiedliwe! Pierwsza z trzech książek o Mrówce i jego zwykłym życiu, w którym jest miejsce na sprawy małe i wielkie, śmieszne i poważne. Książka przyjazna początkującym czytelnikom dzięki dużej czcionce i sporej liczbie ilustracji. Oczywiście nadaje się też świetnie do głośnego czytania.
Mama Knuta ciągle czegoś od niego chce. Knut nie ma już siły tego słuchać. Pewnego dnia wyprowadza się do innego domu. Nareszcie ma spokój. Nagle pojawia się kot. Potem przychodzą: pies, świnia, koń i inne zwierzęta. Wszyscy chcą mieszkać u Knuta… Książka obrazkowa dla najmłodszych stworzona przez wybitny dwupokoleniowy duet – Barbro Lindgren, autorkę działającą na polu szwedzkiej literatury dziecięcej od ponad półwiecza, której humor polscy czytelnicy mogli poznać m.in. w książkach o Bolusiu czy o Maksie, oraz niezwykle zdolną ilustratorkę młodego pokolenia – Emmę Adbåge. Co wyszło z tej współpracy? Przekonajcie się sami!
Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno? Polski debiut Johanny Thydell, uznanej szwedzkiej autorki książek dla dzieci i młodzieży, której towarzyszy Emma Adbåge, znana w Polsce z ilustracji do książki Hurra, są Święta! oraz Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę. Stworzyły razem genialną książkę o relacjach w rodzeństwie. Subtelnie, a zarazem wyraziście opowiadają o napięciach, rywalizacji, ale też miłości pomiędzy starszym bratem i młodszą siostrą, a także o procesie twórczym, który nie zawsze jest łatwy, nawet jeśli ma się tylko kilka lat i chce się po prostu coś narysować.
Dołek leży za salą gimnastyczną. Ktoś kiedyś wybrał stamtąd ziemię i teraz w Dołku rosną krzaki, i sterczą pieńki, i można się w nim bawić bez końca w najlepsze zabawy. Wszyscy uwielbiamy Dołek, wszyscy z wyjątkiem dorosłych. Oni go nienawidzą! Autorska książka obrazkowa Emmy Adbåge uhonorowana w 2018 roku Nagrodą Augusta – najważniejszym szwedzkim wyróżnieniem dla książki dziecięcej. Pean na cześć dziecięcej zabawy jako przestrzeni wolności i wyobraźni.
Cyfry to matematyczny alfabet. Służą do zapisywania liczb, które mówią nam, ile czegoś jest. Tylko skąd wiedzieć ile? Z tą książką dzieci nauczą się liczyć podczas zabawy na podwórku, w ogrodzie, lesie czy parku — o każdej porze roku. Książka prezentuje proste zabawy związane z liczeniem – w pojedynkę i w grupie – z wykorzystaniem tego, co można znaleźć podczas spaceru, a więc szyszek, kamieni czy patyków oraz innych elementów ożywionej i nieożywionej przyrody i krajobrazu, które mamy wokół. Oprócz rozdziałów z zabawami na każdą porę roku znajdziemy tu pomysłową „empiryczną” prezentację liczb od 0–10, a także przystępne wyjaśnienie podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.
Jedna z najlepszych książek dla dzieci 2016 wg. „Svenska Dagbladet” Ester jest nowa w klasie i jest najbardziej NAJ na świecie. Signe chciałaby być jak ona – mieć własny klucz i sama wracać do domu. A mama Ester jest sławną aktorką i mieszka w Nowym Jorku. Nazywa się Greta Garbo. Tylko... czy to możliwe, skoro Greta już od dawna nie żyje? I choć nie wszystko, co robi nowa koleżanka wydaje się właściwe… Signe w jej towarzystwie czuje się taka szczęśliwa! Do czasu, gdy się okaże, że Ester ma wielki sekret. Czy można o nim powiedzieć rodzicom? Książka wydana w ramach projektu Bliskie-dalekie sąsiedztwo. Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.
W szkole Signe i Ester uczniowie zbierają pieniądze na rzecz dzieci-uchodźców. Organizują pchli targ, ale Ester namawia przyjaciółkę do zdobycia funduszy w inny sposób. Tylko czy Signe odważy się zapukać do drzwi obcych ludzi? Albo zaśpiewać solo? I czy to ma coś wspólnego z żebraniem? Okazuje się, że zbieranie pieniędzy to nie taka łatwa sprawa, a w dobrej wierze można czasem podjąć złe decyzje. Akcja książki nabiera tempa, gdy Signe za namową Ester postanawia przeznaczyć na sprzedaż rzeźbę, która należy do taty, nic mu nie mówiąc… Ta historia mogłaby wydarzyć się w każdej szkole, także Twojej. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak Signe i Ester się poznały, zajrzyj do książki Jedyna taka Ester. Duże litery, krótkie teksty i świetne ilustracje – wspaniała na początek przygody z czytaniem.
Zabawna, filozofująca opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii! Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie, jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do Świąt, korzystając z książki Święta w naszym domu, bo sami niewiele o nich wiedzą.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat