Publikacja wprowadza w fascynujący świat nauki. Prezentuje 20 wybitnych uczonych z całego świata. Zachwyca atrakcyjną formą – łączy ciekawe wiersze ze świetnie dopasowanymi ilustracjami. Książka przedstawia 20 cenionych badaczy od czasów starożytnych po współczesność. Znalazły się tu m.in. takie postaci, jak: Leonardo da Vinci, Mikołaj Kopernik, Karol Darwin, Maria Skłodowska-Curie, Albert Einstein czy Stephen Hawking. Każda rozkładówka to oddzielna opowieść i wizualna przygoda, dzięki czemu publikacja jest niezwykle różnorodna. Ilustracje nawiązują do zainteresowań danego uczonego. Ciekawe wydarzenia z życia twórców i ich niezwykłe dokonania są przedstawione w lubianej przez dzieci rymowanej formie. Wiersze, napisane przystępnym językiem, mają bogatą wartość merytoryczną i zawierają mnóstwo ciekawostek. Koncepcja książki sprawia, że pierwszy kontakt z nauką może być dla dziecka zachwycającym, inspirującym przeżyciem zachęcającym do dalszych poszukiwań. Książka: • przybliża dziecku świat nauki, • przedstawia treści za pomocą przystępnych wierszy, • wzbogaca informacje sugestywnymi ilustracjami, • pobudza wyobraźnię, • ożywia kreatywność, • kształtuje wrażliwość, • wzbogaca słownictwo, • rozwija poczucie estetyki. „Kto to puka?” – pięknie wydana seria książek dla dzieci, która prezentuje cenionych przedstawicieli świata sztuki i nauki. Wierszowana forma w połączeniu z estetycznymi ilustracjami sprawiają, że zdobywanie wiedzy to sama przyjemność.
Jak wygląda ludzki świat oglądany psim okiem? I do czego doprowadzą rodzinne perturbacje? Choć Timon nie jest buldożkiem z rodowodem, jego właściciel zrobi wszystko, by sprzedać tego i inne szczeniaczki jak najdrożej. Piesek szczęśliwie trafia do dwunastoletniego Krystka, który bardzo potrzebuje kogoś bliskiego. O wiele mniej szczęścia ma Lusia, młodziutka suczka z pseudohodowli yorków. Zbiegi okoliczności sprawią jednak, że ścieżki Timka i Lusi się zejdą i połączą z losami rodziny Krystiana. Od tego momentu historia zyska nowy bieg. Czy pieskie i człowiecze sprawy obiorą w końcu pomyślny kurs? O psach, których życie nie rozpieszczało. O wyzwaniach, z którymi zmierzyli się ich właściciele. O losie, który da się odmienić.
Przypowieść o miłości, która nigdy nie powinna być tą złą, i marzeniach, o które warto zawalczyć. Na wyspie Fjotle panują odwieczne zasady. To mężczyźni dokonują wielkich czynów, a kobiety zajmują się domem. To chłopcy mogą się wymądrzać, a dziewczynkom pozostaje skromnie słuchać. Aby pasować do tego świata, Bryza nadaje sobie przydomek Grzeczna. Skrycie jednak marzy o zostaniu pierwszą latarniczką w dziejach wyspy. Tylko jak przekonać tradycyjną społeczność, by otwarła się na coś nowego... Jaka mądrość płynie z historii babci i dziadka? Czy Bryza nauczy się wymądrzać? I czy zawsze warto być grzecznym? „Trudno być dziewczyną, która pragnie zostać latarniczką. Trudno być chłopakiem, który boi się spełnić własne marzenia. Dopóki nie zrozumieją, że szczęście jest całkowicie indywidualną sprawą, będą płynąć przez życie w samotności, jak tytułowy humbak, który zgubił się w wielkim morzu. Wsłuchajcie się w tę opowieść, bo warto”. Biserka Čejović, „Książki. Magazyn do czytania”
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje