Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Kolejna komiksowa adaptacja starożytnego mitu – eposu o Gilgameszu, opisującym poszukiwanie przez legendarnego władcę sumeryjskiego miasta Uruk tajemnicy nieśmiertelności. Potężny i dumny, ale również okrutny król Gilgamesz rządzi miastem Uruk. Gnębieni przez władcę mieszkańcy zwracają się o pomoc do bogów, którzy postanawiają stworzyć Enkidu – dzikiego człowieka, równego siłą i odwagą Gilgameszowi, który ma mu się przeciwstawić. Enkidu, wędrując przez świat, poznaje okrucieństwa Gilgamesza i staje z nim do walki w obronie uciśnionych poddanych. Dochodzi do walki, która pozostaje nierozstrzygnięta, owocuje jednak przyjaźnią obu potężnych istot. Wspólnie dopuszczają się wielu czynów, które nie podobają się bogom. Przyjaciele ponoszą srogą karę – bogowie zsyłają na Enkidu chorobę. Po jego śmierci Gilgamesz postanawia zdobyć tajemnicę nieśmiertelności, ruszając w długą i niebezpieczną podróż do jedynego człowieka, który ocalał z potopu. Jednak nadal musi mierzyć się z gniewem bogów… Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki są dziełem Pierreʼa Taranzano, znanego nam już z komiksowej adaptacji „Iliady”.
Pierwszy tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii. Niedawno koronowany król Krety – Minos – nakazuje genialnemu architektowi Dedalowi wybudowanie labiryntu, w którym uwięzi Minotaura, potwora zrodzonego przez jego żonę Pazyfae. Wkrótce potem kreteński władca, po wygranej wojnie z królem Aten, Egeuszem, rozkazuje, aby ten regularnie dostarczał mu młodych ludzi na pożarcie Minotaurowi. Kiedy jednak Minos dowiaduje się, że Dedal go zdradził, umożliwiając jego córce Ariadnie i Tezeuszowi ucieczkę z labiryntu, postanawia uwięzić architekta i jego syna Ikara w wybudowanej przezeń pułapce. Tak oto ojciec z synem zostają skazani na dożywotnie błądzenie po najwymyślniejszym labiryncie korytarzy, jaki kiedykolwiek stworzył człowiek... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz komiksu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonała włoska rysowniczka Giulia Pellegrini.
Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii oraz wybitnych dziełach starożytności. W tym tomie poznamy opowieść o Edypie, królu Teb. Chcąc uniknąć przepowiedzianego przez bogów upadku Teb, który miałby być wywołany przez ich nowo narodzonego syna, król Lajos i jego żona Jokasta porzucają noworodka na śmierć na Górze Kitajron. Mały Edyp zostaje jednak uratowany i przyjęty przez króla Koryntu. Dorasta nieświadomy tragicznej tajemnicy swojego pochodzenia. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest adoptowany. Po poradę udaje się do wyroczni delfickiej, gdzie poznaje swoje straszne przeznaczenie: zabije ojca i poślubi matkę. Uciekając przed przepowiednią, przyspieszy tylko jej katastrofalne urzeczywistnienie... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonał włoski rysownik Diego Oddi.
Kolejny tom serii komiksów opartych na mitach greckich. Po zakończeniu wojny trojańskiej i zniszczeniu Troi Ulisses natychmiast wsiada na statek, by jak najprędzej wrócić do Itaki, ukochanej żony Penelopy i syna Telemacha. Tak rozpoczyna się jego długa tułaczka, podczas której, ścigany gniewem bogów, napotka liczne przeciwności i niebezpieczeństwa, by w końcu, po powrocie do swojego królestwa, zastać je w stanie oblężenia przez zalotników żony. Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonał włoski rysownik Giovanni Lorusso.
Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii. Tym razem prezentujemy komiksową adaptację jednego z najsłynniejszych greckich eposów – „Iliady” – przypisywanej Homerowi opowieści o wojnie trojańskiej. Greckie wojska od dziesięciu lat oblegają Troję. Dla Menelaosa, króla Sparty, zdobycie miasta to kwestia honoru, ponieważ chce odzyskać swoją żonę piękną Helenę, porwaną przez syna władcy Troi Parysa. Dla brata Menelaosa, Agamemnona, jest to zaś znakomity pretekst do zajęcia mitycznego miasta i poszerzenia granic własnego imperium. Natomiast dla Achillesa, najmężniejszego ze wszystkich wojowników, to świetna okazja do zdobycia legendarnej sławy. Jednak żaden z tych potężnych wojowników nie wie, że jest jedynie pionkiem w grze. Troja bowiem stanowi pole bitwy samych bogów, którzy rozgrywają śmiertelników niczym figury na szachownicy. I tylko mieszkańcy Olimpu wyjdą z tej potyczki zwycięsko... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz komiksu napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau („Dedal i Ikar”), natomiast rysunki wykonał francuski rysownik Pierre Taranzano („Gilgamesz”).
Kolejny tom serii „Świat mitów” – komiksów opartych na greckiej mitologii. Po śmierci Edypa, króla Teb, jego synowie Polinik i Eteokles postanowili podzielić się władzą i rządzić na zmianę. Jednak po roku rządów Eteokles nie chce przekazać tronu bratu. Polinik wzywa więc na pomoc obce wojska i atakuje Teby. Walka kończy się śmiercią obu braci, a władcą zostaje ich wuj Kreon. Uznaje on Polinika za zdrajcę i zakazuje pogrzebania jego zwłok. Rozkazowi temu sprzeciwia się jednak siostra Eteoklesa i Polinika, Antygona. Sprzeciw ten, podyktowany siostrzaną miłością i potrzebą serca doprowadza do serii tragicznych wydarzeń... Pomysłodawcą serii „Świat mitów” i jej opiekunem merytorycznym jest francuski filozof i publicysta Luc Ferry. Scenariusz napisała artystka i rysowniczka Clotilde Bruneau, natomiast rysunki wykonał włoski rysownik Giuseppe Baiguera.