Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Pomimo, że to już siódma część przygód pręgowanego rozrabiaki, Czytelnicy wciąż są ciekawi, co u niego nowego. Co słychać, Cukierku? to siódma część kocich opowieści. Co zrobić, gdy do domu przyczepi się… toperz, a także kim jest „brzydkie kociątko” i dlaczego są o nim pisane oraz wystawiane sztuki teatralne. Po co organizowane są Wielkie Wyprawy Odkrywcze i co można podczas nich zrobić? Z jakiego powodu Wujek „Żetakpowiem” ma problemy ze snem? Dlaczego w rodzinnej łazience rozrabia rybi chuligan? Jakie danie upichci dla rodziny Marcel – mistrz patelni? Szalone wydarzenia, humor, dobrze znani – choć wyglądający inaczej – bohaterowie, nowa szata graficzna i fenomenalne rysunki autorstwa Dariusza Wanata – wszystko to jest gwarancją doskonałej zabawy i tego, że nie będziecie mogli oderwać się od czytania.
Ślicznie ilustrowane rymowane bajki dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta – dobrze znane, ale czasem i nietuzinkowe, oraz leśne skrzaty i krasnale. Są tu historie: o bardzo sprytnym lisie, grubiańskiej krowie i rzeczowym ośle, o pracowitych mrówkach, żabie modnisi, wróbelku, który śpiewał inaczej niż wróbli chór oraz o krasnoludkach zbierających nutki w filharmonii. I wiele, wiele innych. Wszystkie tryskające humorem i opatrzone pointą.
To książka zachęcająca dziecko do różnego rodzaju aktywności, rozwijająca kreatywność, wyobraźnię, pobudzająca do eksperymentowania z technikami i dostarczająca zabawy, a jednocześnie przemycająca odrobinę wiedzy o zwierzętach. W tej książce dzieci poznają zwierzęta, rysują, odwzorowują, tworzą zabawne zwierzaki, kolorują według własnej wyobraźni, wymyślają fantastyczne stwory, wyklejają kolaże czy dorysowują śmieszne szczegóły.
Książka na złość to inspirująca i dowcipna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią być niegrzeczni, przekorni i zbuntowani. Dzięki niebanalnym zadaniom, wskazówkom i podpowiedziom zawartym na 240 stronach można stać się oryginalnym artystą – autorem jedynej w swoim rodzaju książki pozwalającej rozpoznać, wyrazić i twórczo przetworzyć złość, napięcie czy stres, które codziennie towarzyszą dziecku, na pozytywne emocje. Wychodząc z założenia, że jednym z najskuteczniejszych sposobów rozładowywania złości jest humor, śmiech i dobra zabawa, autor – znany ilustrator książek dla dzieci – zachęca do uzupełniania, przerabiania i tworzenia dowcipnych ilustracji i tekstów, a także do innych, nie zawsze szablonowych działań. Podrzuca pomysły i sugestie, pozostawiając jednak odbiorcom całkowitą swobodę twórczą. „Książka na złość” pozwala pokonać negatywne emocje, ale ma też wiele innych zalet: rozwija wyobraźnię, kreatywność, poczucie humoru, pozwala wczuć się w rolę autora, a przy tym doskonali umiejętności manualne. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa), jest jednak na tyle uniwersalna, że z powodzeniem mogą ją twórczo przetwarzać także starsi czytelnicy, wszystko bowiem zależy od ich inwencji.