Kontynuacja nominowanej do tytułu Książka roku 2010 Polskiej Sekcji Stowarzyszenia IBBY powieści Księga Julii.Kiedy Julia wyjeżdżała na studia, nie spodziewała się, że pobyt w Mieście tak bardzo odmieni jej życie. Miasto wciągnęło ją w jedną ze swoich tajemnic i za jego przyczyną Julia wplątała się w niebezpieczną, trwającą od XV wieku intrygę. Błądząc ulicami wzdłuż jego istniejących i nieistniejących budynków, murów, baszt, cmentarzy i kościołów, spróbuje znaleźć tajemniczą księgę, od której zależą przyszłe losy świata. Julia i Miasto to wiele opowieści w jednej. Jest tu i skomplikowana intryga i pierwsza miłość i nadprzyrodzone, niezwykłe wydarzenia. Oprócz realnie istniejących obiektów Miasta odkrywamy te już dawno rozebrane lub zburzone. Wzdłuż tych istniejących i nieistniejących ulic i budynków, murów, baszt, cmentarzy i kościołów, podążamy tropem bohaterki, starając się znaleźć rozwiązanie niezwykłej zagadki. Julia i Miasto to także opowieść o duchowym dojrzewaniu, kształtowaniu silnej woli i osobowości, o odwadze i strachu. To także starcie dwóch typów wiary tej skostniałej i powierzchownej, budowanej na strachu przed grzechem i wiecznym potępieniem, i tej otwartej, radosnej, opartej na przyjaźni z Bogiem. Tytułowe Miasto to oczywiście Kraków bo jest czymś absolutnie oczywistym fakt, że tylko w tym magicznym Mieście mogą rozegrać się wydarzenia, które zadecydują o losach świata.
Młody książę Imir wyrusza z ważną misją. Zadanie, które otrzymał ma wypróbować jego charakter i męstwo. W swojej wędrówce dociera do niezwykłej krainy, w której Obłoczyce tkają suknie z mgły, Płanetniki przesuwają chmury, bagna zamieszkują Bagienniki i Utopce a ponętne Rusałki czyhają na nierozważnych młodzieńców nad brzegami rzek i jezior. Mieszkańcy krainy, do której przybywa Imir, do złudzenia przypominają obywateli dobrze znanego nam kraju. Jak w krzywym zwierciadle ukazują nam się wady i słabości świata polityki, biznesu, kościoła, a także zwykłych zjadaczy chleba. Kapitalne dialogi są zdecydowanie najsilniejszą stroną tej świetnie napisanej powieści. Książka aż skrzy od dowcipu i humoru. Powieść ,,Imir" wprowadza czytelnika w baśniowy świat pełen magicznych istot, bogów, bogunów oraz boginek i pozwala odkryć na nowo krąg słowiańskich mitów i opowieści ludowych.
Koszałek-Opałek, Kichuś, Skrzat Hałabała to jedynie kilka z szeregu książkowych postaci znanych i kochanych w dzieciństwie przez nasze babciei dziadków, naszych rodziców, a także często przez nas samych. Ustawionew jednym rzędzie tworzą niezwykle bogaty i różnorodny korowód. Każdaz nich odzwierciedla tendencje literackie, obyczajowość, dążenia ludzi swoich czasów, lecz posiada także wymiar uniwersalny - niepowtarzalne spojrzenie na świat i przesłanie skierowane do czytających.Książka "Bohaterowie zaczarowani" przypomina sylwetki dziesięciu charakterystycznych bohaterów polskiej literatury dziecięcej - od niezapomnianego Koszałka-Opałka z książki Marii Konopnickiej, aż po Szyszkowego Dziadka Marii Kędziorzyny. Ukazuje ich unikalny wygląd, cechy charakteru i osobowości i zadaje pytanie: Czy skazane są na zapomnienie, czy też mogą nam dziś jeszcze coś ważnego przekazać?
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat