Grupa polskich polarników bada życie pingwinów na wschodnim wybrzeżu Antarktydy. Zafascynowani ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta Wydanie z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka - książka idealna do samodzielnego czytania!
Podążaj przez śnieżyste krajobrazy wraz z dzielnym Anarukiem, który – mimo młodego wieku – doskonale radzi sobie z życiem, mimo że jest mieszkańcem najzimniejszego miejsca na Ziemi. Anaruk, chłopiec z Grenlandii – to książka przedstawiająca życie dwunastoletniego Eskimosa, urodzonego w mroźnej krainie lodu i śniegu. Autorem tego krótkiego opowiadania jest Czesław Centkiewicz, znany podróżnik, który w czasie swoich wędrówek po polarnych rejonach zaprzyjaźnił się niegdyś z małym mieszkańcem tamtejszej wioski. Codzienność Anaruka znacznie różni się od tej, jaką dobrze zna każdy nastolatek. Należą do niej nie tylko polowania na niedźwiedzie polarne, foki czy reny, ale również ciężka praca, której każdego dnia podejmują się zarówno dorośli, jak i dzieci. Życie małego Eskimosa nie jest łatwe, jednak mimo wszelkich trudności chłopiec daje z siebie wszystko, pilnie ucząc się umiejętności niezbędnych do przetrwania w mroźnych warunkach. Anarukowi nie brakuje odwagi i chęci do pomocy w polowaniach, podczas których zdobywane jest jedzenie i materiały potrzebne do wytwarzania namiotów, ubrań oraz broni. Książka o młodym Eskimosie została napisana prostym językiem, który łatwo zrozumie każdy młody czytelnik. Autor tej fascynującej opowieści zdradza szczegóły życia mieszkańców Grenlandii, a także ich zwyczajów i tradycji. Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.
Grupa polskich polarników bada życie pingwinów na wschodnim wybrzeżu Antarktydy. Zafascynowani ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta… Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka – książka idealna do samodzielnego czytania! Agnieszka Żelewska – ukończyła studia i uzyskała dyplom w PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Zajmuje się ilustracją dla dzieci. Brała udział w Międzynarodowych Biennale Ilustracji dla Dzieci w Bratysławie i Japonii, w ekspozycjach PRO BOLONIA w Warszawie, wystawie FILU pt. „Polscy ilustratorzy” we Frankfurcie, w Biennale Europejskich Ilustratorów w Japonii, wystawie polskiej ilustracji w Bolonii 2003, Triennale Ilustracji Krajów Nadbałtyckich w Tallinie 2003 i in. Nagrody: główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY „Książka roku 2000” za ilustracje do książki „Marcel Szpak dziwi się światu” Joanny Pollakówny; Wyróżnienie PRO BOLONIA 2001 za ilustracje do książki „Sznurkowa Historia” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel; główna nagroda Polskiej Sekcji IBBY „Książka roku 2002” za ilustracje do książki „Bajki o rzeczach i nierzeczach” Zofii Beszczyńskiej. Wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2003” w dziedzinie grafiki za autorską książkę pt. „Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?”.
Grupa polskich polarników bada życie pingwinów na wschodnim wybrzeżu Antarktydy. Zafascynowani ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta… Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka – książka idealna do samodzielnego czytania!
Opowieść o mieszkańcach Grenlandii - Eskimosach. Bohaterem utworu jest mały Eskimos od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i życia w warunkach polarnych. Książka zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje