Po raz pierwszy w jednym tomie! Przed tysiącami lat Ziemię nawiedzili kosmici z planety Des. Dowodzeni przez Ais przybysze chcieli zbudować na naszej planecie inteligentną cywilizację. Było to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że na przeszkodzie planom ambitnej przywódczyni stawały bunty wśród załogi czy szalony naukowiec i jego zwolennicy. Gdy sytuacja wydawała się być bliska opanowania, Wielki Mózg panujący na Des postanowił zatopić Wielką Wyspę, na której pracowali kosmiczni naukowcy... Zobacz, co się wydarzyło na Ziemi nie tylko według Dänikena! Ekspedycja. Bogowie z kosmosu to ośmioczęściowa epicka opowieść komiksowa. Powstała na zlecenie niemieckiego wydawcy na przełomie lat 70. i 80. Opowieść zachwyca rozmachem, doskonałą intrygą i wizjonerskimi rysunkami Bogusława Polcha. Komiks został wydany w kilkunastu krajach, co sprawia, że Ekspedycja. Bogowie z kosmosu to jeden z najbardziej znanych na świecie polskich komiksów!
Funky Koval zadebiutował w „Fantastyce” w 1982 roku. Szturmem podbił czytelników, stał się symbolem czasopisma oraz... ambasadorem komiksu. Adresowany do starszych odbiorców, niż miłośnicy „Relaxu” i innych historyjek obrazkowych, pokazywał niezwykle bujny świat przyszłości z olśniewającymi gadżetami, pojazdami, elementami techniki, broni a nawet ubraniami. I pięknymi kobietami. Wielowątkowa fabuła zawierała aluzje do polskiej rzeczywistości, jak i samo nazwisko herosa. Co najważniejsze, Koval nie był skrępowany dydaktyzmem bądź propagandą. Był pełnoprawną awanturniczą opowieścią, zrealizowaną z rozmachem, entuzjazmem i znajomością prawideł komiksu. I to wszystko w epoce boomu na fantastykę. Dziś Funky Koval uznawany jest za najlepszy polski komiks i czołowe dokonanie każdego z autorskiej trójki Parowski-Rodek-Polch. Tom zawiera wszystkie cztery albumy, w których przywrócono kilka kadrów z pierwotnej wersji, epizod Na białym szumie oraz fragment nieukończonej piątej części. Dodatkowo opowiadanie Ostatnia przygoda Funky'ego, listy i opinie czytelników oraz tekst wspomnieniowy Krzysztofa Lipki-Chudzika. Całość w czerni i bieli, co pozwala dostrzec szczegółowość kadrów oraz kunszt kreski.
„(...) W pełni świadomi spuścizny pokolenia, które po 123 latach niewoli odzyskało niepodległość, uczciliśmy to wydarzenie w szczególny sposób. Przygotowaliśmy wyjątkową publikację, która uczy, rozwija i… cieszy. Na skrzyżowaniu edukacji, historii i sztuki, spotkaliśmy się z komiksem, który podejmuje wyzwanie połączenia wiedzy i estetyki. I tak narodził się pomysł antologii...” – Jerzy Garlicki, Prezes WSiP. 100 na 100. Antologia komiksu na stulecie odzyskania niepodległości to wyjątkowa publikacja historyczna wydana przez WSiP S.A., stworzona przy współpracy wybitnych rysowników, scenarzystów i historyków. Ten unikatowy zbiór komiksów powstał, by uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę oraz uhonorować uczestników tamtych wydarzeń. Historia Polski, ukazana w formie kolorowych komiksów, zamknięta w jednej książce to jedyna taka na rynku publikacja, zachwycająca różnorodnością stylu, estetyki i słowa. Podana w nowoczesny sposób, zainteresuje każdego czytelnika! Antologia to: • 17 komiksów historycznych stworzonych przez prawie 30 rysowników i scenarzystów – artystów światowego formatu, takich jak m.in. Papcio Chmiel, Bogusław Polch, Zbigniew Kasprzak, Marek Szyszko i Andrzej O. Nowakowski. Komiksy to nie tylko graficzna opowieść o walce o niepodległość, ale również tło historyczne tych wydarzeń; • więcej niż komiks – Antologia zawiera również 8 artykułów autorstwa wybitnych historyków, pisarzy, językoznawców, badaczy, twórców i krytyków komiksu, będących cennym uzupełnieniem przedstawionych historii; • wstępy historyczne do każdego komiksu, które – poszerzają wiedzę historyczną czytelnika; • notki biograficzne przed każdym komiksem, przybliżające sylwetki rysowników i autorów scenariuszy. Historia zaklęta nie tylko w rysunkach, ale również w typografii – dzięki wykorzystaniu w komiksie odkrytej niedawno czcionki Brygada 1918, pochodzącej z 1928 roku.
Wiedźmina przedstawiać nie trzeba - postać stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego to fenomen polskiej popkultury. Jednak zanim Geralt z Rivii stał się bohaterem filmów, gier komputerowych, fabularnych i karcianych, wystąpił w wyjątkowym komiksie. Wydawany w latach 1993 do 1995 cykl komiksów o Wiedźminie wyprzedził czasy i zapowiedział narodziny megagwiazdy polskiej popkultury. Scenariusz Andrzeja Sapkowskiego i Macieja Parowskiego brawurowo zilustrowany przez Bogusława Polcha to lektura obowiązkowa dla miłośników wiedźmińskiego uniwersum oraz fanów dobrego komiksu. Kolekcjonerskie wydanie komiksu łączy w jednym tomie sześć powstałych w latach 90. rysunkowych opowieści. Wraz z wcześniejszymi, jednotomowymi edycjami Funky Kovala i Ekspedycji tworzy niezwykłą trylogię jednego z największych mistrzów polskiego komiksu, Bogusława Polcha.
W wypadku samochodowym ginie kobieta – Janina Zarysówna. Świadkiem wypadku jest przejeżdżający szosą motocyklista – Bronisław Skiba i jakiś mężczyzna – kierowca niebieskiego fiata, który nie zatrzymał się aby udzielić pomocy. Po powrocie do domu Skiba spotyka się ze swoją narzeczoną Zofią Bielską i przypadkowo odkrywa, że jest ona zamieszana w sprawę przemytu lekarstw. Postanawia uchronić narzeczoną przed dalszymi kontaktami z szajką przemytników.
Grupa przestępców planuje kradzież bezcennego znaczka. Przebrani za ekipę filmową, dokonują napadu na konwój transportujący znaczek na wystawę filatelistyczną. Śledztwo w sprawie kradzieży prowadzi kapitan Żbik.
Reedycja kultowej kryminalnej serii komiksowej wydawanej w latach 1968-1982. Jej bohaterem jest oficer Milicji Obywatelskiej, kapitan Jan Żbik. Wraz z zespołem, w skład którego wchodzą najczęściej porucznik Michał i porucznik Ola, rozwiązują przeróżne sprawy kryminalne, morderstwa, kradzieże, włamania czy porwania, ale także zwalczają zagranicznych szpiegów. Często osoby pokrzywdzone lub świadkowie listownie proszą o interwencję we własnych sprawach właśnie kapitana Żbika, aby złapał kłusownika w mazurskich lasach, pomógł odszukać porwaną dziewczynkę lub też pomógł młodzieży bronić się przed chuliganami. Zwierzchnikiem zespołu jest pułkownik Czeladka.
Zakończenie opowieści z zeszytów „Nocna wizyta”, „Wąż z rubinowym oczkiem” i „Pogoń za lwem”. W cyrku „Jeno” ginie jeden z akrobatów, a okoliczności wskazują, że był on zamieszany w serię napadów rabunkowych, które miały miejsce w całej Polsce. Zespół kapitana Żbika, prowadzący śledztwo w tej sprawie, dysponuje rysopisami sprawców i zna też ich pseudonimy. Aby poznać pracowników cyrku i odkryć którzy z nich są zamieszani w przestępstwa, Kapitan Żbik incognito podejmuje pracę w „Jeno”.
Ciąg dalszy opowieści z zeszytów Nocna wizyta i Wąż z rubinowym oczkiem. Niezidentyfikowana grupa przestępców dokonała już czterech napadów rabunkowych. Milicja prowadzi śledztwo, ale wykrycie sprawców utrudnia fakt, iż nie pozostawili oni żadnych śladów na miejscach przestępstw. Dopiero w trakcie ostatniego włamania do mieszkania doktora Leśniewskiego w Szczecinie, automatyczny magnetofon nagrał ich rozmowę, a ponadto widzieli ich przypadkowi świadkowie. Dzięki temu milicjanci poznali ich pseudonimy i rysopisy. Czy to wystarczy kapitanowi Żbikowi do tego, aby ustalić, kim są bandyci? Czy ścigani przez milicję przestępcy zaczną popełniać kolejne błędy? Zakończenie śledztwa w kolejnym zeszycie zatytułowanym Salto śmierci.
Ciąg dalszy opowieści rozpoczętej w zeszycie „Nocna wizyta". Kapitan Żbik i jego zespół – Ola, Iwona i Michał – prowadzą śledztwo w sprawie napadu na jubilera w Sławkowie. Tymczasem złodziejska szajka szykuje kolejny skok. Tym razem ofiarą ma być lekarz ze Szczecina, który zgromadził kolekcję cennej biżuterii. Następna część cyklu będzie nosić tytuł Pogoń za lwem.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje